Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ако нам шта не фали, то су ти поливалентни високи. Јовић, Поку, ФИЛИП. Уз Јокића који може до 36 у овом ритму то је одлична ситуација на високим позицијама Питање је камо су нам талентовани бекови?

 

Елем, јуче су ми у посјету током  меча биле свастике и ташта, тако да ћу само да изразим љубомору што сте ви гледали, а ја не. И да, немојте тражити да их зовем сваки пут кад игра Звезда, нећу да будем к'о Миле с мердевинама!

 

Браво Звездо!

  • Like 15
  • Thanks 2
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, uini said:

 

ne bih se slozio sa ovom tvojom tezom (ponovo); bentil je na pocetku sezone sticajem okolnosti bio prva opcija, go-to guy. sada sa pojavom ultimativnog petruseva, nije ni cetvrta a cela logika igre nam se prirodno promenila i on je sada role player, koji radi prljav posao.

 

sasvim prirodno za ovu solidno jaku euroleague ekipu, koja ce dobiti novu dimenziju sa facuom.

 

zapravo, to je samo plus za bentila, posto ocigledno nije umisljen lik i prihvata se stvari koje su logicne za tim u datom kontekstu.

 

naravno da nije toliko dobar u sporednoj ulozi, bentil je kao neki julius randle za evropu, bas ima slicne pros i cons ali ima dobar mindset, za razliku od julija.

Odigrao je jednu jako lošu partiju protiv Armanija i ljudi zaboravljaju jako dobru sezonu. On sa dolaskom Duška ima smanjenu minutažu, manje poena ali i manje uzetih šuteva ali Ivanović mu veruje, Bentil je i dalje jedna od naših glavnih opcija u napadu kada je na parketu. Kada počinje mečeve odmah imamo nekoliko akcija za njega i na osnovu realizacije istih onda manje više mu se dozira minutaža ali igra stvarno dobro i uvek isporuči na ovaj ili onaj način. Ljudi ne shvataju koliko prljavog posla završava pogotovo u završnicama. Skida četvorkama u EL lopte sa glave bukvalno.

 

Neko će reći da nisam objektivan ali ja nikad ne bih menjao igrača kao što je Bentil sa tim mentalitetom za igrača kao što je Papapetru.

 

U malom je padu sa formom ali će se i to popraviti. Ljudi koji bi da menjaju Bentila mi stvarno nisu jasni.

Edited by Wakeup
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bas velika pobjeda,ogroman doprinos svakog igraca u rotaciji sinoc.

Posebno mi je drago zbog Lazarevica,Petruseva i Dobrica.

Prva dvojica su odigrali najbolje utakmice u Zvezdinom dresu mislim,a Dobric 12 poena u zadnjoj cetvrtini u Atini ako se ne varam,kao da je citao ono pishanje po njemu na lajv temi. Jeste bio najlosiji u prvom poluvremenu,ali odma bismo ga tjerali,nazivamo ga idiotom i sta sve ne.

Ali dobro,adrenalin nas sve puca za vrijeme utakmice

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Velika pobeda.

Pored standardno dobrih Vildoze, Nedovića i Petruševa koji nas vuku napred u poslednje vreme, pohvalio bih Lazića i Pefija koji odrađuju ogroman posao na obe strane, u kontinuitetu EL utakmica. Iz senke, za tim. Iz te senke je sinoć iskočio Lazarević, možda i ključ pobede nad Oly zbog odbrane nad Vezenkovim. Odlična rola Dobrića u 4/4.

Sada postaje jasno da ovaj tim ima realan kvalitet na parketu i na klupi i da je poraz od Armanija prvenstveno došao kao posledica ubitačnog tempa i nedostatka snage i energije. Čim smo dobili nekoliko dana za odmor i treninge, Zvezda se vratila na poznati stil igre koju forsira Duško i koji nam je doneo 7 pobeda u poslednjih 8 utakmica u EL.

Sa Facuom i dobrim centrom, ali i rezervi koju imamo kod nekih igrača koji još nisu pokazali svoj maksimum, biće ovo jako nezgodna ekipa za bukvalno svakog protivnika. Mene posebno raduje što smo upisali već treću pobedu na strani, a nije prošlo ni pola ligaškog dela. Polako pokazujemo da takve pobede nisu incident i da iza njih stoji kvalitet u igračkom kadru i treneru.

Fokus na debi Facua protiv Borca, pa na spektakl protiv Barse.

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Predragdjape said:

Najbitnija stvar od svega je sto se ekipa ne predaje. Ne pada. Ne gubi samopouzdanje I zelju za pobedom cak I kada gubi. Sada, uz Kampaca I potencijalnog centra(jer poziciju 3 ne bih dirao) ni jedna ekipa protiv nas ne upisuje pobedu u napred I to na njihovom terenu. 

Upravo to. Imam osecaj da smo prethodnih godina kad god ovakvi protivnici ubace u vecu brzinu mi se pogubimo i gubimo mec za nekoliko minuta. Sada toga nema, moze Oli da ode na dvocifrenu prednost ali mi nastavljamo svoju igru i u napadu i u odbrani, i cekamo nasu sansu da krenemo da meljemo. 

 

Lazic igra kao zmaj. Kritikovao sam ga na pocetku sezone jer je stvarno bio los, ali sad vidimo da u pravom sistemu i timu moze i dalje da izvrsava svoje zadatke na parketu na visokom nivou. Samo da napomenem da u januaru puni 34 godine, a i dalje je prespreman, snazan, brz. Svaka mu cast. 

 

Protiv Barse ce biti spektakl za kraj ove sjajne godine. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da Petrušev ima izuzetan napadački repertoar. Prognozirao sam i da će biti naš najbolji visoki igrač, ali da će biti faktor u odbrani kao evropska verzija Entonija Dejvisa, to nijesam mogao naslutiti. Petrušev trenutno radi sve na terenu. Udara rampe sa strane pomoći, preuzima bekove, gura se pod košem. U napadu može praktično sve. I da širi igru šutem, i da napada leđima, i da se rola iz pika. Juče je odigrao savršeno, jedini propust je promašen zicer kad se zarolao ka košu. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Bit će Pionir pretesan 30. Bila bi i Arena. Ne znam da li je mogao atraktivniji protivnik biti. Možda jedino Real. A od nedavno sa nama ništa više nije nemoguće Eto takvu smo transformaciju doživeli. A činilo se nemoguća misija. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Igramo dobru košarku koju je zadovoljstvo gledati, biće pobeda i poraza ali nema se šta zameriti bilo kom igraču i stvarno je već postalo izuzetno smorno čitati kako se uvek nađe neki igrač kojeg bi da teraju iz ekipe, obično im se taj posle zahvali na toj "podršci" sjajnim igrama ali džaba, nalazi se odah neko novi da se menja i dovodi neka "mačka "

Ovoj ekipi trenutno nedostaje jedan igrač na centarskoj poziciji i to samo zbog povrede Martina i nema potrebe dramiti ako je neko upao u slabiju formu pošto je sezona toliko duga da će svaki igrač proći kroz period lošijeg izdanja. 

Ponovo jedva čekam kad će sledeća utakmica, to je ono što me najviše raduje.!

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mister-no said:

Duško tapne po glavi Dobrića kad ulazi i ostalo je istorija, 12p 4/4.

 

dobrić je zaista odigrao furioznu četvrtu četvrtinu: sve najbolje od ognjena spakovano u tih xy minuta.

još je impresivnije to što je tekmu počeo užasno trapavo čak i za njegove standarde loše partije ali se za razliku od istorijski očekivanog* dobrića (*ako krene dobro, dobar je - ako krene loše, truba je) vozdigao iz te banane i uleteo u ovaj mode vrhunske egzekucije. svaka čast.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...