Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

I ako je bez značaja utakmica sa Cedevitom ona je jako bitna. Bez Vildoze i Kampaca da proverimo kako, ko i koliko može. Jer videli smo sinoć da možemo lako da ponovo ostanemo bez vodećih igrača pre završetka utakmice u utakmicama odluke. I naravno, znači za nastavak pobedničke serije. Žao mi je što neće ( nadam se da grešim ) ali voleo bih da nam hala bude puna na svakoj predstojećoj utakmici jer su momci zaslužili i sada je potrebna sva moguća energija i snaga da se izgura do kraja. Biće teško ali verujem u naše momke! 🔴

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, berti said:

Saopstenje nepotrebno, izuzece pojedinih sudija je odavno trebalo tražiti.

 

Postoje dva jednostavna rešenja za ovu situaciju:

 

1. Partizan i Zvezda daju spisak sudija za koje traže izuzeće i onda im ti ne sude.

2. Za plejof se klubovima koji se sa time slože delegiraju strane sudije. Naravno, klub koji to ne želi automatski je jasno zašto to ne želi, a to je zato jer ima protekciju od strane domaćih arbitara.

Edited by Laki21
  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ako bismo osvojili Abu to bi bila mozda i najvrednija od svih do sad. Protiv nikad jaceg Obradovicevog Partizana, bez prednosti domaceg terena, sa svim turbulencijama ove sezone osvajanje titule bi bilo neverovatno.

 

I Covic da je pametan ne treba da talasa uopste do finala, ne treba da se oglasava nigde, treba spustiti tenzije maksimalno i na tu foru pokusati da se napravi brejk, jer ako ih on dodatno potpali svojim otrovnim strelicama bice jako tesko.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Resenje su strane sudije (ne FIBA, nego EL/EC). I nema sta tu da se neko ne slaze. Vecinski treba liga jos pre pocetka sezone da to obznani i gotovo.

 

A sta je sinoc tacno bio problem? Nisam gledao utakmicu osim zadnjeg faula na Pantheru koji je bio ocigledan. Zasto se igrac Buducnosti na 2 sekunde pre kraja zaletao na Panthera na liniji na centru to valjda ni on sam vise ne zna. Ali faul je svakako bio. Bez zadnjeg polja.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo na najgluplji moguci nacin izgubili pole position. Cak su i komsije mogle da se pobede u uzvratnoj utakmici da nismo bili u fazi gde u 2. poluvremenu gubimo utakmice nakon sto smo u 1. poluvremenu imali 15+ razlike. Komsije su izgubile protiv nas i Cedevite, imali srecu juce i protiv Splita. Ali, nisu se previse glupirali protiv boranije. Mi smo kiksnuli protiv Cibone i Zadra i ove sezone nije bilo nikog da nam pomogne (i ne treba)...

 

Kad nas je onomad Buducnost odrala barem smo izgubili od njih u Beogradu i u direktnom duelu odlucili prvaka ABA. Te sezone smo imali, mislim, 1:5 protiv njih. Ovo sada je osveta za lenji pristup utakmicama protiv najlaksih protivnika u ABA. A i u EL smo isti broj ili cak i vise utakmica izgubili protiv ekipa koje su takmicenje zavrsile iza nas nego od ovih ispred.

1 minute ago, Laki21 said:

BTW, zašto je Partizan kaširao Glasa?

Apsolutno najtalentovaniji od svih njihovih "domaćih" mlađih igrača?

Nije njihov, nego slovenacki valjda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Ako ne uzmemo ABA bicemo razocarani, opravdano besni na Covica... Ali, bice uvek tu i ono "jebi ga, tako je kako je..."

Oni ako ne uzmu aba ligu.... Neka sami smisle sta da urade sami sa sobom.

Nista, njima ce uteha biti Top8 ili nesto vise ako se toga dokopaju.

 

Nama bi uteha bio KRK.

Link to comment
Share on other sites

Juče gledam Zenit-Uniks i razmišljam. Eto koliko je stalo Čoviću do Zvezde kad on prodaje Frejzera Zenitu a ne Zvezdi jer Zvezda ne može da da milion. Znači pare ispred svega. Frejzer ozbiljna mala zverka i šteta što će Dimitrijević iz Uniksa kod komšija, baš gotivan bek ap plej. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, drakon1 said:

Nista, njima ce uteha biti Top8 ili nesto vise ako se toga dokopaju.

 

Nama bi uteha bio KRK.

Uteha bi bio f4, mada jos jedna sezona bez trofeja, uz poraze od nas. Tesko da im ne bio pao mrak na oči.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, drakon1 said:

Nije njihov, nego slovenacki valjda.

 

Ma ja to sve svodim pod "domaće" što ume da priča srpski.

 

Jedno davesšest puta talentovaniji od Trifunovića npr, ne kapiram kako je ovaj dobio prednost u odnosu na njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, berti said:

Uteha bi bio f4, mada jos jedna sezona bez trofeja, uz poraze od nas. Tesko da im ne bio pao mrak na oči.

Zezaš se? Pa F4 je i realno i subjektivno mnogo veći uspjeh od ABA, koja više čak i ne određuje učesnika EL.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Zezaš se? Pa F4 je i realno i subjektivno mnogo veći uspjeh od ABA, koja više čak i ne određuje učesnika EL.

F4 ok. Sve ispod toga , uz gubitak aba trofeja,je ne bas dobra sezona. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quentin said:

Zezaš se? Pa F4 je i realno i subjektivno mnogo veći uspjeh od ABA, koja više čak i ne određuje učesnika EL.

Ali ako osvojiš, određuje sam međusobni skor i čista priča ko je bolji. To što smo završili sa EL ranije u odnosu na KKP ne znači da su bolji. Da su bolji dokazaće ako osvoje ABA ligu i nas pobede u finalu ( ako uđemo i mi i oni). 

P.S. Svi bi menjali 10 ABA liga za jedan F4 ali ove godine nisu sve okolnosti bile čiste i ravnopravne.

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ABA je nama prilika za vađenje.

Ako mi uzmemo ABA-u protiv njih u finalu, a oni ostanu na četvrtfinalu EL, i jedni i drugi imaće neku satisfakciju.

Ako oni prođu na F4, sezona je njihova, taman da ih mi dobijemo na metlu u ABA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

BTW, zašto je Partizan kaširao Glasa?

Apsolutno najtalentovaniji od svih njihovih "domaćih" mlađih igrača?

 

Zato sto na tim pozicijama imaju Puntera, Andjusica, Avramovica, Nunnalija, Papapetroua i Trifunovica. To je 6 igraca za 2 pozicije, dakle ionako je guzva i jedina opcija je da Glas glumi tinejdzera i presedi celu sezonu na tribinama.

 

6 hours ago, berti said:

Ako ne uzmemo ABA bicemo razocarani, opravdano besni na Covica... Ali, bice uvek tu i ono "jebi ga, tako je kako je..."

Oni ako ne uzmu aba ligu.... Neka sami smisle sta da urade sami sa sobom.

 

Nema tu nikakve razlike, osim ako se ovi iz EL ne urazume i shvate da ne treba da daju Vuciciji dva predstavnika samo zato sto Vucic jedini na kontinentu baca milione na dva profi kosarkaska kluba.

 

Dakle, to o cemu ti pricas je scenario u kojem KKP nakon finala ABA lige ide u EC sledece sezone. Bez tog scenarija i sa "EL zeli najveci evropski derbi u svom takmicenju" jedino sto ostaje bitno je plasman u EL. Jer, sta i sad da PAO osvoji grcku ligu, da nece to magicno da ispravi sto je Oly 1. u EL, a ovi 17.?

 

Sto se tice same EL, i jedan i drugi klub su videli nikad veca ulaganja, i jedan i drugi klub su imali svoje uspone i padove, oba meca su bila neizvesna do samog kraja. Razlika je u tome sto je jedan klub uspeo da se raspadne na 3 gostovanja i ucini sezonu neuspesnom, a drugi je izbegao takav scenario, ali ni njihov plasman u TOP8 nije nekakav fenomenalan uspeh, samo OK sezona u EL.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...