Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Jutrosnji Telegraf je manje vise nazvao vlasnika Celsea nekompetentnim, prvo za dovodjenje Pottera, a onda za njegovo otpustanje nedelju dana pre utakmice sa Realom, a  nije obezbedjen naslednik. Potrosis 600 miliona na igrace da bi se poigravao  sa time ko vodi tim.

Za Nagelsmana se govori da nece prihvatiti nikakav angazman do leta, sto znaci najverovatnije ide u Real. Kao kandidati se spominju Pochetino, Enrike  i Zidan. Pochetino mi deluje kao veca verovatnoca jer su sa njim vec pregovarali pre Pottera.

United se raspao juce. Moglo je to lako da zavrsi sa 5 komada da DD nije ponovo briljirao. Taj tim bez Casimira i Eriksona nema pobednicki mentalitet, znao sam od samog starta da gube mec. 

Link to comment
Share on other sites

Nagelsman nije lud da ide u Celsi kad ce Real biti slobodan.

 

Sto se tice Vest Hema, ja ne vidim razlog da otpustaju Mojesa. Odnosno vidim, ali dve sezone je overachievovao sa prosecnim rosterom, ovo je neka mozda ne realnost, ali Vest Hem nije za vise od sredine tabele.

 

Treba ga pustiti da radi, ne sumnjam da ce opstati u ligi i sledece sezone ce se stabilizovati.

 

Lester mi je u vecoj buli i sto se igre tice i sto se tice sansi da se opstane.

Link to comment
Share on other sites

WHU ima roster da se bori za izlazak u Evropu. Činjenica da su početkom aprila u grčevitoj borbi za opstanak je sramota za menadžera. U stvari, bilo ko drugi na ovom svetu da je vlasnik, Moyes bi bio bivši već negde oko svetskog prvenstva. Problem je što su vlasnici teške cicije i spremni su da se kockaju, samo da mu ne bi isplatili tu otpremninu. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2023 at 12:54 AM, kendrick said:


Dabome, ali ga Bajern i dalje plaća na ime raskida ugovora (da li do kraja ove sezone ili sledeće, jebem li ga), a novinari pišu da klub koji ga u tom periodu potpiše, mora neku odštetu da plati Bajernu.  

Bajern je u obavezi da ga placa do kraja ugovora. Te obaveze se oslobadja jedino pre toga ako Nagelsman nadje novi angazman. Tako da Celzi nema razloga da placa obestecenje Celziju.

Link to comment
Share on other sites

Vraća se Mitar tri kola pre kraja.

 

Gledam Juve-Inter, igrači Intera traže penal, pet njih okružilo sudiju, bukvalno ga vuku za rukav i guraju, fizičkog kontakta sa sudijom koliko ti duša ište, samo što ga ne patosiraju, čova se ne potresa ni nekom žuti da pokaže.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko god nisam voleo Abramovicha  covek se barem razumeo u fudbal. Boehly je totalni pajser, ziv dokaz da kolicina novca koju imas nije merilo pameti. Nije mi jasno kako my je promakao perspektivan trener pod imenom Krstajic, garant bi ga platio $50-60M po sezoni.

Ako Nagelsmman dodje prvi zadatak bi mogao da mu bude povratak u Premier.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lampard? Ovi iz Čelzija žive lud život... Ne mogu da se bunim, mogu ruku pod ruku sa ovim mojim pajserima iz Totenhema...

 

Newcastle odličan, možda ove godine i prevelik korak napred napravljen, a ima tu puno meste za poboljšanja. Samo da ne povilene, pa nakupuju gomilu igrača odjednom ako se plasiraju u LŠ. Za sada se vidi neki plan i vizija...

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok sto su vratili Lamparda iako nisam bas siguran u menadzerske sposobnosti istog. Celsi je potpuno izgubio identitet, on tu moze pomoci. Ne znam sto se pominjao Nagelsman, to je bilo potpuno nerealno. Lika ceka Realova klupa.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DJORDJE said:

Koliko god nisam voleo Abramovicha  covek se barem razumeo u fudbal. Boehly je totalni pajser, ziv dokaz da kolicina novca koju imas nije merilo pameti. Nije mi jasno kako my je promakao perspektivan trener pod imenom Krstajic, garant bi ga platio $50-60M po sezoni.

Ako Nagelsmman dodje prvi zadatak bi mogao da mu bude povratak u Premier.


Abramovich je dobijao insighte od pravih ljudi, Frank Arnesen, Michael Emenalo, treneri u datom trenutku. Pritom je imao Granovskaju koja je vazila za najtvrdjeg pregovaraca na trzistu i pravila je neke zaista sjajne poslove. Da ne pominjem fantasticnu scouting mrezu i dogovore sa filijalama, kvalitetne rezerve i sjajni mladi pogon koji je vodio Neil Bath, verovatno najbolji Youth Development lik u poslednjih 20ak godina na Ostrvu.

 

Boehly se istripovao da moze simultano da obavlja duznosti vlasnika, sportskog i tehnickog direktora istovremeno. Ipak, koliko god bizarno delovala cela ova Celsijeva sezona, koliko god otpustanje Tuchela bilo losa odluka u tom trenutku (a tek kasnije), koliko god kretenski bilo opustanje Pottera koji je najavljivan kao centerpiece celog projekta... ispumpao je lovu, trosilo se mnogo ali nije preplacivao igrace mnogo iznad njihove trzisne vrednosti.

Meni se cini da se akumuliralo dosta toga, jos od Lampardovog tenure-a. Kulminaciju definitivno predstavlja usiljena prodaja kluba od strane Abramovicha, a onda i visemesecno ludilo na trzistu i oni ugovori na 7 sezona. Takodje, cini mi se da je Potter morao da ostane makar do kraja sezone, naduveni roster sa gomilom nezadovoljnih igraca, gomilom novih igraca, od kojih vecina uopste nisu bili deo Potter-ovih ideja... 

Uglavnom, hocu reci da ne bih podvlacio samo razlikom u razumevanju fudbala izmedju vlasnika. Abramovich je (iako je nezahvalno porediti 20 godina sa manje od godinu dana) znao da mora da se okruzi kvalitetnim ljudima, to je apsolutno najveca razlika izmedju njega i Boehlya.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...