Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

6 minutes ago, DameTime said:

Čuj "random sestra"... Možda je veoma vezan za nju i jako mu je važno da bude tamo. U šta sve navijači neće ulaziti jer su frustrirani drugim stvarima, a svi bi na njegovom mestu postupili isto kao Bentil i želeli da dobiju taj dan.

Pa ako je vezan za nju,  niko ga ne tera da zivi toliko daleko, ima i u Gani kosarkaskih klubova. Ja mogu da se setim samo Nejmarovog odlaska na sestrin rodjendan, sto se tice sportista. 

 

Cuj znaci mu sestra, a nasim igracima ne znaci Bozic  pa opet igraju utakmice i na bozic i na badnji dan. 

 

I to nije jedan dan slobodno, to je par dana slobodno a on je valjda u obavezi da dolazi i na treninge. I sad ce se vratiti u nedelju/ponedeljak i odmah na utakmicu. 

 

Ovaj igra  u Portoriku, ovaj slavi rodjendane po Gani, jednog smo dovukli iz kampera na roud siksti sikstu...

Edited by Redstar0356
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Pa ako je vezan za nju,  niko ga ne tera da zivi toliko daleko, ima i u Gani kosarkaskih klubova. Ja mogu da se setim samo Nejmarovog odlaska na sestrin rodjendan, sto se tice sportista. 

 

Cuj znaci mu sestra, a nasim igracima ne znaci Bozic  pa opet igraju utakmice i na bozic i na badnji dan. 

 

Ko si ti da odlučuješ gde će ko da igra i koje će uslove postaviti svom poslodavcu? 

 

Bold: To je njihov izbor ili su možda prinuđeni, u svakom slučaju Bentil nema veze sa tim. On je iskoristio ovu mogućnost i u tome nema ništa loše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

 

Ko si ti da odlučuješ gde će ko da igra i koje će uslove postaviti svom poslodavcu? 

 

Bold: To je njihov izbor ili su možda prinuđeni, u svakom slučaju Bentil nema veze sa tim. On je iskoristio ovu mogućnost i u tome nema ništa loše.

Finansijer Crvene Zvezde kroz porez, jer je jos uvek drzavni klub i finansira se nasim parama. Kad Covic privatizuje  klub, onda necu iznositi svoje misljenje, svako sa svojom firmom nek radi sta oce. Dok god mogu da pricam da je nenormalno da u opstinama radi po 5 ljudi u kancelariji na poziciji fikusa, mogu i da primecujem ovakve stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2022 at 3:21 PM, Chaos Is Me said:

Večeras Adams rešava trojkom o tablu u poslednjoj sekundi i evocira uspomene na Morisa Bejlija. Direktor Bagzi mu za nagradu u svlačionici uručuje ispisnicu.

 

da je bio na terenu u poslednjem napadu kad je med dog uzeo tricu i promasio to bi se i desilo. ko da gledam. 

s tim sto ne bi dobio otkaz.

 

On 10/14/2022 at 9:09 AM, Miki28 said:

Jos ne mogu da vjerujem da smo izgubili sinoc

 

imali smo dobijen mec, jbg. dzoni dve zive lopte prodaje za cetiri laka poena, primamo trojku u poslednjoj sec iz naskoka sa 8 metara + igrac na ledjima, pa jos i 2+1 posle dobre odbrane u poslednjoj sec opet.

prodao nas je dozni, nema tu sta da se prica, lik je svojerucno prosuo 4 napada u poslednjih 4 minuta.

i opet smo imali sut za pobedu.

pao je dobra ekipa, imaju odlicnog trenera to mi najbolje znamo. uopste u celoj el nema lose ekipe, ja ne razumem da ljudi vise ne mogu da ukapiraju da su svi jaki i da je ovo kao da igras top 16.

ovo su najbolji klubovi evrope i jako je tesko bilo proci i u straom sistemu, a da ne pricam o ovom gde ti treba bar 50%+ pobeda za prolaz u top 8.

 

nema tu sta da se prica, imas 4-5 ekipa koje su gotovo sigurne za 8. real, barsa, oly, efes, fener/milano. plus jos sad nema ni ultra sigurnog cska, i jakih zenita i uniksa, pa je malo lakse.

pa su tu jos i monaco koji moze djejmsa da plati koliko hoce i ima koliko hoce, pa isto prebogati virtus. pa zajebani bajern, i mozda i vise zajebana alba. 

pa pao koji je uvek pao, gigant evropske kosarke. 

i od koga realno da budes bolji i kako da se udje u 8? kako? 

ono sto je radonja napravio u one dve sezone kad smo igrali 1/4 sa cska i ispali u poslednjem kolu iz top 8 je fenomenealan rezultat!

 

eto pao je djubre ed ekipe a ljudi doveli igraca koji je izbacio luku i sloveniju sa ep i na koga se svrsava mesecima. nista oni nisu losiji od nas, plus kad im se vrati volters + dovesce jos nekoga sigurno.

nema lose ekipe, evo juce kao baskonija je losa a imaju gedraitisa + par dobrih amera + svi sutiraju spolja. 

mozda su asvel i zalgiris najlsabije ekipe, ali i njih treba dobiti i daleko su od losih. i valensija koja deluje nikad losije.

 

i kako uci u top 8? kako? a ovde i kod komsija se to predstavlja kao neuspeh i kao neki realan cilj.

 

eto mi smo sad u minusu jer imamo poraz kuci i vec nam treba brejk + dve tekme gde smo autsajderi realno. znaci 0-4 je realnost, a relanost je bila i 1-3. 

raspored nam je los, ali sta da se radi. kao i uvek cuvati domaci teren, a svaki brejk je zlata vredan. 

eto komsije su sad pod pritiskom jer su vec odigrali dva od nekih 4-5 na papiru najlaksih gostovanja i sad su pod pritiskom da moraju da dovbiju bar 2/3 meca kod kuce. 

 

15+ pobeda je neki minimum da se razmislja o 8 i to je strasan uspeh ako se udje u 8 jer je konkurencija strasna. 

 

polako tekmu po tekmu, kao sto smo i mi i oni na 0-2 mogli smo biti na 1-1. to je sport, mi smo generalno autsajderi u  borbi za top 8 i ne treba postavljati neralne ciljeve i stalno iznova i iznova kukati kako je sezona gotova i sto ne napravimo iskorak i eto vec posle 5 kola smo zavrsili pricu o top 8 i sl.

 

dakle u prva cetiri kola imamo 3 gostovanja i tekmu sa pao. koji je rez bio ocekivan, pogtovo ako imamo u vidu da su dva od ta tri gostovanja proslogodisnjim finalistima el? 

 

idemo dalje, tekma po tekma. svaka pobeda u el je uspeh, 10+ pobeda je realnost, 15+ jako dobro, top 8 fenomenalan uspeh. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Finansijer Crvene Zvezde kroz porez, jer je jos uvek drzavni klub i finansira se nasim parama. Kad Covic privatizuje  klub, onda necu iznositi svoje misljenje, svako sa svojom firmom nek radi sta oce. Dok god mogu da pricam da je nenormalno da u opstinama radi po 5 ljudi u kancelariji na poziciji fikusa, mogu i da primecujem ovakve stvari.

E pa finansijeru Crvene Zvezde kroz porez, ti kao gradjanin Republike Srbije i Crvena Zvezda kao klub iz Republike Srbije si u duznosti da postujes najosnovnija prava koja su potvrdjena Ustavom, medjunarodnom ugovorima, Ustavom, kolektivnim ugovorima, Zakonom o radu a zamisli jedno od tih prava jeste odsustvo zbog vencanja clana uze porodice. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najjaca je fora da si ti, ja ili neko treci bitan jer eto, klub je drzavni pa se samim tim finansira uz pomoc tvojih ili mojih para kroz poreze. Izvini ali to je šupljak malo zesci. Ti mozes samo da primjetis da je to cudno i nista drugo. A i to bas nije normalno je nemas 1% potrebnih info potrebnih za zakljucivanje

Edited by Marokanac
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

E pa finansijeru Crvene Zvezde kroz porez, ti kao gradjanin Republike Srbije i Crvena Zvezda kao klub iz Republike Srbije si u duznosti da postujes najosnovnija prava koja su potvrdjena Ustavom, medjunarodnom ugovorima, Ustavom, kolektivnim ugovorima, Zakonom o radu a zamisli jedno od tih prava jeste odsustvo zbog vencanja clana uze porodice. 

Nije vencanje nego RODJENDAN. Ima kod njega na instagramu sve

Link to comment
Share on other sites

Aj da se neko napravi blentav u svojoj firmi, kompaniji, marketu, gradilistu i ode pita šefa, gazdu, robovlasnika, faraona, " e idem ja da skoknem do Gane, Amerike, Paname, na rodjendan, svadbu, na par dana..."

 

Mogu misliti odgovora, a po obicaju frka trka je, pa recimo januar je, pocetak godine i da mozda nije frka trka....

 

Mislim, nije ok, a vi kako hocete gledajte na to....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

aj ne smarajte vise o o tom kamenjaru, otisao covek da dovrsi kucu u gani, u cemu je probelm?

el mediokretitet, kamenjar, sirovina a sad ne mozemo bez njega?

 

ekipi treba bar 2-3 meseca da se poslozi, polako ljudi. 

da smo prenatrpani na 5 i na jedan, to bi i filip visnjic video.

i tu treba nesto uraditi, naci kuzu klub/proslediti ga u fmp. 

petrusev moze i na 4, tako da ostaju tri centra sto i nije preveliki problem. 

imamo kvalitet, mozete da kukate koliko hocete, tim je ok i kad se vrati nedovic i markovic + vildoza ostaje samo da se radi i radi i radi.

mozda je preglomazan roster generalno, ali to su nova pravila igre i u ovakvom ritmu tekmi deluje da je to opravdano i sa razlogom. 

 

ono sto je napozitivnije od svega je da igramo dobru odbranu, da smo u reketu jako ko zemlja a ni spolja u odbrani ne zaostajemo. 

hard difens - trnzisn ofens ne treba nikad da ode iz nas, mozda je tvorac otisao ali to je kurs sa koga ne treba silaziti i to je ono sto je napozitivnije od svega. 

jovanovicu sigurno nije lako, roster od 15+ igraca, svi hoce minute, neuigrana ekipa, puno novih igraca + plejevi mu se raspadaju + najvece pojacanje jos nije ni krocio na parket.

 

tekma po tekma!

Link to comment
Share on other sites

Jbt ovde se vise i duze raspravlja o tome sto je Ben dobio slobodan dan nego o Vildozi i pojacanju koje okrece sezonu.

Konkurencija dovela Nanelija, Papapetrua, Egzama i opet nemaju igraca kao sto je Vildoza, ovde atmosfera (skoro) ko da smo vratili Jovica.

 

Sto se Zmajceka tice ove godine su daleko veci indijanci nego lani, nema Jake da nas zatrpa a na to im se povredio i Matkovic.

Ilic nije invalid, igrao je 10 puta protiv njih i ne znam ko tamo moze da mu napravi problem, eto prilike i da se Petrusev minutima nagradi za reakciju nakon Efesa.

Za sada nam duzina rostera daje vise dobrih nego losih stvari, druga je stvar sto najmanje odsustva ima na poziciji gde smo brojniji nego sto to razum opravdava.

 

Sto se spoljne linije tice krajnje je vreme da Adams stegne malo onu stvar i preuzme odgovornost, Dzoni verovatno nece biti sav svoj ovih dana nakon Pao-a, na to ga je sigurno stigao i umor, treba nam neko raspolozen spolja da ga odmeni kao hleb nasusni.

Moze i Pitbul da povuce malo, ove EK ekipe su na njegovom nivou kvaliteta, ako se protiv takvih ne istakne bolje odma da sedne na kraj klupe. Sto se mene tice neka ponovi partiju protiv Buducnosti.

Mitar i Hasan da nastave u uzlaznoj putanji, da oladimo janzeze i u dobrom raspolozenju krenemo ka Pirinejima. Preslabi su Baskijci da bi dobili i nas i komsije, mnogo im je 3-0 kao i nama kontra skor. Ali, o tome cemo misliti od ponedeljka...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Predragdjape said:

Ali mi je neopisivo drago sto nisam poput vecine clanova foruma sa ove teme koja neprestano proziva pljuje klub, I ujedno to prozivanje razlog boravka na forumu. Elem, ni ja se ne slazem sa neki potezima kluba ali se trudim da ih razumem ...

Pa nije njemu prekjuce sestra rekla da se udaje pa je on brze bolje otisao. Logikom, on je to znao I pre potpisa za nas, te nagovestio upravi kluba na vreme. Ona je to ocigledno privatila sto je pre svega ljudski. 

 

Niko i ne kritikuje klub već se kritikuje familija Čović. To nije isto.

 

Što se tiče slučaja Bentil, ako je u pitanju svadba onda bih čak podržao familiju u odluci. Ako je reč o rođendanu onda je to stvarno neozbiljno. Bar imamo 17 igrača u rosteru...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, PERICA!!! said:

Aj da se neko napravi blentav u svojoj firmi, kompaniji, marketu, gradilistu i ode pita šefa, gazdu, robovlasnika, faraona, " e idem ja da skoknem do Gane, Amerike, Paname, na rodjendan, svadbu, na par dana..."

 

Mogu misliti odgovora, a po obicaju frka trka je, pa recimo januar je, pocetak godine i da mozda nije frka trka....

 

Mislim, nije ok, a vi kako hocete gledajte na to....

 

S obzirom da sam to licno radio, da, sta ti nije jasno?

 

Ako ja hocu, uzmem par dana slobodno, spojim sa vikendom i otputujem. 

 

Uradim to u dogovoru sa kolegama iz tima i sefom. Ne idem za kraj fiskalne godine (citaj plejof) i trudim se da izbegnem ako smo bas short-staffed ali osim toga radim kako mi odgovara.

 

Poslodavcu koji to ne odgovara masem pa-pa.

Link to comment
Share on other sites

@pustanje Bentila - mikromenadzment je izuzetno bitan, i svakako da kosarkasima treba pristupati kao individualcima. Cilj je maksimizovati ucinak, a neki igraci najbolje reaguju kad im povladjujes, a neki kad vristis na njih. Neko dobro reaguje na pohvale, a neko se posle njih opusti. Neko puca pod kritikom, a neko raste... Strucni stab mora voditi racuna o psihi svakog pojedinca. Ako je procena da ovo Benu znaci, da ce doprineti od odnosu sa njim (khm, khm, mozda kasni plata, ali si bio kuci 😉 ), da ojacava odnos sa trenerom, onda sve pet.

Samo treba biti oprezan jer je i tim 'individua', 'organizam', pa je jako nezgodno ako Bentil dobije odsustvo, a npr. Hasan ne. Nezgodno je pustiti igraca ako u timu ima tenzija, pritiska. Treba jasno definisati sta se moze, sta ne, a ne funkcionisati po sistemu izuzetaka i trulih kompromisa. Nadam se da je tako. Ja tumacim da ovo pustanje znaci da tim dobro funkcinise, da ovim ulazemo u buducnost i da nam Cedevita nije utakmica sezone.

 

I poredjenje sa 'obicnim' zaposlenima u smislu slobodnih dana je banalizacija i ovde ne stoji - ugovorima kosarkasa je jasno propisano sta moze i mora, a sta ne moze. Dogovore podrzavam, ucene (a bilo je toga ohoho) nikako. Sto se tice Sarasa, sjajna mu je bila ona konferencija, antipod npr. Kariju po tom pitanju (namerno rekoh Kariju zbog njihovih medjusobnih odnosa). Ali i Saras je 'despot' u svojoj ekipi, samo na drugaciji nacin. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...