Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Nebojša, sledeći put pamet u glavu, pa kad budeš hteo da šalješ fejk dokumenta da skinu zabranu registracije, pobrini se da niko ne zna da imamo potpisan ugovor sa zverka igračem. 

Onda će da nam rebnu samo finansijsku kaznu i skinu zabranu posle par dana, a igrač debituje odmah, bez ikakvih problema. 

 

Samo da se nije znalo da imamo Kampaca, već protiv Reala bi bio u timu. 

 

Koliko sam ja shvatio iz onoga što ste pisali je da su fejk dokumenta korišćena za dovodjenje igrača letos a ne Kampaca.

 

Na kraju krajeva naša suspenzija je počela 01.12.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Horium said:

Naravno, u ovom trenutku ne postoji takva regulativa u pogledu sporta, ali boze zdravlja ce u buducnosti biti i takve regulative, na makar kontinentalnom nivou, kako za sportski sektor tako i za odredjene druge sektore. 

 

To je samo jedan delic civilizacijskog iskoraka koji stoji kao izazov ispred modernog drustva.

 

ja ne mogu dovoljno da se složim s'tobom na temu, kao što bih bio jednako ili više srećan od tebe da se facu prekjuče ili odmah danas inkorporirao u EL roster;

realnost je drugačija a zvezda definitivno nije entitet koji će to da opravlja (ili jeste? ali onda se treba oprostiti od EL danas, sutra i prekosutra, zarad opšteg dobra.)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nini3112 said:

Meni je cudan onaj deo intervjua da bi bilo dobro da MR. Kampaco porazgovara sa agentima jer su sve oko zabrane znali

Pa jeste čudan ali mislim da je njima u EL još čudnije što znaju da oni to znaju. Boje li se možda da su   Kampaco i njegov  tim spremni da ostanu u Crvenoj Zvezdi i sledeću sezonu.

Imaju li spremno rešenje za to. Pa nemaju čim pozivaju Kampaca koga su oni sami kaznili da mu je rešenje u razgovoru sa svojim agentima.

Kako prolazi vreme pritisak  će u njima rasti. 

Kampaco će tek za njih postati noćna mora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kontra said:

 

Koliko sam ja shvatio iz onoga što ste pisali je da su fejk dokumenta korišćena za dovodjenje igrača letos a ne Kampaca.

 

Na kraju krajeva naša suspenzija je počela 01.12.

Tako je, tad je počela, mi izmirili dugovanja 30.12. a oni posle par dana produžili kaznu na još 2 meseca. 

Zašto nam nisu odmah rebnuli do marta? Pa tad nije bio u priči Kampaco. 

Ovako ispada da su nam dali duplo veću kaznu onog momenta kada smo isplatili sva dugovanja. 

  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kontra said:

 

Koliko sam ja shvatio iz onoga što ste pisali je da su fejk dokumenta korišćena za dovodjenje igrača letos a ne Kampaca.

 

Na kraju krajeva naša suspenzija je počela 01.12.

Da, uzburkali smo vodu dovodjenjem Luce. Smatraju da ne bi mogli takvog igraca da dovedemo da smo u startu poslali prava dokumenta.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Tako je, tad je počela, mi izmirili dugovanja 30.12. a oni posle par dana produžili kaznu na još 2 meseca. 

Zašto nam nisu odmah rebnuli do marta? Pa tad nije bio u priči Kampaco. 

Ovako ispada da su nam dali duplo veću kaznu onog momenta kada smo isplatili sva dugovanja. 

 

tako se zna ko je gazda. čovića ovde zovu gazda ali u EL igrici, on to nije (nije ni ovamo ali je to nebitno).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

tako se zna ko je gazda. čovića ovde zovu gazda ali u EL igrici, on to nije (nije ni ovamo ali je to nebitno).

Tako je, zna se ko je gazda, ali na funjarski način. 

Zasrali smo, provalili nas, kaznili nas. Sve ok. Mi platili, odradili kaznu i hteli da registrujemo igrača, ali onda se oni odjednom sete da nas ipak nisu dovoljno kaznili. 

Glikman da je u Srbiji, bio bi neki Vesić. 

  • Like 18
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Tako je, tad je počela, mi izmirili dugovanja 30.12. a oni posle par dana produžili kaznu na još 2 meseca. 

Zašto nam nisu odmah rebnuli do marta? Pa tad nije bio u priči Kampaco. 

Ovako ispada da su nam dali duplo veću kaznu onog momenta kada smo isplatili sva dugovanja. 

 

Hvala na odgovoru. Imam još dva pitanja. Naravno, ko god je upućen u tematiku.

 

Glikman je kod Urbonasa naveo da je sindikat igrača osnovan pre tri godine. Da li neko zna kada je ovaj finansijki panel (ili kako se već zove) uveden?

 

I drugo pitanje, da li postoji negde evidencija svih BATova u prethodnih 10 godina? Pošto ovde vlada mišljenje da su svi isti bilo bi zanimljivo uporediti brojeve svih Evroligaša.

 

Pokušavam stvarno da shvatim šta tvrde ljudi koji su nezadovoljni odlukom. U suštini, ono što mi je jasno je da je u osnovi svih tvrdnji rad o glavi Baskonije i Reala. Dok ostali klubovi sede sa strane skršenih ruku.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Gojko said:

Pa jeste čudan ali mislim da je njima u EL još čudnije što znaju da oni to znaju. Boje li se možda da su   Kampaco i njegov  tim spremni da ostanu u Crvenoj Zvezdi i sledeću sezonu.

Imaju li spremno rešenje za to. Pa nemaju čim pozivaju Kampaca koga su oni sami kaznili da mu je rešenje u razgovoru sa svojim agentima.

Kako prolazi vreme pritisak  će u njima rasti. 

Kampaco će tek za njih postati noćna mora.

 

 

Gotovo sam siguran da ovog velemajstora necemo gledati sledece sezone kod nas ali takodje se nadam ni u Realu,bas gotivim Lucu i ne vidim razlog zasto ne bi ostao,igra kosarku zivota,sam kaze da uziva kod nas u Srbiji

Link to comment
Share on other sites

Te priče da se neko boji nas i našeg rostera su gluposti. Ono što verovatno jeste tačno je da aršini za određivanje kazni nisu baš isti, pa im je sad zapala odlična situacija da pokazuju neko tobože poštenje i nezavisnost institucija.

 

To je svet u kome živimo i treba to razumeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kontra said:

 

Hvala na odgovoru. Imam još dva pitanja. Naravno, ko god je upućen u tematiku.

 

Glikman je kod Urbonasa naveo da je sindikat igrača osnovan pre tri godine. Da li neko zna kada je ovaj finansijki panel (ili kako se već zove) uveden?

 

I drugo pitanje, da li postoji negde evidencija svih BATova u prethodnih 10 godina? Pošto ovde vlada mišljenje da su svi isti bilo bi zanimljivo uporediti brojeve svih Evroligaša.

 

Pokušavam stvarno da shvatim šta tvrde ljudi koji su nezadovoljni odlukom. U suštini, ono što mi je jasno je da je u osnovi svih tvrdnji rad o glavi Baskonije i Reala. Dok ostali klubovi sede sa strane skršenih ruku.

Koliko sam ja shvatio mi smo napravili reprogram sa igracima koji u medjuvremenu nismo postovali, tj dogovorili smo da placamo dugovanja na rate i poslali EL da ne dugujemo nikome nista. Oni su nam dali dozvolu da nastupamo u EL, a mi u medjuvremenu nismo isplacivali rate, pa samim tim EL je to shvatila kao prevaru(famozno falsifikovanje papira).

13 minutes ago, Nini3112 said:

Gotovo sam siguran da ovog velemajstora necemo gledati sledece sezone kod nas ali takodje se nadam ni u Realu,bas gotivim Lucu i ne vidim razlog zasto ne bi ostao,igra kosarku zivota,sam kaze da uziva kod nas u Srbiji

Svi imaju ugovor 1+1 i ne vidim razlog da ne budu i sledece godine kod nas, moguce pojacani Guduricem. Po meni za sledecu godinu je najproblematicniji Petrusev.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Koliko sam ja shvatio mi smo napravili reprogram sa igracima koji u medjuvremenu nismo postovali, tj dogovorili smo da placamo dugovanja na rate i poslali EL da ne dugujemo nikome nista. Oni su nam dali dozvolu da nastupamo u EL, a mi u medjuvremenu nismo isplacivali rate, pa samim tim EL je to shvatila kao prevaru(famozno falsifikovanje papira).

Svi imaju ugovor 1+1 i ne vidim razlog da ne budu i sledece godine kod nas, moguce pojacani Guduricem. Po meni za sledecu godinu je najproblematicniji Petrusev.

Kod nas su do sad sa ugovorima 1+1 ostali Vajt zamalo i ne znam da li još neko

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Svi imaju ugovor 1+1 i ne vidim razlog da ne budu i sledece godine kod nas, moguce pojacani Guduricem. Po meni za sledecu godinu je najproblematicniji Petrusev.

 

Pa ako se ne bude igrala EL vecina ce otici - osim ako ne ciljas na famoznu licencu, ali to su vec dvostruki standardi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čvarkov said:

Glikman je samo napravio lepu sporCku priču. Nisu računali na ostanak Kampaca nakon kazne. Da se održimo u igri za top8 bez Fakua, zatim vežemo sve pobede do kraja kad se vrati i onda tamburanje u top8 i u Kaunasu.

 

IllustriousDecentGraywolf-size_restricte

 

16425828_679966178842104_246241636264455

Da li samo cujem ovu sliku sa akcentom Čvarkova na prvom a.

F^ANTAZIJA😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kontra said:

 

Hvala na odgovoru. Imam još dva pitanja. Naravno, ko god je upućen u tematiku.

 

Glikman je kod Urbonasa naveo da je sindikat igrača osnovan pre tri godine. Da li neko zna kada je ovaj finansijki panel (ili kako se već zove) uveden?

 

I drugo pitanje, da li postoji negde evidencija svih BATova u prethodnih 10 godina? Pošto ovde vlada mišljenje da su svi isti bilo bi zanimljivo uporediti brojeve svih Evroligaša.

 

Pokušavam stvarno da shvatim šta tvrde ljudi koji su nezadovoljni odlukom. U suštini, ono što mi je jasno je da je u osnovi svih tvrdnji rad o glavi Baskonije i Reala. Dok ostali klubovi sede sa strane skršenih ruku.

Imaš fibin bat i imaš EL bat . Ovaj EL je dosta redak , ali je strožiji i klubovi koji igraju EL imaju veće posledice, generalno ga izbegavaju igrači koji žele da igraju u Evropi jer podrazumeva momentalnu isplatu i ne priznaje rate i sl . Tako sam razumeo možda može neko da me ispravi.

 

Gde je problem? Pa možeš da budeš realista i da samo na osnovu poznatih činjenica zaključiš da smo mi pristali da igramo po određenim pravilima, da nismo poštovali ta pravila i da nam je neko po sopstvenom nahođenju rebnuo kaznu . Postavljena pravila nisu dobra , ali jbg to je realnost.

E sad, možeš da uzmeš ove činjenice i čitaš između redova i da vidiš da su nas na EL bat prijavili igrači jednog menadžera, da menadžeri tu vrstu bata ne savetuju jer kvare odnos sa klubovima, da se indirektno prozivaju menadžeri Vildoze/Luke i to konstantno. Jednostavno drznuli smo se da prekršimo neka nepisana pravila i za to smo suštinski kažnjeni, a samo su iskorišćene naše brljotine kao obrazloženje.Kazna za te propuste je inače manja, to su znali svi i Kampaco i Zvezda i njegovi menadžeri , ali nam je EL doakala što bi se reklo .

Nezavisna komisija dala predlog, finansijski panel koji nije nezavisan napisao kaznu. 

Ovo je da naučimo da su nepisana pravila koja pišu jači ipak pravila

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Урош19 said:

Kod nas su do sad sa ugovorima 1+1 ostali Vajt zamalo i ne znam da li još neko

Pa Neda je na 3 godine, a koliko vidim bice para i sledece godine. Kampaco sigurno nece u Real i Spaniju(i budite sigurni da je Real veoma zasluzan za nasu kaznu), Vildoza nece u Baskoniju i Spaniju.Zasto ne bi ostali kod nas? Novac je svuda isti. Sledece godine ce otici Bentil i Holand. Nadam se da cemo pojuriti Gudurica.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Nini3112 said:

Gotovo sam siguran da ovog velemajstora necemo gledati sledece sezone kod nas ali takodje se nadam ni u Realu,bas gotivim Lucu i ne vidim razlog zasto ne bi ostao,igra kosarku zivota,sam kaze da uziva kod nas u Srbiji

Ja mislim da će Kampaco ipak otići u Real 

Spoiler

Iz tima koji će biti prvak Evrope 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Sud za sportsku arbitražu odbio je žalbu košarkaškog kluba Crvena zvezda u vezi sa Fakundom Kampacom.

Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

To je bio prvi pokušaj tima sa Malog Kalemegdana da na neki način registruje Argentinca za Evroligu, a sastojao se u tome da su crveno-beli zahtevali privremenu meru tokom koje bi Kampaco mogao da igra sve do donošenja konačne presude. 

 

Međutim, sud je odlučio da takav scenario nije primenljiv u ovom scenariju. Zvezda sada ima do 23. januara da se žali i ospori odluku nezavisnog finansijskog panela. Sigurno da slučaju crevno-belih ne pomaže ovakva odluka suda u Lozani.

Podsetimo, nezavisni finansijski panel Evrolige izrekao je Zvezdi zabranu registrovanja novih košarkaša do 28. februara 2023, što znači da Fakundo Kampaco ne može zaigrati do marta za crveno-bele.

Sa Malog Kalemegdana su se nadali amnestiji, pošto Maršal Glikman kao CEO ima tu moć, međutim, u razgovoru za "Basketnews", on je odbacio takvu mogućnost.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako volim da vidim ovo kada se Uini inati a Keni mu lajkuje. [emoji1] 
Kada bi EL imala pravila plus kada bi postojao neki zapisnik ili dokumentacija kazne pa da vidimo sta je to toliko strasno Zvezda uradila. Ovako ostaje da nagadjamo. EL da je stvarno htela da kazni klub oduzela bi nam bodove ili bi nas izbacili naglavacke sa zabranom ucestvovanja narednih par godina. Ovako da je Kampacao otisao u neki drugi klub, ni ove kazne ne bi bilo.
I meni je verovatnije nakon ovog intervjua, gde je Glikman dozvolio sebi i lične impresije, da je većim delom kazna usmerena na prevaspitavanje Fakunda koji je već drugi argentinac u nizu u veoma kratkom vremenskom periodu koji duguje novac za obeštećenje EL klubu a kao i Vildoza ne želi da tu sumu odradi povratničkim ugovorom. Vildoza je zbog toga sada u jako lošim odnosima sa Baskonijom a Real će, reklo bi se nakon ovoga, teško videti opet Kampaca u svom dresu. Meni je i dalje neverovatan podatak da jedan Oly nije mogao da ga dovede i da se tako brzo odjavio u toj licitaciji.
Verujem da je Čoki napakovao neku opasno mutnu radnju sa tom cifrom koja je nadrukana upravo da Real ni slučajno ne izjednači ponudu.
Nije tajna da Valensija godinama renta od Dubljevića 4-5 lokala, koji i nisu u njegovom vlasništvu, po bezobrazno visokim ciframa. Ne nalazim podatak da li je Realu plaćen taj dug za obeštećenje ?
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...