Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

Kako se u poodmaklu fazu uklapa 11 i po minuta EL tekme pre neki dan? 

Imamo 15 igrača u rosteru + Topić, a 12 može da igra...hoćemo li posle svake utakmice pričati za ona 3 koja nisu u sastavu da su na pragu šilbovanja ili samo ako je van 12 stranac? 

Može da se desi da ode, naravno, ali ovo je samo jedna utakmica koju nije odigrao. To je sve samo ne - poodmakla faza. 

 

Igrao je i Adams u Vitoriji 18 minuta par dana pre nego sto je sklonjen iz tima.

 

Ne znam, Holand od pocetka ima neku cudnu, nedefinisanu ulogu. I kad dobije sansu to su uglavnom kratke epizode u nekim rendom momentima kad ovaj vise ne zna sta ce, pa aj da proba s njim. To bi bilo ok da smo Real i da nam nije medju 5-6 najplacenijih igraca i maltene jedini na 3 koji ume da spusti loptu na parket. Ocito je doveden iz Covicevog hira i uopste nije igrac po Jovanovicevom ukusu.

 

Desavalo se da ne dobije ni sekund, ali ovo je valjda prvi put da je ostao van 12. Sve mi to lici na tipican nas modus operandi i misteriozni virus koji ce kulminirati raskidom ugovora.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Stranac nije za nase blato(citaj covica)

 

Stranac nije iz razloga jer su skupi i zele po njihovom. Obican mit...Tomica su u Evropi bukvalno razguzili.

 

Ne verujem da bi on ponovo radio sa Covicem.

 

Nasi treneri su u raspadu..mozda Perasovic ne bi bio losa ideja..ali to drugovi ne bi dali.

Nije mit jer stranac ne može razume da je Raduljica uslov za lovu , zato neće 

2 hours ago, mister-no said:

A te priče da nas neće ozbiljan trener su bezvezne. Svakom ozbiljnom treneru je san EL. Tu privilegiju ima samo 20-ak trenera. Uslovi nikada nisu idealni i da jesu ne bi se novi trener ni dovodio. Tvrdim da bi 91% slobodnih trenera oberučke prihvatilo ponudu.

Treba li nam trener na godinu dana i hoće li da dođe na tako kratak rok na ovaj roster

2 hours ago, Manu said:

 

Finale kupa u Nišu, Bursa, finale ABA, napredak igrača...

Lesor

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

nisam gledo sinoc, jel izgledalo kao direktiva za otkaz poslusnosti, pa na koncu otkaz treneru ili smo samo truleks?

Gledao drugo. Kaubojština u odbrani osim dok je igrala domaća petorka . Nestrpljenje u napadu, nervoza, promašeni ziceri .

Generalno Tomićevsko-Obradovićevska-Alimpije atmosfera, porazi u EL i društvene mreže utiču koliko god da pričaju da idu dalje i da ne obraćaju pažnju.

Greška je i trenera i igrača što su ušli mlako u utakmici pogotovo uzevši u obzir gore navedene okolnosti.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

da preformulisem pitanje - jesmo li namerno izgubili ili zato sto smo truleks

Znaš kako , domaći core + Bentil se cimao. Jedino sam kod Vildoze primetio nonšalanciju, ali i on je nešto jednom prilikom galamio na Lazarevića.

Više mi liči da smo ušli lagano, pa su oni počeli da ubacuju sve 

Voda , uši ceo fazon

Link to comment
Share on other sites

Sad bez zajebancije. Zadar je bio na pripremama u Fra i igrali su top protiv njihovih prvoligasa i dobijali na slican nacin kao i nas, visokim procentom suta za tri. Ovde je problem sto smo ga imali i mi.

 

Meni Nedovic i Vildoza nisu kompatibilni. Za Nedovica smo mogli uzeti boljeg igraca, cak i dva. Nedovic je balerina, lepo je to sve gledati..ali qrca od njega. Kao na basket kad dodje dasa sa Dzordankama, znojnicama, ima sut, ali to je to..gubi svaku jer nece da pocepa dres Lebranka Dzejmsa.

 

Njih dvojica na ovaj skup drva, treba da trose 20 lopti bar zajedno. Nedovic ima i cistije asistencije od Vildoze koji deluje kao umetnik, ali na pola flashe apsenta.

 

Holand i Dobric sa sve Lebrankom nisu kompatibilni isto.

 

 

Petrusev u odbrani ne donosi nista, zanima me i broj Martinovih banana, kad je dosao u Evropu tj u Bayreuth imao je tipa 3 po mecu..na nekim mecevima po 6/7 sad nemam takav utisak i zastita obruca je tuzna. Odrekao bih se jednog za Kuzmica.

 

Ivanovic se raspao skroz, jedino Bentil i Mitar nas drze od nekih katastrofa u EL. Vildoza i Nedovic moraju ici u drajv ka kosu, jer nema ko drugi. Ko jos moze da probije?? Jednom u pet meceva Markovic i Ivanovic, ali stalnu pretnju bas i nemamo.

 

Da mi je neko rekao da ce Mitar i Bentil biti glavni igraci i najkonstantniji u napadu, ne bih mu verovao.

 

Vlada je dobio 50 zacina i da sve mira da upotrebi a da corba bude ukusna i po ukusu svih, to tako ne ide!

 

Znaci mora neki rez. Zakljucili smo da Adams nije dovoljan. Coveka su cenim i minirali neki igraci. Holandu zvone jaja jer he zabo ugovor i igra EL. O domacim da ne pricam jer smo dali Davidovca a ostavili ovaj krs i jos doveli dva igraca sa povredama ili viskom kilograma i manjka zelje za kosarkom i to na 2 i 3 godine.

 

Problem nije samo u Vladi, koreni su dublji. Malo trenera zna sa ovakvim igracima da radi i taj zadatak nije lak.

 

Covic sem sto je poslao Jovanovica u rat, poslao ga je bez oruzja i pancira..

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da većina nas nije predvidela tok sezone kada je postalo jasno da će se nebojša zaigrati više nego ikad. Mračili smo i bili gori od društvenih mreža. 

 

Naravno već posle par uvodnih kola, traži se novi trener. Sve i da dodje Laso, ne može se obrisati sramota koju je gorepomenuti načinio našoj Zvezdi i nisam siguran da li bi i trener tok kalibra mogao ishendlovati ovaj frankeštajn od rostera.

 

Htedoh da napravim neparalelu izmedju Kalinića i Nedovića. Prve violine u prošloj i ovoj sezoni po reputaciji, skilu, plati... ustvari jedina sličnost je plata. Kalina je rodjeni pobednik, čovek zbog koga ceo tim postaje bolji, isporučiće kada je najpotrebnije, nikad se ne predaje i nekad skromnog poenterskog učinka, ali ogromnog doprinosa ekipi. Upravo ovo poslednje je najveća razlika izmedju njih dvojice. Nedović će u većini utakmica isporučiti svoje što se tiče poena, ali to neće imati nikakvog uticaja na igru svoje ekipe i sam rezultat. Previše mekan i često se ne pojavi kad je najpotrebnije. 

 

Jeste da je Kalina imao Radonju, dosta igrača sa kojima je već igrao i pobedjivao, ali opet se vraćam na početak gde god staviš Kalinu, ekipa postane bolja.

 

Mislim ja stvarno volim Nedovića i lepo je gledati ga na terenu. I nadam se da ću pogrešiti i da će nam doneti trofeje, ali...

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte padati na amaterske tekstove koje piše maxbet i slični portali, wannabe sportski novinari. te opskurni YT kanali koji se blamiraju u svojim "analizama" i predikcijama.

Pričam o poređenju Kalina - Nedović po pitanju liderstva.

Prvo, da li je uopšte Nemanja projektovan od KKCZ kao lider tima ove sezone kao što je Kalina bio prethodne?

Drugo, da li ima nekog ko iole ozbiljno prati košarku u poslednjih bar 10 godina, a da je mislio da Nedović može u tom smislu zameniti Kalinu?

Mislim da je na oba pitanja odgovor NE, sve ostalo je neznanje, loša namera, senzacionalizam i clickbait kancer koji izjedaju profesiju novinarstva i srozavaju je ispod ranga žute štampe, na nivo toalet papira.

 

Nedović je doveden jer je de facto EL igrač. Dodatan plus u očima onog koji ga je doveo je što je deklarisani Zvezdaš, što se afirmisao u našem klubu i što njegovo dovođenje nastavlja neki zacrtani trend posedovanja bar jednog "kapitalca", igrača koji je marketinški isplativ, zanimljiv i medijima, ali i navijačima koji kupuju sezonske ili pojedinačne karte... I na kraju, ali ne i najmanje bitno, što je domaći igrač koji potvrđuje još jedan trend onoga koji ga je doveo. Da li će on doneti trofeje? To niko ne zna, jer je košarka ipak kolektivni sport, što najbolje ilustruje praktično cela karijera Nikole Kalinića kroz koju je on izrazito timski igrač i definicija pojma glue guy. Koliko god da je Kalina kvalitetan, a jeste bez ikakve dileme, veliko je pitanje da li bi mi uzeli triplu prošle sezone da nije bilo drugih igrača koji su dali svoj doprinos i vukli tim u određenim periodima sezone, a posebno da nije bilo trenera koji je sve to posložio kako treba i koji zna kako treba da se igra za trofeje u regionu i Srbiji. A ako mi dozvolite jednu subjektivnu opservaciju, za mene je lider tima bio Nate Wolters, pre nego Kalina. Doktorska sezona Vanilice.

 

Da li Nedović sve to ima ove sezone? Neiskusan trener upitnog autoriteta (da ne idem dalje), prvi plej koji je potpuni promašaj i koji više nije tu, Vildoza koji se nameće kao lider, ali na žalost ne samo po dobrim potezima, poenima i asistima, već i po glupostima koji štete timu, za godinu stariji Luka i Pefi, izgubljeni u prostoru i vremenu Džoni i Ognjen, onaj što ima bradu i doveden je kao peti centar, Kuza koji je misterija veća nego Bermudski trougao, piramide u Gizi i Roswell `47. zajedno, Petrušev koji treba da oživi karijeru, makar i sa pozicije 4, Martin i Holland koji se ne koriste ni približno koliko se očekivalo, Laza kapiten koji pegla 20+ minuta... Haos u ekipi gde je jedina svetla tačka (dok mu ne dokurči) Bentil. Ne može ni mnogo kvalitetniji igrač od Nedovića da kompenzuje sve ove propuste i probleme. A i ne može se biti lider u haotičnim uslovima, već samo u kontrolisanim sistemima gde se zna uloga svakog igrača. Može se samo biti jedan od indijanaca ili najveći indijanac, a to ne želim Nedoviću.

 

Poznati smo po tome da kao Kronos proždiremo svoju decu i da nađemo načina da skoro svakog koji ima istoriju sa nama okaljamo i potrošimo, ispljujemo u najboljem slučaju. Nedović to nije zaslužio, pa eto apelujem na ljude koji iskreno vole Zvezdu i koji pišu na ovom topiku da se izdignu iznad tih niskih poriva i frustracija i da se Nemanja, ali i bilo koji drugi igrač, ne vređa i ne psuje. Sezona će biti jako izazovna, ali lično ne mislim da je unapred izgubljena. Predstoji nam zanimljiva borba za 3 trofeja, uz neke promene do kojih verujem mora doći, kao i izlazak nekih igrača iz kanala. A uz to bi trebalo da dođu bolje igre i rezultati. Da li će tako biti, videćemo. Na to ne možemo previše da utičemo. Ali možemo kada je celokupna atmosfera na topiku u pitanju, jer je mi svojim pisanjem kreiramo. Svaka kritika, obrazložena i racionalna je dobro došla. Nisam od onih koji zabijaju glavu u pesak i vide samo lepe stvari, naprotiv. Ali ipak imam određenu crvenu liniju preko koje se trudim da ne pređem, kako u RL, tako i u ovom virtualnom. Probajte, nije toliko teško.

  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fradler said:

 

Igrao je i Adams u Vitoriji 18 minuta par dana pre nego sto je sklonjen iz tima.

 

Ne znam, Holand od pocetka ima neku cudnu, nedefinisanu ulogu. I kad dobije sansu to su uglavnom kratke epizode u nekim rendom momentima kad ovaj vise ne zna sta ce, pa aj da proba s njim. To bi bilo ok da smo Real i da nam nije medju 5-6 najplacenijih igraca i maltene jedini na 3 koji ume da spusti loptu na parket. Ocito je doveden iz Covicevog hira i uopste nije igrac po Jovanovicevom ukusu.

 

Desavalo se da ne dobije ni sekund, ali ovo je valjda prvi put da je ostao van 12. Sve mi to lici na tipican nas modus operandi i misteriozni virus koji ce kulminirati raskidom ugovora.

 

Sklonjen je jer je dosao novi plej (sto znaci da se i zvanicno odustalo sa njim kao projektom na mestu prvog pleja). Nakon toga se bukvalno lagalo da im virus iako su svi znali sta je u pitanju. Kod Hollanda stvari stoje drugacije, on moze da ima i ulogu iz drugog plana, slicnu kao Martin. Ne znaci da je ta odluka da ulazi sa klupe dobra, ali, za razliku od Adamsa on moze da prezivi u timu sa tom ulogom.

 

Inace, nekako je ova godina donela tri mozda i najveca WTF rezultata u ABA ligi od njenog osnivanja. Prvo je Mega bez pet sest igraca dobila u gostima do tada nikad jaci i bogatiji Partizan, onda je filijala Buducnosti pobedila tu istu Buducnost, da bi sad u novembru Zadar bez igraca koji im je prva, druga i peta opcija u napadu (i skoro nikad ne izlazi iz igre) pobedio tim sa nikad vecim budzetom i 15 igraca koji bi svi bili ubedljivo najskuplji u tom istom Zadru.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...