Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

14 minutes ago, Drug Crni said:

Za Rebicem ne treba da zalite..bar ne za Rebicem iz ove sezone..imao je par bas kriminalnih partija u Milanu. Jedna od tih je bila bas u Maksimiru. Prvo poluvreme mu je bilo takvo, da je zasluzio da mu Pioli spici par vaspitnih..
 

Ma znam, ali ja pamtim onu energiju koju je unosio u Rusiji. EURO je odigrao loše. A tanki smo na toj strani.
Samo da Gvardiol bude spreman, za ostalo ćemo se snaći.

Btw, čitam Rangersi poludili što Dalić nije poveo Čolaka, prvog strijelca škotske lige a poveo je Budimira. Drito ono o čemu smo pisali danas 😄
I opet lupetanje kako je Hrvatska stara momčad kojoj je ovo zadnje natjecanje bez Čolaka. Ja ne znam od kuda to da smo stara momčad, al to non stop čitam od stranaca, dal novinara, dal navijača. Valjda jer Modrić ima 37 godina, pa je automatski hrvatska stara momčad. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Engleski batadjoristatm nije na spisak uvrstio Temija Abrahama pod izgovorom da "je imao losu golgetersku formu",ali je zato u tim uvrstio Kalvina Filipsa.

Ucinak Kalvina Filipsa u sezoni:
0 golova
0 asistencija
1 utakmica u EPL
1 minut igre u EPL
2 utakmice u LS
13 minuta u LS

:classic_laugh:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

FRANCUSKA konačan popis:

Goalkeepers: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Alphonse Areola (West Ham), Steve Mandanda (Rennes).

Defenders: Benjamin Pavard (Bayern Munich), Jules Koundé (Barcelona), Raphaël Varane (Manchester United), Presnel Kimpembe (PSG), William Saliba (Arsenal), Lucas Hernandez (Bayern Munich), Théo Hernandez (Milan), Ibrahima Konaté (Liverpool), Dayot Upamecano (Bayern Munich).

Midfielders: Adrien Rabiot (Juventus), Aurélien Tchouaméni (Real Madrid), Youssouf Fofana (Monaco), Mattéo Guendouzi (Marseille), Jordan Veretout (Marseille), Eduardo Camavinga (Real Madrid)

Forwards: Ousmane Dembélé (Barcelona), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Milan), Antoine Griezmann (Atlético Madrid), Christopher Nkunku (RB Leipzig).

Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, McLeod said:

Ovo je tanko, vezni red pogotovo neiskusan. Kvalitet kipi naravno, ali sumnjam da ce pretociti na teren.

Ja sam rekao isto. Ali sam rekao da ne vjerujem da bi obranili i da su kante i Pogba na popisu. Igrati će isto. Beton i kontre. Ali ne vidim ih da idu do kraja. Individualna kvaliteta je nerealna, pogotovo obrana i napad. Ali u vezi, osim Camavinge, ne vidim igrača koji može mijenjat događanja na terenu ako stvari ne budu išle kako treba. Tchouaméni je isto mald, ali za razliku od Camavinge, još ne igra toliko opušteno, bez respekta (malo je takvih općenito, zato i jesu zvijezde), Fofana isto neiskusan za taj nivo. A ako ćeš SP kroz KO fazu napadat sa Rabiotom, Guendouzijem i Veretoutom, koji je isto neiskusan za takvu pozornicu, iako ima 29 godina (valjda igra nogomet života), onda jbg. Ali ako znamo kako će igrati, veza im i nije nešto ključna. naravno da je bitna, ali ne kao Španjolcima, nama, ili Srbiji u krajnjem slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Povreda kolena, nije ni igrao ove sezone. Kombinacija Kante-usisivac i Pogba-kreator je verovatno i najveći razlog sto je Francuska postala svetski prvak, tako da će biti ogromni krater na sredini terena. Da nemaju ovako jednostavnu grupu kladio bih se da bi Francuzi nastavili niz od 2006 da svetski prvak ispadne u grupi. 

Edited by Milko Miller
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

Povreda kolena, nije ni igrao ove sezone. Kombinacija Kante-usisavac i Pogba-kreator je verovatno i najveći razlog sto je Francuska postala svetski prvak, tako da će biti ogromni krater na sredini terena. Da nemaju ovako jednostavnu grupu kladio bih se da bi Francuzi nastavili niz od 2006 da svetski prvak ispadne u grupi. 

Nek u 2. kolu puknu od Danske, i nek Tunis u 2. kolu tuče Australiju, moglo bi bit svega na Tunis-Francuska. Makar su izrazito male šanse za to, Tunis je baš tanak. Jedino da atmosfera u ekipi bude baš loša. Nešto tipa 2010. Al opet prolaze 90%.

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 3:27 PM, Bugl Khan said:

Livaković-Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa-Brozović, Modrić, Kovačić-Majer, Perišić, Budimir(Petković, Kramarić)

 

Ova trojka u sredini je takva prednost Cro reprezentacije. 3 radilice svetske klase, a pritom je Luka i majstorcina sa fudbalom u malom prstu. Ne znam da li ijedna repka na SP moze da se pohvali takvom vezom.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, threepwood said:

 

Ova trojka u sredini je takva prednost Cro reprezentacije. 3 radilice svetske klase, a pritom je Luka i majstorcina sa fudbalom u malom prstu. Ne znam da li ijedna repka na SP moze da se pohvali takvom vezom.

Trojka u vezi staje na crtu bilo kojoj reprezentaciji svijeta. Ali bilo kojoj. Btw, Kovačič je isto majstorčina s loptom u nogama. Samo još uvijek igra pod kočnicom nekom. Što se tiče samog talenta, od Kovačića smo svi u Hr očekivali da bude worldbeater. Od navijača, do novinara, do bivših igrača, do trenera, do pundita...I svi govore isto. Pusti je..nu kočnicu. Lik je u stanju uzet loptu na svojih 16 i donjet ju na protivničkih 16, otporan je na presing gotovo kao i Luka, ima pas, jak je u duelu.... čovjek nema mane osim udarca. Ali frustrira što je s 18-19 godina nosio 10ku u Interu, pa prešao u Real. Tamo zbog konkurencije naravno da nije igrao stalno, ali je igrao dosta (priče kako je non stop grijao klupu jer nije počinjao u finalima CL su za kretene). Pošto je u tim godinama htio igrati stalno, tražio je da ga puste (Real nije htio prvo, imali su ga dugoročno u planu) i prešao je u Chelsea. Tamo igra stvarno odlično, cijene ga, često se da pročitati da im je glavni veznjak...ali ja mislim da može i više. Al izgleda da ima neku kočnicu u glavi koja mu ne da da se opusti i dominira. kao da je zadnjih 5-6 godina isti igrač,nema napretka. I to jako frustrira ljude iz nogometa u HR. Fun fact: kao klinac na testovima u Bayernu je ostvario najbolji rezultat u povijesti. navodno najveća ocjena u svim kategorijama. Al kako kritizirati igrača koji s 28 godina ima osvojenih 5 Liga prvaka.
Broz je službeno najbolji veznjak Serie A (sjećam se da su me na temi od Intera uvjeravali da je goli quratz od igrača, da bolje da ga nema tamo), i užasno podcjenjen igrač od nogometne javnosti. Ne hrvatske, i ne od stručnjaka. Svake godine inter odbija ponude najvećih klubova. Dali mu pare koje je tražio, uživa u Milanu i jebe mu se. Ali igrač koji ulazi u većinu momčadi na svijetu, lagano. Bez njega smo izgubljeni. Za njega baš nemamo zamjenu. Nije baš bistar van terena, ali to se na teren prelilo u stav bolnog kurtza. 1. kolo talijanskog kupa, ili finale SP, puls je isti. Promatraj ga malo, svaka utakimca isti izraz lica, nikad ni napet, a kamoli usran. Pa lik je izumio krokodil (ono kad igrači leže iza živog zida, to je on prvi napravio 🤣). Budaletina, ali za nas nezamjenjiva budaletina. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Magia said:

Ma Hrvatska sredina je jedna od najboljih na svetu, nema sta. Meni odbrana van Gvardiola ne uliva poverenje a i napad nije nesto kvalitetan, mada Perisic uvek igra kao ludak za reprezentaciju.

Ne zam da li si pratio Ligu nacija? na saint denisu, kad smo tukli Francuze prvi put u povijesti, stoperski par koji ih je izdominirao, ali baš izdominirao su bili Šutalo (22) i Erlić (24). jedan od njih 2 počinje uz Gvardiola. Lijevo beka igra Sosa (njega su nam Nijemci htjeli otet), desno Juranović (27) iz Celtica. Dečko je sezonu 20/21 odigrao u Hajduku, 21/22 u Legiji, i evo ga u Celticu. Ako neće on, može Stanišić (22) iz Bayerna. kad smo igrali s Danskom na Parkenu, Šutalo i Erlić su im radili isto što i Francuzima. Mirni na lopti, pas, iznošenje, bez panike, traži se rješenje po zemlji. U Zagrebu su igrali Gvardiol i Šutalo, i bilo je slično. Jednu grešku je imao Šutalo. Nije pokrio Eriksena na 20-ak metara. Tako da, od obrane (stoperskog para) koju smo vidjeli kao najveći problem smo dobili mladu obranu koja se postavila dominantno protiv najjačih reprezentacija u Europi.
Što se napada tiče, slažem se. Više nemamo target mana klasičnog. Nešto što smo imali uvijek, od Šukera, preko Prše, Eduarda, Mandžukića... Budimir je to, ali ne na tom nivou, tako da se od njega traže druge stvari (neumoran presing na zadnju liniju). U pravu si da Perišić za reprezentaciju poludi, igra 20% bolje nego za klub. Ali on je krilo. Imamo 2 odlična povučena (druga) napadača u Kramariću i Livaji. Ali ja se najviše nadam da će se petković pojavit željan i u formi. onda nemam straha. Glavno je da mi stvaramo prilike, ima ko će zabit. U Kvalama smo zabili 21 gol u 10 utakmica, sve bez golgetera. U LN 8 u 6 utakmica. Danska je zabila 9, Francuska 5.
Moguće da ćemo imat problem s realizacijom, ali samo ako ne budemo stvarali. Ako ćemo stvarati šanse, imamo dovoljno igrača koji mogu zabit. Nemamo Mitrovića koji spremi sve što nabaciš u 16, ali morati ćemo se snaći s ovim što imamo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja Kovacica nikad nisam preterano cenio.

 

Zestoko je precenjen po mom misljenju.

 

Dok je sa druge strane Brozovic jako potcenjen, meni je on bolji igrac.

 

Kovacic je klasican igrac kojem kad sastavis hajlajtse ima sve, a zapravo je nekonstantan, a kad nije fizicki tip top spreman bukvalno je rupcaga na terenu.

 

A te price kako on moze mnogo, kako je bio vunderkind, pa bili su mnogi i ovo sto pruza mu jeste realnost, neki zamisljeni maksimum mi ne vidjamo jednom po sezoni od njega, ali se i dalje smatra da on "moze".

 

Nije dovoljno dobar, ne misli dovoljno brzo, nije dovoljno dobar tehnicar (ili nema poverenja u svoju tehniku), nije dovoljno brz i snazan, jednostavno, korektan igrac, ali nije svetska klasa.

 

Za ovu Hrvatsku jeste top igrac, jer Brozovic radi za dvojicu, a od Modrica se ocekuje da diriguje i povuce, pa on moze iz senke nesto napraviti.

 

Kad Modric ode i kad se daju njemu kljucevi u ruke (jer ce to biti prirodno), videcete kakav sunovrat cete doziveti.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Magia said:

Cime bi bila javnost u HR zadovoljna, kakva su ocekivanja?

Prolazak grupe jer naš čekaju baš jake reprezentacije odmah u osmini. Ne možemo izbjeći neki powerhouse nikako. Ako bi to slučajno prošli, četvtfinale bi bio sjajan uspjeh.
Ako ispadnemo u osmini, ne možeš bit nezadovoljan što si ispao od Španjolske ili Njemačke. Ali ovisit će io tome kako ćemo izgledati na turniru. Ali npr. da se u skupini E desi iznenađenje, i da osminu igramo protiv Japana ili Kostarike i ispadnemo. E onda prolazak grupe ne bi bio uspjeh nego bi prvenstvo bilo debakl. Ne bi nitko to direktno rekao, ali bi se između redova provlačila ta teza.
Uglavnom, proć grupu hrabro na koga kod pa šta bude. S tim bi javnost ( koja prati nogomet) bila zadovoljna. Idiote koji očekuju barem polufinale ne računamo.

12 minutes ago, McLeod said:

Ja Kovacica nikad nisam preterano cenio.

 

Zestoko je precenjen po mom misljenju.

 

Dok je sa druge strane Brozovic jako potcenjen, meni je on bolji igrac.

 

Kovacic je klasican igrac kojem kad sastavis hajlajtse ima sve, a zapravo je nekonstantan, a kad nije fizicki tip top spreman bukvalno je rupcaga na terenu.

Za Broza se apsolutno slažem, za Kovačića ne. Slažem se da je nekonstantan, ali nikako da je precjenjen. Pogotovo u EPL pored sve engleske drvne građe. Po meni je u TOP 10 veznjaka lige sigurno.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McLeod said:

Za ovu Hrvatsku jeste top igrac, jer Brozovic radi za dvojicu, a od Modrica se ocekuje da diriguje i povuce, pa on moze iz senke nesto napraviti.

 

Kad Modric ode i kad se daju njemu kljucevi u ruke (jer ce to biti prirodno), videcete kakav sunovrat cete doziveti.

Ovo, bez pretjerivanja, slušamo od 1998. Na kakav točno sunovrat misliš? Što bi po tebi bio sunovrat?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Ovo su rezultati Hrvatske otkad je Luka vodja ekipe: 

EP 2008: 1/4 finale

SP 2010: - 

EP 2012: grupna faza 

SP 2014: grupna faza

EP 2016: 1/8 finale 

SP 2018: finale

EP 2020: 1/8 finale

 

Ako se ignorise 2018 kao singularnost, onda je Hrvatska tim za 1/8 finale ili za ispadanje u grupi. A ispod tog nivoa neće pasti ni bez Modrica. 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milko Miller said:

Ovo su rezultati Hrvatske otkad je Luka vodja ekipe: 

EP 2008: 1/4 finale

SP 2010: - 

EP 2012: grupna faza 

SP 2014: grupna faza

EP 2016: 1/8 finale 

SP 2018: finale

EP 2020: 1/8 finale

 

Ako se ignorise 2018 kao singularnost, onda je Hrvatska tim za 1/8 finale ili za ispadanje u grupi. A ispod tog nivoa neće pasti ni bez Modrica. 

Samo smo na svih 5 boldanih prvenstava imali neviđenu nesreću, ili bili pokradeni.
2008. Mislim da ne treba spominjati što se desilo
2012. Čisti penal na Ćorluki protiv Španjolske pri rezultatu 0:0. Pobjedom prolazimo grupu. Sudac "nije vidio".
2014. vodimo 1:0 protiv brazila i Japanac doslovno izmišlja penal. Bio je na svakoj naslovnici sportskih novina na svijetu. Ko zna šta bi bilo, možda bi izgubili, ali možda bi dobili, ili igrali X. To skroz mijenja daljnnji tijek natjecanja.
2016. Protiv Portugala u osmini gađamo stativu, i Portugal iz kontre daje gol.
2018. na 0:0 sudac izmišlja faul na Griezmannu iz tog slobodnjaka primamo gol za 1:0
Nikad, ali nikad mi nismo imali sreće tako. Jedine 2 utakmice koje ja pamtim da smo bili lošiji a pobjedili su italija 2002 (sudac ih je pokrao). i Nizozemska 1998. (Ladić skinuo hrpu zicera) U 30 godina.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...