Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Normalno je da će svi treneri da budu poređeni sa Radonjićem jer je za sada on etalon uspešnog KKCZ trenera, a ostavio je prostora da ga neko preskoči, posebno u EL. To će trajati sve do onda dok novi trener ne postane priča za sebe. Jedini je Tomić uspeo malo da se odalji od Radonjićeve senke sve dok i sam nije izgubio konce. Daj bobe da kouč Vlad ima taj kapacitet da raste i napreduje pa da pričamo o njemu a ne o Radonjiću, koji svakako ima svoje monolitno mesto u KKCZ istoriji, posebno novijoj.

 

Radonjić je dobio priliku da se razvija i profiliše kao uspješan KKCZ trener nakon što je ostavljen u Zvezdi poslije sezone u kojoj nije ispunio očekivanja.

Tako nešto bi trebalo i Jovanoviću, a možda bi ova sezone i bila dosta dobra da se pusti niz vodu, pa da se dozvoli Vladi da postane novi Radonja. Naravno, nema garancija da će to da se desi i stvari nisu tako jednostavne, ali možda.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, quentin said:

Radonjić je dobio priliku da se razvija i profiliše kao uspješan KKCZ trener nakon što je ostavljen u Zvezdi poslije sezone u kojoj nije ispunio očekivanja.

 

Radonjic je u toj "neuspesnoj" sezoni imao sam jedan kiks, poraz u polufinalu aba lige i to na F4 turniru, od Cibone. Naravno da o Jovanovicu treba suditi nakon nekog perioda, sve drugo bi bilo nefer odnos. Ali da do sada izgleda dobro, ne izgleda. Pritom, niko ne zna ni gde je ni sta radi ni kad ce ni hoce li taj Nedovic da igra, niti moze li uopste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

nije da zelim da nesto kontriram, nego, koliko euroleague ekipa moze da brani [citaj, malko limitira] njihove visoke? ima li tri takve posade?

Pa,posto sam pricao iskljucivo o visokim...visokim igracima Reala,znaci iskljucivo Tavares,Korneli,Vinsent da naravno da postoje 3 ekipe koje mogu da ih brane u meri da te ne uniste cisto zbog visine.

Stavise,ne bih se plasio debakla samo na ovaj aspekt igre da mi imamo legitimnog teskasa,Mitar je prosle godine uspesno branio Vinsenta koji cesto i sam sebe sacuva,Korneli i pored visine cesto samo coskari na trojci itd.Ali avaj pretvore se nepremostivu prepreku ako jednostavno nemas dovoljno cm da ispratis to.

Ako izgubis utakmicu samo na nove napade protivnika iz ofanzivnog skoka to je prava steta.Manje je glupo primati trojke od tablu Ljulja nego to.Zna se da su dzinovi u EL u modi.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, quentin said:

 

Radonjić je dobio priliku da se razvija i profiliše kao uspješan KKCZ trener nakon što je ostavljen u Zvezdi poslije sezone u kojoj nije ispunio očekivanja.

Tako nešto bi trebalo i Jovanoviću, a možda bi ova sezone i bila dosta dobra da se pusti niz vodu, pa da se dozvoli Vladi da postane novi Radonja. Naravno, nema garancija da će to da se desi i stvari nisu tako jednostavne, ali možda.  

Sta si ti napisao majko sveta. Ovo je nogom da se prekrstis.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smatranje neuspehom neosvajanje Aba lige pored ovakvog Partizana mislim da nije na mestu. Naravno da se treba boriti i davati sve od sebe, ali ako nam igra bude licila na nesto do kraja sezone ne vidim problem u Jovanovicevom ostanku, ipak je Zoc 20x iskusniji i realno na papiru ima tim sa vecim imenima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, necke said:

Smatranje neuspehom neosvajanje Aba lige pored ovakvog Partizana mislim da nije na mestu. Naravno da se treba boriti i davati sve od sebe, ali ako nam igra bude licila na nesto do kraja sezone ne vidim problem u Jovanovicevom ostanku, ipak je Zoc 20x iskusniji i realno na papiru ima tim sa vecim imenima.

Znaci EL i ABA nisu prioritet vise, sada je prioritet I Srpska liga - Centar?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Znaci EL i ABA nisu prioritet vise, sada je prioritet I Srpska liga - Centar?

Prioritet jeste idalje, i zelja da osvojimo Abu nije nista manja kod mene nego ranije, ali verovatnoca da cemo da osvojimo je daleko manja nego inace. Naravbo videcemo kako cemo i mi i oni izgledati u martu i aprilu, ali nazalost realnost je ovakva. Inace da je ostao DR drugacije bih razmisljao.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, necke said:

ali verovatnoca da cemo da osvojimo je daleko manja nego inace.

 

Tacno ali ne zbog snage Partizana, to je manji deo problema, nego zbog naseg frankenstajn rostera. Dokle god Vlada Jovanovic ne ukapira da mu Patrusev moze igrati SAMO na 5, nema nista od nas. Mi smo imali sasvim dovoljno novca da napravimo dobar tim. Za nakaradnu selekciju nije kriv Obradovic.

 

1. Markovic

1/2. Vildoza, Ivanovic

2. Nedovic

2/3. Lazic, Dobric,

3. Lazarevic

4. Bentil, Ilic

5. Martin, Petrusev, Mitrovic.

 

Adams, Holland, Raduljica, Kuzmic.. igraci da uskoce povremeno. Naravno, Adams na to nece pristati i od njega ocekujem razlaz uskoro.

 

EDIT: Da dodam jedno licno misljenje. Nas najveci problem je sada, koliko god bilo paradoksalno, to sto smo morali da spiskamo 7+ miliona na tim ove godine, zbog tog minimalnog budzeta evrolige. I onda imamo situaciju gde ne mozemo da platimo (a ni da privucemo) top igrace koji stvarno vrede milion + evra, nego moramo ove prosecne da preplacujemo jer para imamo. Idealno bi bilo krojiti tim od pocetka, ali to onda znaci da damo sansu Ilicu i Petrusevu da igraju momci. Ja ne mogu da verujem koliki je hejt prema tim nasim igracima. Posle se pitamo gde su nam domaci igraci u timu...

 

 

Edited by Sam B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sam B said:

 

Tacno ali ne zbog snage Partizana, to je manji deo problema, nego zbog naseg frankenstajn rostera. Dokle god Vlada Jovanovic ne ukapira da mu Patrusev moze igrati SAMO na 5, nema nista od nas. Mi smo imali sasvim dovoljno novca da napravimo dobar tim. Za nakaradnu selekciju nije kriv Obradovic.

 

1. Markovic

1/2. Vildoza, Ivanovic

2. Nedovic

2/3. Lazic, Dobric,

3. Lazarevic

4. Bentil, Ilic

5. Martin, Petrusev, Mitrovic.

 

Adams, Holland, Raduljica, Kuzmic.. igraci da uskoce povremeno. Naravno, Adams na to nece pristati i od njega ocekujem razlaz uskoro.

 

 

Imali smo novca, ali da je dat npr Radonji ne bih imao sumnje da ce ova sezona biti sa manje glavobolja. Ovako, Vladi je ovo prva EL sezona pa da vidimo sta i koliko moze.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Predragdjape said:

Postujem, ali onda dati sansu I vreme svakom treneru kao I Radonjicu...

 

Ja se slazem sa ovim, ali sam iskreno uplasen da ne bude totalni debakl. Evo ova zadnja utakmica je primer kako se jedan trener ne snalazi na promene tokom utakmice. Prvo poluvreme spremljeno dobro, odigrano dobro. Ponadali smo se. Nakon toga, Baskonija malo pritegla, nas nema nigde. A tek u odbrani... ne umemo da branimo nista. Sut za tri? Pa izadjes na sut. Ne das sut... fauliras. Pa nek daju slobodna bacanja. Vlada ne ume da se adaptira, nije imao do sada ni blizu ovakav tim a tek o protivnicima da ne pricam. 

 

Radonjic je 7 godina trenirao Buducnost sa vise ili manje uspeha, pa je i njemu trebalo vreme da se snadje.

 

Ali najveci problem je ono sto se meni cini da je Jovanovic pristao da mu kroje sastav drugi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sam B said:

 

Ja se slazem sa ovim, ali sam iskreno uplasen da ne bude totalni debakl. Evo ova zadnja utakmica je primer kako se jedan trener ne snalazi na promene tokom utakmice. Prvo poluvreme spremljeno dobro, odigrano dobro. Ponadali smo se. Nakon toga, Baskonija malo pritegla, nas nema nigde. A tek u odbrani... ne umemo da branimo nista. Sut za tri? Pa izadjes na sut. Ne das sut... fauliras. Pa nek daju slobodna bacanja. Vlada ne ume da se adaptira, nije imao do sada ni blizu ovakav tim a tek o protivnicima da ne pricam. 

 

Radonjic je 7 godina trenirao Buducnost sa vise ili manje uspeha, pa je i njemu trebalo vreme da se snadje.

 

Ali najveci problem je ono sto se meni cini da je Jovanovic pristao da mu kroje sastav drugi.

Sve su to stvari koje se uce vremenom. Ako je priprema dobra, ima potencijala. Opet kazem, ne mogu da sudim treneru kad nam glavna opcija I najbolji igrac ne igra. U Decembru kada budemo imali odredjen broj utakmica kompletni, mozemo da damo neki sud.  Svakako mislim da Jovanovic ne ide nigde do kraja ugovora bez obzira na sve...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Predragdjape said:

Sve su to stvari koje se uce vremenom. Ako je priprema dobra, ima potencijala. Opet kazem, ne mogu da sudim treneru kad nam glavna opcija I najbolji igrac ne igra. U Decembru kada budemo imali odredjen broj utakmica kompletni, mozemo da damo neki sud.  Svakako mislim da Jovanovic ne ide nigde do kraja ugovora bez obzira na sve...

 

Pa slazem se, ali u tome je poenta zapravo. Zasto da se uci na nama kako se vodi ekipa? Zato sam i pomenuo Radonjica i 7 godina iskustva. Recimo Alimpijevic SAD je nesto sasvim drugo nego li TAD. Ako smo vec dali sansu Vladi, trebalo mu je i dati sansu da sam napravi tim, ali ne ovakav za gomilom preplacenih lelemuda, vec sa ozbiljnim igracima i ozbiljnim skautingom.

 

Nas veliki problem je sto je Zvezda jako dugo bila u drugom pa cak trecem planu u nasoj kosarci. Samim tim nismo imali tu generaciju kvalitetnih igraca da izrastu u kvalitetne trenere koji bi sada bili nosac novih generacija. Mi smo tek sada, u zadnjih 7-8 godina kreirali neku generaciju igraca koji su koliko toliko vezani za Zvezdu, mozda neko i bude dobar trener nekad. Ali mi realno sada nemamo nikakav izbor osim Radonjica. Sve ostalo je ili preskupo ili nezainteresovano. Ali smatram da je bolje bilo dati Pablu Lasu da vodi tim koji je jeftiniji od ovoga, ako hoce (a verovatno ne bi hteo sto je problem) nego li da damo skup tim nekome ko je trenirao igrace dve klase ispod ovih sad. To ne ide. Vlada nek uci na nekom drugom mestu pa onda u Zvezdu. Ovo nema smisla. Nije kriv Vlada, on prosto ne moze.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

VJ je početnik, gotovo da nema CV i mora da uči. Trebalo je da Zvezda angažuje iskusnog trenera, a Vlada da bude u stručnom štabu. Kako od njega i ove sezone uopšte ne očekujem ama baš ništa, trudiću se da se što manje nerviram… Kad će više koji kurac taj Nedović da zaigra?? 😌

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Kad će više koji kurac taj Nedović da zaigra?? 😌

 

Zamisli da nije samo "Jaci udarac u butinu"...odsustvovao bi 7 godina. ovako samo 3 meseca...and counting.

 

Zanimljivo da se Covic, doktor Nebojsa, stalno izvlaci na neke "krave muzare" a Nedovic ne muze kao a? Milion evra da ladi jaja na tribini.

Edited by Sam B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je nama trener neki Stefanovic, pa da covek kaze - okej. Za godinu dana je uspostavio kakav-takav sistem u FMP-u, ekipa mu ima glavu i rep, odlicnu atmosferu i hemiju, svestan je da sve krece od odbrane, ima super odnos sa mladim igracima i ne libi se da im pruzi sansu, ima i njuha za dovodjenje igraca, kad ga slusas vidis da covek zivi za kosarku, zna sta prica, ima harizmu i radnu etiku. Jeste mlad, jeste neiskusan, desava se da baguje, ali je evidentan potencijal, hajde da ga istrpimo i vidimo moze li se pretvoriti u labuda Radonju. 

 

Problem sa cekanjem Vlade Jovanovica je sto mu je na celu uklesano da ga ne vredi cekati. Gledao sam ga svojevremeno kod Edina i Koleta, jednu smislenu recenicu za 45 minuta nije uspeo da izgovori. I to nije Radonja stil, gde vidis da je covek po prirodi zatvoren, zakopcan, ne voli mnogo da prica i neprijatno mu je pred kamerama. Vlada je sasvim opusten, ali prosto nema kapacitet da izgovori ista suvislo. Jednu jedinu misao da samostalno formulise a da to nisu neke frazetine i cisto potvrdjivanje onoga sto su voditelji prethodno rekli. Evo poslusajte mu ovo izlaganje pred Real, sa sve tetovazom bukvalno kao rendom fudbaler koji govori o kosarci. "Sigurno da su sjajna ekipa, sigurno da cemo dati sve od sebe, sigurno da je tesko..."

 

On ni u Ciboni i FMP-u ama bas nista obecavajuce nije pokazao, cak je iz oba kluba "prijateljski" najuren posle serije groznih rezultata. Uporedite njegov FMP gde su Bursac i Seslija zarili i palili sa danasnjim FMP-om. Hajlajt karijere mu je pobeda nad Obradovicem u prijateljskom mecu.

 

Uzasno vodi utakmice, jezivo je sklopio roster, harizme i energije ni u tragovima, stoji i posmatra kao mrtvo puvalo, trunku autoriteta nema, a bogami ni integriteta cim je dozvolio da ga neko pravi budalom i dovlaci mu u tim Raduljicu. Pa koji trener bi to dopustio? Cak i onaj blentavi Milojevic bi se pokupio i otisao iz fudbalskog kluba da mu sutra za pojacanje dovedu Koromana.

 

Gledam konferenciju posle Baskonije, ono je za plakanje. "Dej hit tvelv tri point sats in seknd hef, aj hev never sin somting lajk det". I to mu je analiza utakmice. Bukvalno average joe sa tribine obucen u odelo i poslat da se bavi trenerskim poslom na najvisem nivou. Nema tu govora o nekom njegovom rastu, covek je vec dostigao plafon i ocito je tu gde jeste iskljucivo jer je gazda odlucio da se malo pita za sve, a ovaj je jedini kojeg je mogao da provuce u javnosti kao nekakav "potencijal", a da usput savrseno posluzi svrsi.

 

Daj boze da gresim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fradler said:

Da je nama trener neki Stefanovic, pa da covek kaze - okej. Za godinu dana je uspostavio kakav-takav sistem u FMP-u, ekipa mu ima glavu i rep, odlicnu atmosferu i hemiju, svestan je da sve krece od odbrane, ima super odnos sa mladim igracima i ne libi se da im pruzi sansu, ima i njuha za dovodjenje igraca, kad ga slusas vidis da covek zivi za kosarku, zna sta prica, ima harizmu i radnu etiku. Jeste mlad, jeste neiskusan, desava se da baguje, ali je evidentan potencijal, hajde da ga istrpimo i vidimo moze li se pretvoriti u labuda Radonju. 

 

Problem sa cekanjem Vlade Jovanovica je sto mu je na celu uklesano da ga ne vredi cekati. Gledao sam ga svojevremeno kod Edina i Koleta, jednu smislenu recenicu za 45 minuta nije uspeo da izgovori. I to nije Radonja stil, gde vidis da je covek po prirodi zatvoren, zakopcan, ne voli mnogo da prica i neprijatno mu je pred kamerama. Vlada je sasvim opusten, ali prosto nema kapacitet da izgovori ista suvislo. Jednu jedinu misao da samostalno formulise a da to nisu neke frazetine i cisto potvrdjivanje onoga sto su voditelji prethodno rekli. Evo poslusajte mu ovo izlaganje pred Real, sa sve tetovazom bukvalno kao rendom fudbaler koji govori o kosarci. "Sigurno da su sjajna ekipa, sigurno da cemo dati sve od sebe, sigurno da je tesko..."

 

On ni u Ciboni i FMP-u ama bas nista obecavajuce nije pokazao, cak je iz oba kluba "prijateljski" najuren posle serije groznih rezultata. Uporedite njegov FMP gde su Bursac i Seslija zarili i palili sa danasnjim FMP-om. Hajlajt karijere mu je pobeda nad Obradovicem u prijateljskom mecu.

 

Uzasno vodi utakmice, jezivo je sklopio roster, harizme i energije ni u tragovima, stoji i posmatra kao mrtvo puvalo, trunku autoriteta nema, a bogami ni integriteta cim je dozvolio da ga neko pravi budalom i dovlaci mu u tim Raduljicu. Pa koji trener bi to dopustio? Cak i onaj blentavi Milojevic bi se pokupio i otisao iz fudbalskog kluba da mu sutra za pojacanje dovedu Koromana.

 

Gledam konferenciju posle Baskonije, ono je za plakanje. "Dej hit tvelv tri point sats in seknd hef, aj hev never sin somting lajk det". I to mu je analiza utakmice. Bukvalno average joe sa tribine obucen u odelo i poslat da se bavi trenerskim poslom na najvisem nivou. Nema tu govora o nekom njegovom rastu, covek je vec dostigao plafon i ocito je tu gde jeste iskljucivo jer je gazda odlucio da se malo pita za sve, a ovaj je jedini kojeg je mogao da provuce u javnosti kao nekakav "potencijal", a da usput savrseno posluzi svrsi.

 

Daj boze da gresim.

 

Hard difenz end tranzišn ofenz 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...