Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

14 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Koliko mi to imamo vrhunskih trenera ako si ti popričao sa nekoliko njih na ovu temu? 

Željko, Svetislav, neko od ćelafuta? 

Mislim, super ako ih imamo, onda da ne brinemo za budućnost košarke kad se ova prva dvojica penzionišu : D

 

Deluje mi da, ako nisi pričao sa stranim EL trenerima, većina naših ne može ni da pretpostavi koliko igrača treba jer nisu ni vodili ekipe u EL i sličnom formatu takmičenja. 

 

Nisam trener, ali mogu da pogledam...12-13 seniora je sasvim dovoljno + neka mlađarija do tih 16 kojima nije frka i da nisu standardni. Nebitno da li iz naše škole ili perspektivni stranac. 

E vidis tu je tvoj problem. Ne postujemo nikakav uspeh, ako nije najbolji. Sto se mene tice svako ko je vodio neki ABA tim, Zvezdu, Partizan, reprezentaciju, bio pomocni u reprezentaciji je vrhunski trener. Ne mora neko da vodi EL tim (mada u ovom drustvu u kojem sam ja bio, je bilo i takvih koji su vodili) da bi prepoznao da napori koji igraci trpe, a koji se naslanjaju na reprezetativne akcije, zahtevaju vise odmora za njih, a posto je sezona (zbog novih pravila ABA lige) jos popunjenija, sa vise utakmica, jedini nacin da odmaras igrace je da ih rotiras.

Dobric, Nedovic, Petrusev ulaze sa vec 10ak utakmica i 2 meseca rada u novu sezonu. Zar nije simptomaticno da su se bas oni povredili na startu nove sezone? 

12,13 seniora je nedovoljno na 100+ utakmica. Nedovoljno je i NBA, a pogotovu u EL. To sto stalno zivimo u proslosti, to je nas problem. Kosarka se razvija i ni igracima nije drago da igraju svaki drugi dan bez odmora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

ponudi onda ti neko logicno objasnjenje za 5-og centra u rosteru?

ili primer ekipe koja je tako nesto uradila

dok na beku recimo imas jednog igraca koji je hronicno povredjen(a i on je isto kum nekoga iz kluba) ti dovodis 5-og centra?

To samo jedan čovek zna ... ja pojma nemam niti razumem taj potez, a nije me ni briga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

E vidis tu je tvoj problem. Ne postujemo nikakav uspeh, ako nije najbolji. Sto se mene tice svako ko je vodio neki ABA tim, Zvezdu, Partizan, reprezentaciju, bio pomocni u reprezentaciji je vrhunski trener. Ne mora neko da vodi EL tim (mada u ovom drustvu u kojem sam ja bio, je bilo i takvih koji su vodili) da bi prepoznao da napori koji igraci trpe, a koji se naslanjaju na reprezetativne akcije, zahtevaju vise odmora za njih, a posto je sezona (zbog novih pravila ABA lige) jos popunjenija, sa vise utakmica, jedini nacin da odmaras igrace je da ih rotiras.

Dobric, Nedovic, Petrusev ulaze sa vec 10ak utakmica i 2 meseca rada u novu sezonu. Zar nije simptomaticno da su se bas oni povredili na startu nove sezone? 

12,13 seniora je nedovoljno na 100+ utakmica. Nedovoljno je i NBA, a pogotovu u EL. To sto stalno zivimo u proslosti, to je nas problem. Kosarka se razvija i ni igracima nije drago da igraju svaki drugi dan bez odmora.

 

Kako si zakljucio da @Dropkick Murphys ne postuje neciji uspeh ako nije najbolji. U principu ti je postavio legitimno pitanje sa legitimnom karakterizacijom termina "vrhunski trener". To svakako nije neko ko je vodio ABA tim. Jeste objaktivno uspesan sportski radnik ali ne i vrhunski. Akcenat je bio na tome da samo neko ko je vrhunski trener ima pravo iskustvo koji su napori i kakav roster treba da imas. Realno neko ko je samo radio u ABA nema taj osecaj.

 

Nego, da pustimo to, i mene zanima s kim si pricao, daj ime i da cujemo sta su konkretno rekli, nije lose znati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Predragdjape said:

Ako je Markovic doveden zbog Covica, Nedovic zbog Filipa, Petrusev zbog Miska, Raduljica zbog Gm-a. Zbog koga su ostali dovedeni, I zbog koga su ostali igraci ostali u klubu?

pisali smo o tome pre nekoliko strana

zbog vucica

8 minutes ago, Kankkunen said:

To samo jedan čovek zna ... ja pojma nemam niti razumem taj potez, a nije me ni briga.

ok tvoje misljenje, postujem

meni uzasno smeta i imam nultu toleranciju za taj burazarsko/kumovski nacin poslovanja

ranije su filipi i ostali keselji bar dolazili na deficitarne pozicije...sada otvoreno dovodis 5-og centra  i pravis se da to nije neka kombinacija 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sam B said:

 

Kako si zakljucio da @Dropkick Murphys ne postuje neciji uspeh ako nije najbolji. U principu ti je postavio legitimno pitanje sa legitimnom karakterizacijom termina "vrhunski trener". To svakako nije neko ko je vodio ABA tim. Jeste objaktivno uspesan sportski radnik ali ne i vrhunski. Akcenat je bio na tome da samo neko ko je vrhunski trener ima pravo iskustvo koji su napori i kakav roster treba da imas. Realno neko ko je samo radio u ABA nema taj osecaj.

 

Nego, da pustimo to, i mene zanima s kim si pricao, daj ime i da cujemo sta su konkretno rekli, nije lose znati.

Ja sam samo odgovorio na sledece:

,,Željko, Svetislav, neko od ćelafuta? 

Mislim, super ako ih imamo, onda da ne brinemo za budućnost košarke kad se ova prva dvojica penzionišu". Znaci osim njih 4ice niko mu nije vrhunski trener. Izvini meni je neko ko je trenirao ABA tim vrhunski trener Ili kako bi juce na NBA utakmici rekli da Jovic dolazi iz lige koja je u 3 najace u Evropi.

IOprostices mi ako ti ne kazem sa kim sam sedeo, jer bi to bas bilo jako lose sa moje strane. Pricalo se manje  o sistemu takmicenja u ABA, o Partizanu i Zvezdi, o reprezentaciji i uglavnom o nekim anegdotoama od ranije.

Ako te bas interesuje napisacu ti privatno, javno ne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

E vidis tu je tvoj problem. Ne postujemo nikakav uspeh, ako nije najbolji. Sto se mene tice svako ko je vodio neki ABA tim, Zvezdu, Partizan, reprezentaciju, bio pomocni u reprezentaciji je vrhunski trener. Ne mora neko da vodi EL tim (mada u ovom drustvu u kojem sam ja bio, je bilo i takvih koji su vodili) da bi prepoznao da napori koji igraci trpe, a koji se naslanjaju na reprezetativne akcije, zahtevaju vise odmora za njih, a posto je sezona (zbog novih pravila ABA lige) jos popunjenija, sa vise utakmica, jedini nacin da odmaras igrace je da ih rotiras.

Dobric, Nedovic, Petrusev ulaze sa vec 10ak utakmica i 2 meseca rada u novu sezonu. Zar nije simptomaticno da su se bas oni povredili na startu nove sezone? 

12,13 seniora je nedovoljno na 100+ utakmica. Nedovoljno je i NBA, a pogotovu u EL. To sto stalno zivimo u proslosti, to je nas problem. Kosarka se razvija i ni igracima nije drago da igraju svaki drugi dan bez odmora.

Ovde postoji više netačnih stvari. 

Prvo, nema 100+ utakmica. 60 je u regularnom delu EL i ABA+ plejof ABA+plejof KLS + par komada Kup. 

Biće još nekoliko za reprezentaciju, a to je isto mizeran broj. 

 

Drugo, igrači ne igraju svaki drugi dan bez odmora. Pretpostavljam da si karikirao. Bude duplih kola u EL koja prave problem, ali to nije standard. Obično se igra 2 puta nedeljno. 

 

Treće, regularni deo NBA sezone počinje u drugoj polovini oktobra, a završava se početkom aprila. Znači za manje od 6 meseci oni imaju 82 utakmice, a naša sezona će trajati od 1. oktobra do nekog tamo juna i opet možda ne stižemo do te brojke, pa ne bih baš poredio broj igrača koji je tamo potreban i ovde. 

 

Četvrto, Nedović, Dobrić i Petrušev su imali odmor pre priprema reprezentacije koje su počele 1. avgusta. Povrede nikako nisu mogle doći zbog prevelikog opterećenja. Petrušev pre toga jedva da je igrao. Nedović sredinom juna završio sezonu, počeo pripreme u avgustu, posle se povredio na prvoj pripremnoj utakmici, odigrao par mečeva na EP i opet se povredio. To je 5 tekmi za 3 meseca. 

 

Peto je samo moje mišljenje. Nagomilavanje igrača i preterano rotiranje nije dobra stvar za održavanje forme, zadovoljstvo igrača minutažom i određivanje uloga. Klincima i penzionerima to lakše pada, ali ostali ne vole, prilično sam siguran u to.

Još kad ovako selektiramo 5 centara, pa jedan igra prvu tekmu 25min, sledeću 5, pa onu tamo preskoči, prosto je za očekivati kad ponovo dobije velike minute da ne pruži svoj maksimum. 

Doći će i plejof na kraju...kako da ih onda rotiraš i iskoristiš maksimalno, kad nisi iskristalisao tokom sezone protagoniste. 

Toliki broj seniora koji ravnopravno konkurišu za tim prosto moli za 2-3 šilbovanja oko Nove godine. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Od visokih igraca je svako dao doprinos sem Kuzmica za sada, sto je logicno jer nije ni dobio sansu da li zbog povrede ili drugih faktora(ne racuna se na njega). Kako sezona bude odmicala, I kako se budu blizili mecevi za trofeje, videcemo ko ce igrati. Moje misljenje na 4 Bentil/Petrusev a na 5 Martin, Mitrovic, Raduljica...

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ovde postoji više netačnih stvari. 

Prvo, nema 100+ utakmica. 60 je u regularnom delu EL i ABA+ plejof ABA+plejof KLS + par komada Kup. 

Biće još nekoliko za reprezentaciju, a to je isto mizeran broj. 

 

Drugo, igrači ne igraju svaki drugi dan bez odmora. Pretpostavljam da si karikirao. Bude duplih kola u EL koja prave problem, ali to nije standard. Obično se igra 2 puta nedeljno. 

 

Treće, regularni deo NBA sezone počinje u drugoj polovini oktobra, a završava se početkom aprila. Znači za manje od 6 meseci oni imaju 82 utakmice, a naša sezona će trajati od 1. oktobra do nekog tamo juna i opet možda ne stižemo do te brojke, pa ne bih baš poredio broj igrača koji je tamo potreban i ovde. 

 

Četvrto, Nedović, Dobrić i Petrušev su imali odmor pre priprema reprezentacije koje su počele 1. avgusta. Povrede nikako nisu mogle doći zbog prevelikog opterećenja. Petrušev pre toga jedva da je igrao. Nedović sredinom juna završio sezonu, počeo pripreme u avgustu, posle se povredio na prvoj pripremnoj utakmici, odigrao par mečeva na EP i opet se povredio. To je 5 tekmi za 3 meseca. 

 

Peto je samo moje mišljenje. Nagomilavanje igrača i preterano rotiranje nije dobra stvar za održavanje forme, zadovoljstvo igrača minutažom i određivanje uloga. Klincima i penzionerima to lakše pada, ali ostali ne vole, prilično sam siguran u to.

Još kad ovako selektiramo 5 centara, pa jedan igra prvu tekmu 25min, sledeću 5, pa onu tamo preskoči, prosto je za očekivati kad ponovo dobije velike minute da ne pruži svoj maksimum. 

Doći će i plejof na kraju...kako da ih onda rotiraš i iskoristiš maksimalno, kad nisi iskristalisao tokom sezone protagoniste. 

Toliki broj seniora koji ravnopravno konkurišu za tim prosto moli za 2-3 šilbovanja oko Nove godine. 

Ok, ja priznajem da mi matematika nije jaca strana, ali hajde zajedno da racunamo. EL + ABA=60 utakmica. ABA plejof(po novom sistemu moze da ima)=11 utakmica, EL plejof(hajde da kazemo da necemo uci)=0, KLS (ne znam sistem, a ne znam da li ga iko zna) moze da ima =11 utakmica (mozda i vise). Kup=4 utakmice. Hajde da saberemo 60+11+11+4=86 Koliko su odigrali reprezentativci (pripremne + zvanicne)? Koliko smo mi odigrali pripremnih?  Znaci oko 100 utakmica.  Ako kazemo da je sezona 8 meseci ili oko 240 dana, onda podelimo 240 sa 100 i dobijemo da se utakmice igraju u proseku na 2.4 dana.

Onda ubacimo i NBA u jednacinu. Oni igraju 82 utakmice gde se uglavnom do plejofa igra rekreativno, odmaruju igraci i putuje se svojim avionom. Da ne pricamo da je neko promislio o putovanjima, pa kada se ode na jednu stranu, onda se tu igra vise utakmica.

I onda dolazimo do nas gde se svaka utakmica igra na noz i ako izgubimo neku, ovde je pokolj. Ne pricam o putovanjima redovnim linijama i autobusima.

Tvoje misljenje oko rotacije igraca je legitimno i ja ga postujem, ali mislim da u novonastalim uslovima nije moguce. Jednostavno ko ne moze da igra sa 15 igraca u rotaciji nece imati rezultate.

Ja takodje mislim da ce oko NG biti odlazaka, ali i dolazaka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Johny Ivanović je sinoć ipak barem imao Asiste. Adams baš ništa.
Nemojte sada porediti Džonija i Adamsa. Prvi može nešto bolje u ABA, ali teško da je neko u klubu očekivao neku njegovu transformaciju u EL, a drugi ako ostane ovako nesnadjen i u decembru...slaviće Božić doma...ili na klupi dok ne pristane na kompromisni rastanak.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sam B said:

Ne poredim, samo pričam o jučerašnjem učinku. Adams nula, čak minus. Ivanović bar asistencije.

Adams je imao 2 poena 🙂 U svakom slucaju bitan je ucinak na igru, a on je bio kod obojice 0 i to je veliki problem. Neko je ovde napisao da je Drobnjak drugorazredni plej. Decko je otkinuo na EP, a nastavlja i dalje sa tim igrama. Ne znam bas da li je drugorazredni, u svakom slucaju je jako talentovan.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys, oko trajanja nba sezone vs evropske vs broja tekmi, sve je to tacno ali na to treba dodati i kakvi fizicki specimeni igraju tu ligu, likovi kojima nije problem da cepaju 30-35mins svakog drugog ili treceg dana, dok u evropi 90% igraca mozes da bacis na otpad u tom tempu, minutima i usageu.

 

na sve to dodas uslove oporavka i transporta nesrazmerno velikih osoba u odnosu na standarde vozila za putovanja i makar ja zakljucim da moras da imas 15 igraca pre nego 12, pogotovo sto je svaka tekma vazna da se dobije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ok, ja priznajem da mi matematika nije jaca strana, ali hajde zajedno da racunamo. EL + ABA=60 utakmica. ABA plejof(po novom sistemu moze da ima)=11 utakmica, EL plejof(hajde da kazemo da necemo uci)=0, KLS (ne znam sistem, a ne znam da li ga iko zna) moze da ima =11 utakmica (mozda i vise). Kup=4 utakmice. Hajde da saberemo 60+11+11+4=86 Koliko su odigrali reprezentativci (pripremne + zvanicne)? Koliko smo mi odigrali pripremnih?  Znaci oko 100 utakmica.  Ako kazemo da je sezona 8 meseci ili oko 240 dana, onda podelimo 240 sa 100 i dobijemo da se utakmice igraju u proseku na 2.4 dana.

.

A vidiš, lepo si to uradio ovde. Računaš i pripremne utakmice u ukupnu brojku, ali ne stavljaš taj mesec u računicu : D

Ako ćemo te tekme da brojimo, onda sezona traje 9 meseci, što i jeste tako. Od 15. septembra do 15. juna. 

 

60+11aba po+kls po max 6 ili 8 (ako je finale na 3) + kup 3 komada=82

 

Pripremnih bilo samo 4 i ovo što je njih par igralo za reprezetnaciju može biti maksiumum 90 i to samo za nekoliko igrača, većina oko 85 i to da nategnemo. 

270 dana/85 tekmi...prelazimo na utakmicu na svaka 3 dana. Ako se ubacuju ovi od 13. do 16. igrača da igraju lakše utakmice i da se odmaraju nosioci, lagano može da se odradi sezona, a da se igrači ne opterete previše i da roster nije natrpan. 

 

 

3 minutes ago, uini said:

@Dropkick Murphys, oko trajanja nba sezone vs evropske vs broja tekmi, sve je to tacno ali na to treba dodati i kakvi fizicki specimeni igraju tu ligu, likovi kojima nije problem da cepaju 30-35mins svakog drugog ili treceg dana, dok u evropi 90% igraca mozes da bacis na otpad u tom tempu, minutima i usageu.

 

na sve to dodas uslove oporavka i transporta nesrazmerno velikih osoba u odnosu na standarde vozila za putovanja i makar ja zakljucim da moras da imas 15 igraca pre nego 12, pogotovo sto je svaka tekma vazna da se dobije.

Slažem se sa prvim delom, a sa drugim samo delimično. 15 igrača da, ali uz 3 ispod 21-22 godine, tipa Dalibor Ilić. Može da odigra, da pomogne, ali ne traži konstantne minute. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

A vidiš, lepo si to uradio ovde. Računaš i pripremne utakmice u ukupnu brojku, ali ne stavljaš taj mesec u računicu : D

Ako ćemo te tekme da brojimo, onda sezona traje 9 meseci, što i jeste tako. Od 15. septembra do 15. juna. 

 

60+11aba po+kls po max 6 ili 8 (ako je finale na 3) + kup 3 komada=82

 

Pripremnih bilo samo 4 i ovo što je njih par igralo za reprezetnaciju može biti maksiumum 90 i to samo za nekoliko igrača, većina oko 85 i to da nategnemo. 

270 dana/85 tekmi...prelazimo na utakmicu na svaka 3 dana. Ako se ubacuju ovi od 13. do 16. igrača da igraju lakše utakmice i da se odmaraju nosioci, lagano može da se odradi sezona, a da se igrači ne opterete previše i da roster nije natrpan. 

 

 

 

To je sad visa matematika 😂 Ja sam i napisao da se igra na 3 dana. Hajde da kazemo da ce odigrati 80 utakmica (odigrace vise) za 8 meseci, sto mu mu dodje 240/80=3.  Nosioce cemo odmarati, jer ce oni biti najoptereceniji.

Zar se ne igra KLS 1/4,1/2(na dve dobijene) i finale na 3? Ili sta se desava, ako ne daj boze udjemo u TOP 8? Zar nam nije to cilj i na osnovu njega planiramo broj utakmica 🙂

Nisam racunao i prozore za reprezentaciju (valjda ce sada moci EL igraci da igraju).

Pa i mislio sam da od 13 do 16 igraju ABA ligu. Kada se vrate Dobric, Nedovic i Markovic, EL nece igrati Topic, Ilic i verovatno Ivanovic ili Holand.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Roster je složen nakaradno i u suprotno ne bi mogao da me ubedi ni Greg Popovič lično. Širok roster ima prednosti ali i velike mane - igrač ne može da upadne u svoju ulogu i da se saživi sa njom jer mu minutaža stalno varira. Kad bismo bili kompletni moj izbor bi bio:

 

Adams / Marković / Ivanović

Nedović / Dobrić

Holland / Lazić 

Bentil / Lazarević

Martin / Mitrović / Petrušev

 

Topić trenutno igra samo zato što neko od plejeva ili bekova fali pa popunjava. Lepo je što je dobio dobru minutažu i to dok su utakmice aktivne ali ima vremena za njega. Nije u pitanju nikakav svemirski talenat i dečku se može učiniti samo medveđa usluga ako bismo ga tako tretirali. Ima dobre fundamente ali u ovom trenutku karijere nema nikakav go to potez i u napadu je igrač manje, a u odbrani i prosečni plejevi poput Drobnjaka mogu da ga gadno eksploatišu. Nemam problem sa tim da igra sada, čim se vrate Nedović i Dobrić za njega nema mesta. Možemo mi da imamo kritike na Markovića, Ivanovića a posebno Adamsa trenutno ali su svakako mnogo ozbiljniji i učinkovitiji igrači od malog Topa za sada, njegovo je bukvalno samo da ne zasere mnogo. Dobar je na driblingu, to mi se sviđa, ali je ukočen za sve ostalo. To je sve normalno i imamo igrača za naredne godine ako bude lepo radio.

 

Što se Ilića tiče, jeste dosta loše ovo što se radi sa njim ali jebiga. Trener očito više veruje Lazareviću, Bentil je zakucan kao starter na 4 i za sada igra dosta dobro, a Petrušev je jedini centar koji može u teoriji na 4 jer je mekaniji od preostalih opcija na 5 i ima neki domet. Ilićeva forma šuta izgleda grozomorno. Navijam za dečka i biće prilike i za njega ali zato moramo raščistiti ovu gužvu na 5. 

 

Što se pozicije 5 tiče, meni tu jedini Mitrović deluje kao siguran, zna se šta može a šta ne a i realno je "zaslužan građanin KKCZ". Martin je pokretan i relativno pouzdan. Ideja sa Raduljicom (uz maksimalno napregnut mozak da se ikako shvati taj potez) jesu verovatno laki poeni na postu, on zna košarke, telesina je i može da maltretira lažne centre na čiste gabarite a ima vrlo meku ruku sa slobodnjaka tako da je ok opcija kad ostalo stane a staće. Može da se izmisli nešto preko njega. U odbrani je uglavnom u ulozi nepokretnog kratkorukog šifonjera. Kuzmić ovde realno visi i treba mu naći drugi klub osim ako nema ambiciju da sedi u civilu veći deo sezone. On je defanzivno naš najbolji centar ali je napadački daleko najlimitiraniji. 

 

Lazić i dalje ima mesta u 12, ma koliko ne bio atraktivan igrač. On je ovde i dalje uz Lazarevića i potencijalno Martina najbolji defanzivac. Minutaža će mu svakako biti situaciona kad se oporave Nedović i Dobrić, sada igra previše baš zbog stanjene rotacije na njegovim pozicijama 2 i 3. 

 

Holland može da bude neki faktor iznenađenja, igrač van šablona za promenu ritma i realno dosta meka ruka. 

 

Najveći problem za sad ostaje Adams, ovo što igra trenutno je goli kurac i nekako se mora trgnuti uskoro.

 

Sve si super izneo, skroz razumno i sa svim se slazem. 

 

Na to bih samo dodao da u pojedinim ABA utakmicama mozemo da napravimo izmenu gde bih izostavio Lazica, spustio Lazarevica na 3 (odnosno neka pokriva 3/4) a uveo Ilica u roster, da mu se da minutaza i pokaze sta moze i razvija dalje. 

 

Dakle protiv nekog MZT-a, Splita, Cibone, Zadra, to moze da izgleda ovako: 

Adams / Marković / Ivanović

Nedović / Dobrić

Holland / Lazarević

Bentil / Ilic

Martin / Mitrović / Petrušev

 

Protiv ovakvih ekipa nije nam potreban Lazic i njegova defanziva. Pokrivace to lepo Lazarevic. A Ilic nam treba da se razigrava... 

 

Sta raditi sa Kuzmicem i Raduljicom - pojma nemam, dva totalno nepotrebna igraca. Mozda da krpe ako bude nekih povreda ili da se odmori neko od onih koji imaju prednost na centarskoj poziciji. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...