Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

18 minutes ago, keli165 said:

12.5p, 5.5ass.

Igra li Bentil danas? Ako  ne da uzmemo svi pare na Mitrovica na 6.5 danas, kao neki dan na Lazica 😄

Koja kladonica? Kampaco ce sigurno imati dobru minutazu, verovatno Vildoza nece biti previse na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2022 at 1:47 PM, jaka blazic said:

 

to se kaze 

ne moze da svane pre jutra citaj kalemegdana

 

i prekinite sa pljuvanjem lazica, dokle pobogu... 

ja sam siguran da ovakvih primera ima milion, mos misliti igrac igrao 15+ minuta i nije sutirao nijedom, pa nije imao skok i sve 0. pa sta? jednostavno nije dobijao loptu u napadu, ne igra se na njega, zadesilo se da nije imao ni skok i sad skandal. smesno.

laza je kralj, nema igraaca u el koga nije vratio na fabricka podesavanja.

njegova igra je odbrana i trojke i to je ono sto je on. a odbrana mu je odlicna vec deceniju, pa covek preuzima i cuva sve od 1-5.

sa njim nam spoljnja linija u defanzivi izgledao neuporedivo ozbiljnije nego kad nije na parketu. i to je cinjenica.

kao sto je i cinjenica da ga radonja obozava i da mu je uvek bio bitan igrac.

 

najmanji problem tima, ali eto valja uvek iskoristiti priliku i opljunuti nekoga ko je elitni el defanzivac i koji je bio veoma vazan sraf naseg povratka i svih ovih uspeha.

 

jedan od najvecih problema naseg tima je taj sto projektovani prvi igrac tima i neko ko treba da vodi napad jos nije ni poceo da igra. kao sto su juce svi nekako nasli muda kad je vildoza poceo da igra, tako bi delovao i nedovic na ostatak tima.

 

:whistling:

 

On 11/17/2022 at 10:14 PM, jaka blazic said:

jako bitna tekma u berlinu ako kanimo primirisati top 8.

imacemo i veliki broj navijaca, pobeda tu nas vraca u zivot totalno.

plus imamo makabi i virtus vezano kuci, lagano mozemo do 5-7 pred derbi.

 

trebace nam vremena, da se vidi sta dusko zeli od tima i da ga igraci skontaju, ali to ce svakako ici mnogo lakse uz pobede koje donose bolju atmosferu i samopouzdanje. 

 

sve u svemu najbitnija je vjera!

 

:whistling:

On 11/22/2022 at 10:51 PM, jaka blazic said:

veoma fina i prijatna el vecer 🙂

 

idemo dalje, bice zajebano i protiv makabija i oni vole da divljaju i brzu kosarku, tako da cemo morati igrati dobru odbranu spolja i paziti se haoticne i brze igre + trcanja u ledja.

 

jao lorenco, nadam se da ce laza na njega ^^

 

 

😀

 

On 11/24/2022 at 5:54 PM, jaka blazic said:

predemo kao ljubica

 

petrusev je nase tajno oruzje, momak nije dzabe bio mvp lige.

a zna se ko je insistirao da se dovede, ali da ne ulazimo sad u detalje...

 

:whistling:

 

On 12/2/2022 at 11:12 PM, jaka blazic said:

rutinski.

next pls...

pionir je pionir, tu bi i gs dobili ili bi im bar udarili neku 15-0 seriju gde oni ne znaju gde se nalaze. lagano. laza bi pojeo karija itd...

u celoj el definitivno najteze gostovanje za sve ekipe. hram kosarke i ima nesto magicno u njemu. 

nema ekipe koju nismo rutinirali u pioniru, mozda darusafaka jedina.

 

u svakom slucaju predemo, u drugom smo ih rutinirali a oni su pruzili jednu veoma dobru partiju na obe strane terena. 

luka i luca su majstori ove igre.

luka baba mitrovic ih je rastavio na delove u drugom.

luca rutinski tri trojke za redom, jednostavno kvalitet.

dobric fenomenalnom partijom zapusio usta kriticarima.bio je u totalnom daunu posto je otpao sa ep, ali ivanovic ga je probudio i vratio mu samopouzdanje. 

a takodje tu je bio i derbi gde je bio solidan i dao bitnu tricu pred kraj. 

 

5-6, serija od 4 pobede. u odlicnoj smo poziciji. derbi nemamo imperativ pobede, igracemo pred 20k njihovih navijaca i treba uci u tekmu u ulozi underdoga. njima je apsolutni must win pogtovo posle poraza od valensije.

 

ako dobijemo idemo u top 8, lagano. to bi bilo 6-6 pred zalgiris i armani kuci.

mozemo na 8-6 ali i 7-7 je odlicno.

 

puno ce nam faliti dzoni a taman je nasao samopouzdanje.

 

sve u svemu ja nisam iznenadjen. i dalje je samo pao kiks. a i njega smo ponistili albom. 

zadrani i ivanovic su nam okrenuli sezonu naglavacke. 

sad deluje da mozemo svakoga da dobijemo. 

 

a jos cuvamo raduljicu.

od ostalih vesti, dulence izgleda bas ne ceni lazarevica.

hocemo li ikada videti ilica?

nemanja se mora iskupiti u derbiju sa nekom 20+ partijom. 

laza vrlo dobar.

 

sjajan roster je selektirala tetka vesna, pogotovo sto je insistirala na petrusevu. 50 godina je 50 godina. vlada yo je bio da damo fore i konkurentima. 

 

:whistling:

 

On 1/11/2023 at 3:10 PM, jaka blazic said:

sa fakuom, lucom, nemanjom, filipom, brankom... ko moze da nas zaustavi?

 

?

 

svim snagama na el!

dok ne pocne faku da igra imamo 6 tekmi, tu imamo partizan i albu kuci to je must win obe. 4 gostovanja od koji je jedna pobeda ok, ali dve bi bile taman. mozemo i do svih 6 pobeda, ali 3-3 ili vise od toga je sasvim ok.

ako dobijemo zalgiris sto ce biti veoma tesko jer su u odlicnom trenutrku i puni samopouzdanja imali bi 2-0 protiv njih i el derbi u pioniru da i nad komsijama imamo 2-0.

u italiji su obe tekme 50-50, bice nasih puno, potpuno otvorene tekme. 

u tel avivu sta bude bude. ali i tamo mozemo do pobede, sto da ne? ne bi bio prvi put.

kad se vrati facu svi su nasi, sto bi se reklo sve baze su nase.

pada minhen, pada atina, pada vilerban.

jedino barsa moze da nas dobije, ali tu imamo debelo nerasciscene racune te ne sumnjam u motivaciju.

tekme kuci ne racunam, to sve mora da se uzme.

u poslednjih 5 kola imamo 4 tekme kuci i gostovanje asvelu koji ce po svemu sudeci ipak biti bez sansi. 

to je 15.

pa jel mozemo do bar 3 ili 4 pobede u preostalih 10?

 

57 minutes ago, Naša posla 2.1 said:


Saglasan!!! 💯

 

U proteklih 15-ak godina, jedina lagana pobeda u Morači je sa Tomićem protiv evroligaške Budućnosti na otvaranju sezone…

 

Dvadesetak razlike, sjajna utakmica Reglanda, Berona, Perpera i ostatka ekipe…

 

Momci srećno danas!!!

 

#ZVEZDAIZNADSVIH

 

u top 5 stranaca koji su igrali za nas. dr kosarke, jos jedan koji igra glavom.

a kod tomica smo stvarno imali brutalnih partija, ja se ne secam da smo ikada tako razbili buducnost u moraci.

 

54 minutes ago, suptil said:

Bolje ovde da stavim nego na Tata temu.

 

odmah dati mesto pocasnog precednika, i njemu i noletu.

i njega i noleta uvuci u klub i necemo imati nikakvih problema.

 

nebojsa da uzme el, pa polako da prepusta mladjima da nastave posao.

 

i da pitam opet posto niko ne odgovara, sta djordje djokovic radi u dubajiju i jel predstavljao tamo nas klub?

i kako smo mogli registrovati lucu ako je nepravilnosti, dugovanja i laziranja bilo i ranije?

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Naša posla 2.1 said:


Duško za Budućnost je nešto poput Moke za Zvezdu…

 

Apsolutno najveća igračka legenda 💯

 

I to svi Podgoričani znaju i tako doživljavaju, videćete…

 

Inače je uspevao da dovede Budućnost i do 4. mesta u SFRJ ligi, tada apsolutno

najjačem košarkaškom takmičenju na Starom kontinentu…

Sve se slažem sa tobom, uživo sam 80-ih sve to pratio u SC Morača, a moram da te korigujem za ovo podebljano - Budućnost je sa Duškom zauzela 3. mjesto u sezoni 1985/86. Prva Cibona, drugi Zadar, a onda Zadar u majstorici finala uzima titulu u Zagrebu. Pred tu sezonu iz Budućnosti je otišlo 6 igrača, a trener je bio malo poznati Milutin Petrović (prva seniorska trenerska sezona, posle treniranja i titule SFRJ mlađih kategorija Budućnosti). Te sezone iza Budućnosti su bili:

Šibenka - trener Duda Ivković

Partizan - Lale Lučić

Jugoplastika - Moka Slavnić

Bosna - Kari Pešić

Zvezda - Žeravica

 

Ako sam na stadion Pod Goricom išao isključivo da bih gledao Deja (i priželjkivao da dođe u Zvezdu), ne mogu reći da sam u SC Morača išao samo zbog Duška, ali jesam najviše uživao u njegovoj igri - vrhunsko majstorstvo. Često je sam držao ekipu, sam rješavao. Najbolji strijelaac prvenstva Jugoslavije. Prelaskom u Jugoplastiku naravno da mu je bila drugačija uloga, a pored Kukoča i Rađe davao je prosječno skoro 20 poena po utakmici. Sigurnost, stabilnost, ozbiljnost i autoritet. Zato su mu i dali kapitensku traku, da predvodi žutu mlađariju.

 

E da... možda se neki pitaju odakle ja sad, sa ovim prvim upisom. Dugo sam čitao RSB forum, dosta sam tamo pisao (paralelno sam čitao i ovaj forum, ali samo pomalo i rijetko), pa prestao tamo da pišem, pa taman kad sam posle veoma duge pauze, od preko godinu a čini mi se i bar dvije godine, htio nešto tamo da napišem - ugasiše forum. Interesuje me što se dešava i kako razmišlja crveno-bijeli svijet, pa pomalo pratim ovaj forum (samo ovu Zvezdinu stranicu) i mnogo manje jedan drugi forum (tamo nisam pisao).

 

Prije mjeses dana Duško je dobio aplauz svih prisutnih u dvorani u Podgorici kad je Zvezda igrala protiv Derbija (nije bilo puno ljudi u dvorani, a među njima je bilo dosta zvezdaša). Mislim da će i večeras dobiti ogroman aplauz... vidjećemo da li i skandiranje/ovacije. Split mu je nedavno skandirao ime. Ako Pionir još nije, da li je vrijeme da počne?

 

Reče meni rođak partizanovac "aaauh" kad je Duško najavljen da potpisuje za nas. Đe su bili oni tada, a đe mi, ali znao je i on ko je Duško. Ja njemu rekoh tada "što je, prpa je li". I rođak sad sa uživanjem gleda Zvezdine utakmice.

 

Još malo pa da krenem...

  • Like 37
  • Love 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_1de4a8b0e9d8c900e.jpeg

 

🤣

 

nebojsa u ulozi gige, tetka vesna dospodja popadic, vuk kostic aka milan dozet kao boba i bajkerov kumasin kao sasa. 

branko lazic. trojka iz coska protiv monaka. 

 

u to ime evo malo magije...

 

 

 

 

 

 

1:00 flouter.

1:25 kakvo mesanje cele odbrane partizana. prvo madar, pa lidej, pa lesor. 

veleslalom.

 

 

 

 

 

 

 

4 trojke za redom virtusu, prelepi ulazi i flouteri, puno bazer bitera, klac poena, prelepih asistencija i driblinga, ovo kroz noge... 

igrac tekme u oba derbija, protiv albe, bajerna, zalgirisa, virtusa, olimpijakosa... 

i to sve onako lagano, u svom ritmu, u svojoj zoni. kao jokic ili doncic, lakoca igranja basketa. 

 

a jos kad se pridruzi kampaco. auh... 

dokle vise nebojsa, dokle??

 

  • Like 18
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jaka blazic said:

Screenshot_1de4a8b0e9d8c900e.jpeg

 

🤣

 

nebojsa u ulozi gige, tetka vesna dospodja popadic, vuk kostic aka milan dozet kao boba i bajkerov kumasin kao sasa. 

branko lazic. trojka iz coska protiv monaka. 

 

u to ime evo malo magije...

 

 

 

 

 

 

1:00 flouter.

1:25 kakvo mesanje cele odbrane partizana. prvo madar, pa lidej, pa lesor. 

veleslalom.

 

 

 

 

 

 

 

4 trojke za redom virtusu, prelepi ulazi i flouteri, puno bazer bitera, klac poena, prelepih asistencija i driblinga, ovo kroz noge... 

igrac tekme u oba derbija, protiv albe, bajerna, zalgirisa, virtusa, olimpijakosa... 

i to sve onako lagano, u svom ritmu, u svojoj zoni. kao jokic ili doncic, lakoca igranja basketa. 

 

a jos kad se pridruzi kampaco. auh... 

dokle vise nebojsa, dokle??

 

Odlican post samo si trebao jos i Covica da pomenes ako hoces.

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Bilo koji, original i replika sto da ne, pa nek bira ko sta voli. Na prvom El derbiju ove trojice, otislo bi bar jedno 200 komada. 

 

Imaš dresove u šopu ispod C tribine. Cena je oko 6000 mislim plus 1000 dinara štampa koji god broj i ime želiš 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...