Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

25 minutes ago, uini said:

ma pusti tito tri mladja, nismo u sfrj a evo sinoc fale tri glavnija i starija, falice tek kada se zahuktaju takmicenja @Dropkick Murphys

edit

uostalom, topic i ilic su medju tih 16(?) ako uspevam da pratim tacan broj u rosteru. nije kao da nemamo i omladine

Minus Kuzmić/Raduljica, možda i obojica

Minus Marković/Ivanović.

 

A plus bekčić tipa Gudurić s početka karijere. 

 

Nisam ulazio u generalno lošu selekciju, čisto samo ovo što imamo, a gde bi trebalo smanjiti seniore. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sam B said:

 

Ma šta ima veze, ako nam se može daj 15 robota, teška je sezona, nekom pregore licne.

Ne bre, moramo imati 12 Kojima nece goreti licne I trebati podmazivanje. Znaci svaka utakmica jak tempo od pocetka do kraja. U kojoj se naravno ocekuje maksimalni ucinak.

Edited by Predragdjape
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Cudno je da predsednik ne razmislja o tome da dovedemo jos 1 peticu. To bi resilo sve nase problems u igri.

 

Naravno, postavljaju se 2 bitna uslova:

 

1. Da je igrac 30+ godina I da je tokom karijere osakacen povredama

2. Da nije igrao ozbiljnu tekmu godinu dana

 

Pozeljno da uslovi bidnu kumulativno ispunjeni, ali pristacemo i na alternativno. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, leki bg said:

Cudno je da predsednik ne razmislja o tome da dovedemo jos 1 peticu. To bi resilo sve nase problems u igri.

 

Naravno, postavljaju se 2 bitna uslova:

 

1. Da je igrac 30+ godina I da je tokom karijere osakacen povredama

2. Da nije igrao ozbiljnu tekmu godinu dana

 

Pozeljno da uslovi bidnu kumulativno ispunjeni, ali pristacemo i na alternativno. 

A jedan Kalin Lukas vam nije valj'o. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

nba ekipe imaju regularno 15 igraca pa komotno dovedu jos par na 10odnevne ugovore, kada krenu povrede.

 

e posto ovde jos uvek takvi ugovori nisu praksa, nista ne smeta 15-16 igraca.

 

 

Ti kao u onom vicu u kojem studenta koji je ucio o zmiji pitaju o slonu, a on: "Slon je velika zivotinja koja ima surlu. Surla podseca na zmiju. Zmija je...".

 

Kakve veze KKCZ ima sa NBA ili EL uopste. Mozda ti gledas sve kroz tu prizmu jer to i pratis (za razliku od EL kosarke), ali to su dva potpuno razlicita sveta - KKCZ je klub sa jednim od najmanjih budzeta u ligi u misiji da ostvaruje pobede nad jacim i skupljim ekipama, neki random NBA klub je gigantska masinerija od ko zna koliko miliona dolara koja se bazira na ekonomskim vrednostima igraca, pa ce tako neko potpisati igraca od 35+ godina jer je veliko ime ili ce namerno gubiti meceve ako ce im to doneti neku buducu zvezdu na draftu.

 

Dalje, napisao si da podrzavas takvo bahacenje ako ce to doneti rezultate, ali kakve rezultate? Nemoj mi samo reci osvajanje domacih trofeja sa rastajanjem od price o plasmanu u TOP8 vec u januaru jer je to trosenje novca dobijenog za ucesce u EL na izivljavanje nad konkurencijom u ABA. Ja takvom projektu ne mogu da zelim nista dobro niti me isti zanima.

 

Zalgiris je 3 puta uzastopno igrao TOP8 sa 11 seniora gde su ostalo popunjavali juniori ili jeftini domaci igraci koji nisu igrali ni minuta. Od tih 11, tu su bili veterani tipa Jankunasa i Milaknisa, dakle nesto kao kod nas Lazic ili Simonovic/MJK, mozda malo bolji igraci. Radonjic koji je jedini imao ikakvih ambicija u EL je konstantno koristio 12 igraca, ostalo su bili veterani, juniori i ostali koji ne prave nikakvu razliku ni na ABA nivou.

 

Da objasnim plasticno zasto je 12 igraca sasvim dovoljno - 10 od 13 meceva na domacem terenu u nikad jacoj ABA ligi moze da se odradi i sa 3 juniora u rotaciji. Verovatno i neka gostovanja (FMP sigurno, MZT, Cibona, Split...). Ostaje oko 4-5 nezgodnih gostovanja i 3 jaka gostovanja i to je to. Sto se plata tice, ako je budzet za iste oko 4,5 miliona, to je oko 300k prosecno na 15 igraca, ali zato oko 360k ako se deli na 12 igraca.

 

Zato je, ako se zeli uspeh u EL, ako se zeli da se tamo ravnopravno igra sa mnogo jacima (sa cime ja, kao i mnogi drugi navijaci mozemo prirodno da se identifikujemo), bolje je imati neku jaku cetvorku i Ilica na 4 (opet, ovo nije NBA pa da je igrac sa 22 premlad i tek izlazi na draft!), a na 5 Martina, Kuzmica i Mitrovica, nego imati Bentila, Raduljicu i Petruseva umesto te jake cetvorke. Umesto toga, mi samo glumimo Real Madrid u regionu, bahatimo se sa 15 skupih igraca dok dva od tri rivala imaju 12 ili manje od 12 jer i u slucaju povreda ili lose forme lagano mozemo da dignemo nekog Raduljicu iz podruma. Problem je da onda u EL skoro niko ne pravi razliku jer je visak para potrosen na igrace koji bleje na tribinama, ali sta ces, narativ je takav da treba spreciti klubove sa sela (tipa Buducnost ili Cedevita) da osvoje ABA i igraju EL i pobediti Partizan i to je sav smisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

 

Ti kao u onom vicu u kojem studenta koji je ucio o zmiji pitaju o slonu, a on: "Slon je velika zivotinja koja ima surlu. Surla podseca na zmiju. Zmija je...".

 

Kakve veze KKCZ ima sa NBA ili EL uopste. Mozda ti gledas sve kroz tu prizmu jer to i pratis (za razliku od EL kosarke), ali to su dva potpuno razlicita sveta - KKCZ je klub sa jednim od najmanjih budzeta u ligi u misiji da ostvaruje pobede nad jacim i skupljim ekipama, neki random NBA klub je gigantska masinerija od ko zna koliko miliona dolara koja se bazira na ekonomskim vrednostima igraca, pa ce tako neko potpisati igraca od 35+ godina jer je veliko ime ili ce namerno gubiti meceve ako ce im to doneti neku buducu zvezdu na draftu.

 

Dalje, napisao si da podrzavas takvo bahacenje ako ce to doneti rezultate, ali kakve rezultate? Nemoj mi samo reci osvajanje domacih trofeja sa rastajanjem od price o plasmanu u TOP8 vec u januaru jer je to trosenje novca dobijenog za ucesce u EL na izivljavanje nad konkurencijom u ABA. Ja takvom projektu ne mogu da zelim nista dobro niti me isti zanima.

 

Zalgiris je 3 puta uzastopno igrao TOP8 sa 11 seniora gde su ostalo popunjavali juniori ili jeftini domaci igraci koji nisu igrali ni minuta. Od tih 11, tu su bili veterani tipa Jankunasa i Milaknisa, dakle nesto kao kod nas Lazic ili Simonovic/MJK, mozda malo bolji igraci. Radonjic koji je jedini imao ikakvih ambicija u EL je konstantno koristio 12 igraca, ostalo su bili veterani, juniori i ostali koji ne prave nikakvu razliku ni na ABA nivou.

 

Da objasnim plasticno zasto je 12 igraca sasvim dovoljno - 10 od 13 meceva na domacem terenu u nikad jacoj ABA ligi moze da se odradi i sa 3 juniora u rotaciji. Verovatno i neka gostovanja (FMP sigurno, MZT, Cibona, Split...). Ostaje oko 4-5 nezgodnih gostovanja i 3 jaka gostovanja i to je to. Sto se plata tice, ako je budzet za iste oko 4,5 miliona, to je oko 300k prosecno na 15 igraca, ali zato oko 360k ako se deli na 12 igraca.

 

Zato je, ako se zeli uspeh u EL, ako se zeli da se tamo ravnopravno igra sa mnogo jacima (sa cime ja, kao i mnogi drugi navijaci mozemo prirodno da se identifikujemo), bolje je imati neku jaku cetvorku i Ilica na 4 (opet, ovo nije NBA pa da je igrac sa 22 premlad i tek izlazi na draft!), a na 5 Martina, Kuzmica i Mitrovica, nego imati Bentila, Raduljicu i Petruseva umesto te jake cetvorke. Umesto toga, mi samo glumimo Real Madrid u regionu, bahatimo se sa 15 skupih igraca dok dva od tri rivala imaju 12 ili manje od 12 jer i u slucaju povreda ili lose forme lagano mozemo da dignemo nekog Raduljicu iz podruma. Problem je da onda u EL skoro niko ne pravi razliku jer je visak para potrosen na igrace koji bleje na tribinama, ali sta ces, narativ je takav da treba spreciti klubove sa sela (tipa Buducnost ili Cedevita) da osvoje ABA i igraju EL i pobediti Partizan i to je sav smisao.

ma uini je promasio loptu ovim postom (namerno ili nenamerno), to je jasno. 
Nikakav argument povucen iz NBA ne moze da opravda nasih 5 centara i 16 igraca, ne znam samo od kada je potrebno 16 seniora Crvenoj zvezdi, a iskreno ni Real Madridu. 

 

Doduse i ti si ovde napao NBA po nekim ne bas tacnim stavkama, kao sto je izlazak na draft, gde svi najveci prospekti su na draftu vec sa 18 godina, sto nam samo govori da taj igrac od 22 godine nigde u univerzumu nije neko mladunce (osim ako je rukometni golman-onda ga ceka jos 19 godina karijere).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znam da je LeBron izasao sa 18, ali eto Draymond Green je izasao sa 22, Curry sa 21, kao i jos gomila drugih igraca. No, ja to ne pratim toliko, znam za ovih par najboljih igraca, priznajem da nisam ekspert pa onda ni ne pisem na NBA temi "kakvi slepci ovi iz NBA, niko da uzme Tavaresa koji kida u EL" (znam zasto ga niko ne uzima, jer nema neki uticaj u odbrani zbog defanzivne tri sekunde).

 

Kako god, EL kosarka je zajedncki rad 10 do 12 pojedinaca koji imaju razlicite uloge, ali su svi jako bitni. Na primer, bez Micica nema poena i asistencija, ali bez Dunstona nema odbrane. Svako ima neku svoju ulogu koja je bitna i tih igraca nema previse. NBA timovi (vecina) se svodi na jednog ili dvojicu glavnih igraca, 5-6 sporednih, ovo ostalo ni ne igra u PO (to je meni neki utisak kao autsajderu koji ne prati mnogo meceve u toj ligi).

'

Uopste, taj poriv da se evropskoj kosarci nametne izbor izmedju NBA za siromasne i amaterizacije - pa desice se na kraju ovo drugo jer su to dva razlicita sveta. Samo kao primer - Realu je u fudbalu cilj osvajanje trofeja i oni su spremni da daju mnogo vise novca za nekog talenta nego za zvezdu sa 30 godina, dok je u NBA Curry svoj najbolji ugovor potpisao nakon 30. rodjendana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Kako god, EL kosarka je zajedncki rad 10 do 12 pojedinaca koji imaju razlicite uloge, ali su svi jako bitni.

 

upravo sam stigao sa euroleague sajta, odeljak "rosters", preleteo broj igrača po ekipama.

najmanje igrača imaju monako i baskonija, po 13, alba ima 19, valensija 18, dok ostale ekipe, uključujući i žalgiris, pao, partizan, imaju po 15, poneka i 16.

 

valjda to nešto govori o aktuelnom kontekstu i trendu u evropskoj košarci?

 

nba sam pomenuo kao organizaciju koja ima iskustva u ovakvom broju tekmi koje evropske ekipe furaju, pri čemu imaju očigledne prednosti u novcu, znanju i fizikalijama igrača kojima raspolažu, da ne ponavljam od a do š post koji sam napisao dropkicku.

 

daklem, moje pominjanje nba timova je u kontekstu trenda koji očigledno i evropske ekipe prate, pri čemu od pojave korone, nba klubovi, zahvaljujući opciji 10odnevnih ugovora, propuste i 20ak igrača kroz roster.

 

ali eto, recimo da mašim poentu, imaš žalgiris x sve euroleague sastavi minus dva tima, gde se nalazi 15 ili više igrača.

možda ja ne pratim euroleague ali ti živiš u evropskoj prošlosti  : )

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem širok roster ako je svima jasno rečeno šta ih očekuje, dakle ako 4-5 igrača koji će se rotirati u 12 znaju da će to biti tako . Pristali su na to , nema ljutiš, a na treneru je da odredi ko će i koliko igrati. 

Meni je problem kompozicija tima, a ne to što ima 16 igrača. Da umesto 5 centara imamo još jednog beka bilo bi top. 

 

P.S. Sinoć sam pogledao protiv budućnosti jer nisam stigao u liveu. Svidela mi se Raduljičina rola, bogami i Mitar je odličan na početku sezone kao i Bentil. Petrušev se budi, Holand prelep šut iz izlazne kretnje.

Sudije su govna.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nas roster se moze slobodno skratiti na 13 igraca, jer ce Ilic za sada sansu imati samo u Aba ligi (i to ponekad), a Kuzmic verovatno ni tu. Pritom je Topic jos uvek dete.

 

Markovic, Adams, Ivanovic

Nedovic, Dobric

Holand, Lazarevic, Lazic

Bentil, Petrusev

Martin, Mitrovic, Raduljica

 

Dakle, to je tih 13 igraca na koje strucni stab trenutno racuna na ozbiljnijem nivou, pretpostavljam da ce Raduljica da bude van 12 ako su svi zdravi (u tom slucaju Petrusev mozda dobije koji minut na 5, a Lazarevic na 4). I to je to. Druga stvar je sto smo mi mislili da ce Ilic imati ozbiljniju minutazu, a Petrusev igrati na 5, ali ocigledno to nije ideja u klubu. 

 

Po meni je jedino Kuzmic cist visak (i to jer smo doveli Raduljicu), ali ako imamo novac da ga placamo i ako je on u stanju da trenira vredno citave sezone i uleti nekada u sastav jer nam odgovara da ga imamo protiv odredjenog protivnika onda moze i on da prodje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

upravo sam stigao sa euroleague sajta, odeljak "rosters", preleteo broj igrača po ekipama.

najmanje igrača imaju monako i baskonija, po 13, alba ima 19, valensija 18, dok ostale ekipe, uključujući i žalgiris, pao, partizan, imaju po 15, poneka i 16.

 

valjda to nešto govori o aktuelnom kontekstu i trendu u evropskoj košarci?

 

nba sam pomenuo kao organizaciju koja ima iskustva u ovakvom broju tekmi koje evropske ekipe furaju, pri čemu imaju očigledne prednosti u novcu, znanju i fizikalijama igrača kojima raspolažu, da ne ponavljam od a do š post koji sam napisao dropkicku.

 

daklem, moje pominjanje nba timova je u kontekstu trenda koji očigledno i evropske ekipe prate, pri čemu od pojave korone, nba klubovi, zahvaljujući opciji 10odnevnih ugovora, propuste i 20ak igrača kroz roster.

 

ali eto, recimo da mašim poentu, imaš žalgiris x sve euroleague sastavi minus dva tima, gde se nalazi 15 ili više igrača.

možda ja ne pratim euroleague ali ti živiš u evropskoj prošlosti  : )

Preleteo odeljak rosters je pravilno upotrebljena konstrukcija u tvom slucaju.


Da si pogledao malo bolje (mada se ne bih opkladio da nisi nego prosto guras svoj stav bez obzira na spoljasnje uticaje) video bi da Zalgiris koji pominjes ima tacno 15 igraca u rosteru i medju njima momka rodjenog krajem 2003 i momka rodjenog krajem 2004. Znaci 13 seniorskih igraca.

 

PAO ima 16 igraca u rosteru od kojih je jedan 2004, jedan 2005 (veliki talenat kazu) i jedan 2006. godiste. Znaci 13 seniorskih igraca.

 

Mi imamo 16 seniorskih igraca i od toga 5 centara. Mnogo je i nepotrebno za klub budzeta KKCZV. Ko god ne zeli to da prizna ili ne poznaje evropsku kosarku ili namerno kontrira misljenju vecine. 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...