Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Just now, Clash said:

Sta sere ovaj Glikman, amnestija ne znaci da se pravimo da se nesto nije desilo, nego bas suprotno, da se desilo ali da je kazna smanjena ili ukinuta.

 

Amnestija (stgrč. ἀμνηστία [amnestia] – "oproštaj") je akt kojim državna vlast generalno ukida ili smanjuje dužinu kazne osuđenim licima za sva ili određena krivična dela.

 

Razumi ga, nije mu lako, mora da nađe način da opravda nešto što mu je naloženo od strane tatka, i sad lupa gluposti jer je cela situacija takva da nema normalnog objašnjenja.

 

Kao kad bi ti neko rekao da treba da ubediš publiku kako se oni ne zovu onako kako piše u ličnoj karti. Idi ispričaj im neku nebulozu. Reci im nešto, briga me šta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gojko said:

Pa tu već Glikman laže kako bi amnestijom pokazao da se ništa nije ni desilo. Zašto laže videćemo ubrzo.

Upravo je obrnuto. Kad nekog amnestiraš opraštaš mu delo koje je učinio (znali ili ne znali koje je to delo) i nagradjuješ ga pošto je uvideo svoju grešku i neće je više ponavljati.

Oćekujem posle Žalgirisa #FreeKampaca nad Partizanom. 

Ova izjava zvuci kao pausalna kazna nekog dobronamernog lika sto ovaj nije.Tipa mogu ali necu nek se nauce pameti,umesto po clanu tom i tom kaznjava se KK Crvena Zvezda za taj prekrsaj predvidjenom kaznom.Da su svi drugi ispravni a sigurno nisu ja bi cak i suspenziju do kraja godine lakse podneo nego ovo natkurivanje kosarkaski nebitnog lika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

A Luci i Facuu je javljeno mjesecima ranije da ce biti cut-ovani i da njihivi agenti traze angazman u Evropi? Bas su njih dvojica faktori u Nba i bas to funkcionise tako u NBA. Ljudi dobijaju sut kartu minut nakon zavrsene utakmice a ne da najavljuju par mjeseci ranije igracu da ce dobiti sut kartu.

 

igraci u nba preko menadzera ali i FO znaju jako dobro kolike su im sanse da budu u sastavu. isto tako i nba klubovi znaju jako dobro da li facu/vildoza nakon otpustanja zele da traze priliku u novom nba klubu ili pale natrag, ujedno @John Terry

 

ne moras biti nikakav faktor od igraca za taj nivo infoa i razumevanja.

Link to comment
Share on other sites

Ponašanje većine navijača Žalgirisa prošle sezone kad smo gostovali je bilo sramno i idiotsko. Drago mi je da nije bilo revanšizma i da smo im pokazali gospodstvo, nije bilo nikakvog problema. Nadam se da će vratiti istom merom.

Danas ću imati trening živaca jer pred svaku utakmicu sa Žalgirisom mi je tako nešto potrebno. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

igraci u nba preko menadzera ali i FO znaju jako dobro kolike su im sanse da budu u sastavu. isto tako i nba klubovi znaju jako dobro da li facu/vildoza nakon otpustanja zele da traze priliku u novom nba klubu ili pale natrag, ujedno @John Terry

 

ne moras biti nikakav faktor od igraca za taj nivo infoa i razumevanja.

Imajuci u vidu da u Nba postoji trade, waive, buyout ovo o cemu ti pricas je masenje kompletnog terena. Danas si tu, sutra si bivsi u Nba pa bio ti mahac peskira, zabavkjac publike ili bitan clan rotacije. Ako GM smatra da moze da te zamijeni, dovede po njemu bolji fit ti si bivsi. 

Koliko je Nba od danas do sutra znaju mnogi igrsci koji su otpusteni odmah nakon sto su zavrsili utakmicu ili bili trejdovani u toku trajanja iste. 

 

Facundo Campazzo i Luca Vildoza u julu, avgustu mjesecu nisu znali niti njihov menadzment da su bivsi igraci u Nba. Mogli su da obave neke neformalne razgovore sa upravom i coaching staffom i svojoj ulozi ali imajuci u vidu da u julu FA period krece i da onda su mirne luke do negdje polovine septembra sto se tice Nba oni nisu mogli znati da nemaju vise mjesta u ligi. Mozda aki samo mozda u tom timu u kom su da se ne racuna na njih, da ce im se smanjit uloga ili tako nesto ali ni to ne znaci da ce da dignu sidro i odu zbog love koja je tamo. 

Nakon sto su otpusteni, gledali su svoje opcije i svaki od tih igraca dobro izvaga tada da li se vraca u Evropu jer tada je povratak u Nba po 2 put nemoguca misija ili ce ici u G ligu ili cekati angazman odnosno otvaranje roster space ili povrede nekih igraca pa da iskoriste tu priliku. 

 

Mi Facua i Lucu nismo ni imali na vidiku kad je krenula formiranje tima u julu, to je jasno.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem sa tom pričom kako Evroliga ne želi nestabilne klubove sa sumnjivim izvorima finansiranja je Monako. A to je i razlog zbog čega Majk Džejms ne treba da glumi pametnjakovića i čudi se odakle Zvezdi pare.

Monako je naglo povećao budžet kad se kontroverznom ukrajinskom, pridružio kontroverzni ruski tajkun, pa tako u junu nisu imali pare da zadrže Lesora, a u oktobru su doveli upravo Džejmsa.

Monako će postojati dok ovoj dvojici bude zanimljiva igračka, što ne smeta Glikmanu da ih najavljuje kao poželjnog partnera. Verovatno to nema veze što im je redovan gost.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28, ne bih išao dalje u off ali naravno da se zna i koje su šanse xy igračima da upadnu u roster i kakve su onda šanse da imaju nekakvu ulogu ili da npr budu prvi za katovanje, prvom prilikom. isto tako se zna kojim igračim je interes da nakon toga sede i čekaju novu priliku a koji radije kažu agentu, traži mi opcije u evropi ili kojekude ako propadne ovo.

 

i u evropi se sa mnogim igračima ostvaruje kontakt preko agenta još dok igraju sezone u nekim drugim klubovima. malo toga se dešava baš iznenada, kao probudiš se ujutru i vildoza ili facu slobodni i kao super, hajde da se od tog sekunda upoznamo sa svim neophodnim parametrima. ne kažem da se ne dešava ali mislim da je ređe u odnosu na situacije gde se već ponešto bitno zna unapred.

Link to comment
Share on other sites

@uinisačekaj ti misliš da je Čović u junu imao lovu za Argentince i Duška i da je samo čekao da budu slobodni?

 

Radonjić je otišao jer Čović nije ispunio obećanje i isplatio sve igrače na kraju sezone. 

 

Mi smo imali 01/07 neku obećanu lovu koja nije mala i u skladu je sa onim od prošle godine. Argentinci su dodatni keš koji je upumpan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mogu i ja tebe isto tako da pitam, cekaj, jel ti mislis da nismo imali love u junu a potpisali nedovica na tri godine, platili obestecenje, potpisali whitea pa ga otpustili, potpisali adamsa nakon 4x tekme pa ga otpustili, platili 17 igraca u rosteru itd

edit> ponudili radonjicu po chovi najveci trenerski ugovor u zvezdi ikada i slicno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

@Miki28, ne bih išao dalje u off ali naravno da se zna i koje su šanse xy igračima da upadnu u roster i kakve su onda šanse da imaju nekakvu ulogu ili da npr budu prvi za katovanje, prvom prilikom. isto tako se zna kojim igračim je interes da nakon toga sede i čekaju novu priliku a koji radije kažu agentu, traži mi opcije u evropi ili kojekude ako propadne ovo.

 

i u evropi se sa mnogim igračima ostvaruje kontakt preko agenta još dok igraju sezone u nekim drugim klubovima. malo toga se dešava baš iznenada, kao probudiš se ujutru i vildoza ili facu slobodni i kao super, hajde da se od tog sekunda upoznamo sa svim neophodnim parametrima. ne kažem da se ne dešava ali mislim da je ređe u odnosu na situacije gde se već ponešto bitno zna unapred.

Ni bih se dalje udubljivao jer imamo totalno drugacija gledanja na ovu stvar.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Cisto sumnjam da je o Vildozi bilo ko razmisljao na pocetku sezone kada smo mislili da ce Adams da bude dobro pojacanje. A pogotovo ne o Kampacu koji, poprilicno sam siguran, ne bi ni dolazio da Vildoza nije ovde. 

 

Tamo gde mislim da se razmisljalo malo vise unapred je mesto trenera, s obzirom da imamo informaciju da Ivanovic nije zeleo pre novembra da preuzima bilo koji klub. Moguce da se svesno krenulo sa Jovanovicem u rizik i da je postojao mozda neki usmeni dogovor sa Duskom, tj ako Jovanovic bude dobar super, ako ne tu je Dusko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, СтелаРоса said:

Cisto sumnjam da je o Vildozi bilo ko razmisljao na pocetku sezone kada smo mislili da ce Adams da bude dobro pojacanje. A pogotovo ne o Kampacu koji, poprilicno sam siguran, ne bi ni dolazio da Vildoza nije ovde. 

 

Tamo gde mislim da se razmisljalo malo vise unapred je mesto trenera, s obzirom da imamo informaciju da Ivanovic nije zeleo pre novembra da preuzima bilo koji klub. Moguce da se svesno krenulo sa Jovanovicem u rizik i da je postojao mozda neki usmeni dogovor sa Duskom, tj ako Jovanovic bude dobar super, ako ne tu je Dusko.

Niko nije razmišljao o Ivanoviću niti je bilo kontakta sa njim, isto važi za Vildozu i Kampaca.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@kendrick šta je tačno smešno u upisu @Miki28 gde samo piše da neće dalje da diskutuje jer se očigledno njihovi stavovi toliko drastično razlikuju da nema poente gušiti temu? Živo me zanima. Meni je to korektno, kad se na nekim ne slažeš, prihvatiš da se ne slažeš i teraš dalje, sigurno nećeš da guraš kao volina i ubeđuješ druge u svoj stav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

mogu i ja tebe isto tako da pitam, cekaj, jel ti mislis da nismo imali love u junu a potpisali nedovica na tri godine, platili obestecenje, potpisali whitea pa ga otpustili, potpisali adamsa nakon 4x tekme pa ga otpustili, platili 17 igraca u rosteru itd

edit> ponudili radonjicu po chovi najveci trenerski ugovor u zvezdi ikada i slicno

 

Stvarno misliš da je ljetos bilo novca za Ivanovića, Vildozu, Campazza, Polonaru, ali eto mi smo se opredijelili za Dovlu, Adamsa, Hollanda, Bentila... ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

 

Stvarno misliš da je ljetos bilo novca za Ivanovića, Vildozu, Campazza, Polonaru, ali eto mi smo se opredijelili za Dovlu, Adamsa, Hollanda, Bentila... ?

 

nisu bili dostupni letos. mislim da, ako nemas para, ne potpisujes i otpustas naizmenicno ono sve letos sto sam nabrojao malopre

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

mogu i ja tebe isto tako da pitam, cekaj, jel ti mislis da nismo imali love u junu a potpisali nedovica na tri godine, platili obestecenje, potpisali whitea pa ga otpustili, potpisali adamsa nakon 4x tekme pa ga otpustili, platili 17 igraca u rosteru itd

edit> ponudili radonjicu po chovi najveci trenerski ugovor u zvezdi ikada i slicno

Pa ja mislim da smo imali obećanja da ćemo sve to platiti i imati, što sam i napisao. Ne mislim da smo tu lovu imali na računu.

Što je otišao Ra prvi put, a evo ispostavilo se i drugi put, pa jer ne plaćamo igrače?

Nama je 01/07 obećano X para što nije malo i što se vidi po ovom što si nabrojao.

Od 01/10 obećano nam je X+Y pri čemu smo ovih Y videli na gomili i sa tim platili sve zaostale obaveze. Dođe nam AV još ovih prvobitnih X.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

nisu bili dostupni letos. mislim da, ako nemas para, ne potpisujes i otpustas naizmenicno ono sve letos sto sam nabrojao malopre

 

Ovo sve redom što si nabrojao se svodi na jednog igrača i to je Vajt i to je svinjarija koju bukvalno niko nije opravdao. Težak zaser, možda kao posledica neizvesnosti oko toga da li ćemo imati novca za bolja a ovog smo produžili na team option u fazonu daj šta daš. Jedna od mogućnosti.

 

2 minutes ago, uini said:

siromastvo i hustle - zvezda

 

Sad već nemaš argumente pa daj da se sprdam. Imaš pravo na svoj stav, imaš pravo da ga izneseš. Video si da se niko ne slaže ovde sa tim stavom i sad ćeš da ga forsiraš i da se sprdaš? To nije korektno. Sve ovo što iznosimo ovde su neargumentovani stavovi, mišljenja. Nema potrebe trljati na nos svoj stav svima.

Link to comment
Share on other sites

pa necu da ga forsiram, nego su vas nekolicine argumenti za love nije bilo, jednako izgledni kao i moji za love je bilo

e sad to sto ti kazes da ih nemam a vi imate je gluplje nego sprdnja. btw, ne vidim zasto bi bila sprdnja kada vecina ovde u to veruje.

 

jedino ako nije lepo sprdati se sa zvezdinim siromastvom?

Link to comment
Share on other sites

Nije lepo sprdati se sa tudjim mišljenjem, sa kojim se ne slažeš. To je nepoštovanje sagovornika. Ja mogu da napišem da su tvoji stavovi gluposti, i šta bih time postigao? Ili da se sprdam sa tvojim upisima? To je maliciozno, ne doprinosi nikakvom normalnom tonu razgovora. Samo sebe dižem na neki lažni nivo inteligencije, samoproklamujem se za mudraca. 

 

To Zvezdino siromaštvo to ti samo inputiraš. Niko nije rekao da smo siromasi nego da nismo imali ISTO novaca tad i sad. Očigledno se nešto u međuvremenu desilo i uletela je veća lova od one na početku sezone. To ne znači da bismo propali kao klub, to samo ti tako shvataš ovde.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

nisu bili dostupni letos. mislim da, ako nemas para, ne potpisujes i otpustas naizmenicno ono sve letos sto sam nabrojao malopre

 

Morali smo da dovedemo ono za šta imamo pare. Kad dovodiš stranca za 300-400 pa i 500k velike su šanse da ćeš dobiti malo ili premalo. 

 

Vildoza i Campazzo su svakako bili nedostupni svima jer su se borili za ugovor u nba. Ali je svakako bilo igrača za svačiji dzep. Jedino je Nedović izuzetak ali za njegov dolazak u tom momentu trebao vjerovatno i odlazak Kaline. Tome u prilog ide i dolazak moćnog Hollanda iz Burse. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Uini je uvek na ovoj temi propagirao stav - ako nećete da priznate da nam je budžet 15 miliona, znači da tvrdite da je manji od 5, tj. ako ne mislite da smo puni ko brod u svakom trenutku, definitivno ste ubeđeni da smo puka sirotinja gde svako igra iz ljubavi.

 

( ;

 

Evo, preteko me čovek za malo.

2 minutes ago, Sector said:

Tome u prilog ide i dolazak moćnog Hollanda iz Burse. 

 

Za ovog lika sam se baš zajebo. Ne da je slabiji od onoga kako sam ga video, nego mi je prosto sramotno koliko je loš. Bukvalno streetball igrač.

Link to comment
Share on other sites

Vezano za te budžete i finansiranje ovde u Srbiji, to sam zaboravio i bataliću na tu temu , da i drugi pišu. To nikad nije sigurna lova. To je na "dođem ti". Obećana lova za koju bukvalno svaki mesec strepiš da li će da legne. I za nas i za komšije. I sad svaka politička budala na višoj poziciji može da te ukoči kad joj se ćefne. Da stopira barem na par meseci i ti si već u kanalu. Znači, obećani novac nama ne mora uopšte da je manji bio u startu nego sad, ali to je OBEĆANI novac, a za obećanje se kaže da je ludom radovanje. I onda para ne legne jedan mesec, drugi, treći...iz kog god razloga. I ti onda ne smeš da potpisuješ skupe igrače. Tebi na kraju dođu ili ne ti novci, ali je bitan i momenat. Nama je možda u julu trebao novac a nismo ga imali. Ne ulazim u razloge. Neko ga je dobio odmah neko nije. A možda je isti novac.

 

Daću vam plastičan primer. EPS trenutno duguje mnogima. Kad potražiš svoj novac, oni ti kažu sačekaj još malo, biće, samo što nije krenulo. A ti dok to ne krene lagano možeš pod led jer ti urgožavaju dnevno poslovanje neizmirivanjem obaveza. I onda moraš da se zadužiš, pod kamatu. I onda te to dugovanje košta više nego početno. Dakle, nije bitno da li ti ja platim na vreme ili pola godine nakon dogovorenog datuma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...