Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, Milko Miller said:

Henderson i Lilard ne mogu zajedno, tako da je najpametnije tu trejd. I naravno da je pametnije trejdovati Lilarda, ali to se nece desiti, tako da ce najverovatnije Portland postati Wasington zapadne konferencije i borba za play in do kraja karijere Lilarda.

 

zato sam i pitao koja je pozicija. ako su mogli lilly i mccollum, mogu i ova dvojica ako postoji sansa da se napravi neki bericet.

da su u pitanju lejkersi, naravno da pravis win-now ekipu na čelu sa lillardom. za trejlblejzerse, nisam siguran

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

zato sam i pitao koja je pozicija. ako su mogli lilly i mccollum, mogu i ova dvojica ako postoji sansa da se napravi neki bericet.

da su u pitanju lejkersi, naravno da pravis win-now ekipu na čelu sa lillardom. za trejlblejzerse, nisam siguran

Henderson je plej i po stilu kao Derrick Rose. Mislim da ne moze da funkcionise ako bi igrali zajedno 25+ minuta na terenu. A i da funkcionise imas problem da ce Lilard imati 35,36 godina kad bi Scoot trebao da dostigne all star level. Jednostavno je prosao voz za Portlend i Lilard. Ako vec Portland nece da trejduje Lilarda, a on hoce da ostane do kraja karijere tamo, mislim da je najpametnije da trejdujes sve pikove koje imas do 2027 (kraj ugovora Lilarda i verovatno kraj karijere, ako ne ide jos godinu ili dve na ring chasing) i da tako jos udjes ponekad u plejof, uz srece mozda i u drugo kolo i da od 2028 pocinjes pravi rebuild. Ali racionalno gledano sad trejdujes Lilarda, dobijes jos nekih 4,5 FRP i pocinjes rebuild oko Scoota.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milko Miller said:

Henderson je plej i po stilu kao Derrick Rose. Mislim da ne moze da funkcionise ako bi igrali zajedno 25+ minuta na terenu. A i da funkcionise imas problem da ce Lilard imati 35,36 godina kad bi Scoot trebao da dostigne all star level. Jednostavno je prosao voz za Portlend i Lilard. Ako vec Portland nece da trejduje Lilarda, a on hoce da ostane do kraja karijere tamo, mislim da je najpametnije da trejdujes sve pikove koje imas do 2027 (kraj ugovora Lilarda i verovatno kraj karijere, ako ne ide jos godinu ili dve na ring chasing) i da tako jos udjes ponekad u plejof, uz srece mozda i u drugo kolo i da od 2028 pocinjes pravi rebuild. Ali racionalno gledano sad trejdujes Lilarda, dobijes jos nekih 4,5 FRP i pocinjes rebuild oko Scoota.

Mogao bi i Majami da udje u pricu, mislim da oni imaju dosta FRP a mogu ubaciti i neke ugovore da ihjednace plate i da rasrerete salary cap Portland anarednih godina. 

 

Mislim da Portland treba da odrade taj trejd i da odu u rebuild oko Hendersona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milko Miller said:

Henderson je plej i po stilu kao Derrick Rose. Mislim da ne moze da funkcionise ako bi igrali zajedno 25+ minuta na terenu. A i da funkcionise imas problem da ce Lilard imati 35,36 godina kad bi Scoot trebao da dostigne all star level. Jednostavno je prosao voz za Portlend i Lilard. Ako vec Portland nece da trejduje Lilarda, a on hoce da ostane do kraja karijere tamo, mislim da je najpametnije da trejdujes sve pikove koje imas do 2027 (kraj ugovora Lilarda i verovatno kraj karijere, ako ne ide jos godinu ili dve na ring chasing) i da tako jos udjes ponekad u plejof, uz srece mozda i u drugo kolo i da od 2028 pocinjes pravi rebuild. Ali racionalno gledano sad trejdujes Lilarda, dobijes jos nekih 4,5 FRP i pocinjes rebuild oko Scoota.

 

ma ja se isključivo vodim @Milos 3.14 projekcijom, pri čemu mi nije jasnio kako blejzersi sa trećeg mesta biraju scoot hendersona, koji je, koliko razumem, projektovan kao sigurica drugi, iza wenbanayme. 

 

recimo da je sve tako (highly unlikely, jer ide drugi) - šta ako oni njega vide kao game changera, nivoa ovog jah moranta? normalno je da ga onda ne diluješ nego uzimaš iako se ne uklapa sa lillyjem. ko je realno treći, scoot nije na blazers radaru, ako j verovati pop portalima? taj neki ne-scoot treći, bi mogao biti trejd. bar ja ne znam trećeg a da je prvovenčani

Link to comment
Share on other sites

@uini pa neka predvidjanja idu da Henderson ne moze sa Lamelom pa ce uzeti Millera mada sam ja uvijek misljenja da uzmes najboljeg igraca ako si trubadur ekipa a ne najbolji fit ( to uzimaju jake ekipe pa onda uklapaju ) ali Sarlot to nije tako da je i meni malo nelogicno da padne Henderson na 3 mjesto ali ako padne, kao sto napisah gore po meni je no brainer za Portland da trejduju Liliku ( bilo bi mi zao ali jbg ).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, uini said:

nema se vremena za dejma ali ima za portland trejlblejzerse, ukoliko se npr taj henderson pokaže kao bajone oko kojeg treba graditi.

dejm je strava ali verovatno nije najbolji igrač (drexler) koji je bio blazers.

 

Upravo je to razlog što se odabir svodi na Dame ili rebuild. Ako je tu, ekipa se i dalje gradi oko njega. Nije on veteran koji treba da skloni nekom mlađem, tek je u prajmu. Ako hoćeš rebuild onda je najfer da ga trejduješ. Neće moći na pola kao poslednje dve sezone i franšiza će morati da odabere jedan kurs.

 

Ja lično mislim da su šanse da se izgradi konkurentniji tim nego prethodnih cca 8 sezona mizerne. Front office je propustio šansu da napravi contendera od Blazersa. Suviše je dugo bio uljuljkan u tome što je Dame fiercely loyal i što je bio spreman da nosi ekipu u PO na krkače. Ali isto tako ne vidim jasne naznake da će se opredeliti za rebuild.

 

Što se tiče GOAT-a Blazersa, Drexler i Dame su tu negde po dugovečnosti u franšizi i individualnim rezultatima, to će ostati stvar ukusa navijača. A tu je i Walton koji nam je doneo titulu.

1 minute ago, Miki28 said:

Kyrie uvijek

 

Pa kad ste Dejma bezuspešno vrbovali, ostaje Irving 😄 

Link to comment
Share on other sites

Sta znam ne verujem vise Irvingu, koliko je to samo propustenih meceva kombinovano u triu potencijalnom Irving-King-AD, cela jedna sezona ako ne i vise. 

Damian je tu odlican sto slabo propusta meceve i prilicno je konstantan, odlicno bi se uklopio uz ovu dvojicu i bilo bi tu lopte i prostora za sve. Pritom nije jebivetar kao Kajri i uvek daje sve od sebe, definitivno treba pratiti situaciju u Portlandu jer sada imamo sta da damo od igraca, ima tu dobrih ugovora.

 

  Ali sam skroz ok da probamo da zadrzimo Rivsacu i Muru, da jurimo da potpisemo igrace kao Naz Rid (apsolutni prioritet, nije Dejvis za igranje full time centra i treba mu jedan takav mamojebac koji ima i range i sve) ili Gejb Vinsent, da napravimo ozbiljnu dubinu oko ove dvojice. 

 

Za proslu utakmicu sam zakazao, veceras radim tako da cu sigurno gledati, a posle sam na godisnjem od 7og tj g3 tako da.. Ako bude 2-0 za Denver, mozda opet budem prespavljivao od alkohola i ludih noci 😛  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, delgado said:

Sta znam ne verujem vise Irvingu, koliko je to samo propustenih meceva kombinovano u triu potencijalnom Irving-King-AD, cela jedna sezona ako ne i vise. 

Damian je tu odlican sto slabo propusta meceve i prilicno je konstantan, odlicno bi se uklopio uz ovu dvojicu i bilo bi tu lopte i prostora za sve. Pritom nije jebivetar kao Kajri i uvek daje sve od sebe, definitivno treba pratiti situaciju u Portlandu jer sada imamo sta da damo od igraca, ima tu dobrih ugovora.

 

Znam ja šta bi ti voleo :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, delgado said:

Sta znam ne verujem vise Irvingu, koliko je to samo propustenih meceva kombinovano u triu potencijalnom Irving-King-AD, cela jedna sezona ako ne i vise. 

Damian je tu odlican sto slabo propusta meceve i prilicno je konstantan, odlicno bi se uklopio uz ovu dvojicu i bilo bi tu lopte i prostora za sve. Pritom nije jebivetar kao Kajri i uvek daje sve od sebe, definitivno treba pratiti situaciju u Portlandu jer sada imamo sta da damo od igraca, ima tu dobrih ugovora.

 

  Ali sam skroz ok da probamo da zadrzimo Rivsacu i Muru, da jurimo da potpisemo igrace kao Naz Rid (apsolutni prioritet, nije Dejvis za igranje full time centra i treba mu jedan takav mamojebac koji ima i range i sve) ili Gejb Vinsent, da napravimo ozbiljnu dubinu oko ove dvojice. 

Ne bih da ti rusim sneska ali ako ne dajes Lebrona ili AD onda i nemas sta da ponudis. Reaves, Rui istice ugovor kao i DLo, Beasleyu, Bamba ima negarantovan ugovor odnosno opciju da ga sutnemo do kraja mjeseca za 0$ ( sto i treba da uradimo, decko se oporavlja od misteriozne povrede 2-3 mjeseca ), Lonnie ode. Schroder ode jer ce dobiti nigdje fin ugovor. 

AD, Lebron i Vando su tu. Idemo dalje

 

Lillard je nemoguca misija a posebno ua 50+ miliona. Kyrie sa druge strane i nije mada Cuban ne bi nikqd pomogao Lejkersima ali... 

Kyrie zeli LAL, Lebron i AD ga cekaju tako da Pelinka, make it happen. 

 

Dovoljno je i 1 utakmicu da odigraju zajedno, hype nevidjen. Prodato

Edited by Miki28
edit
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NikadProtivKaline said:

jbt ja sam mislio da je tekma nocas
ne mogu da spavam i taman rekoh da premotam i odgledam na miru dok cudovista ne ustanu
pola sata sam vrteo arene napred nazad dok nisam skontao da je termin ned na pon

 

Bukvalno isto, samo što sam ja podesio alarm da ustanem jer sam legao kad i moja čudovišta. :classic_mellow:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

ma ja se isključivo vodim @Milos 3.14 projekcijom, pri čemu mi nije jasnio kako blejzersi sa trećeg mesta biraju scoot hendersona, koji je, koliko razumem, projektovan kao sigurica drugi, iza wenbanayme. 

 

recimo da je sve tako (highly unlikely, jer ide drugi) - šta ako oni njega vide kao game changera, nivoa ovog jah moranta? normalno je da ga onda ne diluješ nego uzimaš iako se ne uklapa sa lillyjem. ko je realno treći, scoot nije na blazers radaru, ako j verovati pop portalima? taj neki ne-scoot treći, bi mogao biti trejd. bar ja ne znam trećeg a da je prvovenčani

Pa , za sada svi predviđaju da će pasti na treće mesto jer Šarlot ima Lamela. Nije baš najpametnije rešenje sa njihove strane, ali ni ne postoji konsenzus da je Henderson toliko bolji od Milera koji je bolji fit .

Meni lično iz ono malo što sam video pre svega prošlog leta kad sam malo više pratio letnju ligu se Henderson svideo više nego Vembi. Bajone je NBA redi .

 

Poslednjih dana sam natrčao i na neke komentare ljudi iz Portlanda koji su videli workout i koji su u fazonu da trejduju rođenu kevu , a ne Dejma, a posebno im je odvratna pomisao da ga daju Bostonu za Džejlena Brauna jer već sad nije mnogo lošiji igrač.

U suštini najmanje bi se mučili kad bi Šarlot odabrao Hendersona, onda ide trejd pika lagano.

 

Meni se Henderson dojmi, kao neki Vesbruk sa mozgom, mada mi deluje krupniji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...