Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

15 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Nijesam gledao ove poslednje tekme. Je li Vildoza igrao više na 1 ili 2? Može li se očekivati da igra sa Nedovićem u tandemu?

On ce kod nas biti cist 1.

Vlada je inace prokomentarisao da protiv PAO nismo imali pleja->verovatno mu nikada nije bio plan  da Ivanovica primarno stavlja na tu poziciju.

 

Dakle izgleda na 1 imamo Vildoza,Markovic i kao Topic.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Adams u poslednja dva, tri meča kada je bio u rosteru, skoro da nije ni želeo da igra. Tj. igrao preko one stvari, odbijajući iz napada u napad da preuzme bilo kakvu odgovornost, a ne daj Bože da uzme šut.

Što nisi uzeo šut? Pa šefe eno ga Betil na levom laktu u mismeču (nema veze što je i Adams u mismeču oko linije za 3 sa protivničkim centrom/četvorkom, ko će da se cima sa driblinzima i ulazom)

Što nisi šutnuo trojku? Pefi bio otvoren šefe, napad pre toga i Lazić. (promašili i Pefi i Lazić i Dobrić)

Što nisi napao prostor kod flare screena? Jbg šefe odigrao sam sa Lukom, lepo je rolao dole, pa šteta da propadne (Luka na ivici faula u napadu, jedva spasao loptu da ne bude TO)

I tako, gomila nekih alibi poteza na ovim utakmicama što će reći da je on znao i/ili želeo da ide iz KKCZ još pre 10ak+ dana.

 

Što je najgore, čini mi se da je nazadovoljstvo kod Adamsa bilo veće nego kod struke kluba u kojem igra. Jer da je bilo obrnuto, valjda bi bar na jednom meču kod njega proradio neki inat, želja da se dokaže, ali i profesionalna težnja da se ne blamira na parketu, ako ni zbog čeg drugog, ono zbog nekih budućih ugovora. Zašto je bio nezadovoljan, ne znam, nisu postojale naznake takve malodušnosti u pripremnom periodu, naprotiv. Šta se desilo kad su počeli takmičarski mečevi, to je pitanje za Adamsa i ljude koji rade sa njim u klubu i koji su ga doveli u isti.

 

Gledam protiv FMP-a kako Lazarević baš očigledno pizdi na terenu. Na koga sve pizdi, ne znam, ali mogu da prtpostavim zbog čega. Od pet faulova, bar 3 su bili u fazonu - napravim faul da bi me ovaj povukao na klupu. Njegova faca i govor tela su indikativni, posebno posle finalnog faula, dok je išao ka klupi.

 

Mrzi me da tražim, neko će već znati da odgovori, kolika je minutaža Branka Lazića? Jel to moj subjektivni osećaj da on igra najviše ikada u Zvezdi ili me osećaj vara jer se vreme oduži kada je on na parketu jer ne radi apsolutno ništa?

 

Mogu do sutra sa ovakvim pitanjima, za svakog igrača bar po jedno, ali ne bih, jer nema ko na njih da odgovora.

Edited by madafaka73
  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mogli bi malo da sagledamo siru sliku sto se tice uporedjivanja Radonjica i ostavljanja njega na klupi i ovo sad sa Vladom Jo. 

 

Radonjic je dosao u klub koji NIKADA nije igrao evroligu, tj igrao je pre pretecy tog takmicenja ali novu evroligu NIKADA. 

 

I normalno je da niko nista nije ocekivao i da su tadasnje greske merilo jedne ekipe koja nije bila sampion niti je bila u nekoj prici da to postane. 

 

 

Vladu Jovanovica covic dovodi u klub koji 10 godina igra u evroligi i ima ozbiljan kontinuitet u osvajanju trofeja. 

 

Te se stoga ne mogu porediti. 

 

Vlada Jo na mestu kluba koji nije prismredio evroligi niti titulu, je sasvim ok, nek se uci, mlad je, gore od ovoga ne moze a moze da ispadne super prica.  Kao sfo su probali sa njim u Ciboni.

 

Vlada Jovanovic u evroligasu posle 2 vezane tripletr i preko 20 trofeja za 10 godina.  Sramotna odluka uprave i propast u najavi. 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, madafaka73 said:

Adams u poslednja dva, tri meča kada je bio u rosteru, skoro da nije ni želeo da igra. Tj. igrao preko one stvari, odbijajući iz napada u napad da preuzme bilo kakvu odgovornost, a ne daj Bože da uzme šut.

Što nisi uzeo šut? Pa šefe eno ga Betil na levom laktu u mismeču (nema veze što je i Adams u mismeču oko linije za 3 sa protivničkim centrom/četvorkom, ko će da se cima sa driblinzima i ulazom)

Što nisi šutnuo trojku? Pefi bio otvoren šefe, napad pre toga i Lazić. (promašili i Pefi i Lazić i Dobrić)

Što nisi napao prostor kod flare screena? Jbg šefe odigrao sam sa Lukom, lepo je rolao dole, pa šteta da propadne (Luka na ivici faula u napadu, jedva spasao loptu da ne bude TO)

I tako, gomila nekih alibi poteza na ovim utakmicama što će reći da je on znao i/ili želeo da ide iz KKCZ još pre 10ak+ dana.

 

Što je najgore, čini mi se da je nazadovoljstvo kod Adamsa bilo veće nego kod struke kluba u kojem igra. Jer da je bilo obrnuto, valjda bi bar na jednom meču kod njega proradio neki inat, želja da se dokaže, ali i profesionalna težnja da se ne blamira na parketu, ako ni zbog čeg drugog, ono zbog nekih budućih ugovora. Zašto je bio nezadovoljan, ne znam, nisu postojale naznake takve malodušnosti u pripremnom periodu, naprotiv. Šta se desilo kad su počeli takmičarski mečevi, to je pitanje za Adamsa i ljude koji rade sa njim u klubu i koji su ga doveli u isti.

 

Gledam protiv FMP-a kako Lazarević baš očigledno pizdi na terenu. Na koga sve pizdi, ne znam, ali mogu da prtpostavim zbog čega. Od pet faulova, bar 3 su bili u fazonu - napravim faul da bi me ovaj povukao na klupu. Njegova faca i govor tela su indikativni, posebno posle finalnog faula, dok je išao ka klupi.

 

Mrzi me da tražim, neko će već znati da odgovori, kolika je minutaža Branka Lazića? Jel to moj subjektivni osećaj da on igra najviše ikada u Zvezdi ili me osećaj vara jer se vreme oduži kada je on na parketu jer ne radi apsolutno ništa?

 

Mogu do sutra sa ovakvim pitanjima, za svakog igrača bar po jedno, ali ne bih, jer nema ko na njih da odgovora.

Adams jeste smuseno izgledao i na zagrevanjima.

 

Lazarevic je imao x puta takve reakcije,kada mu ne ide ili ga ribaju sudije jer je zelen ljut je na sebe,cesto  su i ti faulovi povod.

Nije to nista novo.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, madafaka73 said:

Gledam protiv FMP-a kako Lazarević baš očigledno pizdi na terenu. Na koga sve pizdi, ne znam, ali mogu da prtpostavim zbog čega. Od pet faulova, bar 3 su bili u fazonu - napravim faul da bi me ovaj povukao na klupu. Njegova faca i govor tela su indikativni, posebno posle finalnog faula, dok je išao ka klupi

Ovo sam i ja primetio

Bukvalno napravi faul i krene ka klupi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Adams u poslednja dva, tri meča kada je bio u rosteru, skoro da nije ni želeo da igra. Tj. igrao preko one stvari, odbijajući iz napada u napad da preuzme bilo kakvu odgovornost, a ne daj Bože da uzme šut.

Što nisi uzeo šut? Pa šefe eno ga Betil na levom laktu u mismeču (nema veze što je i Adams u mismeču oko linije za 3 sa protivničkim centrom/četvorkom, ko će da se cima sa driblinzima i ulazom)

Što nisi šutnuo trojku? Pefi bio otvoren šefe, napad pre toga i Lazić. (promašili i Pefi i Lazić i Dobrić)

Što nisi napao prostor kod flare screena? Jbg šefe odigrao sam sa Lukom, lepo je rolao dole, pa šteta da propadne (Luka na ivici faula u napadu, jedva spasao loptu da ne bude TO)

I tako, gomila nekih alibi poteza na ovim utakmicama što će reći da je on znao i/ili želeo da ide iz KKCZ još pre 10ak+ dana.

 

Što je najgore, čini mi se da je nazadovoljstvo kod Adamsa bilo veće nego kod struke kluba u kojem igra. Jer da je bilo obrnuto, valjda bi bar na jednom meču kod njega proradio neki inat, želja da se dokaže, ali i profesionalna težnja da se ne blamira na parketu, ako ni zbog čeg drugog, ono zbog nekih budućih ugovora. Zašto je bio nezadovoljan, ne znam, nisu postojale naznake takve malodušnosti u pripremnom periodu, naprotiv. Šta se desilo kad su počeli takmičarski mečevi, to je pitanje za Adamsa i ljude koji rade sa njim u klubu i koji su ga doveli u isti.

 

Dečko je već protiv Olimpijakosa shvatio da EL nije za njega i nakon toga je učinio sve što je u njegovoj moći da bude šilbovan što pre, a da ipak izvuče i neke pare. I to je to.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Laki21 said:

 

Dečko je već protiv Olimpijakosa shvatio da EL nije za njega i nakon toga je učinio sve što je u njegovoj moći da bude šilbovan što pre, a da ipak izvuče i neke pare. I to je to.

 

Jbem li ga, kako ga ishvalise ovde pojedini kad je stigao, pomislio sam jbt ladno nam dosao Dzon Vol. Sto je najgore, u pitanju su ljudi za cije procene stavljam ruku u vatru. Sta je stvarno u pitanju, ko to zna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Adams u poslednja dva, tri meča kada je bio u rosteru, skoro da nije ni želeo da igra. Tj. igrao preko one stvari, odbijajući iz napada u napad da preuzme bilo kakvu odgovornost, a ne daj Bože da uzme šut.

Što nisi uzeo šut? Pa šefe eno ga Betil na levom laktu u mismeču (nema veze što je i Adams u mismeču oko linije za 3 sa protivničkim centrom/četvorkom, ko će da se cima sa driblinzima i ulazom)

Što nisi šutnuo trojku? Pefi bio otvoren šefe, napad pre toga i Lazić. (promašili i Pefi i Lazić i Dobrić)

Što nisi napao prostor kod flare screena? Jbg šefe odigrao sam sa Lukom, lepo je rolao dole, pa šteta da propadne (Luka na ivici faula u napadu, jedva spasao loptu da ne bude TO)

I tako, gomila nekih alibi poteza na ovim utakmicama što će reći da je on znao i/ili želeo da ide iz KKCZ još pre 10ak+ dana.

 

Što je najgore, čini mi se da je nazadovoljstvo kod Adamsa bilo veće nego kod struke kluba u kojem igra. Jer da je bilo obrnuto, valjda bi bar na jednom meču kod njega proradio neki inat, želja da se dokaže, ali i profesionalna težnja da se ne blamira na parketu, ako ni zbog čeg drugog, ono zbog nekih budućih ugovora. Zašto je bio nezadovoljan, ne znam, nisu postojale naznake takve malodušnosti u pripremnom periodu, naprotiv. Šta se desilo kad su počeli takmičarski mečevi, to je pitanje za Adamsa i ljude koji rade sa njim u klubu i koji su ga doveli u isti.

 

Gledam protiv FMP-a kako Lazarević baš očigledno pizdi na terenu. Na koga sve pizdi, ne znam, ali mogu da prtpostavim zbog čega. Od pet faulova, bar 3 su bili u fazonu - napravim faul da bi me ovaj povukao na klupu. Njegova faca i govor tela su indikativni, posebno posle finalnog faula, dok je išao ka klupi.

 

Mrzi me da tražim, neko će već znati da odgovori, kolika je minutaža Branka Lazića? Jel to moj subjektivni osećaj da on igra najviše ikada u Zvezdi ili me osećaj vara jer se vreme oduži kada je on na parketu jer ne radi apsolutno ništa?

 

Mogu do sutra sa ovakvim pitanjima, za svakog igrača bar po jedno, ali ne bih, jer nema ko na njih da odgovora.

Adams ne moze bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Jbem li ga, kako ga ishvalise ovde pojedini kad je stigao, pomislio sam jbt ladno nam dosao Dzon Vol. Sto je najgore, u pitanju su ljudi za cije procene stavljam ruku u vatru. Sta je stvarno u pitanju, ko to zna.

Pa kad niko mene nije hteo da slusa, sad bi se manje razocarali..  Ja sam znao pa je meni sve ovo oko njega kao ,,Dobar dan''. 

Link to comment
Share on other sites

Za raspad u klubovima koji nemaju problema sa finansijama uglavnom su odgovorne uprave, pa onda i neambiciozni treneri kojima je san snova da sto manje rade, a sto vise novca izvuku.

 

Realno, da je Buducnost u EL sa Radonjicem kao trenerom, imali bi oni svoje "Kalemegdane u junu" i tako godinama. Tu je Partizan (odnosno SNS) jedini shvatio da moraju pare da se ulupaju u platu trenera pa kod njih nema cirkusa i slavljenja pobeda nad protivnicima sa 10 puta manjim budzetom.

 

Ovo sto se desava sa Nedovicem je isto sto je i Buducnost prolazila sa Reedom - vratice se, samo se ne zna kad, a bitni mecevi idu li idu. Isto me i ove rotacije podsecaju na rotacije Dzikica kad je ubaciovao Barovica na teren, jer on mora da igra, pa kad je uspeo da se posvadja sa korisnim igracem kakav je Wiley jer je umislio da ovaj treba da sutira trojke.

 

Sto se tice sastava, vec sam pisao o tome - nije problem toliko u domacoj osnovi jer je ona odlicna da ulazi sa klupe, problem je u prvim opcijama. Da li je Martin velesila u odnosu na Mitrovica u reketu? Holland u odnosu na Dobrica? Adams u odnosu na bilo koga? Bentil kao najbolji igrac ekipe u odnosu na svoje saigrace?

 

Nisu tu bitni ni domaci igraci, bitno je da nema wannabe Iversona i Irvinga na klupi koji se gase kad nemaju nikakvu ulogu i bitan im je samo lican ucinak. Eto, ovaj Adams - nije za prvog pleja EL ekipe, ali to jos i moze da igra, sta on realno moze da pruzi sa ulogom nekog drugog pleja koji ima 5 suteva na mecu? On to nikada nije igrao, to bi bilo kao da ocekujemo da ce sad Bozic da ubija u nekoj Cedeviti - pa nece, jer je navikao da igra samo sa loptom u rukama.

 

Panathinaikos je, realno, bio must win, osim ako nismo umislili da imamo nekih 4-30 na kraju EL, a nije da nam je budzet ranga Igokee pa da je opravdano takvo razmisljanje. Realno, neodrziv je ovaj budzet sa nekih 2-15 u EL, pa ili ce ekipa proigrati i uraditi nesto u EL ili da se dizu ruke od sezone nakon Nove godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, madafaka73 said:

Adams u poslednja dva, tri meča kada je bio u rosteru, skoro da nije ni želeo da igra. Tj. igrao preko one stvari, odbijajući iz napada u napad da preuzme bilo kakvu odgovornost, a ne daj Bože da uzme šut.

Što nisi uzeo šut? Pa šefe eno ga Betil na levom laktu u mismeču (nema veze što je i Adams u mismeču oko linije za 3 sa protivničkim centrom/četvorkom, ko će da se cima sa driblinzima i ulazom)

Što nisi šutnuo trojku? Pefi bio otvoren šefe, napad pre toga i Lazić. (promašili i Pefi i Lazić i Dobrić)

Što nisi napao prostor kod flare screena? Jbg šefe odigrao sam sa Lukom, lepo je rolao dole, pa šteta da propadne (Luka na ivici faula u napadu, jedva spasao loptu da ne bude TO)

I tako, gomila nekih alibi poteza na ovim utakmicama što će reći da je on znao i/ili želeo da ide iz KKCZ još pre 10ak+ dana.

 

gledano spolja, može tako da izgleda.

gledano eventualno iznutra, možda mu je agent još pre 10ak dana rekao da se traži novi klub i da je lik bio u fazonu, yebe mi se kada hoćete da me otkačite nakon 2 kola?

 

jedina tekma kada je dobio slobodu, je prvo poluvreme protiv panatinaikosa. a ta sloboda je bilo neprirodno forsiranje uvaljivanja njemu lopte i širenja da igra 1na1 - pri čemu se skoro niko od igrača nije ni kretao a kamo blok da mu napravi neko, izuzev martina koji je bio u igri 21ipo minut, pa shodno tome odokativno izračunati koliko je bio zajedno sa adamsovih 15mins, pre svega u provom poluvremenu.

 

već nakon te tekme je bilo jasno gledanjem na tvu da je dečko precrtan, tako da me ne bi začudilo ni da su mu već tada najavili, nakon te tekme, da se traži obostrano rešenje.

 

šta je tu je, nije me briga za adamsa ali mislim da sečemo stvari na svoju štetu jako rano.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

gledano spolja, može tako da izgleda.

gledano eventualno iznutra, možda mu je agent još pre 10ak dana rekao da se traži novi klub i da je lik bio u fazonu, yebe mi se kada hoćete da me otkačite nakon 2 kola?

 

jedina tekma kada je dobio slobodu, je prvo poluvreme protiv panatinaikosa. a ta sloboda je bilo neprirodno forsiranje uvaljivanja njemu lopte i širenja da igra 1na1 - pri čemu se skoro niko od igrača nije ni kretao a kamo blok da mu napravi neko, izuzev martina koji je bio u igri 21ipo minut, pa shodno tome odokativno izračunati koliko je bio zajedno sa adamsovih 15mins, pre svega u provom poluvremenu.

 

već nakon te tekme je bilo jasno gledanjem na tvu da je dečko precrtan, tako da me ne bi začudilo ni da su mu već tada najavili, nakon te tekme, da se traži obostrano rešenje.

 

šta je tu je, nije me briga za adamsa ali mislim da sečemo stvari na svoju štetu jako rano.

Secemo pogresnu granu. To je jedino sigurno.

 

Treba vezati 3-4 poraza pa krenuti pricu o Covicu.

 

Mislim, ima li neko odgovornost u klubu a da nije trener ili igrac. Kondukter, Covic, Nedovic, Keselj, Lazic, Markovic, Raduljica..to je ono na keca sto bi oterao sutra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Secemo pogresnu granu. To je jedino sigurno.

 

Treba vezati 3-4 poraza pa krenuti pricu o Covicu.

 

Mislim, ima li neko odgovornost u klubu a da nije trener ili igrac. Kondukter, Covic, Nedovic, Keselj, Lazic, Markovic, Raduljica..to je ono na keca sto bi oterao sutra.

 

 

Stojaković sutra da ode kod av i kaže hoću da budem prvi čovek zvezde prekosutra bi to i postao.

Međutim, pošto Stojak nije lud da se liže sa vlašću onda nemaš nikog ko se kandiduje protiv Čovića.

Može li se u Srbiji bez sprege sa vlašću biti na čelu CZ/partizan, na žalost ne može i tu je sva problematika

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Branko Lazić minutaža, osnovni stats

 

ABA (3 meča)

20,3 min

2,7 ppg

2/8 iz igre

2,3 indeksni poeni

 

EL (4 meča)

21,4 min

3,2 ppg

5/11 iz igre

3 indeksni poeni

 

Ovo je igrač koji guli 21 minut na terenu na početku sezone. 21 minut nije zajebancija. Primera radi, prošle sezone je Nate Wolters imao 23,4 min po meču, a znamo koliko je on bio neprikosnoven na svojoj poziciji i koliko je bio bitan za tim. Osim Kaline (30min) i Dobrića (22,3min), niko prošle godine nije imao ovoliku minutažu u proseku. Ona se daje nekim proverenim two-way igračima, koji doprinose u oba smera, koji su nosioci igre. Ako nam je Branko jedan od nosilaca igre, da zatvaramo radnju polako. U Radonjinom sistemu koji je nacrtan za njega i oko koga kolaju priče da jedino u istom može da bude koristan je igrao prošle sezone 16 minuta. Dve sezone pre ove u obe isto oko 16 minuta, kada je ipak bio u nekom prajmu što se tiče fizičke spreme. Umesto da mu polako pada minutaža i uloga zbog godina (za par meseci puni 34), njemu raste. I nije ovo kritika na Branov račun, već na račun tima i onoga ko je sastavljao isti. Dozvoliti da Lazić po statsima bude ispred Lazarevića i Hollanda, tj. da bude realno najkorisniji igrač na svojoj poziciji nije greška kapitena, već teški propust u selekciji tima na poziciji 3.

  • Like 26
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

Jedina tekma kada je dobio slobodu, je prvo poluvreme protiv panatinaikosa. a ta sloboda je bilo neprirodno forsiranje uvaljivanja njemu lopte i širenja da igra 1na1 - pri čemu se skoro niko od igrača nije ni kretao a kamo blok da mu napravi neko, izuzev martina koji je bio u igri 21ipo minut, pa shodno tome odokativno izračunati koliko je bio zajedno sa adamsovih 15mins, pre svega u provom poluvremenu.

 

 

Možda si zaboravio na EFES. Na stranu 2 od 10 iz igre i 0 asistencija za 25 minuta, zaista ostaje neshvatljiva nemoć koju je pokazao protiv centara Efesa, koje nije uspevao da probije, niti napravi milimetarsku prednost.

 

Protivnik sam šilbovanja, naročito igrača koji su atletski na nivou i voljni da rade, a znamo da nešto znaju. Ali hajde sada da ne budu krivi svi osim Adamsa samog. Odigrao je kao apsolutni kurton svaki minut ove sezone i hvala bogu (Nebojšu, he) iskreno da je Vildoza doveden.

 

Adamsa bih ostavio u rotaciji i sačekao ga, a svakako bih pre otpisao Markovića. Već sam pisao, čovek igra kao neki povređeni dečko iz kraja, koji igra jer nema ko drugi pa da bude dovoljno igrača za basket na dva koša. Plej koji bi ne može da pogleda na koš i za koga i protivnik zna da će da šutne samo iz nužde više nikome nije potreban. Naročito ako nije zver u odbrani. Marković je i u prajmu bio granični EL igrač, a sad je smetalo koje se toleriše jer za razliku od Dzonija kapira osnove napadačke igre. I to je to. To je više kvalitet za trenera, nego za igrača. Pomogao je Radonji prošle godine da premosti neke momente, hvala na tome, vreme je za penziju.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

@medobrundo, nisu svi krivi osim adamsa ali mislim da ovo niko ziv a ozbiljan ne radi nakon tri el tekme i tri u aba.

 

nebitno, kao sto rekoh, ni prvi ni poslednji put da secemo preko kolena a to nam se mozda vrati kasnije kao greska.

 

niko ozbiljan očigledno ne bi ni uzeo Adamsa za jednu od primarnih napadačkih opcija

 

Sasvim je jasno da nema ni blizu potreban kapacitet za tako nešto, trenutno

 

Svakako da je ozbiljnije reagovati i dovesti dobrog igrača koji će preuzeti tu ulogu, nego držati njega i maltretirati publiku koja je prinuđena da ga gleda kako u toj ulozi ne radi ništa

 

Kao što rekoh, radije bih njega ostavio u rotaciji, makar je u punoj snazi i atletski na nivou EL.. ali već znamo da se to u kkcz neće desiti.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

@medobrundo, nisu svi krivi osim adamsa ali mislim da ovo niko ziv a ozbiljan ne radi nakon tri el tekme i tri u aba.

 

nebitno, kao sto rekoh, ni prvi ni poslednji put da secemo preko kolena a to nam se mozda vrati kasnije kao greska.

Mi ne znamo šta se dešava na treningu, ako je isti kao na utakmicama, to je problem. Na svakoj utakmici je izgledao kao da ne želi da bude tu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Adamsu ne odgovara ovaj način igre i vrlo brzo je to skapirao. On očigledno voli divlju košarku gde odbrane nisu primarne i gde može da ima loptu u rukama 30 minuta i svu slobodu. I meni je delovao prilično nezainteresovano na poslednjih nekoliko utakmica. Baš da ne proba ništa, igrač koji je brz, muva zujalica... čudno. Mislim da je rastanak na obostrano zadovoljstvo najbolja opcija. 

 

Ipak, za mene je Raduljica i dalje WTF sezone. Na osnovu nekih insajderskih priča o njegovom dolasku, ko ga je doveo, zašto i sa kojom pričom, vidim da smo neozbiljni ove sezone. Mada, ko nam daje pare i na koji način, ni ne čudi me više ništa. Već smo prežaljeni očigledno, mada gazda pokušava da uradi neki damage control. Vildoza je upravo to. Ali trebaće nam bar još 1 ili 2 takva igrača, da se koliko toliko spase sezona. Ali to je malo teže pronaći. Biće još šilbovanja sigurno. Ima još nezadovoljnih igrača... Petrušev pre svih...

 

Takođe, jasno je da trener nije dorastao zadatku. Ako ćemo njega da čekamo na uštrb rezultata, onda nam pojačanja ni ne trebaju. Ja iskreno sumnjam da će Vlada ikada biti trener kvaliteta za EL... nadam se da grešim i da smo dobili novog Radonju...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, madafaka73 said:

Branko Lazić minutaža, osnovni stats

 

ABA (3 meča)

20,3 min

2,7 ppg

2/8 iz igre

2,3 indeksni poeni

 

EL (4 meča)

21,4 min

3,2 ppg

5/11 iz igre

3 indeksni poeni

 

Ovo je igrač koji guli 21 minut na terenu na početku sezone. 21 minut nije zajebancija. Primera radi, prošle sezone je Nate Wolters imao 23,4 min po meču, a znamo koliko je on bio neprikosnoven na svojoj poziciji i koliko je bio bitan za tim. Osim Kaline (30min) i Dobrića (22,3min), niko prošle godine nije imao ovoliku minutažu u proseku. Ona se daje nekim proverenim two-way igračima, koji doprinose u oba smera, koji su nosioci igre. Ako nam je Branko jedan od nosilaca igre, da zatvaramo radnju polako. U Radonjinom sistemu koji je nacrtan za njega i oko koga kolaju priče da jedino u istom može da bude koristan je igrao prošle sezone 16 minuta. Dve sezone pre ove u obe isto oko 16 minuta, kada je ipak bio u nekom prajmu što se tiče fizičke spreme. Umesto da mu polako pada minutaža i uloga zbog godina (za par meseci puni 34), njemu raste. I nije ovo kritika na Branov račun, već na račun tima i onoga ko je sastavljao isti. Dozvoliti da Lazić po statsima bude ispred Lazarevića i Hollanda, tj. da bude realno najkorisniji igrač na svojoj poziciji nije greška kapitena, već teški propust u selekciji tima na poziciji 3.

 

Nadam se da je to posledica odsustva Nedovića + propuštenih utakmica Dobrića a ne neka genijalna taktička zamisao VJ-a. Branetu bi trebalo da je 10 mpg maks, nekad da to ide na 15ak minuta kad situacija zahteva, a nekad da presedi ceo meč na klupi. Naravno, kad igra da je u petorkama u kojima nisu istovremeno Marković i/ili Lazarević jer 2 ili čak 3 igrača manje u napadu ne mogu da podnesu ni timovi koji imaju 2 zverska napadača u petorci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Green23 said:

Mi ne znamo šta se dešava na treningu, ako je isti kao na utakmicama, to je problem. Na svakoj utakmici je izgledao kao da ne želi da bude tu.

Ima i ta verzija, koja je vjerovatno najbliza istini. Jednostavno je covjek vidio da ne moze u ovom ritmu i sa ovim pritiskom da igra, pa "tenkuje" ugovor da sto prije raskinemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...