Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Haaland zabio rekordni 35. gol u (jednoj) PL sezoni.


Gledam raspored i čini mi se da su jako male šanse da Arsenal uzme titulu. Veće šanse dajem Liverpoolu za Top 4 finiš na kraju sezone. Bit će jako teško, ali uz sve 4 pobjede do kraja mislim da imaju šanse (nekih 15-20%). Man United i pogotovo Newcastle imaju teži raspored.

 

City (79 pts) - Leeds, Everton (A), Chelsea, Brighton (A), Brentford (A)


Arsenal (78) - Newcastle (A), Brighton, Nottingham (A), Wolves

 

Newcastle (65) - Arsenal, Leeds (A), Brighton, Leicester, Chelsea (A)

 

Man Utd (63) - Brighton (A), West Ham (A), Wolves, Bournemouth (A), Chelsea, Fulham

 

Liverpool (59) - Brentford, Leicester (A), Aston Villa, Southampton (A)

 

Neke šanse za Top 4 ima i Brighton ali oni imaju baš težak raspored.


Nada li se itko od Poolovih navijača plasmanu u Top 4 ili nema više šanse po vama?

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 4th and Goal said:

Haaland zabio rekordni 35. gol u (jednoj) PL sezoni.


Gledam raspored i čini mi se da su jako male šanse da Arsenal uzme titulu. Veće šanse dajem Liverpoolu za Top 4 finiš na kraju sezone. Bit će jako teško, ali uz sve 4 pobjede do kraja mislim da imaju šanse (nekih 15-20%). Man United i pogotovo Newcastle imaju teži raspored.

 

City (79 pts) - Leeds, Everton (A), Chelsea, Brighton (A), Brentford (A)


Arsenal (78) - Newcastle (A), Brighton, Nottingham (A), Wolves

 

Newcastle (65) - Arsenal, Leeds (A), Brighton, Leicester, Chelsea (A)

 

Man Utd (63) - Brighton (A), West Ham (A), Wolves, Bournemouth (A), Chelsea, Fulham

 

Liverpool (59) - Brentford, Leicester (A), Aston Villa, Southampton (A)

 

Neke šanse za Top 4 ima i Brighton ali oni imaju baš težak raspored.


Nada li se itko od Poolovih navijača plasmanu u Top 4 ili nema više šanse po vama?

 

 

 

Arsenal bi i mogao da dobije sve do kraja, problem je sto Siti tesko da moze da ih izgubi. Da su Brajton i Brentford gostovanja do meceva sa Realom, mislim da bi sansa postojala, jer bi tu definitivno cuvao i Halanda i De Brujnea i moguce i Bernarda Gvardiola, a to je bez njih druga ekipa, tako da me ne bi iznenadilo da tu izgube i 4+ boda, ali ovako tesko. Siti mora da izgubi 5 bodova, a Arsenal da dobije sve, znaci jedan poraz i jedno nereseno, mislim da nema sanse.

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi naravno Arsenal do sve 4 pobjede ali mene bi to baš iznenadilo. Mislim da je tu ključna ova prva kod Newcastlea, koju ne vjerujem da će dobiti. Ima logike to što pišeš za City, ja doduše mislim da bi i ovako mogli izgubiti 5+ bodova do kraja ali kao što rekoh ne vjerujem Arsenalu.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, 4th and Goal said:

Nada li se itko od Poolovih navijača plasmanu u Top 4 ili nema više šanse po vama?

 

Mislim da nema sanse. Nadao sam se (bio ubedjen) pre meca sa Sitijem. Samo dzabe kad najplaceniji igrac ne zna da doda u kontri 2 na 1 za vodjstvo od 2:0. Doduse nije pomoglo ni sto si u sledeca 2 kola igrao nereseno protiv nemaca pojma. Previse problema sa povredama je Liverpul imao ove sezone da moze sebi da dozvoli ovakve kikseve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2023 at 4:41 AM, Miskooo said:

 

Mislim da nema sanse. Nadao sam se (bio ubedjen) pre meca sa Sitijem. Samo dzabe kad najplaceniji igrac ne zna da doda u kontri 2 na 1 za vodjstvo od 2:0. Doduse nije pomoglo ni sto si u sledeca 2 kola igrao nereseno protiv nemaca pojma. Previse problema sa povredama je Liverpul imao ove sezone da moze sebi da dozvoli ovakve kikseve.

Gledao sam danas poslednje mucenje od utakmice, moracu da eliminisem Liverpool neko vreme, jer svaki put kada gledam uhvati me dremez. Dva napadacka pojacanja koja su doveli mogu slobodno da se proglase za promasenu investiciju, pogotovo Nunes, nije mi jasno zasto ga Klop stavlja u startnu postavu.

Link to comment
Share on other sites

Posle uzasne serije rezultata (katastrofa u Njukaslu, remi sa UTD jos premija & poraz od LP nakon sto smo stigli 3-0, treba i to umeti) pao Kristal Palas sa 1-0, golom kapitena, a koga drugog. Steta je sto njegove vrhunske partije bas propadaju ove sezone, mada ako se uhvati LE bice zadovoljavajuca sezona obzirom koliko je PL jaka i da su bili dugo u top4 trci, i da su prosli prvi krug u LS i ispali od ekipe koja ce ipak igrati jebeno polufinale, izbacivsi mocni Napoli, novog sampiona Italije. Nije ovo tako strasno rezultatski, ali sve ove silne turbulencije su bas uzdrmale roster, nadam se da ce od sledece sezone ici neka zdravija prica.. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJORDJE said:

Zasto Weghorst startuje ostace mi misterija, tip je uvek na pogresnom mestu, kao da bezi od lopte.

Zasto? Miljenik ETH, pressing monster. 

 

Napadac Utd koji igra na poziciji 10tke a jedini kvalitet mu je sto trci a u realnosti prostora koliko hoces. Visok skoro 2m a skok ne moze dobiti sa igracima po 20cm nizim od sebe, uzas. 

 

Zapravo slika i prilika danasnjeg Utd, Wout Weghorst je starter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kendrick said:

Jedva cekam da pogledam neki rezime Brajton-Everton utakmice, 1:5 na kraju iako je Brajton imao 77% posed, 2.99 xG naspram 2.30ish i 23 udaraca naspram 10 Evertona. Jedna od onih utakmica.

 

Taman da se Everton naloži za Siti🙂.

edit:

Bolje da sam ćutao 😀

 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Jedva cekam da pogledam neki rezime Brajton-Everton utakmice, 1:5 na kraju iako je Brajton imao 77% posed, 2.99 xG naspram 2.30ish i 23 udaraca naspram 10 Evertona. Jedna od onih utakmica.

 

Ubio ih Everton iz kontri, rekao bih krajnje neozbiljan rest defence Brajtona i individualne greške i ispadanja Danka, Vebstera i Estupinjana, generalno prilično amaterski odigrana utakmica s njihove strane. @Notingem Forest i ovo su nedopustivi porazi za ekipu koja se bori za Evropu, sada u poslednjih 5 kola imaju baš užasan raspored...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 2:32 PM, delgado said:

Posle uzasne serije rezultata (katastrofa u Njukaslu, remi sa UTD jos premija & poraz od LP nakon sto smo stigli 3-0, treba i to umeti) pao Kristal Palas sa 1-0, golom kapitena, a koga drugog. Steta je sto njegove vrhunske partije bas propadaju ove sezone, mada ako se uhvati LE bice zadovoljavajuca sezona obzirom koliko je PL jaka i da su bili dugo u top4 trci, i da su prosli prvi krug u LS i ispali od ekipe koja ce ipak igrati jebeno polufinale, izbacivsi mocni Napoli, novog sampiona Italije. Nije ovo tako strasno rezultatski, ali sve ove silne turbulencije su bas uzdrmale roster, nadam se da ce od sledece sezone ici neka zdravija prica.. 

 

Ovo je konačno ličilo na nešto organizaciono. Royal igrao RCB, Porro RWB, odmah deluje da je balans bio mnogo bolji. Dier, Perišić na klupi. Delovalo smo stabilnije. Sa malo trenerskog mozga, možeš videti šta su jake strane i slabosti igrača i prilagoditi formaciju tome, da istakneš kvalitet a sakriješ nedostatke. A Konte kao mazga 3-4-3 i ništa drugo. I pre će dovesti 10 igrača, ali da ostane ta formacija, nego da se prilagodi igračima koje ima.

I sad probati se organizovati da se spreči kolaps na gostovanju u prvih 15 min, kao što je to bilo na zadnja dva gostovanja.

Edited by Lineker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...