Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

36 minutes ago, Sindje said:

 

Pa to je poenta mojih postova. KKP u zadnjih 30 godina vode beskrupulozne bitange. Ne mozemo mi imati "nekoga" na celu koji ce biti ovcica za sisanje. Dok smo imali takve, ne da su nas sisali, nego su i koseve nosili sa Kalisa, nije to tako davno bilo. 

 

Za sportski deo se slazem, to ne treba ni Covic ni neko umesto njega da vodi. 

 

Razumem ja tebe, ali je problem sto nama pravi stetu, uglavnom zato sto ne moze da obuzda svoju sujetu. Ima toga, to da se dobro rve u ovom blatu, ali sve vise pocinje da se samoubija.

9 minutes ago, Profesor said:

Pobedom Valensije protiv Efesa, nasa pobeda tamo jos vise dobija na tezini. I rezultatski i moralno.

 

Polako s tu pobedu 😁

Edited by Firga
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:
  • Ko je vodio Partizan u poslednjih 30 godina i sta im zameras u njihovim biografijama? 
  • Zasto mislis da ne mozemo imati nekoga ko nije takav kakvim smatras KKP predsednike? 
  • I konacno, znaci Partizan nam je kriv za dugove? 

 

Aj prvo to odgovori, lepo, stalozeno, pa da pricamo dalje. 

 Znas kako ti meni napisa malopre, pa da ti odgovorim u istom maniru. Hajde me zaobidji sa ovim floskulama "lepo i stalozeno" da ti odgovaram. Nazivam stvar pravim imenom.

 

Takodje, ni ti ne citas izgleda pazljivo. Vec sam napisao ko im je vodio klub kada su postali prvaci Evrope. Ako ne znas ko je to, upotrebi Google. 

 

Od ostalih svetlih primer imas Danilovica i Duloa. Otimanje igraca od nas (recimo Luka Bogdanovic, Jovo Stanojevic i mnogi drugi), gasenje Vojvodine zbog otimanja Tepica, dovodjenje Pekovica ispred nosa Hemofarmu za lovu koja je bila plod maste Pekmenovog menadzera a koju je kkp platio, prebijanje sudija od strane PSD dok DV cuva strazu, tuca DV u hodnicima Pionira, itd.

 

Ponajvise od svega sprega sa politikom i pokroviteljstva Mirka Marjanovica i Lepog Borisa i medju tome biser iz 2007-e kada je "kosarkaska lopta koja preskace Drinu" dovela do spajanja kkp i Igokee i da je to "jedan klub" kako je tvrdio PSD. Taj klub se gasi volsebno nakon samo jedne godine i Igosi i kkp svako ide svojim putem kao da se nista nije desilo. Da li treba da ti objasnjavam kakve je kombinacija bila u pitanju? Sifra - Halo Bing, kako brat? Telekom Srpske kazes? Cijena? Prava sitnica!

 

Eto to mi smeta u njihovim biografijama, a mogao bi o tome pisati jos satima cini mi se. Toliko o tome.

 

Ne pratis opet na casu. Napisao sam da ne mozemo imati ovcu medju tim vukovima. Dok smo imali, tako smo prolazili. Sada kada imamo veceg mangasa od njih, kkp je donji. Dovedemo li opet neku "devojcicu", tako ce nam i biti. Oni i ovako vjeruju da su Bogom dani za kosarku i da je njima neko nesto oduzeo. A imali su "sistem". Veruju i da su opozicija (cirkus) i avangarda (jos veci cirkus). Uzas zivi. I zato nam treba neko ko ce da im stane nogom za vrat.

 

Ovo za dugove je toliko naivno napisano i postavljeno da ne znam sta da kazem? Hajde ovako, kaze nama EL da nas kaznjavaju, osim netacne dokumentacije, i za to sto smo dosli u stanje nefer prednosti jer nismo placali igrace nego tim parama dovodili nove. OK, ima smisla. Na stranu to sto drugi isto rade u EL. Ali zasto mi ne bi primjenili istu logiku i na kkp? Kada je Covic to pricao, opet je bio kritikovan. Ne placa kkp porez i duguje 6 mil EUR-a. A dovode milionske igrace. I ko tu onda ima nefer prednost? Znaci kada namazana vrhuska EL koristi tu logiku, onda je OK. Kada koristi Covic onda nije. 

 

Nije nama kkp kriv za dugove. Ali to da mi placamo sve igrace redovno, i budemo konkurentni, to nece da bude. I ovo smo se otvorili za Vildozu i Kampaca zato sto je vladar popizdio na nemoc limarevu da kontrolise masu pa mu ovi vicu svasta. A da ponovim, on im dao i skupe igrace, i ZO, i arenu i WC za EL. A oni njemu da voli muskarce. Pa onda odjednom nama ulece Meridian sa kojim smo mi navodno vec duze u pregovorima (Dejtonskim). Aha, kako da ne. 

 

Summa summarum - dok je stanje u drzavi kakvo jeste, Covic nam je najbolji izbor, sa svim njegovim vrlinama i manama. Ne moze kkcz da bude cista a da pliva u prljavoj bari. Ali kako god, opet je od kkp i cistija i bolja i uspesnija. 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Bukvalno. Ono, sta se sve dogadjalo, kakva je odluka doneta za Kampaca, moze da se desi da nam oduzmu pobedu, ne bi me iznenadilo.

 

Elem, zna li se kvota za sutra?

2.15 na nas 1.8 na Monako. Bice bas bas tesko sutra, sa ili bez Vildoze...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stefi88 said:

I da, pobeda protiv Valensije na gostovanju je stvarno nestvarna...

Mogu da zamislim bilo koji drugi tim bez 5 bitnih igraca da ide bilo kom timu na moge kako bi prosao.

Svaka cast Dusku jos jednom.

 

Dakle i pobeda Valencie nad Efesom je jos nestvarnija jer su igrali sa samo 6 seniora?

 

Ok, moze i tako da se gleda.

 

5 minutes ago, Sindje said:

Od ostalih svetlih primer imas Danilovica i Duloa. Otimanje igraca od nas (recimo Luka Bogdanovic, Jovo Stanojevic i mnogi drugi), gasenje Vojvodine zbog otimanja Tepica, dovodjenje Pekovica ispred nosa Hemofarmu za lovu koja je bila plod maste Pekmenovog menadzera a koju je kkp platio, prebijanje sudija od strane PSD dok DV cuva strazu, tuca DV u hodnicima Pionira, itd.

 

Kakav RSB pamflet u kojem se stalno ponavljaju iste stvari.

 

Kako je to Vojvodina ugasena zbog otimanja Tepica? To je klub koji je finansirao NIS, kao sto je i KKCZ klub koji je finansirala (i sad tek finansira) drzava. Ugaseni su jer je NIS odlucio da vise ne daje pare i ne servisira dugove.

 

5 minutes ago, Sindje said:

Ponajvise od svega sprega sa politikom i pokroviteljstva Mirka Marjanovica i Lepog Borisa i medju tome biser iz 2007-e kada je "kosarkaska lopta koja preskace Drinu" dovela do spajanja kkp i Igokee i da je to "jedan klub" kako je tvrdio PSD. Taj klub se gasi volsebno nakon samo jedne godine i Igosi i kkp svako ide svojim putem kao da se nista nije desilo. Da li treba da ti objasnjavam kakve je kombinacija bila u pitanju? Sifra - Halo Bing, kako brat? Telekom Srpske kazes? Cijena? Prava sitnica!

 

Koliko emocije u svemu ovome, steta sto je u pitanju nebulozna tvrdnja.

 

Partizan i Igokea su samo imali istu upravu, odnosno Dodik je dao pare (postao sponzor). To sto je Danilovic pricao su gluposti ranga "niko FMPu ne moze da zabrani kako ce da se zove".

 

Prvi put vidim ovu nesuvislu teoriju o "jednom klubu" - koji klub je to u pitanju Partizan Igokea ili Igokea Partizan? Koji od njih je ugasen? Hajde malo da prestanemo da pisemo ovde kao da smo na tata temi.

 

5 minutes ago, Sindje said:

Ne pratis opet na casu. Napisao sam da ne mozemo imati ovcu medju tim vukovima. Dok smo imali, tako smo prolazili. Sada kada imamo veceg mangasa od njih, kkp je donji. Dovedemo li opet neku "devojcicu", tako ce nam i biti. Oni i ovako vjeruju da su Bogom dani za kosarku i da je njima neko nesto oduzeo. A imali su "sistem". Veruju i da su opozicija (cirkus) i avangarda (jos veci cirkus). Uzas zivi. I zato nam treba neko ko ce da im stane nogom za vrat.

 

Tebe nije sramota ovakvog seksizma? Ni ne cudi me, na RSB se takav recnik uredno gajio, ali opet malo samokontrole nije na odmet.

 

5 minutes ago, Sindje said:

Ovo za dugove je toliko naivno napisano i postavljeno da ne znam sta da kazem? Hajde ovako, kaze nama EL da nas kaznjavaju, osim netacne dokumentacije, i za to sto smo dosli u stanje nefer prednosti jer nismo placali igrace nego tim parama dovodili nove. OK, ima smisla. Na stranu to sto drugi isto rade u EL. Ali zasto mi ne bi primjenili istu logiku i na kkp? Kada je Covic to pricao, opet je bio kritikovan. Ne placa kkp porez i duguje 6 mil EUR-a. A dovode milionske igrace. I ko tu onda ima nefer prednost? Znaci kada namazana vrhuska EL koristi tu logiku, onda je OK. Kada koristi Covic onda nije. 

 

Zapravo su i jedni i drugi u pravu, samo sto KKP, gle cuda, nije u toku sezone odjednom odlucio da potrosi nekoliko miliona kao da im je palo sa neba.

 

5 minutes ago, Sindje said:

Nije nama kkp kriv za dugove. Ali to da mi placamo sve igrace redovno, i budemo konkurentni, to nece da bude. I ovo smo se otvorili za Vildozu i Kampaca zato sto je vladar popizdio na nemoc limarevu da kontrolise masu pa mu ovi vicu svasta. A da ponovim, on im dao i skupe igrace, i ZO, i arenu i WC za EL. A oni njemu da voli muskarce. Pa onda odjednom nama ulece Meridian sa kojim smo mi navodno vec duze u pregovorima (Dejtonskim). Aha, kako da ne. 

 

Ne pratim ovaj tok misli, Partizan je dobio milione, navijaci i dalje nezadovoljni sto nisu prvi i onda, zbog toga, KKCZ dobije par miliona evra?

 

5 minutes ago, Sindje said:

Summa summarum - dok je stanje u drzavi kakvo jeste, Covic nam je najbolji izbor, sa svim njegovim vrlinama i manama. Ne moze kkcz da bude cista a da pliva u prljavoj bari. Ali kako god, opet je od kkp i cistija i bolja i uspesnija. 

 

 

Covic je najbolji izbor za sve ljude zeljne da stalno gledaju uspehe, trofeje i EL.

 

E zato sto se u ovoj zemlji na takav nacin gleda na sport, zato bi bilo jako dobro da oba kluba odmore od EL i da jedne sezone ne budu vise jedini favoriti za osvajanje ABA lige. Pa ce onda malo da se pracenje kosarke svede na odmor od problema u zivotu, a ne da se zivi da bi se pratio neki kosarkaski klub.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da mozemo da izbegnemo cetvrti uzastopni poraz kod kuce, ako racunamo i onu sramotu protiv Barselone. Kako da izbegnemo, ne znam. Mozda ako Ben bude mogao bar 10ak minuta, dva tri ubacaja i sira rotacija dole, plus Vildoza, 4 5 ubacaja i sira rotacija spolja. Ako uz ovo, Nedovic i Petrusev budu opet dobri, sanse su dobre.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

Za skoro 10 godina redovnog igranja EL i dalje sluzimo kao klub nad kojim se sudije uce i izivljavaju, ne biraju ni halu ni utakmicu kada ce da nas sakate. Partizan prva sezona posle dugo vremena u EL i ima sudjenje kao da je neki turski klub. Na gostovanjima imaju sudjenje kakvo mi nikada nismo imali kao domacini za sve ove godine. Velika zamerka Covicu zbog toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sindje said:

 Znas kako ti meni napisa malopre, pa da ti odgovorim u istom maniru. Hajde me zaobidji sa ovim floskulama "lepo i stalozeno" da ti odgovaram. Nazivam stvar pravim imenom.

 

Takodje, ni ti ne citas izgleda pazljivo. Vec sam napisao ko im je vodio klub kada su postali prvaci Evrope. Ako ne znas ko je to, upotrebi Google. 

 

Od ostalih svetlih primer imas Danilovica i Duloa. Otimanje igraca od nas (recimo Luka Bogdanovic, Jovo Stanojevic i mnogi drugi), gasenje Vojvodine zbog otimanja Tepica, dovodjenje Pekovica ispred nosa Hemofarmu za lovu koja je bila plod maste Pekmenovog menadzera a koju je kkp platio, prebijanje sudija od strane PSD dok DV cuva strazu, tuca DV u hodnicima Pionira, itd.

 

Ponajvise od svega sprega sa politikom i pokroviteljstva Mirka Marjanovica i Lepog Borisa i medju tome biser iz 2007-e kada je "kosarkaska lopta koja preskace Drinu" dovela do spajanja kkp i Igokee i da je to "jedan klub" kako je tvrdio PSD. Taj klub se gasi volsebno nakon samo jedne godine i Igosi i kkp svako ide svojim putem kao da se nista nije desilo. Da li treba da ti objasnjavam kakve je kombinacija bila u pitanju? Sifra - Halo Bing, kako brat? Telekom Srpske kazes? Cijena? Prava sitnica!

 

Eto to mi smeta u njihovim biografijama, a mogao bi o tome pisati jos satima cini mi se. Toliko o tome.

 

Ne pratis opet na casu. Napisao sam da ne mozemo imati ovcu medju tim vukovima. Dok smo imali, tako smo prolazili. Sada kada imamo veceg mangasa od njih, kkp je donji. Dovedemo li opet neku "devojcicu", tako ce nam i biti. Oni i ovako vjeruju da su Bogom dani za kosarku i da je njima neko nesto oduzeo. A imali su "sistem". Veruju i da su opozicija (cirkus) i avangarda (jos veci cirkus). Uzas zivi. I zato nam treba neko ko ce da im stane nogom za vrat.

 

Ovo za dugove je toliko naivno napisano i postavljeno da ne znam sta da kazem? Hajde ovako, kaze nama EL da nas kaznjavaju, osim netacne dokumentacije, i za to sto smo dosli u stanje nefer prednosti jer nismo placali igrace nego tim parama dovodili nove. OK, ima smisla. Na stranu to sto drugi isto rade u EL. Ali zasto mi ne bi primjenili istu logiku i na kkp? Kada je Covic to pricao, opet je bio kritikovan. Ne placa kkp porez i duguje 6 mil EUR-a. A dovode milionske igrace. I ko tu onda ima nefer prednost? Znaci kada namazana vrhuska EL koristi tu logiku, onda je OK. Kada koristi Covic onda nije. 

 

Nije nama kkp kriv za dugove. Ali to da mi placamo sve igrace redovno, i budemo konkurentni, to nece da bude. I ovo smo se otvorili za Vildozu i Kampaca zato sto je vladar popizdio na nemoc limarevu da kontrolise masu pa mu ovi vicu svasta. A da ponovim, on im dao i skupe igrace, i ZO, i arenu i WC za EL. A oni njemu da voli muskarce. Pa onda odjednom nama ulece Meridian sa kojim smo mi navodno vec duze u pregovorima (Dejtonskim). Aha, kako da ne. 

 

Summa summarum - dok je stanje u drzavi kakvo jeste, Covic nam je najbolji izbor, sa svim njegovim vrlinama i manama. Ne moze kkcz da bude cista a da pliva u prljavoj bari. Ali kako god, opet je od kkp i cistija i bolja i uspesnija. 

 


Saglasan!!!

 

Dosta je stvari moglo pametnije i bolje, ali ovim “Fincima” po Balkanu treba neko ko je spreman na “Bekstvo iz Šošenka” kroz kanalizacionu cev…

 

 

Tako da dok se ne regulišu finansije dugoročno i dok sudije ne počnu da sviraju čisti koš Holinsa od tablu, koji treba da donese Aba ligu, obe ruke za Đenara Gatuza sa naočarima i ponekad dobrim humorom na čelu našeg kluba…

 

#ZVEZDAIZNADSVIH

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

E zato sto se u ovoj zemlji na takav nacin gleda na sport, zato bi bilo jako dobro da oba kluba odmore od EL i da jedne sezone ne budu vise jedini favoriti za osvajanje ABA lige. Pa ce onda malo da se pracenje kosarke svede na odmor od problema u zivotu, a ne da se zivi da bi se pratio neki kosarkaski klub.

 

100 % se slažem sa ovim. Posebno je odnos naših navijača prema sportskoj priredbi postao bolestan, a eskalirao je onim ratom protiv Budućnosti.

Naravno da svi žele pobede i trofeje i čak i jeste bilo raznih muljanja od strane Podgoričana kada su uzeli tu titulu (ne od ovih na parketu već od Bokana) ali mi kao klub od tada ne funkcionišemo normalno. Konstantno na nož sa svima koji su iole konkurenti. Sa svima sem sa fmp-om smo se napušavali bar jednom.

 

Nije pobeda obavezna baš po svaku cenu, naši navijači se ponašaju bukvalno kao da je aba titula jedini normalan epilog a sve ostalo je krađa, antisrpstvo i šta ti znam više. Jedini smo klub ma nakvišem nivou gde bukvalno na svakoj utakmici neko nešto ubaci na parket, neretko veliki broj predmeta.

 

Ta bolest mora da stane nekako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RSB i svi ti čisto navijački forumi kao i retorika sa istih nikad nisu bili poželjni ovde..Ovo je uvek bio ozbiljan forum i nadam se da će tako i ostati...Zajebite tu priču, čim se nešto u vezi kluba kritikuje, "nisi zvezdaš", "nama neprijatelji ne trebaju pored takvih zvezdaša", "greši Čović ali boljeg nema"....To je modus operandi navijačkih foruma, jednoumlje, da se ljudi banuju ako nešto kritikuju, toga ovde nikad nije bilo.

Edited by ZiS
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Juan Carlos Garcia je sutra (danas) glavni sudija. Sudio nam je ove sezone dva puta, u pobedama protiv Asvela i Partizana, moze se reci da smo imali dobar kriterijum ali sudjenje je toliko nepredvidivo ove sezone u EL da se nikad ne zna.

 

Svakako mislim da je za nas bitnija nasa igra i energija protiv Monaka, samo eto do sada sa Garsijom ove sezone nismo imali problema, mozda Duskova "spanska karijera" ima malo uticaja na to. 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, necke said:

Juan Carlos Garcia je sutra (danas) glavni sudija. Sudio nam je ove sezone dva puta, u pobedama protiv Asvela i Partizana, moze se reci da smo imali dobar kriterijum ali sudjenje je toliko nepredvidivo ove sezone u EL da se nikad ne zna.

 

Svakako mislim da je za nas bitnija nasa igra i energija protiv Monaka, samo eto do sada sa Garsijom ove sezone nismo imali problema, mozda Duskova "spanska karijera" ima malo uticaja na to. 😁

Garcia je vrlo korektan sudija. Nije bezgresan, ali nikad ne sudi sa losom namerom. Brine Portugalac Silva. Covek je cesto hodajuca WTF odluka. Izraelac Shemesh je ok sudija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, necke said:

Juan Carlos Garcia je sutra (danas) glavni sudija. Sudio nam je ove sezone dva puta, u pobedama protiv Asvela i Partizana, moze se reci da smo imali dobar kriterijum ali sudjenje je toliko nepredvidivo ove sezone u EL da se nikad ne zna.

 

Svakako mislim da je za nas bitnija nasa igra i energija protiv Monaka, samo eto do sada sa Garsijom ove sezone nismo imali problema, mozda Duskova "spanska karijera" ima malo uticaja na to. 😁

 

More, deluje mi da koliko smo zavoleli Argentinu, toliko smo zamrzeli Spaniju. 😁

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Sindje said:

 

Zaista ne znas o cemu pises, a ako znas onda je ovo bas bezveze. Necu puno komentarisati ali ovo sto pises : "Partizan i Igokea su samo imali istu upravu, odnosno Dodik je dao pare" - smehotresna olimpijada.  

 

Napisao si da je osnovan novi klub koji je kasnije ugasen. Pa nema smesnije od toga, toliko nema veze sa realnoscu da prvi put vidim takvu teoriju.

 

50 minutes ago, Sindje said:

Cemu toliko pljuvanje po RSB? Daleko od savrsenog ali na tamosnjem pdf kosarka su se mnoge dobre stvari pokrenule. Cuo si nekada za DiD? Ili ces i to da napljujes kao i sve zivo u vezi kkcz sto pljujes?

 

Zato sto na tom forumu uopste nije bilo tolerancije za razlicito misljenje, toliko da je ugasen upravo zato sto se neko usudio da napise stav koji se ne svidja tvrdokornim navijacima.

 

48 minutes ago, Setite se 2011 said:

Pa zar za sve te titule nisu najzaslužniji Radonja i igrači ???

 

Ja nisam ni tvrdio da neke zle sile zele da nas uniste izvan terena, tako da naravno da mislim da su za titule zasluzni Radonjic i igraci.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ZiS said:

RSB i svi ti čisto navijački forumi kao i retorika sa istih nikad nisu bili poželjni ovde..Ovo je uvek bio ozbiljan forum i nadam se da će tako i ostati...Zajebite tu priču, čim se nešto u vezi kluba kritikuje, "nisi zvezdaš", "nama neprijatelji ne trebaju pored takvih zvezdaša", "greši Čović ali boljeg nema"....To je modus operandi navijačkih foruma, jednoumlje, da se ljudi banuju ako nešto kritikuju, toga ovde nikad nije bilo.

 

Ja naravno pisem samo u svoje ime. Ako se ovaj post i delimicno odnosio na mene - Gde sam konkretno naveo da neko "nije zvezdas" i "da nama neprijatelji ne trebaju pored takvih zvezdasa"? 

 

Ovo "gresi Covic ali boljeg nema" - to je isto misljenje, kao sto je i misljenje da Covic treba da ode. Zar nije jednumlje da su svi na istoj strani, recimo protiv Covica? Samim time sto si ovo napisao opovrgavas samog sebe da je ovo ozbiljan forum.

 

Koje retorika sa RSB? Bila je prepiska izmedju mene i Kooineeperk-a. Pitao je sto ne volim rukovodstva kkp i ja sam odgovorio. Ni jedan od nas nije spomenuo RSB dok se Goldbeg nije umesao. S tim u vezi, da li to znaci da je RSB izmislio da je PSD tukao sudije u Vrscu? Da li je RSB izmislio da se DV tuce po hodnicima Pionira?

 

I kada vec pisemo, opet da kazem. RSB podforum kosarka je mnogo dobrih stvari pokrenuo (DiD, kupovine karata za utakmice slabije platezno sposobnim studentima koji dobro uce, mislim i da je Dr Leki svoje fenomenalne majice najvise radio i plasirao putem RSB, itd). Na tom RSB pdf kosarka je velika vecina ljudi podrzala Alena Omica kada je bila citava ona frka a vecina ljudi koji su tamo pisali su esencija zvezdastva i kako se voli klub i podrzava na sve nacine. Strucne analize utakmica i igraca koje je tamo nekolicina ljudi pisala su bile sjajne. I na kraju krajeva, onaj ko je imalo pratio, zna zasto je taj forum ugasen. I opet, pricam o pdf kosarka, na druge pdf tamo nisam zalazio.

 

13 minutes ago, goldberg said:

 

Napisao si da je osnovan novi klub koji je kasnije ugasen. Pa nema smesnije od toga, toliko nema veze sa realnoscu da prvi put vidim takvu teoriju.

 

 

Zato sto na tom forumu uopste nije bilo tolerancije za razlicito misljenje, toliko da je ugasen upravo zato sto se neko usudio da napise stav koji se ne svidja tvrdokornim navijacima.

 

 

Ja nisam ni tvrdio da neke zle sile zele da nas uniste izvan terena, tako da naravno da mislim da su za titule zasluzni Radonjic i igraci.

Napisao sam da su se spojili kkp i Igokea. A zasto je to uradjeno, i to sam napisao. Sigurno nije da bi Dodik bio sponzor kkp. Mogao je to i bez fuzije kkp i igokee da to uradi i da kkp svoje pare.  

 

RSB jeste bio ugasen zbog sukoba koji je pretio da izbije zbog neslaganja ljudi koji su vodili pdf kosarka sa tvrdim jezgrom navijaca. Ali je teska neistina da se tamo nikada nije pisalo suprotno od stava Delija. Evo napisao sam gore sta je bilo u slucaju Omica, i u jos dosta prilika tipa docek Olimpijakosa i sl. Delije su se uglavnom drzale na RSB pdf fudbal a na kosarku su slabo zalazili.   

 

A ovo poslednje - pa jesu za titule zasluzni Radonjic i igraci, ali je i te igrace neko doveo. I tog Radonjica isto. I to 2x. Pa je neko tvrdoglavo ostavio tog Radonjica na klupi kada su mu svi htjeli skinuti glavu onomad zbog losih rezultata. Jeli tako? De sjeti se malo. 

     

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sindje said:

 Znas kako ti meni napisa malopre, pa da ti odgovorim u istom maniru. Hajde me zaobidji sa ovim floskulama "lepo i stalozeno" da ti odgovaram. Nazivam stvar pravim imenom.

Lepo i stalozeno je upravo suprotno od ovog kako si odgovorio 🙂 

 

A ovo ostalo... 

1 hour ago, Sindje said:

Takodje, ni ti ne citas izgleda pazljivo. Vec sam napisao ko im je vodio klub kada su postali prvaci Evrope. Ako ne znas ko je to, upotrebi Google. 

 

Od ostalih svetlih primer imas Danilovica i Duloa. Otimanje igraca od nas (recimo Luka Bogdanovic, Jovo Stanojevic i mnogi drugi), gasenje Vojvodine zbog otimanja Tepica, dovodjenje Pekovica ispred nosa Hemofarmu za lovu koja je bila plod maste Pekmenovog menadzera a koju je kkp platio, prebijanje sudija od strane PSD dok DV cuva strazu, tuca DV u hodnicima Pionira, itd.

 

Ponajvise od svega sprega sa politikom i pokroviteljstva Mirka Marjanovica i Lepog Borisa i medju tome biser iz 2007-e kada je "kosarkaska lopta koja preskace Drinu" dovela do spajanja kkp i Igokee i da je to "jedan klub" kako je tvrdio PSD. Taj klub se gasi volsebno nakon samo jedne godine i Igosi i kkp svako ide svojim putem kao da se nista nije desilo. Da li treba da ti objasnjavam kakve je kombinacija bila u pitanju? Sifra - Halo Bing, kako brat? Telekom Srpske kazes? Cijena? Prava sitnica!

 

Eto to mi smeta u njihovim biografijama, a mogao bi o tome pisati jos satima cini mi se. Toliko o tome.

 

Ne pratis opet na casu. Napisao sam da ne mozemo imati ovcu medju tim vukovima. Dok smo imali, tako smo prolazili. Sada kada imamo veceg mangasa od njih, kkp je donji. Dovedemo li opet neku "devojcicu", tako ce nam i biti. Oni i ovako vjeruju da su Bogom dani za kosarku i da je njima neko nesto oduzeo. A imali su "sistem". Veruju i da su opozicija (cirkus) i avangarda (jos veci cirkus). Uzas zivi. I zato nam treba neko ko ce da im stane nogom za vrat.

 

Ovo za dugove je toliko naivno napisano i postavljeno da ne znam sta da kazem? Hajde ovako, kaze nama EL da nas kaznjavaju, osim netacne dokumentacije, i za to sto smo dosli u stanje nefer prednosti jer nismo placali igrace nego tim parama dovodili nove. OK, ima smisla. Na stranu to sto drugi isto rade u EL. Ali zasto mi ne bi primjenili istu logiku i na kkp? Kada je Covic to pricao, opet je bio kritikovan. Ne placa kkp porez i duguje 6 mil EUR-a. A dovode milionske igrace. I ko tu onda ima nefer prednost? Znaci kada namazana vrhuska EL koristi tu logiku, onda je OK. Kada koristi Covic onda nije. 

 

Nije nama kkp kriv za dugove. Ali to da mi placamo sve igrace redovno, i budemo konkurentni, to nece da bude. I ovo smo se otvorili za Vildozu i Kampaca zato sto je vladar popizdio na nemoc limarevu da kontrolise masu pa mu ovi vicu svasta. A da ponovim, on im dao i skupe igrace, i ZO, i arenu i WC za EL. A oni njemu da voli muskarce. Pa onda odjednom nama ulece Meridian sa kojim smo mi navodno vec duze u pregovorima (Dejtonskim). Aha, kako da ne. 

 

Summa summarum - dok je stanje u drzavi kakvo jeste, Covic nam je najbolji izbor, sa svim njegovim vrlinama i manama. Ne moze kkcz da bude cista a da pliva u prljavoj bari. Ali kako god, opet je od kkp i cistija i bolja i uspesnija. 

 

 

Evo, citam i ne znam da li da se smejem ili da placem, da sazaljevam, evo, ne znam 🙂 

 

Nije sporno da se brljalo i sa "njihove" strane (neke stvari koje pominjes su dokazane, za neke su se blago izvukli a neke si debelo preuvelicao), kao sto nije sporno da ni mi nismo cisti (bolje da ne navodim, pogotovo ono sto znam iz novije istorije - npr. o sponzorima i kako se tu muti, bolje nemoj da me teras da listam jer cu biti gori od komsija - jer za razliku od nekih ja itekako gledam nase dvoriste a ne prvo komsijsko).

 

Dokle god ti mislis da pravedan cilj opravdava koriscenje zabranjenih sredstava, jer, Boze moj, "pa vidite, i oni ih koriste", nece nama svima zajedno biti bolje. Nikada. Ali to ti, kao i velika vecina ljudi u Srbiji, na zalost nase Srbije, ne kapira. Upali smo (kazem smo jer i mi koji razumemo smo u govnima zbog vas koji ne razumete) u kolotecinu tih sranja. 

 

Kazes ne mozes da imas Ovcu a oni Vukove. Pa, sine, niko ne trazi Ovcu, daj Vucjaka (odmerenog, pametnog coveka, koji ce da se suprotstavi kako treba) ili bar nekog Sarplaninca (nek ne bude toliko odmeren, moze malo sirov, ali opet daleko od divljaka Vukova). Ne, ti bi na Vukove isao coporom sujetnih Hijena?  

 

Ako neko radi nesto lose, hajde mi da radimo to isto, samo jos malo gore, za svaki slucaj. Ma daj bre...

Umesto toga, lepo, kulturno, na definisan nacin, uradis ono sto je do tebe - prijavis lose stvari, pa makar i ono sto mislis da je lose a nemas posebne dokaze, a trudis se da i dalje radis ispravno. Zato recimo ja nemam nikakav problem sa ovim sto radi Valensija - hoce ljudi da znaju jesu li nasamareni ili ne. Prosto. Jesmo li 100% ispostovali pravila ili ne. 

 

 

Ukratko - bicemo srecni ako Covic odluci da se penzionise uskoro i ostavi nam klub u kakvom-takvom neutralnom finansijskom saldu (sumnjam da ce biti pozitivan s obzirom da trosimo budzet za naredne godine - samo cu to reci). Inace, ako odluci da nastavi ovu all-in igru, jebali smo jeza u ledja koliko vec sledece godine, osim ako ne uleti neki kec ispod stola (jer ih doktor vise nema u rukavu). Da li ce KKP biti tada copor vukova koji (opet) kradu ovce i ponasaju se kao divljaci - to nije samo Zvezdin problem, to je problem koji je veci i od Zvezde i od Partizana, i nece ga niko iz samo jednog tima resiti. Ali vazno je da neko pocne da ga resava na nacin koji je dostojan sportista. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi ovakve pisanije trebalo stavljati u spojler.

 

Često je mnogo jedan goldberg na temi a sada ih ima trojica.

 

Malo ispoštujte temu koja se ipak ne zove "Nebojša Čović za i protiv".

 

Da ne pominjem da su te priče prežvakane zilion puta.

 

  • Like 14
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 Nije sporno da se brljalo i sa "njihove" strane (neke stvari koje pominjes su dokazane, za neke su se blago izvukli a neke si debelo preuvelicao), kao sto nije sporno da ni mi nismo cisti (bolje da ne navodim, pogotovo ono sto znam iz novije istorije - npr. o sponzorima i kako se tu muti, bolje nemoj da me teras da listam jer cu biti gori od komsija - jer za razliku od nekih ja itekako gledam nase dvoriste a ne prvo komsijsko).

 

Dokle god ti mislis da pravedan cilj opravdava koriscenje zabranjenih sredstava, jer, Boze moj, "pa vidite, i oni ih koriste", nece nama svima zajedno biti bolje. Nikada. Ali to ti, kao i velika vecina ljudi u Srbiji, na zalost nase Srbije, ne kapira. Upali smo (kazem smo jer i mi koji razumemo smo u govnima zbog vas koji ne razumete) u kolotecinu tih sranja. 

 

... Ali vazno je da neko pocne da ga resava na nacin koji je dostojan sportista. 

 

 

Slobodno napisi sta sam preuvelicao. Takodje bih zamolio da napises i to oko sponzora sto se muti. Forum i jeste da se na njemu pisu stvari. 

 

Nije u pitanju "cilj opravdava sredstva" vec se riba cisti od glave. Kada se na vecem i znacajnijem nivou od sporta neke stvari postave normalno, onda ce i za sport biti lakse. Mi nista dobiti necemo ako se pravimo fini. Ne zivimo u nekoj staklenoj basti, mislim na kkcz, pa da ono sto se dogadja okolo ne utice na nas. Tvoje misljenje u vezi ovoga je bas naivno. Bez ljutnje. To da mi radimo sve kako treba i po propisu, a za ostale da nas bas bude briga - u ovoj situaciji je teska utopija. 

 

Slazem se, neko treba da resava neke stvari na nacin dostojan sportista. Ali opet. To treba da se krene resavati sa nivoa viseg nego sto je sam sport a pogotovo kkcz. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sindje said:

Slobodno napisi sta sam preuvelicao.

Neplacanje Tepica ugasilo Vojvodinu je preuvelicano... nesporno je da su oni imali tapiju nad talentima pa neke i nama odvukli, ali to nije zato sto su oni bili mnogo jaki vec pre svega zato sto smo mi (nasom krivicom) bili suvise slabi. 

 

Sta mozes da nam kazes o projetku "Evropska Zvezda" koji nas je doveo do te pozicije? Jel Vesic partizanovac poslat da nas unisti ili samo jedan nesposobni zvezdas? To nas je dovelo u situaciju da budemo tu gde smo tada bili i da nasi igraci prakticno beze od nas, a drugi i ne zele da dodju. 

 

BTW Luka Bogdanovic jeste otisao u Partizan direktno, i to cisto zbog nase finansijske situacije u koju su nas Vesic & co. uvalili, ali Jovo Stanojevic kojeg navodis nije. Recimo, osim Bogdanovica, rekao bih da je najveca "kradja" bila Milos Vujanic - opet decko otisao zbog sebe i svoje karijere jer pocetkom 2000ih smo kopali sami sebi grob. 

 

6 minutes ago, Sindje said:

Takodje bih zamolio da napises i to oko sponzora sto se muti. Forum i jeste da se na njemu pisu stvari. 

E pa niti hocu a niti smem jer su mi neke stvari recene u poverenju i mogu samo probleme da napravim, visestruke.

 

6 minutes ago, Sindje said:

Nije u pitanju "cilj opravdava sredstva" vec se riba cisti od glave. Kada se na vecem i znacajnijem nivou od sporta neke stvari postave normalno, onda ce i za sport biti lakse. Mi nista dobiti necemo ako se pravimo fini. Ne zivimo u nekoj staklenoj basti, mislim na kkcz, pa da ono sto se dogadja okolo ne utice na nas. Tvoje misljenje u vezi ovoga je bas naivno. Bez ljutnje. To da mi radimo sve kako treba i po propisu, a za ostale da nas bas bude briga - u ovoj situaciji je teska utopija. 

 

Slazem se, neko treba da resava neke stvari na nacin dostojan sportista. Ali opet. To treba da se krene resavati sa nivoa viseg nego sto je sam sport a pogotovo kkcz. 

Moje misljenje i rezonovanje neka bude naivno. Ali tvoje je opasno i vodi nas (a i tebe) u propast. Kao i celu drzavu. Isti mindset stvar problem izmedju Srbije i sveta (da li mi treba da se dozovemo pameti da bi bili postovani ili stalno da isterujemo neku pravdu), kao i u slucaju drzave i klubova (slicno, sto bi mi bili bolji kad je drzava takva kakva jeste). 

 

BTW, sa takvim stavovima je upitno koliko ces i ovde izdrzati. Ali to nije moj problem. Dao sam ti savet, od mene vise nego dosta. A mogao sam da cutim i da se samo zlurado smejem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Red je da bar ovde zatvorimo priču o smanjenju suspenzije klubu. Novinari će svejedno sa tom temom nastaviti verovatno tamo do derbija da smaraju Fakunda, Duška i igrače kojima je sada najteže...raspored, povrede...bedak sa Barsom...bedak sa Polonarom.
Nadam se da tužba sudu u Lozani nije opcija o kojoj klub razmišlja ako je ostala jedna racionalna glava u upravi...ili jedan pismen pravnik sa poznavanjem te materije.
Kakva god da bude ta presuda, verovatno neće doći pre jeseni a mi zbog fajta sa EL, sada i na tom nivou, sledeću sezonu od stranaca nećemo moći da zadržimo ni ovog jednog crnogorca jer će moći da nadje bar EC klub.
Gde je smisao da jedan KKCZ pokrene proces protiv privatne franšize koja nema alternativu u tom rangu i u kojoj igra šatro na osnovu osvojene titule a tehnički njenom milošću da mu dodeli jednosezonsku licencu. Takmičimo se na osnovu ugovora i po pravilima koja smo dokazano prekršili i kažnjeni smo zbog lažiranja dokumenata koji su traženi na uvid kao dokaz da je klub isplatio ili redovno isplaćuje ugovorena zaostala potraživanja bivših igrača i trenera jer smo prijavljeni pošto upravo dovodimo najskupljeg igrača u istoriji kluba i regionalne košarke. Alu proces je verovatno pokrenut još kod potpisivanja Vildoze.
Pred Čokijem su sada samo dve opcije:
Da "play dead" taktikom pokaže strpljenje do marta i pruži priliku i klubu i Dušku spasitelju i jebenom Kampacu da demonstriraju košarku po kojoj će nas pamtiti sve i da kompletni odigramo samo tih 9 EL tekmi...

...ili da svima i na sva zvona obznani kako neće njemu Euroliga da pakuje roster pa mu ovi i pre famoznog 01. marta izgrabuljaju još neki fejk dokument, prekršaj ili nevezivanje pojasa i suspenziju sa guštom produže, čisto fore radi, do Dana žena.
Pa ti bandoglavi posle objašnjavaj i nazivnom i generalnom ali i master sponzoru i generacijama koje dolaze kako si krunisao pet decenija u košarci sa ABA igračem od 2-3 miliona, uzeo regionalnu titulu i narednu deceniju gulio FIBA Ligu šampiona.





  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Sindje said:

Napisao sam da su se spojili kkp i Igokea. A zasto je to uradjeno, i to sam napisao. Sigurno nije da bi Dodik bio sponzor kkp. Mogao je to i bez fuzije kkp i igokee da to uradi i da kkp svoje pare.  

 

Pa to je i uradio - Partizan (ranije Mobtel, Pivara MB, itd. itd.) promenio je ime u Partizan Igokea, Igokea je promenila ime u Igokea Partizan.

 

To je ono sto vecina smatra da se desilo, sto se u realnosti desilo. Tvoja teorija je - Partizan i Igokea su se spojili, ali i pored toga su nastavili da postoje kao dva kluba, onda se neki klub ugasio (koji KKPI ili KKIP?) i svako je otisao na svoju stranu.

 

Fuzija je kada se dva kluba spoje u jedan sasvim treci - primer za to je KK Cedevita Olimpija koja je naslednik i jednog i drugog kluba, ali to nije ni KK Olimpija ni KK Cedevita.

 

55 minutes ago, Sindje said:

RSB jeste bio ugasen zbog sukoba koji je pretio da izbije zbog neslaganja ljudi koji su vodili pdf kosarka sa tvrdim jezgrom navijaca. Ali je teska neistina da se tamo nikada nije pisalo suprotno od stava Delija. Evo napisao sam gore sta je bilo u slucaju Omica, i u jos dosta prilika tipa docek Olimpijakosa i sl. Delije su se uglavnom drzale na RSB pdf fudbal a na kosarku su slabo zalazili.   

 

Napisao sam da je ironicno sto je sajt/forum ugasen jer se neko drznuo da iznese drugacije misljenje od "pozeljnog", naravno da onda smatram da se tamo pisalo suprotno stavu Delija.

 

Sto se tice tolerancije drugacijih misljenja, da li bi i koliko opstao neko ko bi navijao da Partizan osvoji EC i da imamo dva predstavnika u EL (nije da delim taj stav, ali on je ovde legitiman, a tamo nije).

 

55 minutes ago, Sindje said:

A ovo poslednje - pa jesu za titule zasluzni Radonjic i igraci, ali je i te igrace neko doveo. I tog Radonjica isto. I to 2x. Pa je neko tvrdoglavo ostavio tog Radonjica na klupi kada su mu svi htjeli skinuti glavu onomad zbog losih rezultata. Jeli tako? De sjeti se malo.     

 

Mnogi mesaju dve stvari - osvajanje trofeja i rada iza terena da se stalno osvoje trofeji (sto ti i neki drugi pripisujete Covicu).

 

Nemam nista protiv da jedan klub osvaja 10 uzastopnih ABA liga ako se u tom klubu najbolje radi i ako postoji najbolji sistem. Takodje, nemam nista protiv ni da se stalno igra EL, opet, ako je tu najbolji trener i ako postoji sistem. Smeta mi kada postaje normalno da se van terena radi da se progura ucesce u EL, kada se smatra da je normalno da klub ima 5 puta veci budzet od konkurencije (ne racunajuci ovde Partizan, to vazi i za njih), smeta mi kada se pise da cemo ili igrati EL i osvajati trofeje ili se gasimo. To je paranoicno razmisljanje - sport cine i porazi, oni su blagotvorni jer i pobede cine vecim.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

Nadam se da nam tužba sudu u Lozani nije opcija o kojoj klub razmišlja ako je ostala jedna racionalna glava u upravi...ili jedan pismen pravnik sa poznavanjem ove materije.
Kakva god da bude ta presuda, verovatno neće doći pre jeseni a mi zbog fajta sa EL i na tom nivou sledeću sezonu od stranaca nećemo moći da zadržimo ni ovog jednog crnogorca.

Ocito da, zaslepljen domacim sudskim procesima, ne znas kako sud u Lozani radi. 🙂 

 

Efikasno. 

 

Da smo se zalili to bi bilo reseno u roku od mozda par nedelja, svakako brze nego sam istek kazne (jer i nema smisla zaliti se na kaznu ako mislis da presuda nece pre toga biti doneta). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocito da, zaslepljen domacim sudskim procesima, ne znas kako sud u Lozani radi. [emoji846] 
 
Efikasno. 
 
Da smo se zalili to bi bilo reseno u roku od mozda par nedelja, svakako brze nego sam istek kazne (jer i nema smisla zaliti se na kaznu ako mislis da presuda nece pre toga biti doneta). 
Ok...ali nije poenta samo u Čokijevoj pa i našoj satisfakciji što bi zabranu možda skratiti za nedelju, dve. Mnogo više rizikujemo. Nama je prestrogom kaznom i njenim istekom dan pred kraj roka za registraciju jasno poručeno gde smo u njihovoj hijerarhiji i koliko im trebamo uopšte. I do sada smo igrali PO ABA na nož a gledali u zrna do zadnjeg meseca u sezoni da li nas taj trofej vodi u EL.
Pretpostavljam kada bi Duško sada mogao da vrati vreme i sam odabere klub za Kampaca u decembru...verovatno bi ga na rukama odneo do Madrida i mirne glave roster kompletirao Polonarom i možda još jednim pojačanjem.





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...