Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Pokajte se nevernici 🙃

 

Salu na stranu, proci ce i ova kriza, samo sto je zbog onih brutalnih rezultata delovalo da smo na pragu F4 ekipe, al ne lezi vraze.

 

Nek se momci bore, sabrace se vrlo brzo, pa sta nam bude to nam je.

 

Ubedjena sam da nas ceka jos mnooogo dobrih utakmica ove sezone 🔴

Edited by BojanaCZV
  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nekoime123 said:

Daće samo bog da je ove dve tri tekme bilo dovoljno da se neki drugi Evroligaš sjebe i dovede Petruševa da ga više ne gledam.

 

Prokletstvo navijača KKCZ objašnjeno u jednoj rečenici. 

 

Mi bez igrača kao što je Petrušev nemamo šta da tražimo u EL, sve i da rukometni deo ekipe igra uvek na maksimumu mogućnosti.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Petruševa je Skariolo ugasio u roku od dva napada...primi li loptu unutra igraju jak hasl telom i ne daju mu prostor da se okrene licem ka košu. Svi čuvari su fizički snažniji od njega i ili su ga naterali u dribling od koša ili na povratni pas. Jednom je samo uspeo da se okrene ispod koša ali bez ikakve finte je šutnuo preko bloka i promašio. Sasvim je za očekivati da će mlad EL igrač sa 4-5 tekmi u nizu sa over 15ppg skrenuti pažnju na sebe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima bas dobrih upisa na temi vezano sinocni meč i uopste stanje tima. Gledao sam posle odredjenog vremena vaš meč juče, prije toga sam pogledao i meč sa Žalgirisom. Ako bi povukao neku paralelu onda bi bilo to da su oba tima za mene iznenadjujuce odgovorili na vašu čvrstinu u igri. A to nije nimalo lako.  Dok je protiv Žalgirisa spletom nekih okolnosti ispusten dobijen meč, sinoć je stvarno Virtus zahvaljujući Teodosicu vrhunski pogodio sve neke moguće mane i unutrašnje i spoljne linije. Teo je imao nevjerovatnih pasova, koji su bili u jedinom mogućem trenutku, gdje je Virtus i stekao prednost. 

Sto se pojedinaca tice, Vildoza je igrac kojeg uzivam da gledam. Nevjerovatan umjetnik. On se igra kosarke i takvi igraci su neprocjenjivi. 

Sa druge strane ovo sto radi Ivanović je, ne znam, subjektivan sam jer ga znam, ali neko dobro napisa, kao da je mošnice ostavio u PG. Ono je drugi covjek ove dvije sezone. Profesionalno gledano, najveći trosak tima. 

Takodje volio bi vidjeti ucinak Bentila do i od dolaska Duska u brojkama.

 

Zaključak je da je sve moglo mnogo bolje, od sudijske greske protiv Barce pa do nedostatka srece i losih adaptacija na protivnika. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Em los dan, em protiv nas ekipa koja nije nista posebno ali je ekipa koja je vodjenja kako treba i koja ima BBIQ. 

U takvoj situaciji, kad smo procitani (a to nije tesko), i kad se protivnik na to postavi kako treba (e to treba umeti, a Virtus i Skariolo su to umeli), onda nesto moras da promenis u pristupu.

 

Probao je Dusko, rotirao, pricao ali nije vredelo. Kao da smo isli u Ameriku i igrali utakmicu pod jat-lag-om. Mnogo je lopti tu iscurelo iz kosa, manjak i srece, ali sta reci o odbrani - za to ti ne treba neka sreca vec fokus, koncentracija. Bez toga primili smo previse laganih poena i 2+1. Ne samo da su procitali nas napad, vec je Virtus osetio da nismo sinoc bili pri sebi i napakovao nam 30+ u prvoj cetvrtini. Kao pitbul kad oseti krv, ne pusta. 

 

Nije problem toliki bio napad koliko je to bila odbrana. Za nas, za ekipu kao sto je nasa, gde je odbrana ono sto nam je najjace oruzje, oduzimanjem toga, nema sta da trazimo na utakmicama. Nadam se da ce se momci presabrati da dobijemo u Milanu, pa da se vadimo protiv Makabija.

 

  

6 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Gledao sam posle odredjenog vremena vaš meč juče, prije toga sam pogledao i meč sa Žalgirisom.

 

Aj, nemoj vise da nas gledas, please 😄 ima i ta repriza majku mu... 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mi smo ekipa koja igra smallball sa nešuterima, to nema ni u graškogradu.

 

Nedović ima 1000 mana zbog kojih se može kritikovati ali ljudi kao da ne shvataju koliki je pritisak na njemu i Vildozi, svaki protivnički game plan se zasniva na tome da se zaustave njih dvojica jer ostali ne mogu da te pobede u EL.

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

Mitrović kad naleti na fizički dobrostojećeg centra, potpuno je neupotrebljiv. 

 

Mislim da posljednja 3 meča ima tipa 2, 4, 2 poena za 20+ minuta na parketu. Kad bi mogao stalno da igra protiv nekog Motiejunasa al jbg. Bez njegovog doprinosa u napadu, on je potpuno neupotrebljiv igrač na EL nivou, jer na drugoj strani parketa svakako nije faktor.

 

Po meni njemu je plafon treća opcija na centru a nama je prva već drugu sezonu u nizu.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je totalno neshvatljivo odsustvo Kuzmica na ovoj utakmici, osim ako nije neka povreda u pitanju, narocito u odsustvu Martina.

Bukvalno pucanj u sopstvenu nogu i dovodjenje nase centarske linije u totalno podredjen polozaj.

Nekih 12-15 minuta Kuzmica bi stabilizovalo odbranu reketa i skok, a svakako bi bar delimicno onemogucilo ono drvo Jaiteh-a da se proslavi.

Ako ponovo ne bude u timu protiv Milana, bojim se da ce Davis, da pravi malu decu Mitru i Petrusevu, sto smo vec iskusili u Beogradu, gde je Martin prvi put odsustvovao, i sasvim lepo se to poklopilo sa krajem nase serije pobeda

Edited by Gudura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Utakmica protiv Armanija jedna od bitnijih ove sezone.

Ne zbog rezultata vec zbog vracanja samopouzdanja igraca.

Da se nadamo da ce kouč to da sredi sve do sutra.. 

Odbrana u reketu mora da bude mnogo bolja.

Centri pod hitno da se probude na celu sa Mitrovicem

i da uzmemo makar 2 pobede dok ne dobijemo Kampaca i Martina. 

Od 9 utakmica koje bude igrao Faku uz malo srece ja sam ubedjen da mozemo da dobijemo 7/8 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Verovatno je Ilica ubacio u 12 zbog prethodne utakmice kad ga je pohvalio 

 

Posle par minuta je on bio svestan da je pogresio pa je pokusavao svasta na centru

Da se pitam, a ne pitam se, Ilic bi bio u timu i protiv Milana, a Kuzmic takodje i to umesto Bentila, kome je vreme da malo oseti tvrdu stolicu, ispod svoje mesnate pozadine. Bukvalno ni na koji nacin ne doprinosi timu trenutno, kao ni Nikola Ivanovic, koji bi takodje mogao da se malo vrati iza reklama, jer je totalno stetan po tim i ubija momentum ekipe. Vracati ga u formu, i traziti njegove zagubljene mosnice na utakmicama ABA lige. Petrusev, Ilic i Lazarevic su sasvim dovoljni na 4 protiv Milana, narocito u odsustvu Melija, s tim sto bi Petrusev ipak gro minuta trebao da uzme na petici

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, srlepajce said:

Verovatno je Ilica ubacio u 12 zbog prethodne utakmice kad ga je pohvalio 

 

Posle par minuta je on bio svestan da je pogresio pa je pokusavao svasta na centru

Ceniš da bi Kuzmić nešto promenio, te priče da je bio ovaj - onaj ne piju vodu ... jednostavno nemamo potreban kvalitet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Ceniš da bi Kuzmić nešto promenio, te priče da je bio ovaj - onaj ne piju vodu ... jednostavno nemamo potreban kvalitet.

Mozda i ne ali Bentil i Mitrovic su bili bas kriminalni

Prvi put da vidim Duska u cudu i da se hvata za glavu

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Benito said:

Malo je i Dusko pogubio konce, mene samo zanima gde nestade ona njegova strogoca?

Tri meseca mu je zabranjena doselekcija

Najbolji igrac mu sedi na klupi

Kako je on odrzao ekipu pre svega psihicki je za anale

Mi smo najbolju kosarku cepali u doba saopstenja, Glikmana, #freefacu itd

 

A da drvi po igracima moze on ali svestan je da to mu je sto mu je 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Često zaboravljamo neke bitne stvari. Treba se vratiti na početak prelaznog roka pa onda dalje redom ...

jer ... što se grbo rodi, vrijeme ne ispravi. I to je tako.

Potreban je kontinuitet na klupi da bi se mogao očekivati neki iskorak, ne može drugačije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Teže od poraza mi je palo saznanje da Holand i Bentil imaju ugovore za narednu sezonu. Holand je zalutao u ozbiljnu košarku. Svaki njegov kontakt sa košarkaškom loptom je alarm za uzbunu. Njegova pojava unosi nevjerovatnu konfuziju u naše redove. Bentil je jedno od najgorih pojačanja koje smo doveli u poslednjih ko zna koliko godina. Bilo je i gorih igrača, ali Bentil je loš igrač sa solidnom reputacijom. To je najgora kombinacija.

Edited by Kvaratskhelia
Link to comment
Share on other sites

Jebiga, dosle su na red i posledice nase ne izvrsene doselekcije.

Koliko god bio iskusan, Dusko je malo puta u karijeri imao ovako nezahvalnu situaciju.

Preuzeo je raspad od ekipe, koja igracki nije ono sto on zeli, mada mu karakterno odgovara, pre svega domaci igraci i Argentinci.

Ben, Hasan i Holand su momci koje on ne bi uzeo sve i da vodi Peristeri a ne EL ekipu.

 

Tih prvih mesec dana bili smo nepoznanica i u kombinaciji sveze energije, tribine, Duskovog majstorluka uspeli smo da naredjamo pobede koje su nam dale za pravo da se nadamo uspesnoj sezoni, sve vreme implementirajuci nove stvari u igru. Jasno je bilo da sledi pad, mnogi smo ga predvidjali dosta ranije, tu smo pokazali da smo tvrdi, ali i da smo samo ljudi. 

 

Ovo sto se trenutno desava je potpuno normalna reakcija na ono sto se desavalo poslednja 2 meseca. Nisu krivi ni Nemanja ni Luka sto ne mogu da brane nikoga na low postu, nije kriv ni Mitar sto je fizicki inferioran i sto ovako umoran ne moze da se nosi sa protivnickim centrima. Nije kriv ni Dobric sto igra ovoliko koliko igra. Momci toliko znaju i to je to, da je sve islo po planu njihova minutaza i uloga bi se redukovala onda kada bi Fakundo i Polonara zaigrali u nasem dresu.

 

Kakav god bio Hasan ce nam mnogo znaciti jer ovo sto nasa centarska linija donosi trenutno je minus faza. 

Da preskrcamo nekako ove 2 naredne utakmice, da se momci po ko zna koji put izdignu iznad svih problema i daju svoj maksimum, jedna pobeda u naredna dva kola nam ostavlja nadu da uz Fakunda mozemo do jos jedne serije pobeda kojom bi se vratili na putu ka top8.

 

To je valjda neki nas ciganski usud, uvek imamo cime da budemo zadovoljni, ali nikad dovoljno za potpunu srecu.

Da li je za to kriv trener, bivsi trener, Covic, Papa, Klinton, potpuno je nevazno.

Tu smo gde smo, spasa nam nema, propasti necemo.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...