Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

Pa pise se o nekim strpljenjima,cvrstinama,kontinuitetima. Oni ne prezaju ni od cega kako bi postigli dobar rezultat. Eto sada su iznajmili amerikanca koji im je doneo instant rezultat, jadno i bedno za takvu kosarkasku velesilu.

Edited by Miki8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ja gledam i papir i kako igraju ovde.

 

Slukas i pogotovo Kalates su ceo zivot zestoko precenjeni igraci. A svakako su u padu. Papanikolaua ne gledam u prajmu, nego kakav je sad.

 

Papapetru nikad nije ni bio neki igrac. Role igrac, mozemo reci i privilegovan sto je Grk pa je celu karijeru proveo u Olimpijakosu i PAO. Donji dom spanske lige mu je taman po kvalitetu, videcemo ga u Partizanu sad. Mrtvi Agravanis je od svih njih imao najveci doprinos ovde.

 

Nisam fan Papajanisa, niti vidim neki napredak. Meni je on isti sa 20 i 25 - drven i glup. Zali boze fizikalija. Isti ce biti i sa 30.

 

Larencakis i drugari sa kraja klupe ni na papiru ni prakticno nemaju nikakav doprinos.

 

Janis jeste iznad svih ovde za par klasa, ali kao sto sam rekao, ostatak Grcke uopste nije dobar kao sto se mislilo i to je bilo zamagljeno samim Janisom.

 

Takodje je dobra paralela sa nama, posto se ovde prica da je buducnost crna, ako Jokic nece da igra mi smo nivo Belgije.

 

Ako smo mi nivo Belgija, Grcka bez Janisa je nivo Velike Britanije.

 

Ne možeš da gledaš kako igraju ovde na turniru koji traje 2 nedelje, pričali smo o "objektivnom kvalitetu".

 

Za Calathesa i da se složim, mada PAO u dva navrata, Lokomotiva Kuban, Memfis, Barsa pa sad Fener ipak nešto vide u njemu, to su sve jako ozbiljni klubovi. Za Sloukasa ne mogu da se složim nikako, čovek je trostruki EL šampion sa velikom ulogom i čitavim nizom mudaških poteza, jedan od najznačajnijih i najboljih EL bekova u poslednjih 10 godina. Papanikolau je daleko od prajma ali i dalje bolji igrač od nekog Giffeya za klasu.

 

Agravanisa nisam ni pomenuo jer on jeste kanta. Papapetru je ozbiljan igrač.

 

Ako ne vidiš napredak Papajanisa to znači da ne gledaš evroligu, šta da ti radim. Čovek radi ono što zna i to vrlo dobro. Neće nikad biti bilo šta osim pnr centar ali je ogroman, skočan i ne ide dalje od opanaka.

 

Larencakis je pokidao meč protiv Nemačke npr, da si gledao znao bi. 

 

Sve u svemu, preteruješ debelo i bacaš neke paušalne ocene na malenom uzorku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne možeš da gledaš kako igraju ovde na turniru koji traje 2 nedelje, pričali smo o "objektivnom kvalitetu".

 

Za Calathesa i da se složim, mada PAO u dva navrata, Lokomotiva Kuban, Memfis, Barsa pa sad Fener ipak nešto vide u njemu, to su sve jako ozbiljni klubovi. Za Sloukasa ne mogu da se složim nikako, čovek je trostruki EL šampion sa velikom ulogom i čitavim nizom mudaških poteza, jedan od najznačajnijih i najboljih EL bekova u poslednjih 10 godina. Papanikolau je daleko od prajma ali i dalje bolji igrač od nekog Giffeya za klasu.

 

Agravanisa nisam ni pomenuo jer on jeste kanta. Papapetru je ozbiljan igrač.

 

Ako ne vidiš napredak Papajanisa to znači da ne gledaš evroligu, šta da ti radim. Čovek radi ono što zna i to vrlo dobro. Neće nikad biti bilo šta osim pnr centar ali je ogroman, skočan i ne ide dalje od opanaka.

 

Larencakis je pokidao meč protiv Nemačke npr, da si gledao znao bi. 

 

Sve u svemu, preteruješ debelo i bacaš neke paušalne ocene na malenom uzorku.

 

Slukas je jako znacajan bio u Feneru, i to se slazem.

 

Primeti da je to proslo vreme.

 

Sto se tice Kalatesa, ne bih ulazio u ta dokazivanja ako X i Y vide nesto u njemu mora da znaju za razliku od nekog tamo random forumasa iz vukojebine, taj appeal to authority ne stima kod mene, a pogotovo imajuci u vidu dugacak niz fejlova i primera igraca koji isto tako igraju u razlicitim sportovima za velike ekipe jer su odredjene nacionalnost ili jer se precenjuje njihov doprinos koji oni znaju da lepo upakaju zavezu masnicu i prodaju.

 

Uvek su se cenili igraci koji su radnici, cute i igraju, kakav je u krajnjoj liniji Kalates, i to je jedan od razloga zbog kojih konstantno igra u dobrim klubovima, ako to uzmemo u igracki kvalitet koji je deficitiran, onda je on pristojan igrac, ali ja licno smatram da je takvo gledanje potpuno suludo. A i da nije, opet, proslo vreme.

 

Sam si potvrdio ovo sto si napisao da napredak Papajanisa ne postoji. On je ovo radio i kao tinejdzer, pa je recimo prevario certain someonea koji ga je draftovao. Pa je onda leteo natrag u PAO posle manje od tri godine. I igra mu je potpuno ista, puna rupa, sa ovim fizikalijama ovo sto radi bi trebalo da bude minimum minimuma. Sto ne znaci da nije upotrebljiv igrac, niti sam to napisao, ali zbog ogranicenog kosarkaskog IQa i upravo toga da ne ide dalje od opanaka jedno drvo ili panj, kako ti lakse.

 

Tajs je recimo imao mnogo trnovitiji put do NBA, sa mnogo slabijom startnom pozicijom i stariji, sto je uvek problematicno evropskom igracu i evo odrzao se tamo i licno mislim da su neuporedivi po kvalitetu. Ogromna razlika na strani Tajsa, koji se iz nekog razloga potcenjuje.

 

Sto se tice Larencakisa, svaka mu cast i naravno da sam gledao, samo mi je malo smesno da sad pominjes tu jednu utakmicu kao dokaz njegovog kvaliteta, a ovamo minimiziras ceo turnir pojedinim nemackim igracima, koji, uzgred budi receno, igraju u kontinuitetu vrlo kvalitetno, pocev od zvezda tipa Vagnera i Srudera, preko uvek potcenjivanog Loa, koji je legit EL igrac, pa do Vojtmana, Tajsa i tako dalje.


Gifaj je odlican igrac koji je odlicno uklopljen u tim i ako imam takav tim, birao bih ga 10/10 puta umesto "ozbiljnog igraca" Papapetrua, koji je vrlo prosecan igrac, da ne kazem obicna kanta, ekvivalent Hendersona i slicnih engleskih fudbalera koji da nisu Englezi veliko je pitanje da li bi uopste igrao na tom nivou.

 

Timan jeste iznenadjenje donekle, ali nije ni on sad eksplodirao sa 20 poena u proseku, ima covek ulogu i solidno je ispunjava. Da li je recimo Tanasis bolji igrac od njega, iako su totalno razliciti? Da, ali te razlike uopste nisu toliko velike kolikim se predstavljaju.

 

Objektivno, Grcka osim Janisa nije ekipa vise od nekog razumnog respekta. A ni sa Janisom nije favorit za medalje, kao sto smo videli i ovde.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Miki8 said:

Pa pise se o nekim strpljenjima,cvrstinama,kontinuitetima. Oni ne prezaju ni od cega kako bi postigli dobar rezultat. Eto sada su iznajmili amerikanca koji im je doneo instant rezultat, jadno i bedno za takvu kosarkasku velesilu.

Nije problem što se ne slažeš sa mnom, nije problem ni što misliš da sam budala i što pokušavaš da ismiješ tu budalu, ali je svođenje svega što je Španija pokazala na ovom takmičenju( a i inače u poslednjih 30 godina, vjerovatno i duže, jer eto, from the top of my head, ta zemlja je igrala i finale na OI 1984., odnosno čak i bez Lorenzoa Browna imaju nešto malo košarkaške tradicije i znanja) na to da su kupili Amerikanca koji im je donio instant rezultat je ozbiljan kognitivni problem. Naročito kad imamo u vidu da u ovoj inkarnaciji reprezentacije Španije 11 igrača igra između 15 i 24 minuta po utakmici.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem u toj vasoj diskusiji je sto Spanija zapravo nista nije pokazala i zasluzila je da bude u polufinalu koliko i Poljska, s tim sto oni nisu imali ludilo partiju kojom bi izbacili favorita, nego su igrali sa reprezentacijama koje pre prvenstva nisu smatrane za ozbiljne.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Najveci problem u toj vasoj diskusiji je sto Spanija zapravo nista nije pokazala i zasluzila je da bude u polufinalu koliko i Poljska, s tim sto oni nisu imali ludilo partiju kojom bi izbacili favorita, nego su igrali sa reprezentacijama koje pre prvenstva nisu smatrane za ozbiljne.

Niko nista nije pokazao osim Njemaca i Srbija je najjaca.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

kada kazes "nista nije pokazala", pretpostavljam da eliminises jedno 70% vaznih stvari za dobru basket ekipu @McLeod. ljudi nemaju uber talenta, ne igraju spektakularno ali neke stvari rade borderline spektakularno i to u kontinuitetu.

 

Kad kazem nista nije pokazala smatram da je kvalitet njihove igre i u proseku i u peaku nizi od pola reprezentacija koje su ispale u osmini. Protiv Litvanije su odigrali mozda i najbolje, ali se tu Litvanija i njihov selektor izglupirao, nekako su dobili u QF, grupa im je bila preslaba i evo ih u SF.

 

Svaka njima cast, ali kvalitet izvedbe je tanak.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj  hrvat sa poljske klupe  govri o nekom kalkulisanju  na utakmici sa nama   Da sa njima odigramo seriju od deset utakmica ne bi nas dobili  nijednu . Ali eto prodjose u polufinale preko pijanih slovenaca . Ipak medalju nece osvojiti, ocekujem da ih francuzi  dobiju velikom razlikom i koga god da dobiju u utakmici za trece mesto,  izgubice  lako  i od te ekipe . Oni ako odu finale ili uzmu medalju ja prestajem da pratim kosarku.

 

 

Sa Jokicem u igri otpocetka poslednje cetvrtine , imali  bi mnogo vecu sansu da dobijemo utakmicu , naravno da ne znaci da bi je sigurno dobili ali bi postojala velika verovatnoca  da  je dobijemo . Valjda je to svima jasno.  Isto vazi za vadjenje Jokica  pet minuta do kraja druge  cetvrtine, gde smo se odmah raspali, cim je ovaj izasao napolje . Nije isto zavrsiti poluvreme velikom serijom protivnika ili na odmor otici sa dvocifrenom razlikom, mozda bi sa plus 12 otisli na mnogo vecu razliku i vec tu obavili pola posla i mirnije usli u drugo poluvreme.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom je ispadao u odbrani  pri pomaganju  nasim bekovima, znajuci da oni  ne mogu ni stolicu da sacuvaju jedan na jedan, u nekoliko situacija uopste nije bila njegova geska u odbrani, kasnili  smo sa rotacijama. Na drugom gif-u je odigrao sasvim dobru odbranu iako se vratio iz te zamke koju je pokusao da postavi italijanskom pleju, Meli je ubacio tezak sut . Tu opet  nista nisi  dokazao, pogotovo tezu da je Meli nadigrao Jokica i da smo zbog Melijeve "brutalne" partije izgubili mec. Postavi gifove  italijanskih napada od petog minuta druge cetvrtine do petog minuta cetvrte cetvrtine, tu  ce odmah  da ti bude jasno sta je odlucilo mec  u korist Italijana a mozes da postavis i festival promasenih zicera i trojki nasih u istom tom vremenskom intervalu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...