Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

14 hours ago, uini said:

 

koju godinu vidiš kao prelomnu za prestanak bivanja sporta? pitam te zato što sam dovoljno (i nažalost) mator a da se paradoksalno, slabo sećam cca 80ih.

 

Ako cemo striktno tehnicki gledano, sporta nikad nije ni bilo, barem ne u formi fer nadmetanja ravnopravnih. Zvezda i Partizan su od nastajanja miljenici drzave, ostali dobijaju mrvice (da ne ulazimo u to sto niko ne bi ni trebao da dobija bilo sta vec da zaradi ). Ali to je tako u velikom broju zemalja. Verovatno je samo Premier liga evgleske u fudbalu nesto za sta mogu da garantujem da je postena. i NBA u americi. Ostala takmicenja i ovi glavni sportovi su uvek sa nekima koji su favorizovani na odredjeni nacin.

 

Mrznja, however, kod nas je nastala tokom Vujosevicevog mandata u Partizanu, koji se pak poklopio sa periodom apsolutnog favorizovanja Partizana u kosarci od strane vladajuce partije tada (uglavnom SPS i DS Borisa Tadica). Da li je neko tu direktno stvarao mrznju ne mogu da tvrdim, ali kombinacija dominacije Partizana, favorizovanja od strane drzave i frustracija navijaca Zvezde (iste takve frustracije i mrznju prema Zvezdi sada vidimo od sipkasa Partizana) dovelo je do stvaranja nekog hibrida mrznje, laznih moralisanja i obicnih bullshita. Na sve se nadovezala vladavina Nebojse Covica kao nekoga ko je dosao kao melem na ranu navijacima Zvezde (koji su zadovoljni pobedama nad Partizanom pa makar nikad nista ne uradili u Evroligi) koji je idealan primer sujete koja je danas dobrodosla u nasem drustvu. Njegova filozofija bolje biti serif u selu nego li pesak u gradu primila se idealno kod nas jer smo bili frustrirani godinama neuspeha (takozvana KK Sledeca Sezona).

 

Trenutna kulminacija, kazem trenutna jer kod nas bullshit kulminira kontinualno, je ovo jebeno pozivanje na zatvor za Lesora umesto da se uradi onako kako se radi u normalnim drzavama, da se saceka odluka odgovarajucih organa i da se ulozi protest ako je nefer, mi se bavimo krvljenjem. Prvenstveno Covic ali ni Ostoja ne zaostaje onim odgovorom tipa "Necu da ih komentarisem ali ipak hocu".

 

Rezultat nase, na terenu potpuno zasluzene, dominacije je krvljenje sa svim klupovima regiona u manjoj ili vecoj meri, osim sa klubom njegove zene. Ja tako sport ne vidim. Uspeh da ali ne po svaku cenu. A isto tako sam svestan da bi se i Partizan ovako ponasao da je mogao i zato mi se generalno sport u Srbiji gadi. Mi smo zemlja konstantnih diskriminacija. Uvek je neko jeban, samo sto to ne vidimo dok nismo mi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

Mrznja, however, kod nas je nastala tokom Vujosevicevog mandata u Partizanu, koji se pak poklopio sa periodom apsolutnog favorizovanja Partizana u kosarci od strane vladajuce partije tada (uglavnom SPS i DS Borisa Tadica). Da li je neko tu direktno stvarao mrznju ne mogu da tvrdim, ali kombinacija dominacije Partizana, favorizovanja od strane drzave i frustracija navijaca Zvezde (iste takve frustracije i mrznju prema Zvezdi sada vidimo od sipkasa Partizana) dovelo je do stvaranja nekog hibrida mrznje, laznih moralisanja i obicnih bullshita. Na sve se nadovezala vladavina Nebojse Covica kao nekoga ko je dosao kao melem na ranu navijacima Zvezde (koji su zadovoljni pobedama nad Partizanom pa makar nikad nista ne uradili u Evroligi) koji je idealan primer sujete koja je danas dobrodosla u nasem drustvu. Njegova filozofija bolje biti serif u selu nego li pesak u gradu primila se idealno kod nas jer smo bili frustrirani godinama neuspeha (takozvana KK Sledeca Sezona).

 

dule jeste nagazio po hejtu ali mržnja između navijača partizana i zvezde, koja prevazilazi neke ultrase i slične ložane u spitfajerkama, je nastala početkom 90ih, kada fudbal zbog sankcija prestaje da bude zanimljiv a rat čini da bude normalno nekog prebiti, vaditi utoku, sataru, nositi bombu u školu da pokažeš drugarima šta je stric doneo sa ratišta. tu sranja nije bilo na basketu samo zato što ultras-zvezdaše veći deo 90ih basket nije ni posebno zanimao. hoću da ti kažem, kako dule jeste vladao tim hejtom i koristio ga za svoje potrebe ali nije ga on stvorio već društvo koje se izvitoperilo i podržavalo te fazone. početkom 90ih (ona zvezdina sezona u fuci gde su sve igrali u rumuniji-mađarskoj ili sledeća, ne sećam se ali se sećam da je mijat igrao za partizan a siniša bio u zvezdi, pa je verovatno ta) - mi drugari iz gimnazije komotno idemo na partizanov stadion na finale kupa protiv partizana, ono imam šal man. utd jer je tada bilo kul da nosiš zvezdine boje ali ne obavezno zvezdin šal, koji je bio njesra - navijamo sve, zajebavamo se, izađemo sa stadiona, prošetamo se po gradu i odemo kući. ko je hteo da se bije, imao je zakazanu negde grupnu šorku, mi ostali fina deca, idemo okolo bez straha od sranja. par godina kasnije, već nije preporučljivo ići na derbi.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, odupri se ludilu said:

Uzroci su dublji i davniji a ovo sada 10 godina mi på 10 godina vi spada u onu  sad malo ona (Kristina) svira iz maratonaca. Sorka je bila na kraju te scene.  Ne valja

 

E upravo ovo, lepo si to napisao. Dakle, nije najbolji onaj koji je najbolji nego onaj za kog JA kazem da je najbolji. To dovodi do zle krvi i frustracije. Svestan si da samo od politicke volje zavisi pobednik i ne mozes nista tu da promenis. Zamisli tek navijace Vojvodine recimo kako im je. Sta god uradili, oni su treci. Njima je onaj kup u fudbalu kao faking svetsko prvenstvo...o hvala ti gospode boze dao si nam i da mi nesto osvojimo.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, John Terry said:

 

E upravo ovo, lepo si to napisao. Dakle, nije najbolji onaj koji je najbolji nego onaj za kog JA kazem da je najbolji. To dovodi do zle krvi i frustracije.

 

pa jel bilo tako prosle sezone npr?

mislim nebitno je, samo se lako sklizne u predestinacije, sve je unapred reseno, mora ovaj ili onaj. stvari su daleko banalnije. JA ne interesuje ko ce da pobedi, vec da se nerviras oko lessorta ili vildoze i da zaboravis na zivotno znacajnije teme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

pa jel bilo tako prosle sezone npr?

 

Ne mislim na jednu sezonu naravno, vec na generalno stanje. Prosla sezona je bil sto se tice odnosa drzave prema dva kluba nesto najblize postenom odnosu, ali opet nije posteno prema drugim srpskim klubovima. Kakva je to dominacija ako si ti u startu dobar za budzet 10 milki a tamo neki Kragujevac ima 500k evra? 

 

Naravno da nagrada za rezultat treba da postoji ali za rezultat a ne ni za sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, John Terry said:

 

Ako ima neki roster koji 100% ne odgovara Radonji, to su oni, tako da sigurno neće u Cibonu.

To je samo delimicno tacno.

Istina je da Deji ne odgovara njihov mentalitet, lelemudstvo, igranje na 100 poena, nemanje pobednickog duha i volje da se to promeni.

Sto se igrackog sastava tice, tu ima zadvoljavajuce balkanske osnove sto Radonji mnogo znaci, a mahom su to sve igraci koji su i vise nego sposobni da igraju odbranu.

Muric, Alibegovic, Dragic, Omic, Jeremic... Sve su to igraci koji mogu ili jesu pristojni defanzivci i uz jos par domacih igraca i dobre selekcije stranaca to moze da ispadne tim po Radonjinoj volji.

Ne znam kakav je Tedeski sto se mesanja u sklapanja ekipe tice ali ako bi dao odresene ruke Deji ovaj bi mogao da mu u dogledno vreme vrati ekipom protiv koje se ne bi naigrali ni mi ni Partizan, a koja bi mogla da napadne zavrsnicu EK.

Za razliku od svih timova koje je Radonja vodio, Cedoli bi bio prvi u kome ne bi imao pritisak instant rezultata, pa da vidimo kako bi se snasao u tim okolnostima.

 

Ipak, ovo je sve u teoriji. U praksi ocekujem da saceka ponudu EL ekipe tokom leta, a mozda i tokom sledece sezone. Finansijski se obezbedio tako da mislim da su mu izbaceni Rusi poslednja opcija pre definitivnog povratka u ABA ligu.

Realno, u ovim godinama i ne treba da ga zanima nista ispod EL nivoa. Retki su oni koji bi se u toj situaciji spustili na nivo ispod.

U EL on moze da se nada nekom interesovanju Bajerna, mozda Asvela ili Valensije ako dignu ruke od svojih trenera.

 

Izvinjavam se na offu, sklanjate ako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djura.net said:

I vrlo verovatno da ga necemo gledati narednih meseci dana.

 

Ako bude tako onda osim Kampaca i Vidloze, u zaostaloj utakmici protiv Cedevite i bez Nedovića. Šta mislite, hoćemo li dati 50 poena? :classic_biggrin:

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Одакле та информација за месец дана кад је јуче Душко рекао да је неизвестан и за ову, како је та неизвесност отишла на месец дана одсуства?

Ima jedan covek. Odaziva se na doktor u klubu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Volter said:

 

Ako bude tako onda osim Kampaca i Vidloze, u zaostaloj utakmici protiv Cedevite i bez Nedovića. Šta mislite, hoćemo li dati 50 poena? :classic_biggrin:

Ne znam kakva će pravila biti za tu utakmicu, pošto je prošlo previše vremena od prvobitnog termina. Oba tima su promijenila trenera, a i rosteri su značajno drugačiji.

Link to comment
Share on other sites

Па та аба лига се прави мртва и даље, ни привремена суспензија док се не донесе одлука ни никакво саопштење. Наравно да требамо вршити притисак максималан.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...