Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

11 minutes ago, zorex said:

Nemoj Miki jeseni gospodnje 2023. da kačiš counting statse i koristiš kao argument bubble plejof. Ne ide. Trenutno su Jokić i AD su slični koliko dupe i miliprot. Čovek pobegao od Nikole posle G1, šta dalje da pričamo. Kakva njegova mvp kampanja, taj se još uvek krije iza Lebrona. U teoriji, AD je savršen visoki igrač za današnji Nba, u praksi je perfektna druga banana, kao prva opcija ekipu može da odvede samo u lutriju. 

Nikad ni nisu bili slicni. Jedan je ofanzivni genije a drugi je two-way igrac. 

A sta je tacno problem sa bubble plejofom? 

Link to comment
Share on other sites

Precenjuje se ovde Dejvis. Jeste, kada je u zoni on je fantastican dvosmerni igrac, top 5 u ligi easy... 

 

Ali on je cak i sad ovog proslog plejofa bio u zoni 50% vremena, a ostlailh 50% bio maltene (elitni) roleplayer. 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tih 50% je i dalje ogroman iskorak i mnogo blize bubble ADu u odnosu na ono kakav je bio u sezonama 20/21 i 21/22. Sad je na njemu da taj nivo koji znamo da ima bude dosta konstantniji. Sva opravdanja koja su mu se mogla naci u prethodnoj sezoni (nakaradan roster dobar dio sezone, RW, nedostatak suta i na kraju roster sklopljen u hodu) vise ne postoje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Očigledno se brzo zaboravilo kakvu je odbranu odigrao u ovom plej ofu, bukvalno iznad DPOY-a za sezonu.

 

Nije se zaboravilo, zato sam i stavio da je ostatak vremena igrao kao elitni rolplejer aka defanzivni specijalista...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sta je defanzivno uradio protiv Memphisa i GSWa je mnogo mnogo vise od nekog specijaliste. Covjek je fakticki sam potpuno istjerao iz reketa oba protivnika bez da su ga mogli eksploatisati na perimetru kao sto se to radi Gobertu npr. Bukvalno jedan historijski nivo. Davis je uz sve ofanzivne oscilacije i povrede po RAPTOR statsu bio top 5 igrac igrac lige prosle sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

https://www.statmuse.com/nba/ask/anthony-davis-2023-playoffs

 

Svaka cast za defanzivnog specijalistu👍 

 

Jel ja pricam klingonski? Pola vremena covek razbija, pola vremena ne.

 

Kada se uzme prosek, bude to lepa cifra, ali to i dalje ne menja cinjenicu da jednu tekmu AD da 38 poena, a sledecu 12 poena. 

 

Nije konstantan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Tih 50% je i dalje ogroman iskorak i mnogo blize bubble ADu u odnosu na ono kakav je bio u sezonama 20/21 i 21/22. Sad je na njemu da taj nivo koji znamo da ima bude dosta konstantniji. Sva opravdanja koja su mu se mogla naci u prethodnoj sezoni (nakaradan roster dobar dio sezone, RW, nedostatak suta i na kraju roster sklopljen u hodu) vise ne postoje.

Posle sampionske sezone koju su Lejkersi zavrsili polovinom oktobra, nova sezona je krenula polovinom decembra. Nije ni cudo da su upravo ekipe koje su igrali finala konferencija i veliko finale osjetile najveci danak tako malom odmoru. 

Jel se sjecamo da je igrao povrijedjen od game 3 veliko finale i da je to razlog sto nije uzeo FMVP.

AD je posle sampionske sezone odigrao svega 36 meceva. Trebalo mu vremena da udje u formu, kad je usao sasjekla ga ozb povreda  i vratio se tik pred plejof i na 2-1 pao opet. 

Sezonu posle toga odigrao 20tak meceva pa duza pauza i onda se opet vratio, poceo igrati na visokom nivou i opet ozb povreda. U te 2 sezone odigrao 70 tak meceva. 

Jako tesko za sve sportiste, ne samo za AD. 

 

Ove sezone sam ubijedjen da ce ostati relativno zdrav i da ce u kontinuitetu isporucivati ozb brojke i samim tim biti u vrhu za MVP priznanje. Od dolaska u Lejkerse ovo mu je prva sezona gdje Je zdrav zavrsio sezonu i gdje je ozb radio u offseason i to ce se pokazati.

3 minutes ago, Horium said:

 

Jel ja pricam klingonski? Pola vremena covek razbija, pola vremena ne.

 

Kada se uzme prosek, bude to lepa cifra, ali to i dalje ne menja cinjenicu da jednu tekmu AD da 38 poena, a sledecu 12 poena. 

 

Nije konstantan. 

Sve ok ali to sto nije konstatan ne znaci da je defanzivni specijalista.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Horium said:

Nije konstantan. 


Ovaj dio mene kod njega nervira vjerovatno vise nego ikog. Prosto mi je nevjerovatno da jedan takav generacijski talenat moze toliko varirati. Ove sezone nema apsolutno nikakvog opravdanja. I dalje je u najboljim godinama i ima vrhunski sklopljen tim oko sebe. Na njemu je da isporuci i bude u trci za MVP titulu. 
 

3 minutes ago, Miki28 said:

Posle sampionske sezone koju su Lejkersi zavrsili polovinom oktobra, nova sezona je krenula polovinom decembra. Nije ni cudo da su upravo ekipe koje su igrali finala konferencija i veliko finale osjetile najveci danak tako malom odmoru. 

Jel se sjecamo da je igrao povrijedjen od game 3 veliko finale i da je to razlog sto nije uzeo FMVP.

AD je posle sampionske sezone odigrao svega 36 meceva. Trebalo mu vremena da udje u formu, kad je usao sasjekla ga ozb povreda  i vratio se tik pred plejof i na 2-1 pao opet. 

Sezonu posle toga odigrao 20tak meceva pa duza pauza i onda se opet vratio, poceo igrati na visokom nivou i opet ozb povreda. U te 2 sezone odigrao 70 tak meceva. 

Jako tesko za sve sportiste, ne samo za AD. 

 

Ove sezone sam ubijedjen da ce ostati relativno zdrav i da ce u kontinuitetu isporucivati ozb brojke i samim tim biti u vrhu za MVP priznanje. Od dolaska u Lejkerse ovo mu je prva sezona gdje Je zdrav zavrsio sezonu i gdje je ozb radio u offseason i to ce se pokazati.

 

Ja takodjer ocekujem da bude u trci za MVP nagradu uz standarnu pricu oko DPOYa. Imamo sigurno najdublji tim od 5 kontendera (mi, Denver, Boston, Bucksi, Sunsi) i to se mora materijalizovati najboljim scoreom u RS na Zapadu barem. Prosle sezone smo imali 18-8 nakon trejdova iako je LeBron propustio vecinu meceva sto bi na nivou od 82 meca bilo oko 57 pobjeda. Sad imamo jos dublji tim sa jos vise opcija plus ce proslosezonski nosioci imati citav kamp za uigravanje. Jednostavno vise nema izgovora. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:


Ovaj dio mene kod njega nervira vjerovatno vise nego ikog. Prosto mi je nevjerovatno da jedan takav generacijski talenat moze toliko varirati. Ove sezone nema apsolutno nikakvog opravdanja. I dalje je u najboljim godinama i ima vrhunski sklopljen tim oko sebe. Na njemu je da isporuci i bude u trci za MVP titulu. 
 

 

Ja takodjer ocekujem da bude u trci za MVP nagradu uz standarnu pricu oko DPOYa. Imamo sigurno najdublji tim od 5 kontendera (mi, Denver, Boston, Bucksi, Sunsi) i to se mora materijalizovati najboljim scoreom u RS na Zapadu barem. Prosle sezone smo imali 18-8 nakon trejdova iako je LeBron propustio vecinu meceva sto bi na nivou od 82 meca bilo oko 57 pobjeda. Sad imamo jos dublji tim sa jos vise opcija plus ce proslosezonski nosioci imati citav kamp za uigravanje. Jednostavno vise nema izgovora. 

Slazem se. Jbg prosle sezone je ogromna rupa iskopana i zadnja 2 meseca reg dijela sezone su igrali bitne meceve konstantno pa onda playin, playoff i u WCF igrali svaka 2 dana protiv odlicne ekipe koja je to maximalno iskoristila. 

Ipak ceracemo se jos pa vidjecemo. Svakako da mi je no1 zelja Nuggetsi u plejofu, da se razrijesi to.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

2020. ga je trebao dobiti umjesto Giannisa, ove je pokazao u PO da je defanzivno 2 klase iznad JJJa kojem su dali DPOY. 

 

ma naravno, da se vi davisovi stanovi pitate trebao je dobiti svaku dpoy nagradu. samo eto zavera.

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Ja mislim da je u slučaju mog kolege jednostavno to da on ne ume da izgovori tu reč. Upetlja mu se jezik. Jedna drugarica je umesto lavabo izgovarala labavo uvek. Ima i u engleskom takvih slučajeva, najpoznatije je ono kad ljudi umeso "Ask me" kažu "Ax me". 

To je već ebonics. Zabavno je kada koriste realno školovani NBA igrači kako bi se približili zajednici...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Koji je skor u WCF? 

 

2020

AD 31.2/6.2/2.6

Jokic 21.8/7.2/5.0

 

2023

Jokic 27.8/14.5/11.8
Davis 26.8/14.0/2.3

Miki ja sam inicijalno reagovao na Dejvisovu šuplju priču nakon metlanja u PO kada je imao priliku da priča na terenu i spreči bar metlu, ali nije jer je to Dejvis.

Ja bih iskreno voleo da on igra svaku tekmu kao što može jer u principu igrače njegovog skila obožavam, ali ne verujem da je to realno.

2 hours ago, DameTime said:

Očigledno se brzo zaboravilo kakvu je odbranu odigrao u ovom plej ofu, bukvalno nivo iznad DPOY-a za sezonu.

Dejvis je igrao odličnu odbranu veći deo PO jer je uglavnom imao povoljan mečap. JJJ je igrao van pozicije pa mu je pravio probleme, Luni je hvatao po 20 skokova itd. Imao je vrhunske partije, ali je to previše ishajpovano jer Lejkersi.

Kroz ceo PO Gordon je bio ubedljivo najbolji defanzivac 

Edited by Milos 3.14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najsmesnije je sto se lejkercani vracaju na seriju iz babl sezone, gde su lejkersi morali da pobede. Toliko ih je NBA gurao, sudjenje je bilo jos gore od onog iz proslosezonske serije dva tima. Howardu je bukvalno bilo dopusteno da mlati Jokica bez ikakvih sankcija, unosio mu se u lice celo vreme , bez da dobije i jednu tehnicku gresku a na drugoj strani igracima Denvera nije bilo dopusteno ni da pogledaju u pravcu Dejvisa. Jokic je vise presedeo na klupi nego sto je igrao u toj seriji, zbog problema sa licnim greskama. Jokic je mnogo bolji igrac od Dejvisa u poslednje tri sezone. Lejkersi su morali da improvizuju odbranu nad Jokicem, posle prve  utakmice plej of serije,  prosle sezone. Jokic je naterao Davisa da  promeni poziciju, hoce covek da igra na cetvorci.

Edited by Miki8
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...