Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ni ja ne postavljam sam sebe u firmu nego me zvali ljudi zaduzeni za te stvari i sef doneo odluku. I ja sada lelemudam i ne radim dobro i mogu tako do kraja ugovora ne moze mi firma nista jel? Kapiram ja da svako gleda svoj interes, tako i treba ali mi je nemoguce da su igraci i treneri zasticeni kao beli medvedi a klubovi im ne mogu nista ako ovi ne ispunjavaju basic obaveze i performanse. 

Sta je ugovor trenera na njegovu stetu? Da on placa klubu? Kako moze da ima ugovor na svoju stetu? Radis, primas pare koje ti obezbedjuju zivot u onih 5% brutalno bogatih. Nije mi jasan ovaj deo da prihvati ugovor koji mu ide apsolutno na stetu?

 

 

Opet kazem nemam pojma kako su ugovori sacinjeni i bukvalno mislim da sam ovu temu i vec vrteo sa nekim, nego me mrzi da trazim u istoriji verovatno mi je neko i odgovorio izvinjavam se sto sam lenj 😄 

Ima razlike ako lelemudas i ako ne radis dobro. 

 

To sto se tice na stetu pa eto tako, stavi u ugovoru ja cu potpisati na 3 godine ali klub me moze otpustiti u svakom trenutku bez ikakvog razloga i ne treba da mi plate nista. Eto to je na svoju stetu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Ako upotrebimo logiku, to znači da bi novi klub mogao da uzme trenera na akciji za 1 dinar, a da ga stari klub plaća full. Zašto onda ne viđamo takve situacije, naročito kada su se treneri rastali sa klubom u lošim odnosima i možda bi hteli da im se osvete na taj način? 

 

Mislim da ovo nije pravilo u slučaju otkaza trenera, već sam pisao ranije za slučaj Murinja, koji je samo na ime otkaza u klubovima dobio preko 100 miliona eura, a nije pravio pauze u poslu, već išao iz kluba u klub i često za veću platu nego u prethodnom. 

 

Ako su ugovori garantovani, onda baš jeste ovakva situacija, i da, neki drugi klub bi mogao da se okoristi o to i da za dinar uzme trenera. Ali to se u praksi ne dešava, klubovi to ne rade, da li iz etičkih razloga ili iz poštovanja prema samom treneru, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sam B said:

 

Ako su ugovori garantovani, onda baš jeste ovakva situacija, i da, neki drugi klub bi mogao da se okoristi o to i da za dinar uzme trenera. Ali to se u praksi ne dešava, klubovi to ne rade, da li iz etičkih razloga ili iz poštovanja prema samom treneru, ne znam.

Ja sam, opet, siguran da nije ovako, jer ne znam jedan primer da je ikad bilo gde neko došao za malu platu, a da stari klub plaća razliku. Na stranu etika i poštovanje, nekad bi neko to uradio u istoriji sporta, makar na ovim prostorima 😄

 

Evo za Murinja

https://www.tvarenasport.com/vesti/fudbal/e-je-posao-murinjo-na-ime-otkaza-zaradio-100-miliona-evra-2021-04-22

 

Teoretski gledano, posle otkaza u Totenhemu i uzimanja ogromne love, zašto Murinja ne bi zvao Terzić u Zvezdu, jer može da dođe za sitniš, a Terza nema ni etiku, ni poštovanje? 

Odgovor bi bio...zato što Zvezda ne može da ga plati. 

Vidi, ako ima platu 30 miliona godišnje i dobije otkaz, a ima još dve godine ugovora, da li misliš da mu je svejedno da li će sledeći ugovor potpisati za 25 miliona godišnje ili za 500k, pošto svakako dobija tih 30 miliona od starog kluba i to mu je maksimum koji može da zaradi?

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se ja brinuo da li ćemo plaćati penale/davati VJ platu narednih x godina. Ako se to i desi, to neće uticati na naš budžet u sljedećim sezonama. Zvezda i Partizan su državni klubovi, a onaj ko dijeli državne pare ne vodi se u tome principima finansijske racionalnosti i honoriranja sportskih rezultata.

 

Drugim riječima, trošio pametno ili glupo, opet ćeš na kraju imati onoliko koliko se Vučiću ćefne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Ja sam, opet, siguran da nije ovako, jer ne znam jedan primer da je ikad bilo gde neko došao za malu platu, a da stari klub plaća razliku. Na stranu etika i poštovanje, nekad bi neko to uradio u istoriji sporta, makar na ovim prostorima 😄

 

Evo za Murinja

https://www.tvarenasport.com/vesti/fudbal/e-je-posao-murinjo-na-ime-otkaza-zaradio-100-miliona-evra-2021-04-22

 

Teoretski gledano, posle otkaza u Totenhemu i uzimanja ogromne love, zašto Murinja ne bi zvao Terzić u Zvezdu, jer može da dođe za sitniš, a Terza nema ni etiku, ni poštovanje? 

Odgovor bi bio...zato što Zvezda ne može da ga plati. 

Vidi, ako ima platu 30 miliona godišnje i dobije otkaz, a ima još dve godine ugovora, da li misliš da mu je svejedno da li će sledeći ugovor potpisati za 25 miliona godišnje ili za 500k, pošto svakako dobija tih 30 miliona od starog kluba i to mu je maksimum koji može da zaradi?

 

 

Ne znam za fudbal, ali ovo sto @Sam B pise je 100% tacno u evropskoj kosarci, barem je bilo tako prethodnih godina.

Pogledaj pod primer Gal Mekel, koji je dok je imao jos uvek vazeci ugovor sa KKCZ potpisao za Makabi neki ugovor da u prvoj sezoni dobija 30 hiljada (sezona gde je jos uvek imao ugovor sa KKCZ i KKCZ mu je placala razliku do punog ugovora od tipa 300 hiljada), a u sledecoj sezoni neka cifra tipa 200-300 hiljada.

 

(Cifre sam naveo samo kao slikoviti primer, ne secam se stvarnih cifara).

Link to comment
Share on other sites

Dajte, ljudi, kao da je plata VJ astronomska, pa sad da u sitna crevca brojimo svaki cent. Za Klub ne bi bio preveliki luksuz ni da ga placas narednih 10 godina.

 

Kljucni problem u selekciji, Nemanja Nedovic, je vec druga prica, njegov mesecni ugovor je veci nego Vladin godisnji. A svaki iole ozbiljniji trener njega nece u ekipi, pogotovo ne kao najskupljeg igraca I prvu zvezdu tima.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ja sam, opet, siguran da nije ovako, jer ne znam jedan primer da je ikad bilo gde neko došao za malu platu, a da stari klub plaća razliku. Na stranu etika i poštovanje, nekad bi neko to uradio u istoriji sporta, makar na ovim prostorima 😄

 

Razmišljanje ti je legitimno, ali ne znam šta bih ti rekao osim da se to razlikuje od ugovora do ugovora. Svaki ugovor ima standardne delove istog ali ne i isti sadržaj. Tako da možda je ovako a možda je onako.

 

Sve se definiše ugovorom. Kod raskida ugovora, isti se može revidirati ako postoji saglasnost obe strane, i to je onda sporazumni raskid gde se definiše kompenzacija prema treneru koja se dogovori. Recimo pola ugovora da mu se isplati ili slično, to se dogovara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites











 
...i da, neki drugi klub bi mogao da se okoristi o to i da za dinar uzme trenera. Ali to se u praksi ne dešava, klubovi to ne rade, da li iz etičkih razloga ili iz poštovanja prema samom treneru, ne znam.


Ipak se dešavalo...rimember Mekel. Mislim da smo mu do kraja našeg ugovor isplaćivali skoro celu sumu jer ga je Makabi dripački potpisao na neku mizeriju. Kažu da Čoki nikad nije tako ispizdeo kada se ispostavilo da je sve regulare.
A onda mu se desio ćelafuto. Ako ne grešim ovde je neko kačio presudu da ipak moramo sve da mu isplatimo u tranšama ali bez famoznih bonusa.
Razlika u ta dva slučaja je što je Mekel uz svoju saglasnost sporazumno preuzet i direktno otišao u Makabi a Obradoviću je jednostrano raskinut ugovor...bio je mesecima na birou, završio prvo ceo proces sa tužbama, advokatima i onda tek preuzeo Monako.
Druga standardna opcija u ovakvim slučajevima je da bude van rostera dok mu se ne smuči i raskine ugovor sporazumno nekom kompenzacijskom isplatom.







  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da mašimo poentu. Poenta je da su sportski radnici u današnje vreme dosta dobro zaštićeni od raznih gazdi koji bi da vedre i oblače kako se njima digne kita. I to je dobro za sport. Nas niko nije bio po ušima da potpisujemo nooba za trenera. Čovek bez reference osim da je Zvezdaš i bez opipljivih uspeha u karijeri dobije priliku da vodi evroligaša. Ok, ali svi smo svesni rizika. Ovoga puta se rizik nije isplatio. 

 

Meni je sve jasno osim te dužine ugovora. To bih voleo neko da mi objasni, s obzirom da nam je valjda svima jasno da Vlada nije imao skoro nikakvu poziciju da bilo šta postavlja kao uslov, a videli smo da nije mogao ni da spreči dovođenje nekih potpuno nelogičnih igrača za trenutne potrebe rostera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:


 

 


Ipak se dešavalo...rimember Mekel. Mislim da smo mu do kraja našeg ugovor isplaćivali 90 posto jer ga je Makabi koji ga je preuzeo dripački potpisao na neku mizeriju. Kažu da Čoki nikad nije tako ispizdeo kada se ispostavilo da je sve regulare. A onda mu se desio ćelafuto. Ako ne grešim ovde je neko kačio presudu da moramo sve da mu isplatimo ali bez famoznih bonusa.

 

A deluje da su pravila drugačija kod igrača i trenera.
Npr, trener može podneti ostavku/dati otkaz na poslu i to je to, otišao je iz kluba i klub ne mora da mu isplati ništa, dok igrač to nema prava, jer će biti disciplinski kažnjen i može da dobije zabranu od FIBA da uopšte igra narednih godina.

Tako da ne bih uzimao situaciju sa Mekelom, a i Stefanom Jankovićem, kao previše relevantnu u ovom slučaju.

 

Kao što i Sam B kaže, sve je do ugovora i kako se ko zaštitio.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od omiljenih tema na forumu - ugovori. 

Elem, dok ne vidim makar i jedan ugovor trenera/igrača sve je u domenu kvantne fizike. 

Racionalno, potpiše se ugovor sa neafirmisanim trenerom na 1 god. Apsolutno ima smisla. Lako ga je produžiti. Da neće možda posle 1 sezone da ga mazne Real? Ili da odbije novi ugovor i vrati se u Cibonu? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kankkunen said:

@Tamburinjo Napravio si grešku u skautingu, to će da te košta ... sam si kriv.

 

Ma naravno naravno nemam problem sa tim, samo mi cudno da trener moze bude los koliko god hoce i kao ne moze mu niko nista. Opet kazem uporedjujem sa bilo kojim poslom. 

Od pekara do pilota, ako neko tri meseca bas bas lose radi svoj posao ti nemas nacina da ga maknes nego moras da ga trpis mislim nerazumno mi al ajde. 

 

 

p.s. Mislim nece plati strucnjak sa 40 god u kosarci nista, platicemo ti i ja, a pitali smo se za Jovanovica kao i za Grcica u EPS-u pa opet placamo... Onaj na vrhu je kriv al ce plate 

drugi, sve menadzeri u pm. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

uvek sam za to da igrač ili trener naplate svoj ugovor, zato oni koji u ime kluba potpisuju ugovore treba da paze koga potpisuju i pod kojim uslovima. No kad znamo da ne plaćaju svojim parama onda i ne čudi da se olako daju ugovori pod nepovoljnim uslovima. Lično verujem da taj što potpisuje u ime kluba ne radi to iz neznanja već da to radi iz koristi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A deluje da su pravila drugačija kod igrača i trenera.
Npr, trener može podneti ostavku/dati otkaz na poslu i to je to, otišao je iz kluba i klub ne mora da mu isplati ništa, dok igrač to nema prava, jer će biti disciplinski kažnjen i može da dobije zabranu od FIBA da uopšte igra narednih godina.
Tako da ne bih uzimao situaciju sa Mekelom, a i Stefanom Jankovićem, kao previše relevantnu u ovom slučaju.
 
Kao što i Sam B kaže, sve je do ugovora i kako se ko zaštitio.
Možda. Ali onda je čudno što je u presudi u korist Dangube za isplatu zaostala dva bonusa BAT komisija napisala u obrazloženju da je jako čudno što im je prijava dostavljena tek dve godine nakon njegovog napuštanja kluba. Znači da bi to ostalo na ,,dodjemo ti" da nie presavio tabak...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da coach Dovla treba da naplati svaki mesec ugovora dok ne nadje novi klub. Ko je kriv sujetnom idiotu sto nije trazio pravog trenera na leto vec pravio cirkus. Jovanovicu sve najbolje, da dodje u neki Nimburk i da se razvija natenane. Nadam se da cemo iduci put cuti za njega kako trazi bonuse za ABA i kup, sasvim neocekivane 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Gal Mekel? Zar nije prica da nas je ogulio kako smo i zasluzili, pa i preko toga?

Naravno da nije, u quote možeš videti odluku BAT-a.

 

Quote

1. BC Crvena Zvezda is ordered to pay to Mr. Gal Mekel salaries and bonuses of USD 101,000.00 net together with interest of 5% p.a. • from 26 October 2015 on the amount of USD 32,000; • from 26 November 2015 on the amount of USD 32,000; • from 26 December 2015 on the amount of USD 32,000; • from 9 January 2016 on the amount of USD 5,000. 2. BC Crvena Zvezda is ordered to pay to Mr. Gal Mekel salary compensation of USD 77,000.00 net together with interest of 5% p.a. from 9 January 2016. 3. The costs of this arbitration until the present Award, which were determined by the President of the BAT to be in the amount of EUR 6,290.00, shall be borne by BC Crvena Zvezda alone. Accordingly, BC Crvena Zvezda is ordered to pay to Mr. Gal Mekel EUR 6,290.00. The balance of the Advance on Costs in the amount of EUR 710.00 will be reimbursed to Mr. Gal Mekel by the BAT. 4. BC Crvena Zvezda is ordered to pay to Mr. Gal Mekel the amount of EUR 8,000.00 as a contribution towards his legal fees and expenses. 5. Any arbitration costs associated with a Request for Reasons (see attached Notice) shall be advanced and borne by the requesting party. 6. Any other or further-reaching requests for relief are dismissed.

 

U suštini, mnogi kada tuže klub BAT-u, traže ceo iznos, ali ga nikada ne dobiju, jer ni BAT ne presuđuje tako.

 

Isto je u slučaju Parahuskog, on je tražio cele dve sezone od Partizana, na kraju su se dogovrili na BAT-u da se plati 5 plata i to je to. 

 

Ja znam da mnogi ovde vole da izigravaju francuske sobarice, ali nije baš sve tako kako vi zamišljate. 

 

@Dropkick Murphys Žoze sebe zaštiti ugovor, i on kao trener sa takvim renomen, može da stavi stavku u ugovor, da se u slučaju jednostranog raskida plaćaju toliki penali. Vlada Jovanoviće nešto tako sigurno ne može da stavi u ugovor.

 

Dovoljno je samo logički razmisliti, da klub već nije sporazumno raskinuo ugovor, i da zna da mora da plati igrača do poslednje pare ugovora, zašto bi raskidao ugovor? Može da ga drži samo da bude tu na treningu sa strane. Šta mislite, da li bi u tom slučaju igrač sam otišao, da mu karijera ne bi propala, ili bi tako prove godinu ili dve?

Edited by Green23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta je problem da VJ radi u klubu dok god mu traje ugovor?

Lepo bude pomoćnik Ivanoviću,može da vodi i mladje kategorije,ima od koga i da ispeče zanat,ne plaćaš nekog ko ne radi svoj posao,njega ne ostavljas bez posla pa da plaćaš penale,dakle win win situacija.

Edited by Decembarski
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 prva stvar, nisu svi ugovori isti...nije isto kada pregovaras sa Obradovicem npr i sa Jovanovicem...jasna je razlika jer Obradovic dolazi iz pozicije nekog ko postavlja uslove, a Jovanovic iz pozicije nekog ko nema krdibilitet da postavlja uslove (tj moze on da postavlja sta hoce ali tesko ce to da dobije)...tako da pricati sad kakav je ugovor ciji je totalna besmislica...

  mislim da je otprilike bilo tako da trener kad bude otpusten prima platu dok ne pronadje novi angazman i to je to...secam se primera Vujosevica koji kad je otpusten iz CSKA je trebalo da se vrati u Partizan, ali je cekao da mu istekne ugovor...

 

 dosta hrabar potez Covica sa Ivanovic, ocigledno nam je dogorelo...bice zanimljivo videti moze li Ivanovic da smisli nesto za Markovica i Ivanovica kako bi njihovo prisustvo na terenu imalo nekog smisla...prva stvar koju bi trebalo uraditi sa njima je da kad su na terenu sto vise im uzeti loptu iz ruku...

 

  jedna stvar koju bih definitivno ubacio u nasu igru kada je Lazarevic na trojci...pik na 45, Vildoza/Nedovic sa Lazarevicem da iskreiramo preuzimanje...spustanje lopte na Lazarevica da zida i da trazimo prednost iz toga...ima on onaj njegov desni poluhorog koji moze da ubaci...eto npr jedne ideje za 2-3 poseda na utakmici..

 

  skracivanje rotacije na 8-9 igraca moze da prodje ali da molimo boga da ti igraci budu zdravi cele sezone sto je malo teze ( videti pod Partizan skracenu rotaciju)...

 

  u principu nisam mnogo analizirao Ivanovica pa da znam koji je njegov stil, tako da ako je neko bas pazljivo pratio njegove timove neka baci neku rec...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...