Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Dobitna formula:

-Bistro 2 na Dorcolu +punjene pilece bombice kajmakom+lovacke kobasice+vrat+domaci seckani pomfrit + kiseli kupus +zidarac/litar tocenog vina + drugar grobar(od miloste medju nama zvani franjevac😀) = sigurna pobeda u gostima

Alba, Olimpijakos, Makabi...kad god smo gledali na nekom fensi proser mestu, sa preskupim "kraft" pivima, smo izduvali. Slucajno? Ne bih rekao...😀

Losmiju iz Bistroa je zapovedjeno da koliko sinoc pogleda raspored gostovanja do kraja, i da zakljuca sto ispred TV-a lancima te dane.

Oprostice nam nepojavljivanje, eventualno za utakmicu u Minhenu😎

Edited by Gudura
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatni smo... Jeste sa Makabi nije imao Lorenca koji im je alfa, ali pobeda u Tel Avivu je nesto na sta nikako ne moze da se racuna. Ova sezona je rolerkoster, padamo u rupe (ne znam da li mi je vise zao Zalgirisa, Partizana ili proklete Italije) onda se dizemo kao feniks...

Btw, pad nam je koincidirao sa nedostatkom super Petrusev partija. Meni smo juce izgledali mnogo bolje s Bentilom, bez obzira na njegove gafove. Dobric posle mind fuck partija u Italiji, odigrao je odlicno... On je nestabilniji od cele nase sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BojanaCZV said:

Gledanje kosarke sa decom je zaista nesto neopisivo, mali osvrt:

 

"Sto se dere ovaj nas trener kad vodimo?" - rezultat bio 10:11

 

"Je l moguce ovo, je l moguce ovo?" 

- ja gledam nista se ne desava na terenu, kad ono Plavsic rekao ulazi Bentil

 

"Mama, kad ce da udje onaj Badza?"

- koji sad Badza, razmisljam ja i skapiram, Dalibor Ilic - Daca

 

😀

Dodajte mog klinca na listu ljudi koji ne vole Nedovića ( zove se kao njegov mlađi brat koji ga nervira). Obožava Kampaca i uvek ga zove imenom i prezimenom.

Inače kad igra repka on kaže igra S(V)rbija.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Neko je ranije tj prije par nedelja pisao da obaramo formu i stvarno mislim da je i bilo tako, da se tempirala forma za kup i za nastavak sezone kada pocne Facu EL da igra a da i ostali igraci budu tip top a prvenstveno tu mislim na Nedu i na Petruseva. 

za Nedu se vidjelo protiv Igokee da se vraca i uopste nije iznenadjenje sinocna partija. 

 

Sad ide period kada cemo igrati sa Facuom nekoliko utakmica zaredom, Martin ce se aktivirati isto a onda Alba kuci ( mjst win ) i onda da se sibamo sa svima.

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Moj prioritet je bio dolazak u Real Madrid, pregovarali smo i nismo uspeli, ali to ne znači ništa. Zahvalan sam im što su mi već dali šansu da igram u Evroligi, dozvolili su mi da pređem u NBA. Dosta su mi pomogli, bili su za mene, samo se nismo dogovorili", kazao je Fakundo Kampaco.

Pošto se nije vratio u Madrid, red je bio da pronađe novu sredunu. Izbor je pao na Beograd, a jedan od razloga je Luka Vildoza.

"Nisam oklevao, igrao sam već sa njim, dobar je prijatelj… Znamo se još od kada smo bili deca, igrali smo i za reprezentaciju, tako da nisam zaista oklevao. To što je u Zvezdi je jedan od razloga što sam došao. Ovo je tim sa dosta istorije i sa ludim navijačima protiv kojih sam uživao ranije da igram. Srpski narod je sličan argentinskom po strasti, i to je bo jedan od razloga dolaska u Zvezdu. Zbog strasti koju unose u košarku".

Najveći problem Kampacovog dolaska u Zvezdu je činjenica da je klub kažnjen i Argentinac će tek zaigrati početkom marta. Tačnije u Minhenu protiv Bajerna.

"Činjenica da ne igram Evroligu mi više ne smeta. Ja to ne kontrolišem i nije u mojim rukama, tako da snagu čuvam za treninge i da se što bolje spremim za dan kada ću igrati. Ne mogu da dočekam taj 2. mart".

U NBA ligi je Kampaco igrao u Denveru i Dalasu, ali osim prve sezone, imao je limitiranu minutažu što ga je nateralo da se vrati na Stari kontinent.

"Drugačija je košarka, teško je. Svi igraju agresivno u NBA ligi. Ne žalim što sam bio u Americi. Bilo je dobro iskustvo. Kada sam stigao mislio sam da nikoga ne zanima regularna sezona. To je laž. Svi žele da igraju".

Nije mogao da se završi razgovor sa Argentincem, a da se ne spomene fudbal i uspeh tamošnje reprezentacija na Mundijalu.

"Prošla su tri meseca od najsrećnijeg dana u mom životu. To je bila velika stvar za nas Argentince. Čekali smo tu titulu još od Maradone. Toliko smo to želeli i zbog Mesija i zbog čitave ekipe. Mi smo država koja se uvek bori za sve, nismo najbogatiji, nismo ni najviši, možda nismo atletski superiorni, ali imamo strast i uvek ćemo se boriti. Mislim da je tu najveća sličnost sa Srbijom, isto to osećam u Beogradu", dodao je Kampaco.

 

  • Like 6
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Suđenje u 4/4 je baš bilo tendenciozno i to ne toliko što se tiče dosuđenih faulova za slobodna bacanja Makabija, za koja mislim da su skoro sva ispravno dosuđena, nego što su njih pustili da igraju takvu odbranu gde je svaki drugi kontakt bio faul koji nije sviran. Nedovića i Vildozu su bukvalno držali rukama i nisu im dozvoljavali kretnje. Obojica su reagovali na to odgurujući ruke protivnicima i ukazujući sudijama na to ali ovi ostaše nemi, slepi i gluvi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knipex said:

Suđenje u 4/4 je baš bilo tendenciozno i to ne toliko što se tiče dosuđenih faulova za slobodna bacanja Makabija, za koja mislim da su skoro sva ispravno dosuđena, nego što su njih pustili da igraju takvu odbranu gde je svaki drugi kontakt bio faul koji nije sviran. Nedovića i Vildozu su bukvalno držali rukama i nisu im dozvoljavali kretnje. Obojica su reagovali na to odgurujući ruke protivnicima i ukazujući sudijama na to ali ovi ostaše nemi, slepi i gluvi.

I plus smesna tehnicka klupi. :D

I to posle odbranjenog napada.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Knipex said:

Suđenje u 4/4 je baš bilo tendenciozno i to ne toliko što se tiče dosuđenih faulova za slobodna bacanja Makabija, za koja mislim da su skoro sva ispravno dosuđena, nego što su njih pustili da igraju takvu odbranu gde je svaki drugi kontakt bio faul koji nije sviran. Nedovića i Vildozu su bukvalno držali rukama i nisu im dozvoljavali kretnje. Obojica su reagovali na to odgurujući ruke protivnicima i ukazujući sudijama na to ali ovi ostaše nemi, slepi i gluvi.

Ne bi ni to bio problem kada bi i nama pustili nesto slicno, npr protiv Partizana ili Armanija u zavrsnici, ali jok, tada vide svaki kontakt i poklanjaju protivniku bacanja. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Такође, не знам је ли неко споменуо и пресмешан фаул Петрушева на шуту за три, оно контакта није видело. Наравно, техничка је посебна прича, за тридесет година активног праћења кошарке онако нешто нисам видео. Додуше, чујем да сада и по НБА свашта свирају. Иначе смо одиграли добру утакмицу и, након што смо одбили онај први напад у трећој (кад смо за 30 секунди примили 6 поена после губљења лопте код које су тројица наших била на скоку), стварно сам мислио да је могуће све привести мирно крају. Међутим...

 

Сад једно по једно. Задар, Ниш па Алба. Ако бисмо изашли као победници у сва три, имали бисмо добру базу да се уз Кампаца и Хасана дигнемо кад највише треба.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Такође, не знам је ли неко споменуо и пресмешан фаул Петрушева на шуту за три, оно контакта није видело. Наравно, техничка је посебна прича, за тридесет година активног праћења кошарке онако нешто нисам видео. Додуше, чујем да сада и по НБА свашта свирају. Иначе смо одиграли добру утакмицу и, након што смо одбили онај први напад у трећој (кад смо за 30 секунди примили 6 поена после губљења лопте код које су тројица наших била на скоку), стварно сам мислио да је могуће све привести мирно крају. Међутим...

 

Сад једно по једно. Задар, Ниш па Алба. Ако бисмо изашли као победници у сва три, имали бисмо добру базу да се уз Кампаца и Хасана дигнемо кад највише треба.

Bio je faul Petruseva, moras i noge gledati, nije mu dao prostora posle suta da se doceka na parket....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/gzpzKkx  dobro je da je Kolson isao na loptu....Sudija na 2 koraka,nisu se udostojili ni snimak da pogledaju ali zato kace sliku na sajt lige.

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A je li bio faul na Vildozi na kraju kad je lopta otišla u aut? : P
 

Meni je sasvim ok suđenje bilo za jedno gostovanje. Posle nekoliko horora u prethodnim tekmama, ovo bih prihvatio za svako naredno.

Nije bio ali bio bi aut za nas i samo bi vise vremena potrosili sto nama odgovara.

Je l bila nesportska igraca Makabija kada je Nedovic dobio lakat u lice?Ima i ova nedosudjena nesportska koju sam iznad postavio.

Ljudi doslovno izmisljaju tehnicke da ih vrate u mec ne znam sta pokusavas da dokazes.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A je li bio faul na Vildozi na kraju kad je lopta otišla u aut? : P

Verovatno nije bio faul, ali je nama odgovaralo vise da imamo loptu sa strane ponovo, proteklo bi sigurno jos neko vreme dok ne fauliraju nekoga. Taj faul je cak bio i usluga domacinima, iako oni to u tom momentu nisu shvatili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

https://ibb.co/gzpzKkx dobro je da je Kolson isao na loptu....Sudija na 2 koraka,nisu se udostojili ni snimak da pogledaju ali zato kace sliku na sajt lige.

Nije bio ali bio bi aut za nas i samo bi vise vremena potrosili sto nama odgovara.

Je l bila nesportska igraca Makabija kada je Nedovic dobio lakat u lice?Ima i ova nedosudjena nesportska koju sam iznad postavio.

Ljudi doslovno izmisljaju tehnicke da ih vrate u mec ne znam sta pokusavas da dokazes.

Čak mislim da je lopta izašla u aut od Vildoze tu, ali nebitno. 

Na Nedoviću nije bila nesportska. Ni ja ne bih sudio.

 

Tehnička jeste glupost. Ovo Kuzmićevo je moglo kao namerna. Nisu gledali.

 

Sve u svemu, prihvatio bih ovo sinoć za većinu prethodnih tekmi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A je li bio faul na Vildozi na kraju kad je lopta otišla u aut? : P
 

Meni je sasvim ok suđenje bilo za jedno gostovanje. Posle nekoliko horora u prethodnim tekmama, ovo bih prihvatio za svako naredno.

Bolje bi nam bio out, jer bi proslo jos 1-2 sekunde. Inace mislim da nije bio faul.

 

Edit: nije izasla od Vildoze, ponavljali su 5x snimak. Jako je bitno. Ali, da, imajuci u vidu prethodna sudjenja, ovo sinoc bih potpisao do kraja sezone.

Edited by leki bg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Је ли још неком било чудно да смо на крају кренули из предњег поља, ја сам био у фазону Софронија "Нешто се овде збива што ја не разумем". На срећу, успела је демаркација и некако смо одрадили напад.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Је ли још неком било чудно да смо на крају кренули из предњег поља, ја сам био у фазону Софронија "Нешто се овде збива што ја не разумем". На срећу, успела је демаркација и некако смо одрадили напад.

To je do trenerske filozofije.

 

Sasa Obradovic je izgubio tekmu jer je izvodio ispod svog kosa I kaze da bi opet to ponovio. Nije jedini.

 

Obzirom da je bilo cca 5-6 sekundi, steal na njihovoj polovini ne bi automatski znacio I kos za njih. Malo vremena. 

 

Po meni, laiku, obe opcije su legitimate.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Bolje bi nam bio out, jer bi proslo jos 1-2 sekunde. Inace mislim da nije bio faul.

 

Edit: nije izasla od Vildoze, ponavljali su 5x snimak. Jako je bitno. Ali, da, imajuci u vidu prethodna sudjenja, ovo sinoc bih potpisao do kraja sezone.

Verovatno od dva infarkta nisam video kako treba, meni se činilo da ga je kačila, ali u tim trenucima mi je svetlelo pred očima, pa nisam relevantan.

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Ma da, eto nema se kvalitet i sudjenje je na strani protivnika, ali eto, ipak se doslo do herojske pobede (u inat svima koji nas mrze).

 

Stvarno vise ne moze da se cita o jadnom i bednom sastavu koji ce na kraju da bude na dnu tabele i samo ga Dusko Dugousko spasava tako sto cini cuda i dobija meceve u nizu. Mislim, jeste ovaj sastav izgubio dva meca u Italiji, ali to je zbog losih meceva dve zvezde na 1 i 2. Skoro svaka ekipa u EL cija dva glavna beka upadnu u kanal je osudjena na poraz, nije to sad neka velika mudrost.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...