Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, John Terry said:

 

Ti baš imaš visoke standarde. Jel hoćeš da Nikola Ivanović ubaci 11 trojki na utakmici ili da ima bar 50% šuta za tri?

Od Ivanovica se ocekuje ono sto je igrao pre povrede. Da ubaci neki otvorn sut, ukrade neku loptu i pogodi neki flouter. Posle povrede toliko davi loptu i bezidejan je da vremesni Stef Markovic u odnosu na njega deluje kao Irving. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pobedu u Tel Avivu donosi iskljucivo kombinacija nase iznadprosecne partije, njihove prosecne suterske veceri i postenog sudjenja... 

 

Pomocnici su totalno random... Perez je u Pireju bio korektan, kao i u Kaunasu do same zavrsnice kad je progutao pistaljku dok su ovi tukli i rukama i nogama...

 

Komsijama delegiran Boltauzer za MInhen, lol, Zelimir po staroj dobroj navici nista ne prepusta slucaju...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, fradler said:

Nije zgoreg, s obzirom da su nam na najmanje 3 (Barselona, Zalgiris, Armani) od poslednjih 7 utakmica sudije direktno uticale na rezultat.

 

Samo Barselona. Protiv Zalgirisa smo sami krivi, a protiv Armania se jesmo vratili ali nikad poveli ni izjednacili. Samo je Barsa direktna kradja sudija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Situacije u kojima odluka sudija direktno utice na rezultat su ekstremno retke. Ono sto mene kod sudija nervira je njihova tvrdoglavost da ponekad ne zele da pogledaju snimak, a takodje i cinjenica da treneri imaju samo jedna challenge, i ponistava se bilo oni u pravu ili ne. Tu treba kao u tenisu.

 

Sudije su precesto nadobudni, i to mi se ne svidja, a gresaka je bilo i bice ih.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Situacije u kojima odluka sudija direktno utice na rezultat su ekstremno retke. Ono sto mene kod sudija nervira je njihova tvrdoglavost da ponekad ne zele da pogledaju snimak, a takodje i cinjenica da treneri imaju samo jedna challenge, i ponistava se bilo oni u pravu ili ne. Tu treba kao u tenisu.

 

Sudije su precesto nadobudni, i to mi se ne svidja, a gresaka je bilo i bice ih.

Koji sport ti pratis?

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nema šta da brinemo za suđenje ukoliko budemo igrali kako znamo. Još se Martin vraća i njegovih 10 do 15min bi nam značilo mnogo.

Optimista sam po pitanju ovog gostovanja i verujem da možemo do pobede koja bi nas vratila taman tamo gde želimo da budemo 💪💪💪

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve su to mecevi koji su mogli da se dobiju i pored sudjenja da nije bilo losih odluka koje su donosili igraci i trener kada je bilo bitno.

 

Zalgiris: Crvena zvezda je u tom mecu imala 0 faula minut pre kraja trece cetvrtine. Ako cemo da gledamo objektivno, to znaci da je u trenucima kada Zalgiris nije mogao da pogleda na kos ili pustena cvrsta igra ili su oni bas sve lopte namerno bacali u bunar. Dakle, ako je odgovaralo da se pusti cvrsta igra u trecem periodu, sta je problem kada je to dozvoljeno i u cetvrtoj cetvrtini?

 

Barcelona: Sudije su evidentno ostetili Crvenu zvezdu jer nisu zeleli ili mogli da vide Miroticevu nogu na aut liniji. Toj gresci je prethodila greska igraca koji je dodao Markovicu, pa promasaj Markovica sa linije bacanja i propustanje prilike da se napravi faul kada je Barcelona krenula u napad.

 

Armani: Uzasna igra u prvom poluvremenu i onda kao neko stizanje razlike. Bilo je par gresaka sudija, ali ona poslednja odluka nije uticala na ishod meca - 40 sekundi do kraja, 4 razlike.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Isto ali ocigledno neku drugu kosarku posto u ovoj mojoj su izuzetno ceste odluke sudija koje direktno uticimu na ishod meca.

 

Ne bih se slozio. Ceste su greske, ali koje direktno uticu na ishod jako retke, jer je potrebno da se jave u situacijama kada je rezultat izjednacen ili kao protiv Barse, da nije tog kosa mi bi pobedili. Sve ostale odluke ostecuju jednog ili drugog protivnika, ali ne uticu direktno, to jest ishod nije direktna posledica te jedne odluke.

 

Recimo, utakmica Olimpijakos-Zvezda, Grci su se siti iskukali na onu jednu odluku faula na sutu za tri, ali nisu primetili da je prethodno sudjenje bilo poprilicno domacinsko. Dakle, grese sudije, ne kazem, ali meni je jedini problem to sto cesto ne zele da odgledaju snimak.

 

Spoiler

Moj prijateljski savet ti je da malo manje agresivno i snishodljivo nastupas u komunikaciji. Ne moras da poslusas, ali eto, savet.

 

6 minutes ago, goldberg said:

Sve su to mecevi koji su mogli da se dobiju i pored sudjenja da nije bilo losih odluka koje su donosili igraci i trener kada je bilo bitno.

 

Upravo to. Ne slazem se za ovo po pitanju utakmice sa Barsom, tu su sudije direktno odlucile da mi nismo pobednik. I to greskom koja zaista pored ovolike tehnologije koja je dostupna ne bi smela da se desava.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Upravo to. Ne slazem se za ovo po pitanju utakmice sa Barsom, tu su sudije direktno odlucile da mi nismo pobednik. I to greskom koja zaista pored ovolike tehnologije koja je dostupna ne bi smela da se desava.

 

Pa to sam i napisao, greska je odlucila da se ode u produzetak, ali i tada nakon tri velika propusta koji su napravili igraci Crvene zvezde.

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Ne bih se slozio. Ceste su greske, ali koje direktno uticu na ishod jako retke, jer je potrebno da se jave u situacijama kada je rezultat izjednacen ili kao protiv Barse, da nije tog kosa mi bi pobedili. Sve ostale odluke ostecuju jednog ili drugog protivnika, ali ne uticu direktno, to jest ishod nije direktna posledica te jedne odluke.

 

Recimo, utakmica Olimpijakos-Zvezda, Grci su se siti iskukali na onu jednu odluku faula na sutu za tri, ali nisu primetili da je prethodno sudjenje bilo poprilicno domacinsko. Dakle, grese sudije, ne kazem, ali meni je jedini problem to sto cesto ne zele da odgledaju snimak.

 

  Reveal hidden contents

Moj prijateljski savet ti je da malo manje agresivno i snishodljivo nastupas u komunikaciji. Ne moras da poslusas, ali eto, savet.

 

Ne bih se ni ja slozio. Vazi, hvala na savjetu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Pa to sam i napisao, greska je odlucila da se ode u produzetak, ali i tada nakon tri velika propusta koji su napravili igraci Crvene zvezde.

 

Pa nisi to napisao, jer te greske igraca Zvezde nemaju veze sa time. Sudije su nam ukrale pobedu, nema veze to sa time da li smo mi gresili pre toga. Lik stoji metar iz Mirotica i "ne vidi" ocigledno gazenje linije, a u svakoj drugoj situaciji vide kao snajper.

 

Potvrda toga ti je sto su jedino za tu situaciju reagovali iz evrolige. To je direktna povreda regularnosti.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da su ukrali pobedu u tom mecu, ali nije akcenat u mom komentaru bio na dilemi da li je sudjenje odlucilo te meceve ili ne, nego da li su igraci i trener u tim mecevima bili na visini zadatka (dakle, ne da li su uradili sve sto su mogli, nego da li je mec odigran lose ili nije).

 

U sva tri slucaja ekipa Crvene zvezde je odigrala lose - losu zavrsnicu, losu poslednju cetvrtinu, uzasno prvo poluvreme (sa losim sutem tokom celog meca).

 

To bi bilo isto kao kada bi rekli da je Cedevita prosle sezone bila pokradena jer nije sviran faul nad Ferrellom na sutu za tri poena. Mozda, ali je krajnje nebitno jer je uzasan nacin na koji su dopustili da se Crvena zvezda vrati u mec i onda preokrene.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Slazem se da su ukrali pobedu u tom mecu, ali nije akcenat u mom komentaru bio na dilemi da li je sudjenje odlucilo te meceve ili ne, nego da li su igraci i trener u tim mecevima bili na visini zadatka (dakle, ne da li su uradili sve sto su mogli, nego da li je mec odigran lose ili nije).

 

U sva tri slucaja ekipa Crvene zvezde je odigrala lose - losu zavrsnicu, losu poslednju cetvrtinu, uzasno prvo poluvreme (sa losim sutem tokom celog meca).

 

To bi bilo isto kao kada bi rekli da je Cedevita prosle sezone bila pokradena jer nije sviran faul nad Ferrellom na sutu za tri poena. Mozda, ali je krajnje nebitno jer je uzasan nacin na koji su dopustili da se Crvena zvezda vrati u mec i onda preokrene.

 

U neku ruku to protiv Barse je bila herojska predstava naseg tima. Nema Kampaca, nema Martina, povredi se Vildoza na pocetku... tako da tu ne zameram nista. Zalgiris a posebno Armani su posledice lose odigrane zavrsnice, to jest skoro celog meca kada je Armani u pitanju.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolje da igrači i trener nemaju nijednu grešku u poslednjoj četvrtini, pa da onda sme da se potegne pitanje sudija, jer inače...sami su krivi, da nisu grešili, ne bi sudije imale priliku. 

 

I svi ti timovi protiv kojih jesmo oštećeni su odigrali bar jedan period utakmice loše, pa eto, pobedili su i pored toga, tako da ta veza između loše igre i suđenja je priča za decu otprilike.

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakve veze ima da li je tim igrao lose sa cinjenicom da je sudija napravio gresku. Jel to sto je jedan tim odigrao lose prvo poluvreme ili gubio celu utakmicu pa na kraju stigao razliku razlog da sudija pogresi? Ne razumem.

 

Sudije su postale veliki faktor u evropskoj kosarci, da nije tako ne bi se o njima ovoliko pisalo. I bas zato sto je ova EL sezona nikad neizvesnija se nikad vise nije pricalo o sudijama, jer je imaju mnogo vecu odgovornost, ali i "moc" da prelome utakmicu svojim odlukama. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...