Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

12 hours ago, Redstar0356 said:

A zasto smo mi svi toliki ubedjeni da je Ivanovic neki vanserijski trener? Ima 3 titula, za koliko godina rada?  Osim u Baskoniji gde je jednu uzeo u Bablu, uzeo je titulu 2000 i 2010, za 10 godina 2 u Baskoniji.  4 spanska kupa od koga poslednji 2009 godine.. 

 

U Makabiju uzas, Panati uzas, Barsi takodje.. 

 

Ne znam odakle nam ovolika opcinjenost trenereom koji je poznatiji po strogom treniranju nego po tituala ili lepoj igri


Koliko Zeljko Obradovic i Svetislav Pesic imaju zajedno titula u Spaniji, obojica radeci u vise navrata?
Izguglaj ako ne znas, mozda se iznenadis.
Trofeji naseg sadasnjeg trenera imaju ozbiljnu tezinu, plus njegova igracka karijera.
Uz svo postovanje prema svemu sto je ucinio za nas, ali Radonjic ne bi osvojio tamo titulu ni za tri zivota.

Edited by Bode
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bode said:

Koliko Zeljko Obradovic i Svetislav Pesic imaju zajedno titula u Spaniji, obojica radeci u vise navrata?
Izguglaj ako ne znas, mozda se iznenadis

????Ajde malo ozbiljnosti.....Zeljko je uzeo dve E.L sa dva razlicita spanska kluba za  manje godina u toj istoj Spaniji od Duska....

Link to comment
Share on other sites

Niko nije spomenuo koliko ukupno trofeja imaju i kakvih. U tom smislu su neuporedivi, smesno je i spominjati. Niko cak ni ne poredi ko je bolji trener od koga.
Govorim o Spanskom prvenstvu, najkvalitetnijoj ligi u Evropi. Najtezoj za osvajanje bez premca.
Uzmi ti vodi neki tim a da nisu Real ili Barsa, sa preduslovom da si solidan trener evropskog ranga.
Krv bi propisao i verovatno nista osvojio. Ne treba umanjivati njegove uspehe koji su znacajni po svakom parametru.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

U poslednjih 30 sezona, Real i Barselona nisu bili šampioni sedam puta. Titule su još osvajali Baskonija (4), Manresa (!?), Unikaha i Valensija. Dakle, od titula koje nisu osvajali Barsa/Real, skoro polovinu je uzeo Ivanović. Da je uspeh, jeste.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

TDK Manresa je bila prvak '98, dobili su Barsu i Tau, sećam se neke odlučujuće trojke Djordija Kreusa kroz maglu. Zvezda je igrala u EL '98-99 protiv njih, dobila u Beogradu ubedljivo, 88-66 ako me pamćenje ne vara (to je bilo nakon one iznenadjujuće titule sa Topićem i društvom).

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bode said:


Koliko Zeljko Obradovic i Svetislav Pesic imaju zajedno titula u Spaniji, obojica radeci u vise navrata?
Izguglaj ako ne znas, mozda se iznenadis.
Trofeji naseg sadasnjeg trenera imaju ozbiljnu tezinu, plus njegova igracka karijera.
Uz svo postovanje prema svemu sto je ucinio za nas, ali Radonjic ne bi osvojio tamo titulu ni za tri zivota.

Ako tražimo ko je bolji trener za nekog španskog neReala i neBarselonu, nema nikakve dileme da je to Ivanović.

Problem je što nema treba trener za Zvezdu. Tu nemamo pojma kako će se Ivanović snaći u sutonu svoje karijere.

Šjor Boža je pre 10 godina prošao kao bos po trnju sa Cedevitom.

Ipak, ima neke pravde da na ovu skarabudževinu dodje jedan autentični psiho.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sad ispada da je Baskonija qrac...

 

Njegov veci uspeh je bio mozda i u Fra, to ga je i proguralo. Bio je tri godine u Barsi i sta je uzeo??

 

Baskonija je ozbiljna organizacija i Dusko je imao ozbiljne uspehe, ali sem tog babla u poslednjih 10-12godina nista.

 

Polako sa ocekivanjima, posebno sto ovde nije radio i tek je dosao na ovaj po meni nakaradan tim. 

 

Ispada da je sam krem  trenerske elite sad, sto i nije bas tacno, ali nam moze pomoci to je sigurno. Jer ni mi nismo neka elita.

 

Za ozbiljnost treba kvalitet a ne kvantitet. Te se nadam da ce biti dosta odlazaka a malo dolazaka i to na polusezoni da covek vidi prvo ko mu pase a ko ne. To je period od mesec dana.

 

Da ne bude ispucavanja Vildoze i Nedovica, da Bentil ne glumi Lebrona i da neki sutiraju kad mogu i da rade ono sto mogu, a ne da beze iz opanaka bi bilo odlicno za pocetak.

 

Hajp bi mogao pomoci oko ovog rasporeda i pogurati igrace da se dokazu novom treneru.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Karakondzula! said:

Malo morgen iznenadjujuca titula sa Topicem, taj tim je pravljen za titule titulu je i osvojio, zamalo i Evro trofej. 

Sve sto valja iz BFCa (finale tih godina), Stanojevic, Popovic, Rakocevic, Bolic...

Jeste taj tim pravljen za titulu, ali pravio ga je jedan Voja Stojaković uz pomoć svog batlera Bore Džakovića.

Zato, uz sav kvalitet koji je tim imao, titula jeste iznenađenje.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo, jedino iznenadjujuce iz tog perioda je kako je tim relativno brzo kliknuo, od ocajnog Beogradskog turnira, gde nas je partizan dobro nalupao, sto mi je dosta tesko palo u tom trenutku, do Evropskog finala prvo, o Mashu bolje da ne pisem...

 

Posle je osvojena i titula, u mozda nikad jacoj konkurenciji od raspada drzave nekoliko godina ranije.

 

Dakle, nije se koristio alibi, nisu se trazili trogodisnji, petogodisnji, stogodisnji ciklusi-procesi. Sta je naumljeno, to je i ostvareno za desetak meseci.

 

Da smo tada pobedili Mash, umesto sami sebe, govorilo bi se o jednoj od najuspesnijih sezona od osnivanja.

Iskreno, meni najdraza titula, drage su mi i one iz '93 i '94... Ali ova je posebna...

 

Opasne njuske, opasni igraci, Kuzmanovic je rekao, titula osvojena mozgom, svi tanki k'o stafle, suvi k'o grane i bez misica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Karakondzula! said:

Zapravo, jedino iznenadjujuce iz tog perioda je kako je tim relativno brzo kliknuo, od ocajnog Beogradskog turnira, gde nas je partizan dobro nalupao, sto mi je dosta tesko palo u tom trenutku, do Evropskog finala prvo, o Mashu bolje da ne pisem...

 

Posle je osvojena i titula, u mozda nikad jacoj konkurenciji od raspada drzave nekoliko godina ranije.

 

Dakle, nije se koristio alibi, nisu se trazili trogodisnji, petogodisnji, stogodisnji ciklusi-procesi. Sta je naumljeno, to je i ostvareno za desetak meseci.

 

Da smo tada pobedili Mash, umesto sami sebe, govorilo bi se o jednoj od najuspesnijih sezona od osnivanja.

Iskreno, meni najdraza titula, drage su mi i one iz '93 i '94... Ali ova je posebna...

 

Opasne njuske, opasni igraci, Kuzmanovic je rekao, titula osvojena mozgom, svi tanki k'o stafle, suvi k'o grane i bez misica.

To je bila definicija "tima koji može i bez trenera".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

U poslednjih 30 sezona, Real i Barselona nisu bili šampioni sedam puta. Titule su još osvajali Baskonija (4), Manresa (!?), Unikaha i Valensija. Dakle, od titula koje nisu osvajali Barsa/Real, skoro polovinu je uzeo Ivanović. Da je uspeh, jeste.

Plus je pometlao najjacu Barselonu u istoriji u finalu sa 3:0. Ta titula sama vrijedi kao nekih 5.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo nije tacno da je sampionski tim pravljen za jednu sezonu. Godinu dana ranije su dovedeni svi najbolji dostupni reprezentativci do 22 godine, Stanojevic, Perovic, Miskovic, Bolic. Tu je bio i Rakocevic i to je trebalo da cini kostur ekipe za buducnost. Toj ekipi je prikljuceno nekoliko iskusnijih igraca koji su jedva uspeli da izbore opstanak te sezone. Tek nakon toga je na ovu petoricu mladih dodato pet iskusnijih igraca: Topic, Topalovic, Kuzmanovic, Popovic i Bencic. Kao juce se secam u Politici slike prve trojice uz veliki naslov, (a kako drugacije kad je velikan sa Malog Kalemegdana u pitanju), "Zvezda pravi YU drim tim". Ne znam ko je batler, ali tim su pravili Voja Stojakovic i direktor Dragan Mladenovic. Ne secam se uloge Bore Dzkovica osim da je bio pomocnik Mijajlu Pavicevicu. 

 Istina je da je momentalno krenuo hajp, a posebno nakon sto je ta ekipa u prvoj pripremnoj utakmici pobedila Barselonu. Kako je sezona odmicala videlo se da je partizan ipak i dalje prilicno jaci, medjutim iako su te sezone igrali F4, naglo padaju u formi nakon toga i gube od FMP a u polufinalu. S druge strane Zvezda kao treca u regularnom delu sezone nije bila favorit protiv podgoricke Buducnosti. Neki tvrde da je titula osvojena vec u Moraci, mada ja i dalje mislim da se to desilo jednog lepog jutra kad sam se probudio i cuo TV iz dnevne sobe, "drugi finalista Vinston juba lige bice ekipa FMP iz Zeleznika koja je sinoc u majstorici polufiala izbacila beogradski Partizan". Uh lepa secanja.... 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2022 at 8:03 AM, necke said:

Ocigledno nisi pazljivo ispratio intrrvju 😁

 

Рекох да сам прелетио интервју, али очигледно да сам возио брже од звука, док нисам запазио ту 7394941 пута поновљену вијест да је преЦедник толико деценија у кошарци.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, strah od vozova said:

Zapravo nije tacno da je sampionski tim pravljen za jednu sezonu. Godinu dana ranije su dovedeni svi najbolji dostupni reprezentativci do 22 godine, Stanojevic, Perovic, Miskovic, Bolic. Tu je bio i Rakocevic i to je trebalo da cini kostur ekipe za buducnost. Toj ekipi je prikljuceno nekoliko iskusnijih igraca koji su jedva uspeli da izbore opstanak te sezone. Tek nakon toga je na ovu petoricu mladih dodato pet iskusnijih igraca: Topic, Topalovic, Kuzmanovic, Popovic i Bencic. Kao juce se secam u Politici slike prve trojice uz veliki naslov, (a kako drugacije kad je velikan sa Malog Kalemegdana u pitanju), "Zvezda pravi YU drim tim". Ne znam ko je batler, ali tim su pravili Voja Stojakovic i direktor Dragan Mladenovic. Ne secam se uloge Bore Dzkovica osim da je bio pomocnik Mijajlu Pavicevicu. 

 Istina je da je momentalno krenuo hajp, a posebno nakon sto je ta ekipa u prvoj pripremnoj utakmici pobedila Barselonu. Kako je sezona odmicala videlo se da je partizan ipak i dalje prilicno jaci, medjutim iako su te sezone igrali F4, naglo padaju u formi nakon toga i gube od FMP a u polufinalu. S druge strane Zvezda kao treca u regularnom delu sezone nije bila favorit protiv podgoricke Buducnosti. Neki tvrde da je titula osvojena vec u Moraci, mada ja i dalje mislim da se to desilo jednog lepog jutra kad sam se probudio i cuo TV iz dnevne sobe, "drugi finalista Vinston juba lige bice ekipa FMP iz Zeleznika koja je sinoc u majstorici polufiala izbacila beogradski Partizan". Uh lepa secanja.... 

Dovedeni su istovremeno Kuzmanović, Topić i Topalović iz BFCa i Popović, Benčić i Vukazič iz Beobanke. Vukazić je odmah otišao na pozajmicu u OKK i nikada nije zaigrao za Zvezdu.

Prelazni rok trajao 1 dan.

Bora Džaković je bio Stojakovićev "savetnik" I po potrebi trener, pomoćnik, kafe kuvarica i šta sve ne.

Praja Dalipagič je bio sportski direktor ili tim menadžer,  kako se več zvala funkcija.

Dao je ostavku kada je Stojaković smenio Laleta Lučića u sred finalne serije sa FMPom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su najvece verovatnoce da mi protiv Asvela odigramo jednu haoticnu utakmicu,mozda pobedimo ali tesko da ce igra biti stabilna.Jednostavno Dusko sigurno nije karakter koji ce reci ok,nemamo vremena da se utreniramo vi cete igrati sve sto vas je prosli trener ucio a ja cu vrsti izmene.On ce sigurno probati odmah da implementira svoju igru pa vi procenite koliko je realno da cela ekipa promeni nacin igre za 4,5 dana.

Jedno dobro vece Asvela bas moze da nam bude velika neprijatnost,pogotovo onima koji ne shvataju ovo gore napisano a mislim da ih je jaaako puno.

 

edit:ali bi moglo da nas pogura jer su neki igraci barem na poslednjih par utakmica igrali pod rucnom ili u Obrajant modu.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Ivanovic ovde nece da se takmici sa Realom i Barsom u ABA ligi, vec sa Robijom, Jovanovicem, Komazecom, Bajicem, Stefanovicem itd itd. 

Druga stvar, Dusko ima vrhunsko znanje i to je neupitno, ima autoritet. Taman toliko koliko treba da se od ove trenutno raspojasane bande napravi tim, zategne i uspostavi neka hijararhija i sve sto ide uz to. 

 

Sta je Murinjo osvojio unazad 15 sezona? Tj od 2010 i LS sa Interom? Ligu Evrope sa Man Utd i LK sa Romom? Uspesi, kao kad bi Ivanovic preuzeo neki FIBA LS tim i osvojio to takmicenje. 

 

Potcenjujete Ivanovica, ali ostaje ipak pitanjce kako ce se snaci u ovom podneblju, jer je njegova zona komfora liga Endesa. Bumo videli. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...