Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

12 hours ago, uini said:

mozda sam ja sinoc nepazljivo gledao ali bih voleo da cujem sta su greske trenera sinoc ako izuzmemo dva celendza koja su mogla da se traze?

 

imam utisak da se pljuje po difoltu njegov performans a niti je sinoc mogao da uradi nesto sto bi vildozi pomoglo da igra bolje pored onakve odbrane, niti da nedovicu da hrabrost kao carobnjak iz oza.

 

vrsio je logicne izmene, nije eksperimentisao, drzao je igrace dok god im ide na terenu, igrao na one koji su radili posao.

 

mislim, kao sto rekoh, dozvoljavam da nisam obratio paznju ali moj utisak je da su ovo vec dve euroleague tekme po redu gde je vrlo korektno obavio svoje.

 

Auuu ovako nesto je bukvalno Kuzmanovic pricao u studiju posle utakmice. Provaljen si Kuzma!

 

 

1 hour ago, Šarac said:

Sarac je javno ustao na skupstini i javno pitao sta ce nam Raduljica. Imenom i orezimenom postavio pitanje. Nisam dobio odgovor osim da se razmatra.

A vi i dalje budite zvezdasi i borite se za pravu stvar iza tastature, a ja kada se ovde prozovem nije mi tesko ni da odgovorim 1000 km daleko.

 

I samo bez spocitavanja da mi je neko bilo sta platio. Uredno sam platio kartu za sebe i moju porodicu za obe utakmice, spojio mini odmor da obidjem i ovaj deo sveta. Utakmice su bile samo povod.

 

A sad mozete da nastavite sa analizom, scakako ce to bitno uticati na igru nasih igraca. Pomno prate svaku vasu observaciju,pogotovo Bentil. 

 

Cenim sto si ustao i pitao. Verovatno velika vecina u UO/NO samo sedi tamo, cuti, mozda i ne dodje. 

Ali me interesuje, da li je UO, i NO, dobio ikada odgovor na to pitanje? Mislim, pitanje je izreceno, i skroz je smisleno, na mestu, nema puj pike ne vazi. Iako UO/NO ne treba da se bave sportskim pitanjima vec vise poslovnim i strateskim, mislim da ipak treba da dobije odgovor sta ce nam 5. centar u rosteru a da nije neki super talentovani junior. A ono dosao lik od 34. godine koji nije igrao profi kosarku cca 2 godine. (zapravo je Raduljica 6. centar jer imamo i Gacica koji ima 17 godina).

 

31 minutes ago, Guru said:

EDIT: U stvari nebitno, dosta je za danas.

Ako si vec u fazonu, da li mozes da izvuces te podatke za prve utakmice bez Vildoze i ove utakmice kada je on igrao? Da li se vec vidi njegov uticaj na tranziciju na primer. Meni je delovalo, golim okom, da jesmo agilniji u napadu. Mozda je suvise mali uzorak ali me bas interesuje. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko nije ni Partizan ni Crvenu zvezdu prisiljavao da ovoliko trose na igracki kadar. Apsolutno je u redu reci da si u EL teski autsajder, ali sa pola ovih budzeta sto imaju, ne sa ovim silnim milionima.

 

Epilog je da si toliko kvalitetniji od svih drugih u ABA ligi da je to maltene KLS na sterodima - bukvalno ni za jedan mec (osim medjusobnih duela milionera) ne mozes da kazes da je pobeda uspeh, samo da je poraz katastrofa. U EL je nekakva obaveza juriti odnos pobeda i poraza sto blize skoru od 50%, jer u sta se pretvara sezona ako ni u EL ni u ABA nema neke presudne utakmice do vec vidjenih finala ABA i KLS?

 

I onda imamo situaciju da se mora juriti jako dobar skor na domacem terenu i da se svaki poraz kod kuce mora nadoknaditi pobedom negde u gostima. Tu je problem sto se izgubilo u Vitoriji od ekipe koja ima 6-7 dobrih igraca i nekakve 3-4 dopune na sastav cisto da trener ima sta da rotira. Pa je problem sto se izgubilo od PAO koji je dosao sa dva EC divljaka, dvojicom prekaljenih evropskih EL igraca, Williamsom (koji je imao svoje probleme pre meca) i dvojicom centara, ostalo su bili Grci koji jednostavno ne prave razliku na EL nivou.

 

Sustina je da rezultati brisu sve - ako neko ima sve pobede, pa koga briga kako je do njih dosao i da li igra lici na nesto? E mi to nemamo, imamo 1-5 i 18. mesto na tabeli i onda pogledas sistem i vidis da pola tima malo malo pa upadne u neki problem i izostane sa meca i ne zna se ko igra, a ko ne. Mitrovic povredjen, Kuzmic propao u zemlju, Ilic isto, Nedovic se tek sad vratio, Hollanda ima pa nema, Raduljice vise nema u sastavu, Martin ne zna da se sastavi, Petrusev ne zna koju poziciju igra.

 

Ne znam, ja da sam trener (ambiciozan, ne ovi Dzikici i drugi Mega Misko treneri) ne bih ni u ludilu preuzimao takav sastav jer ne mogu nista da dobijem i mogu samo se blamiram. Uzalud neko sepurenje sa skorom od 15-1 u ABA ligi, to niko ne treba da ceni jer i nema sta da se ceni, gleda se EL gde ce se traziti izgovori za skor od 6-11 sa kojim ne mozes da budes konkurentan u 2023. godini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Šarac said:

Sarac je javno ustao na skupstini i javno pitao sta ce nam Raduljica. Imenom i orezimenom postavio pitanje. Nisam dobio odgovor osim da se razmatra.

 

Ajde da naglasim da nisam ni sarkastičan niti želim da budem uvredljiv; prvo - ti si se zadovoljio tim odgovorom?

Ili jednostavno tvoja uloga nije takva da možeš da insistiraš na odgovoru na njega?

 

Drugo, ovo pitanje si postavio PRE no što je doveden, dok su samo kolale priče, ili nakon transfera?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Ajde da naglasim da nisam ni sarkastičan niti želim da budem uvredljiv; prvo - ti si se zadovoljio tim odgovorom?

Ili jednostavno tvoja uloga nije takva da možeš da insistiraš na odgovoru na njega?

 

Drugo, ovo pitanje si postavio PRE no što je doveden, dok su samo kolale priče, ili nakon transfera?

Skupština je bila u julu, a ovaj je potpisan krajem septembra ... to pitanje je verovatno bilo pod tačkom razno, ćaskanje o svemu i svačemu.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

To je težak bullshit onda. Bukvalno smo naterani da prosečne igrače plaćamo malte ne duplo pravoj vrednosti.

 

Koje prosecne igrace?

 

Bentil, Martin, Nedovic i Vildoza dolaze pravo iz EL (ili pokusaja igranja NBA). Uz to imas jos 11 igraca od kojih niko nije jeftin i svi imaju izuzetnu reputaciju na ABA nivou (bar za to). Dalibor Ilic je jedan od najtrazenijih igraca ABA lige koji bi u Cedeviti/Buducnosti bio jedan od najplacenijih igraca. Markovic i Raduljica nisu dosli sigurno da igraju za dzabe, Lazic, Dobric, Lazarevic, Mitrovic, Kuzmic su tu vec godinama i stalno imaju visoka primanja. Petrusev je zlatni decko iz Mege, takve igrace moras da platis.

 

Prosecni igraci su ti Hall, Reath ili Terry, vecina stranaca iz Buducnosti ili Cedevite, i takvi igraci. Ovo sto sad imamo toliko i vredi, nije to uopste mnogo manje od Partizana kada se sabere sve na gomilu. Na strucnom stabu i predsedniku je zasto se tako bahate, a bahate se jer im je Vucic (kao i Partizanu) skoro pa kupio stalno mesto u EL pa trose kao da sutra ne postoji. Naravno, kad kazem "kupio mesto" kazem to jer sa ovolikom budzetcinom ne mozes da ne igras finale ABA lige, a nece ni EL da te zaobilazi zbog neigranja Rusa. Bukvalno jedini nacin da KKCZ ili KKP ne igraju EL u dogledno vreme je da Buducnost ili COL osvoje EC (eventualno udju u finale) i to je to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je sam Čović negde izjavio da je ugovor 750K.
To je verovatno i realna maximalna cena za Vildozu koju smo platili shodno trenutku u kojem smo bili sa Adamsom i Nedarom. Nije on šurio u serijama ozbiljne EL ekipe ni u Baskoniji. Već sam pisao da je ugovor preko bare dobio sa statsima nešto lošijim od Beronovih kod nas i znatno tanjim od Gudurinih kada je palio gore. Baja jednostavno puni oko. Svi bi da igraju i gledaju njegovu sexy košarku kada je on fire. Loša završnica na obruču samo deluje kao nonšalantnost...ipak je u skilu tu tanak generalno. Delovao je znatno atletičnije i agilnije u ABA i protiv bavaraca ali su ga ozbiljni defanzivci lako ugasili pritiskom. Upravo je to i recept za njega...ne dozvoliti mu da se rano zapali i tako povuče ceo tim čak i po cenu da strošiš na njemu najboljeg specijalca za jedno poluvreme. Nije nam pomoglo ni kada je Pefi prenosio loptu jer su Vildozu markirali presingom i veoma kasno je lopta stizala do njega. Prošli put dževa kada sam rekao da ta rana pripaljivanja kod njega nisu samo momentum povoljne pozicije za otvoren šut, već je to jače od njega. Gaučo, crowd pleaser...čuli ste reakciju kada je čuo da pevaju njegovo ime. Onu trojku u kontri 2 na 1 koju mu jeste besmisleno asistirao alibi Pefi, uzeo je prebrzo i van balansa sa 8.5 metara. To mogu da potegnu Micić, Vilbekin...jer bi tako neometani uradili bolju pripremu šuta a nakon toga sigurno sačuvali hladnu glavu u igri. Mi nakon toga kontru videli nismo.





  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...