Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Elem, razmisljam nesto, moje misljenje koje nema veze sa trenutnim desavanjima, je da bi Sasi Obradovicu mnogo vise odgovarao ovaj sada tim nego onaj iz sezone 20/21. 

 

Osim Lazica, Lazarevica i Markovica, ima ovaj tim talenat da postigne kos na raznorazne nacine, sto je neka njegova filozofija, a verujem da bi on izvrsio rokadu Lazarevic-neko drugi. U toj njegovoj sezoni sa Holom, Lazicem, Kuridzom i Kuzmicem tesko ko je umeo da izmisli neke poene kao sto je npr umeo Lojd kad je bilo njegovo vece.

 

Da ne duzim, ovo je samo neko moje zapazanje, steta sto je tad imao manji budzet nego koji imamo sad.

3 minutes ago, Benito said:

A to bi trebalo da bude ko?

Andrea, trenirao Partizan i ima hrvatsko poreklo, kombinacija samo tako..

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

Sem Holanda ostali su imali OK minuražu, nema šta da se rotira, to je problem. Čovek otvoreno priča da je ideja roster bez stranaca, i ka tome se ide.

Suludo, al je tako. Bez osam stranaca dobro selektiranih nema šta da se traži u EL, i to je neki minimum i realnost.

Koliko ima kvalitetnih domaćih igrača u EL, realno ... na prste da se izbroji.

Može to biti nešto bolje kad Nedović i Vildoza dostignu potreban nivo forme, al to nije dovoljno.

Nije sve do trenera, sem ako nema čarobni štapić.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rezultatski čisto VJ za sada nema poraz u ABA ligi (mada nismo briljirali ni sinoć ni protiv Budućnosti), dok mu je u EL jedini kiks PAO, ako je to uopšte kiks i ako smo mi favorit protiv takve ekipe sa ovim našim frankenštajn sastavom. Definitivno neki igrači igraju previše, ali mislim da je to posledica povrede udarnog beka koji bi trošio 25+ minuta, kao i lošeg snalaženja Adamsa, a Holland mi ni ne deluje da je igrač po VJ volji ako on uopšte ima svoju ličnu volju. Jednostavno, moramo sačekati da Nedović i Vildoza preuzmu komande i nije pošteno seći dok se to ne desi. Adams je očito bivši i Vildoza je svakako upgrade u odnosu na njega. Osnovna stvar je raščistiti gužvu pod košem, na Kuzmića i Ilića se očito ne računa, za Kuzmića i da razumem ali za Ilića baš i ne s obzirom da su mu konkurencija drveni Lazarević (mogli bi bar da se rotiraju od meča do meča) i igrač koji nikad nije ni igrao na 4 u životu i odatle nećemo izvući mnogo iz njega (Petrušev). 

 

Igrači koji definitivno previše igraju su Lazić (koji se mora svesti na 10ak minuta max), Dobrić (kome najmanje prija ovo stavljanje u ogromnu ulogu), Marković i Ivanović (direktna posledica kriminalnog Adamsa). Dakle, sa Nedovićem i Vildozom u liderskim ulogama, svima pobrojanima se uloge vraćaju u neku normalu. Za Hollanda ne znam šta da mislim, on je situacijski igrač ionako, bezveze mi je jedino što nije ni probano sa njim na nekim utakmicama gde nismo imali šta da izgubimo. 

 

Pod košem se opredeliti za kombinaciju na 5 - Martin, Mitrović, Petrušev pa rotirati u zavisnosti od potreba. Na 4 Bentil i Ilić/Lazarević i cepaj. Raduljica treba da bude u civilu i da uskače samo ako se neko od 3 petice povredi. 

 

Dakle, ova ekipa nije bila dovoljno dobra da dobije do sada nekog evroligaša, sa Nedovićem i Vildozom se ipak napadački potencijal znatno povećava (i dalje je to jako skromno za EL nivo ali makar nisi potpuno sakat kao do sada) i rasterećuju se ostali igrači, stavljaju u bolje pozicije i u mogućnost da biraju bolje šuteve. 

 

Mislim da Vlada nije toliki dunster da ovo ne vidi. Trenutno se oslonio na igrače kojima više veruje da bi pobedio utakmice u ABA ligi i tako kupio sebi i ekipi malo mira, u EL jednostavno nije mogao imati imperativ pred sobom sa ovakvim sastavom gde je Ivanović najpotentniji bek.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nece Trinkijeri dobiti otkaz sve i da izgubi jos 4 u nizu, moze jedino sam da ode a ni to se nece desiti jer su svi svesni da ce Bajern u jednom trenutku zaredjati pobede.

A i nije Bajern boranija od kluba pa da menja trenera posle mesec ili dva, to vise prilici Turcima, Grcima, Rusima i pojedinim gazdama odatle koji rade po sistemu "imam kintu moze mi se".

Vidim da velika vecina ovde prizeljkuje takav scenario kod nas, ko da Greg Popovic sedi ispred pionira i ceka poziv. Da smo se mi navijaci pitali ni Dejo ne bi prezivieo mnoge svoje glupe i ubedljive poraze, narocito onaj od Cibone. Hvala Bogu mozemo samo da lajemo, a lajemo na netu jer pionir jos nismo napunili ove sezone.

Ne branim Covica, izbor trenera letos je najblaze receno bio los, sad kakav god da je treba da se stane iza njega i da mu se da vreme da radi, narocito jer su nam alternative penzosi koji bi vukli klub unazad.

Jebiga, za deset godina sem Radonjica niko nije postao trener u Zvezdi, Vukoicic i Tomic su maltene odustali od ozbiljnog bavljenja tim poslom, Alimpija smo malo pogurali ali on gura svoju pricu, pre ili kasnije moracemo ponovo da prodjemo kroz proces bolnog cekanja da trener na nasoj klupi sazri, bolje da to bude sto pre.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Sem Holanda ostali su imali OK minuražu, nema šta da se rotira, to je problem. Čovek otvoreno priča da je ideja roster bez stranaca, i ka tome se ide.

Suludo, al je tako. Bez osam stranaca dobro selektiranih nema šta da se traži u EL, i to je neki minimum i realnost.

Koliko ima kvalitetnih domaćih igrača u EL, realno ... na prste da se izbroji.

Može to biti nešto bolje kad Nedović i Vildoza dostignu potreban nivo forme, al to nije dovoljno.

Nije sve do trenera, sem ako nema čarobni štapić.

Pa posto je popusio u borbi za milost sa vrha, ostaje mu samo da provlaci pricu o full domacem rosteru.

Doduse nesto manje smisla ima provlaciti tu pricu kad placas 5 stranaca i 5 domacih penzionera. Da su neki mladici pa i da popije neko pricu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar, menjati Vladu nekim Šakotom bi stvarno bilo katastrofa i kratkoročno i dugoročno, a mi trenutno nismo klub koji je atraktivan ozbiljnim trenerima. Ako se već menja trener, treba dovesti ili neko ozbiljno ime ili nekog ko je ozbiljan potencijal. Zamena Vlade za Šaku ili tako nekog mrtvaka ništa ne rešava. To bi bilo kao da smo umesto Adamsa doveli opet nekog neproverenog lika. Ovako si dobio dokazanog EL igrača i odmah se vidi makar malo poboljšanje. Menjati samo da bi menjao je tako debilno.

 

Naravno, glavni i odgovorni za ovo stanje je NČ i to može da stoji u potpisu svakog posta.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa posto je popusio u borbi za milost sa vrha, ostaje mu samo da provlaci pricu o full domacem rosteru.

Doduse nesto manje smisla ima provlaciti tu pricu kad placas 5 stranaca i 5 domacih penzionera. Da su neki mladici pa i da popije neko pricu

Vrti on tu priču već godinama, sad je dograbio igračku u svoje ruke i sam se igra ... nema više ko da mu smeta.

Tea juri nekoliko godina, Bjelicu, Gudurića ... za sad ništa od toga. Neće on odustati, to sigurno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Radonja said:

A Nedovic mi nije jasan.Cele prosle nedelje se prica kako ce zaigrati protiv FMP-a i onda ga opet nema.Sad cemo videti protiv Bajerna da li ce...

 

I samo sa njim ce uvek biti strah da se ne povredi u svakoj utakmici koju bude igrao.

Zaigraće on pre ili kasnije, pitanje je kad će početi da igra ... trebaće dosta vremena da uhvati formu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam dao kredit Jovanoviću još na potpisu u smislu podrške i imaće je dok ne prođe 5-6 tekmi u najjačem sastavu ili vremenski do nove godine.

Rotacije i vođenje utakmice su problem i on je juče na kzš rekao da imamo padove u igri kad igraju neke petorke koje inače nikad ne bi igrale zajedno tako da niko tu nije slep.

Setim se tako priče o trenerima od letos i ovde je sve osim Paskvala bio razlog za kuknjavu. 

Trenera početnika treba istrpeti, Čanak i Alimpije su pokazatelj. Veliki je problem nedostatak dobrih trenera srednje generacije, pa i na repka nivou .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja zaista nemam prevelika očekivanja od Nedovića, šuterski ni u reprezentaciji do povrede nije izgledao dobro. Zaista se nadam da smo se nekako zaštitili u ugovoru oko ovakvih situacija. Više od dva meseca se oporavlja od povrede za koju su prognoze bile da postoji mogućnost da zaigra kroz dve nedelje na EP.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Green23 said:

Ja zaista nemam prevelika očekivanja od Nedovića, šuterski ni u reprezentaciji do povrede nije izgledao dobro. Zaista se nadam da smo se nekako zaštitili u ugovoru oko ovakvih situacija. Više od dva meseca se oporavlja od povrede za koju su prognoze bile da postoji mogućnost da zaigra kroz dve nedelje na EP.

Naravno sa smo se zastitili, nismo mi neki naivan klub, evo i konkretne tacke kojom smo zasticeni: 

 

…za svaki mesec u kome igrac ne odigra nijednu takmicarsku utakmicu, mesecna plata bice podeljena izmedju igraca i predsednika u odnosu 50:50 umesto standardnih 75:25

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kankkunen said:

Zaigraće on pre ili kasnije, pitanje je kad će početi da igra ... trebaće dosta vremena da uhvati formu.

Koju crnu formu ,cim krene da igra povredice se ,to zna svako ko iole kosarku prati ,covek je hodajuca povreda i onaj ko ga je doveo je lud!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Sem Holanda ostali su imali OK minuražu, nema šta da se rotira, to je problem. Čovek otvoreno priča da je ideja roster bez stranaca, i ka tome se ide.

Suludo, al je tako. Bez osam stranaca dobro selektiranih nema šta da se traži u EL, i to je neki minimum i realnost.

Koliko ima kvalitetnih domaćih igrača u EL, realno ... na prste da se izbroji.

Može to biti nešto bolje kad Nedović i Vildoza dostignu potreban nivo forme, al to nije dovoljno.

Nije sve do trenera, sem ako nema čarobni štapić.

 

Ali mi smo najgore sezone (2) imali sa 7, 8 stranaca u rosteru. Naravno da nas je to naucilo necemu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...