Jump to content

VN Španije 2019. (10. maj - 12. maj)


Borko

Recommended Posts

3 hours ago, Hertzog said:

Nama je super. Vec smo navikli 

Ili ne gledamo uopste vise. Poput mene. 

Nisam ni znao da je danas trka. Toliko o interesovanju za tu zabarsku grupu amatera... 

 

Jedino sto mi je ok sto Botas za sada pravi otpor... ali to ne garantuje zanimljivost do kraja sezone... 

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo sto je Vettel uradio/pokusao u prvoj krivini je amaterski potez koji bi uradio neko kome je to mozda 8-ma trka u bolidu F1.

Cetvorostruki sampion MORA da zna u svakom momentu da oceni situaciju, zna mogucnosti kako bolida tako i svoje vozacke.

Leclerc-Vetel  5:0

Imbecili koji vode Ferari sa prosecnim IQ broja cipela bi trebalo vec da shvate na kojeg kojna da se klade. 

Edited by 4_Webber
Link to comment
Share on other sites

I dalje mislim da je Vetelove pokušaj imao rezona.

Zašto?

Jedina šansa da pokuša da pobedi Božane je da se probije napred, da vozi gledajući retrovizore, ne bi li sabio vozače, napravio vozić. A onda kreće nervoza kod srebrnih, gume se hlade, a kočnice pregrevaju.

Hteo je da pokuša Seninu taktiku na Menselu iz Monaka i da moli Boga da ga ne sahrani DRS na pravcu.

Realno nemoguće, ali šta mu drugo ostaje. Skupljanje trećih mesta ne sme biti prioritet Ferarija.

I čovek je bio odličan na kvačilo i fantastično startovao. Morao je da koči par metara ranije ali bi onda definitivno izgubio ikakvu šansu da se udene napred.

Ovako je ostala nada da ima parče neklizavog asfalta i da neće da prokliza.

Ali jbg, proklizao je i ojadio gumu.

A da je uspeo, sad ne bismo mogli da živimo od hvalospeva Vetelu.

I tako to ide.

Iza svakog vrhunskog uspelog pokušaja stoji milion zajeba.

A neki baš bole.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dasubo je tehnicki lepo objasnio sta i kako, ali tu postoji i jos jedan element i bas zbog toga treba pozdraviti ovaj potez: Vetel je ocekivao klanje izmedju mecki. Prosle godine, Botas bi ga prosto zatvorio ili ga namestio da nema kud. Ponovilo se to par puta, cak je i Hamilton to radio. Ovde godine, vozaci mercedesa se bore izmedju sebe na startu e a tu vec ima mesta da se pokusa neki banzai. Opet, drago mi je ispostovao kolege i nije isao "do kraja" tj da namesti Botasa jer je mogao, naravno uz prihvatanje rizika koji taj pokusaj nosi, a posto je Botsu lepo pobegao bolid na izlasku, mozda bi se Vetel i izvukao. Opet isao je agresivno i pametno. Nema sta da mu se zameri.

Meni licno smeta ovo padanje u nesvest na trepavice na Leklera. Ko tinejdzerke. To sto ima jedva 3 dlake na bradi i seo je u Ferrari ne znaci da je bogom dan. Prosto, nije on nista pokazao specijalno. On jeste brz, snasao se lepo, opet ne zaboravite da od njega nema ocekivanja. Vetel se bori protiv mercedesa. Od njega se to ne ocekuje. Njemu je zelja da se pokaze protiv timskog. Sto u situaciji rizika i pokusaja da se proba nesto drugacije i naravno gresi (mislim na Vetela) nije ni preterano tezak zadatak. Da on izaziva redovno Hamiltona i Botasa na "crtu" pa i Maxa mozda bi se moglo pricati, ovako, morace on mnogo toga da dokazuje. Sada vozi na kredit.

Link to comment
Share on other sites

Zašto misliš da vozi na kredit? Dečku je jauknuo pogon u Bahreinu znači nije njegov faul. U Bakuu je napravio merde, ok. Juče je pogrešio što je nagnao Vetela bezvz, ali to je trebalo da pegla trust mozgova na pit wallu Ferarija.

Ne vidim gde je dečko zeznuo, vozi ko zmaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni rekao da je zeznuo. Vec da nije za padanje na dupe. Tacno onde gde je i auto. To je to. Za kredit, pa treba da opravda mesto tj hype koji su novinari i navijaci (pojedini) prave.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hm, ako mene pitaš, Gasly je idealan primer vozača koji namešta auto gde je realno. Sa druge strane, iako ne mogu da podnesem Maxa, tera on Hondu za sve pare.

I mislim da bi bio u pravu da je Vetel kao četvorostruki prvak brži u trci od Leklera.

Ali ne da nije, nego je u 5. trci Leklera popio naredbu da se skloni. A ako mene pitaš trebalo je i ranije da se to desi.

Leklerove trke su do sada žrtvovane zbog Vetela i to previše očigledno.

Otud toliki hype.

Meni lično je dečak simpatičan što me podseća na Severa.

A i van kokpita deluje kao sasvim ok tip.

 

Ali, u pravu si, vreme će pokazati. Samo bojim se da nema goreg mesta na svetu za sazrevanje trkača od kokpita Ferarija.

Link to comment
Share on other sites

@DASUBOMene van kokpita ne zanima niko. Ono sto sam video (Netflix serija i slucajni klipovi) od njega je klasika, dete iz Monaka, neinteresantni golobradi klinac. Ono, ekoloski, nit' smrdi nit' mirise. Ja samo kazem da njegovi rezultati nisu ama bas nista posebno. To da su zrtvovali njegove trke zarad Vetla, mogu se slozim za jedan do dva pokusaja i opet rade to na pocetku sezone u zelji da drze prikljucak sa Mercedesom. Garantujem da toga vise nece biti. A opet se kladim da ni rezultati Leklera nece biti nista bolji. Opet, simptomaticno je da protiv drugih vozaca kod njega ne vidim agresivnost. Ni najmanju. Kapiram da Maxu ne bi ni smeo da se nacrta. Taktika je dobra, timskog koji je ime, jurimo i takmicimo se sa njim iako je njegov fokus skroz na drugoj strani na taj nacin se pravi hype na koji se svi pecaju uspesno. Secas se Hamiltona kao rukija? On je za sobom imao celu britansku stampu. Potpuno je pomerio pamet Alonsu koji se upecao i napravio par losih poteza. Po sebe i tim. S razlikom, naravno, sto su njegovi rezultati bili bolji i bilo je to direkt za titulu. 

Sad cemo da vidimo Monako. Ocekujem hvalospeve jer je ovo ipak njegova domaca staza. 

 

Ovo mi je sada toliko ljigavo, tupe tu nesto o novoj zvezdi kako je klinac pokazao 4-vorostrukom sampionu ovo ono a Ferrari ne moze da stigne auto koji ima motor proizvodjaca koji pravi kosacice za travu i koji se do pre samo godinu dna raspadao svaki put kada vozac dobije grc u nozi pa ga ocepi zesce. Selo gori a baba se ceslja. Ferrari ne treba da se zadovoljava 3-cim mestom. I drugo je sramota, osim ako prvo nije Ferrari-jevo 🙂

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...