Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, Firga said:

 

Pa realno nije ni on lud. Zna se zasto Zvezda ne moze 3 meseca da registruje igrace. On je razlog. Da li je sve usmereno samo protiv njega, samo protiv Zvezde ili protiv oba, to je pitanje, ali ono sto je sigurno, razlog je Kampaco. Ima on svoju bitku sa Realom i shvatio je ovo sad vec kao rat. Nije podlegao tom pritisku i to je to. Sad ce neki reci, boli ga uvo, platu prima. Mogao je da nas odjavi, prima platu i skoluje po terenu sve ostale u nekom drugom klubu. Shvatio je ovo kao ucenu, nije je prihvatio i svaka mu cast. Voleo bih, osim zbog nas, da i zbog njega u narednih 6 meceva ne ispadnemo iz igre. Njegova motivacija, verujem da bi bila nikad veca u karijeri.

Osinje gnezdo su dirali. Nije im ovo trebalo a nije da nisu bili upozoreni. Ali u duhu one koji nase poznate posle je... nema kajanja. Od 01. marta Ironman u akciji a do 01.marta 12orica  žigosanih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Gde je problem? Pa možeš da budeš realista i da samo na osnovu poznatih činjenica zaključiš da smo mi pristali da igramo po određenim pravilima, da nismo poštovali ta pravila i da nam je neko po sopstvenom nahođenju rebnuo kaznu . Postavljena pravila nisu dobra , ali jbg to je realnost.

E sad, možeš da uzmeš ove činjenice i čitaš između redova i da vidiš da su nas na EL bat prijavili igrači jednog menadžera, da menadžeri tu vrstu bata ne savetuju jer kvare odnos sa klubovima, da se indirektno prozivaju menadžeri Vildoze/Luke i to konstantno. Jednostavno drznuli smo se da prekršimo neka nepisana pravila i za to smo suštinski kažnjeni, a samo su iskorišćene naše brljotine kao obrazloženje.Kazna za te propuste je inače manja, to su znali svi i Kampaco i Zvezda i njegovi menadžeri , ali nam je EL doakala što bi se reklo .

Nezavisna komisija dala predlog, finansijski panel koji nije nezavisan napisao kaznu. 

Ovo je da naučimo da su nepisana pravila koja pišu jači ipak pravila

 

 

 

Hvala ti zaita na ovako obimnom odgovoru. Ali bi ovo boldovano zaista morao malo detaljnije da objasniš za nas koji nismo u košarkaškoj materiji da bismo razumeli ceo proces.

 

I prošli put kad sam te pitao na koji način su Luka i Faku izvukli finansijsku korist u ondosu na Špance nisi mi dao kompletan odgovor. Čini mi se da bi ta objašnjenja dala kompletnu sliku o ovom slučaju.

 

A što se tiče realizma, niko ovde nije naivan da ne zna šta znači moć u slabim pravim okvirima.

Link to comment
Share on other sites

Glik-man, kako se zove tako i izgleda.

Koliko vidim Covic je u dogovoru sa Kampacovim menadzerima dao fiktivnu milionsku ponudu koju Real nije hteo da isprati, pa su se posle ko zna kako prebijali. 

Ali trojica nezavisnih advokata, nikakvo objasnjenje, nikakav pravilnik..

Brcnuli smo im u robovlasnicke ugovore i Luce i Facua, al docice i taj mart.

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Glik-man, kako se zove tako i izgleda.

Koliko vidim Covic je u dogovoru sa Kampacovim menadzerima dao fiktivnu milionsku ponudu koju Real nije hteo da isprati, pa su se posle ko zna kako prebijali. 

Ali trojica nezavisnih advokata, nikakvo objasnjenje, nikakav pravilnik..

Brcnuli smo im u robovlasnicke ugovore i Luce i Facua, al docice i taj mart.

 

Dal ima jos neki takav pa da i tog dovedemo?😀

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Jasno je da je kazna ovakva samo zato što smo doveli Kampaca pre isteka onih mesec dana. Sve ovo što sada pričaju "da novčana kazna ne bi bila dovoljna", ne bi imalo nikakvog smisla da nemamo igrača koji čeka registraciju.

 

Još smo pod zabranom registracije igrača, dovodimo igrača od 2m, tek nakon toga uplatimo dugovanja a plus smo vrv u papirima pokusali da predstavimo da je to regulisano ali nuje prošlo.  I oni nam produže zabranu još dva meseca.

 

Ko je kriv?

Možda su Španci, možda Bodiroga, možda masoni...

 

KAKO TO, KAkO TO :whistling:

Edited by duško matić
  • Like 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kontra said:

 

Hvala ti zaita na ovako obimnom odgovoru. Ali bi ovo boldovano zaista morao malo detaljnije da objasniš za nas koji nismo u košarkaškoj materiji da bismo razumeli ceo proces.

 

I prošli put kad sam te pitao na koji način su Luka i Faku izvukli finansijsku korist u ondosu na Špance nisi mi dao kompletan odgovor. Čini mi se da bi ta objašnjenja dala kompletnu sliku o ovom slučaju.

 

A što se tiče realizma, niko ovde nije naivan da ne zna šta znači moć u slabim pravim okvirima.

NBA liga ima svoja pravila po kojima klubovi dovode igrače, to je bukvalno nauka. Jedno od pravila je da ograničavaju cenu koju NBA klub plaća kada dovodi igrača van NBA konkretno iz Evrope na cca 700.000 dolara. 

Kada Gudurić iz Fenera krene u NBA Fener za to dobije 700.000 $ jer je igrač pod ugovorom iako je za tog istog igrača platio milion evra da bi ga doveo iz Zvezde. Nije pošteno, evropski klubovi su tu nemoćni, a NBA kao organizaciju to ne zanima. Fener je mogao da kaže ne može, ali ima nezadovoljnog igrača, šalje lošu poruku drugima jer NBA je svima san itd.

Šta se dešava u Španiji, pa to isto samo što na sve to igrači potpisuju neki lični dogovor sa španskim klubovima prilikom odlaska u NBA. Npr. Kampaco je potpisao da će Realu platiti 6 miliona nečega mimo onih standardnih 700K koje je već platio NBA klub ili da će ako se vrati u Evropu da se vrati u Real i godinu dve igra za dž da to odradi.

Gde je problem ? Da bi Kampaco otišao u Denver mora da Denver od Reala da dobije LOC( Letter of Clearence). Suštinski dokument kojim obe strane potvrđuju da niko nikom ništa ne duguje.

Dakle imaš privatni ugovor i LOC koji su međusobno suprotstavljeni.

Ceo sistem je funkcionisao jer niko nije sporio to pravo španskih klubova. Da se Argentinci ( menadžeri) i Srbi ( Zvezda, menadžer Jelić) nisu našli da pametuju Vildoza bi igrao za dž u Baskoniji, a Kampaco u Realu i niko ne bi znao da smo kasnili sa platama niti bi se time bavio. 

Problem nisu direktno milioni koje duguju zvezdino Argentinci, mada ni to nije malo 3-4 M EUR, već i sve buduće slične situacije, nastaviće da gube novac na tome.

 

Mi nismo pomogli amaterskim greškama, ali to su stvari na koje nam godinama žmure, trebali smo da znamo da ako ćemo da talasamo da će biti frke

Edited by Milos 3.14
  • Like 5
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cavani said:

Glik-man, kako se zove tako i izgleda.

Koliko vidim Covic je u dogovoru sa Kampacovim menadzerima dao fiktivnu milionsku ponudu koju Real nije hteo da isprati, pa su se posle ko zna kako prebijali. 

Ali trojica nezavisnih advokata, nikakvo objasnjenje, nikakav pravilnik..

Brcnuli smo im u robovlasnicke ugovore i Luce i Facua, al docice i taj mart.

 

"Kako rob stupi na Srbsku zemlju, ot onoga časa postaje slobodnim, ili ga ko doveo u Serbiju, ili sam u nju pobegao. Srbinu slobodno je roba kupiti, no ne prodati."

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, duško matić said:

 

Još smo pod zabranom registracije igrača, dovodimo igrača od 2m, tek nakon toga uplatimo dugovanja a plus smo vrv u papirima pokusali da predstavimo da je to regulisano ali nuje prošlo.  I oni nam produže zabranu još dva meseca.

 

Ko je kriv?

Možda su Španci, možda Bodiroga, možda masoni...

 

KAKO TO, KAkO TO :whistling:

Ako je kazna bila do kraja decembra, zasto ne bismo dovodili igraca usred meseca (tad je bio slobodan) i sacekali da istekne jos 2 nedelje, pa onda da ga registrujemo? Pritom smo izmirili dugovanja dok je trajala kazna, a muljanje s papirima je bilo jos pre prve zabrane.
Kao kad bih ja bio u zatvoru mesec dana i onda me kazne na jos 2 meseca jer sam uplatio letovanje da odem cim izadjem, jer...kako se usudjujem da bilo sta planiram u svom zivotu dok sam u zatvoru.

 

Nigde nije receno da smo mi napravili bilo kakvu glupost nakon sto smo prvi put kaznjeni, osim sto smo uzeli zverku od igraca, jer smo racunali da ce uskoro moci i da igra.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Milos 3.14 said:

.

Šta se dešava u Španiji, pa to isto samo što na sve to igrači potpisuju neki lični dogovor sa španskim klubovima prilikom odlaska u NBA. Npr. Kampaco je potpisao da će Realu platiti 6 miliona nečega mimo onih standardnih 700K koje je već platio NBA klub ili da će ako se vrati u Evropu da se vrati u Real i godinu dve igra za dž da to odradi.

Gde je problem ? Da bi Kampaco otišao u Denver mora da Denver od Reala da dobije LOC( Letter of Clearence). Suštinski dokument kojim obe strane potvrđuju da niko nikom ništa ne duguje.

Dakle imaš privatni ugovor i LOC koji su međusobno suprotstavljeni.

 

 

.

 

Taj ugovor, da li je on pravno obavezujuc za obe strane, ugovor po kome mogu goniti Kampaca na spanskom sudu,  ili je to papir sa " Igracu za vas mame mi rodjene"..

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mi nismo pomogli amaterskim greškama, ali to su stvari na koje nam godinama žmure, trebali smo da znamo da ako ćemo da talasamo da će biti frke

 

Mnogo ti hvala na ovom odgovoru i izdvojenom vremenu. Ovo je već smisleno objašnjenje za ceo slučaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Placebo Lone star said:

Najtez ce nam biti da zadrzimo Petruseva,a Ivanovic zna zasto jer je igrao sa jednim klincem koji je posle proziveo kosarkasku bajku,a zajedno sa njim pokorio Evropu.Neodoljivo me podseca na njega,samo Petrusev ima bolji prvi korak i koji cm vise.

 

Druye ovo što si sad izjavio je svetogrđe bukvalno, da ne pričamo da nemaju veze jedan sa drugim ni u jednom košarkaškom elementu

14 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Taj ugovor, da li je on pravno obavezujuc za obe strane, ugovor po kome mogu goniti Kampaca na spanskom sudu,  ili je to papir sa " Igracu za vas mame mi rodjene"..

 

.

Verovatno mogu da ih gone na španskom sudu, ali i to je pitanje. Nikad nisam video te ugovore niti sam pravnik, interpretiram ono što sam čuo od ljudi koji jesu pravnici, a upoznati su recimo sa LOC i šta taj papir podrazumeva.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Verovatno mogu da ih gone na španskom sudu, ali i to je pitanje. Nikad nisam video te ugovore niti sam pravnik, interpretiram ono što sam čuo od ljudi koji jesu pravnici, a upoznati su recimo sa LOC i šta taj papir podrazumeva.

 

.

 

Pa to , zato pitam, ukoliko moze biti gonjen na sudu, onda sve ovo postaje jos besmislenije nego sto je sad.

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

EL je, realno, jedno tesko smece od organizacije. Ubedjen sam da je evropska klupska kosarka jedina u kojoj je moguce da sampion neke lige ne igra najjace evropsko takmicenje nego umesto njega upada petoplasirani, treceplasirani ili sedmoplasirani (u zavisnosti ko ima licencu).

 

Dalje, svima je poznato da je jedini klub iz Rusije sa A licencom bio CSKA. Ovde pricamo o ligi sa 4-5 klubova sa jako velikim budzetima od kojih je svako imao EL ambicije: Khimki, Unics, Zenit, Lokomotiva... I pored toga, licence su dobijali klubovi bez ikakve posebne istorije i sa jednim od najmanjih budzeta u ligi, tipa Asvel i Alba. Ta dva kluba su svake sezone najveci kandidati za poslednja dva mesta, delom zato sto ne zele mnogo da trose, delom zato sto vec trose ogroman novac na porez.

 

Da se ne lazemo, u poslednje dve sezone (a i ranije), ulaganje rezima u Srbiji u odredjena dva kluba je raslo eksponencijalno - prosle sezone su dolazili igraci poput Kalinica, Puntera ili LeDaya, ove sezone je ulaganje samo pojacano. Vrhunac je, naravno, kupovina Campazza od strane kluba koji je pre samo 4 meseca produzivao izlomljenog krilnog centra ciji kvalitet nije bio dobar ni za EC (Aaron White), jer novca tada nije bilo.

 

To samo govori da EL ne zeli da Aleksandar Vucic kupuje titule u njihovom takmicenju. Jer, on ako bude tako odlucio moze da poveca budzete klubova na 40 miliona i pokupuje sve sto vredi - sta ga sprecava? Javnost u Srbiji? Neki ogranicen budzet na trosenje za zabavu sirokih masa? To kod SNS rezima ne postoji.

 

Mislim i jedna i druga strana se ponasaju odvratno - jedni bi da najradije da izguraju sve ABA klubove i da im igraju razni Towersi i Lionsi, drugi bi da zamene PAO i Oly, dobiju A licence i onda kupe sebi mesta na F4 (nekada su grcki pauerhausi bili redovni na F4, ali to je kupovano novcem privatnika).

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...