Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, DameTime said:

Meni se nekako čini da Janis ima najjači case za MVP nagradu. Odigrao je dve tekme manje od Embiida, čini mi se 8 od Jokića, ali ima impresivne statse + najbolji rekord u ligi. Ne bi se tu imalo mnogo šta zameriti.

Osim što bukvalno ne postoji napredna statistika u kojoj Jokić nije osetno bolji od Janisa. Janis i Embiid su možda najbolji igrači, ali je Jokić definitivno (kvantifikabilno) najvredniji (u smislu da ima najveću statističku vrednost, ne da najviše radi).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 said:

2b sa GS i Sunsima i onda megdan sa Jokicem. 3 teska gostovanja u 4 noci tako da ili jesi ili nisi.

Nisi... :D
Kao sto sam prije par dana napisao...cisto sumnjam da ce izgurati gostovanja i duele... ;)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Osim što bukvalno ne postoji napredna statistika u kojoj Jokić nije osetno bolji od Janisa. Janis i Embiid su možda najbolji igrači, ali je Jokić definitivno (kvantifikabilno) najvredniji (u smislu da ima najveću statističku vrednost, ne da najviše radi).

 

Pa ako neko smatra da treba da dobije 3. uzastopnu MVP nagradu isključivo zbog statističkih kategorija, odnosno da je zaslužio da se izjednači po tome sa nekim košarkaškim legendama koje su imale i impresivne timske rezultate, onda u redu. Ja ne delim to mišljenje. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim potrebu da mi ovde kačiš definiciju MVP nagrade u NBA. Pošto je tako, onda ni Janis ni Embiid nemaju case za MVP-a i zašto se uopšte prati performans ovih igrača i njihovih ekipa? Evo nek sutra uruče Jokiću nagradu i da teramo dalje sa sezonom. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa pazi samo odgovaram na tvoju tvrdnju da Janis ima najveće šanse da uzme nagradu. Ne znam samo po kojim kriterijumima, pogotovo što nije najjasnije definisan uticaj plasmana ekipe u trenutku glasanja. Ukoliko je kriterijum, kao i do sada, prilično nedefinisan - ali baziran dobrim delom na naprednim i retrogradnim statistikama, tu je Jokić egzaktno, dokazivo i merljivo ispred. 

 

Slažem se da je priča koju su ispleli oko dodele nagrade postala odvratna i glupava, a verujem da se u Ligi ozbiljno razmišlja o isključivanju ljudskih glasača i prepuštanja naprednijem modelu da izbaci listu, baziranom na unapred utvrđenim kriterijumima.

 

edit: Da dodam, kao neko ko iskreno veruje da je peak Larry Bird najbolji košarkaš svih vremena, jači i od peak MJ-a, ja bi valjda trebalo da budem najzgađeniji trostrukim MVPjem Jokića. Ali Jokić je podjednako dominantan u današnjoj ligi kao Larry 84-87! Da li bih u stani-pani G7 finala NBA više voleo Jokića nego Birda ukoliko bismo eliminisali proteklo vreme i razlike u pravilima? Pa ne, svakako. 

Edited by freethrow
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ne vidim potrebu da mi ovde kačiš definiciju MVP nagrade u NBA. Pošto je tako, onda ni Janis ni Embiid nemaju case za MVP-a i zašto se uopšte prati performans ovih igrača i njihovih ekipa? Evo nek sutra uruče Jokiću nagradu i da teramo dalje sa sezonom. 

Ne mogu da mu uruče sutra jer se dodeljuje za najboljeg u regularnom delu sezone, a logika nalaze da se završi regularni deo sezone da bi se odredilo ko je bio najbolji.

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Pa pazi samo odgovaram na tvoju tvrdnju da Janis ima najveće šanse da uzme nagradu.

 

Napisala sam da meni izgleda kao da ima najjači case, što baš i nije isto kao ima najveće šanse da osvoji. 

 

1 minute ago, bosMan_jr said:

Ne mogu da mu uruče sutra jer se dodeljuje za najboljeg u regularnom delu sezone, a logika nalaze da se završi regularni deo sezone da bi se odredilo ko je bio najbolji.

 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Napisala sam da meni izgleda kao da ima najjači case, što baš i nije isto kao ima najveće šanse da osvoji. 

 

Da bi dodeljivanje MVPa Janisu imalo najviše smisla? Da postoji najviše razloga da Janis dobije MVP? Da bi po najvećem broju kriterijuma Janis trebalo da dobije MVP? Da bi po ukupnom rezultatu svih (nedefinisanih) kriterijuma Janis trebalo da dobije MVP? Da bi bilo najpravednije da Janis dobije MVP?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo ljudi se vodi narativom titula-finale => imas pravo da budes MVP vise puta. Nazalost.
Po svim kriterijumima je Nikola ispred, ali opet...narativi su cudo. Vidjecemo kako ce to da bude na kraju...go Nikola!

Edited by cabke
typo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Napisala sam da meni izgleda kao da ima najjači case, što baš i nije isto kao ima najveće šanse da osvoji. 

Pa i taj kejs je sličan Jokićevom -  nekoliko pobeda manje, više odigranih utakmica, brutalni statsi, prvi na zapadu. Cenim da du izjednačeni po tome pa ako neko od njih dobije neće biti nezasluženo.

 

Pored toga, delom potajno navijam da ako ne dobije Jokić pripadne Janisu iz razloga da uz kokice pratim plakanje u Filadelfiji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ni meni nije jasno logički; janis ima najjači kejs jer ima impresivne statse i najbolji rekord u ligi. jokić ima još impresivnije statse a ekipa mu je prva na zapadu, što je valjda drugi najbolji rekord u ligi a generalno isti đavo,

 

i onda kao, ako treba da uzme 3x uzastopno i izjednači se sa legendama koje su postigle puno više u životu tj košarci, okej :lol_2:

 

i njima su dodeljivali nagrade za regularnu sezonu, gde najviše možeš da postigneš upravo ovo što jokić i radi godinama.

plus jokić mnogo smešan baja, đanis krindžuje sa humorom, you gotta look at that.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, cabke said:

Nisi... :D
Kao sto sam prije par dana napisao...cisto sumnjam da ce izgurati gostovanja i duele... ;)

Zanemarujes zelju kod Embiida. 

U toj zelji ce ili da bude najbolja verzija sebe sada kada treba ili da pregori ali sigurno je da ce on i njegovi saigraci dati sve od sebe da Biid uzme MVP priznanje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

ni meni nije jasno logički; janis ima najjači kejs jer ima impresivne statse i najbolji rekord u ligi. jokić ima još impresivnije statse a ekipa mu je prva na zapadu, što je valjda drugi najbolji rekord u ligi a generalno isti đavo,

 

i onda kao, ako treba da uzme 3x uzastopno i izjednači se sa legendama koje su postigle puno više u životu tj košarci, okej :lol_2:

 

i njima su dodeljivali nagrade za regularnu sezonu, gde najviše možeš da postigneš upravo ovo što jokić i radi godinama.

plus jokić mnogo smešan baja, đanis krindžuje sa humorom, you gotta look at that.

Ne, nema Denver 2 najbolji skor u ligi jer Boston i Fila imaju bolji.

 

Jokic statpader advanced statsa a JoJo i Janis statpaduju basic statse😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Ne, nema Denver 2 najbolji skor u ligi jer Boston i Fila imaju bolji.

 

Jokic statpader advanced statsa a JoJo i Janis statpaduju basic statse😀

 

igraju više tekmi protiv bogalja sa istoka. jokić se susreće sa reevsom svako malo.

  • Like 2
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

igraju više tekmi protiv bogalja sa istoka. jokić se susreće sa reevsom svako malo.

Na zapadu vise skrsenih superstarova od istoka tako da ti dodje na isto😀

Uostalom Jokic pobjegao sa crte Janisu u 1 duelu da bi se odmorio i spremio za duel sa Embiidom i tu dozivio fabricki reset od JoJo-a.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa i taj kejs je sličan Jokićevom -  nekoliko pobeda manje, više odigranih utakmica, brutalni statsi, prvi na zapadu. Cenim da du izjednačeni po tome pa ako neko od njih dobije neće biti nezasluženo.

 

Pored toga, delom potajno navijam da ako ne dobije Jokić pripadne Janisu iz razloga da uz kokice pratim plakanje u Filadelfiji.

 

Ovo i ja mislim, ali čekaj da obrnemo krug tumačenja mog upisa sa logičke strane i da mi se malo imputiraju stvari koje uopšte ne tvrdim. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...