Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Just now, BattleBender said:

Mudryk izgleda kao nekakav miks Hazarda i Grealish-a.
Sa ozbiljnim superstar(marketing potencijal).
Jako zanimljiv igrac.

Ideja o njemu i Havertzu, i npr ostvare svoje potencijale... jezivo.

Da, jako zanimljiv igrac. Ja ga prvi out gledam i svidja mi se sto sam vidio. Chelsea pogodio sa njim, da je otisao u Arsenal gotova liga.

Inace sto se tice same utakmice, bas battle of the mid. Ocajno 2 pol a citam da 1 pol bilo jos gore. 

Gakpo, bas mi drago da ga je Utd zaobisao.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Gdje su ovu ojebinu Chukwumeku nasli? Strasno kakav amater, dva puta nije uspio ni dodirnuti loptu u cistim gol sansama. 

 

Mudryk djeluje brutalno. Svaki potez mu stvara opasnost. 

Bas tako. Vidi se da odskace.

Svi su se oglasili da je decko zajeban igrac, Neville rekao da ne bi volio da igra protiv njega. U moru kupovina, ovo ce im se ispostaviti kao top transfer a kostao 100 miliona i svi su jedva cekali da ga isprozivaju a ustvari vidjeli vec sad ozb fudbalera

 

Link to comment
Share on other sites

Ja molim da niko ovo ne shvati rasisticki(zna se na ovom forumu da ja nisam ni promil ksenofob/sovinista i sl), ali Chelsea iz nekog razloga ima fetis na neke 6/10 peak potential nedefinisane tamnopute igrace.

@Miki28Meni se i Gakpo svidja isto, tj mislim da moze da bude dobar igrac. Sto bi reko dobro poznati FM/CM label "Cultured winger/forward". Izgleda kao posten i dobar momak, spreman da uci i da radi za tim.
Da se nadovezem na neke stvari vezane za LFC:

1. Nunez ce kad tad da bude bas dobar. Sredice tu ostrinu suta blizu gola, jos nije naviknut na PL tempo, da moras brze da reagujes itd. Jedino sto njega moze da omete su siroka ramena. Nema fudbalerska ramena. Fudbaler bi trebalo da ima uska i spustena ramena. Ja da imam svoj fudbalski klub, kao ozbiljan parametar prilikom dovodjenja igraca bila bi analiza body composition-a, i jaku sugestiju bih dao da se ne dovode fudbaleri sa visokim i sirokim ramenima.

2. never... but never even think, let alone say out loud, neku usporedbu sa Klopp-om i Fergusonom.
Pocevsi od toga na sta mu lici sad tim, Fergusonu nikad ne bi delovao tim. A ono sto bih dodatno napomenuo je ova situacija sa Trentom. Ako ne znas da nadjes smisao takvom igracu za ovakav mec, onda nisi bas toliko sjajan trener.


 

Edited by BattleBender
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender ne znam, meni se ne svidja uopste Gakpo. Mozda bude od njega nesto ali iskreno nakon Martiala i svega, ne bih mogao da ga gledam u Utd kao 9ku. Dusa mi place za 9kom pa bio to Kane ili Vlahovic. Samo da je dovedemo vise. 

 

Sto se tice Kloppa, ovo mu je vec 2 od poslednje 3 sezone gdje mu se tim raspada ali bukvalno raspada.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

@BattleBender ne znam, meni se ne svidja uopste Gakpo. Mozda bude od njega nesto ali iskreno nakon Martiala i svega, ne bih mogao da ga gledam u Utd kao 9ku. Dusa mi place za 9kom pa bio to Kane ili Vlahovic. Samo da je dovedemo vise. 

 

Sto se tice Kloppa, ovo mu je vec 2 od poslednje 3 sezone gdje mu se tim raspada ali bukvalno raspada.

Martial je prone to be unstable.
Ali je Man Utd, i ono sto je u poslednjih 6,7 godina okruzenje koji nije povoljno tlo.
Ti mislis da su svi koje je doveo Fergie bili rodjeni sampioni sa karakterom?
Mnogo se redje stvaraju ti jaki karakteri i sl, mnoooooogo cesce ih stvara/oblikuje kultura kluba.
Kultura kluba stvara ozbiljne igrace ili isto tako losa kultura kluba unistava igrace i pravi ih na debile.
Ja i dalje verujem, i sta god da se desi sa Martial-om, da je na osnovu plafona, on top5 fudbal na Svetu (ako se gledaju igraci mladji od 30 god)

United je klub koji poslednjih 6,7 godina do maksimuma eksploatisao, u negativnom kontekstu, svaciji kapacitet da bude labilan. Pogledaj koliko su igraca dovedena i koliko je od njih delovalo pogubljeno. Zakon verovatnoce kaze da ne moze da bude do samih igraca. Priroda modernog profesionalnog sporta, ali i moderne internet kulture je da mladi sportisti nikad ne stignu da budu neka osvescena bica. Bez da zvucim grubo, ali na njih treba gledai uglavnom kao na polu-debile, koji ne znaju nista. Trenira po ceo dan, van toga gleda genericki (tres) kontent na instagramu i tiktoku. Nikakva filozofska osvescenost. I takve moderne sportiste, samo mnogo sredjena kultura kluba moze da srede.

Evo Rashford hvata zadnji voz. United je toliko toksican godinama da zamalo i njega da unistimo. Lik je prvenstveno generacijski covek, eticki i moralno. United-ovo dete, odraso na ulicama Manchestera, sanjao ceo zivot da igra za ovaj klub, ogroman radnik, poprilicno dobre fizicike predispozicije, nebrojeno puta pokazao i da zna mnogo fudbal, da zna da napravi magiju, da sutne loptu na nacin kao CR i Bale.
Ali da se vratim, lik nije od tih polu-debila. (molim vas prestanite sa pricom da je glup kao fudbaler, ko tako misli sam je glup i ne kapira kompleksnost donosenja odluka u punom sprintu, pogotovo kad je neko esktremno brz i ima dug korak. Jedan je Mbappe, to sto ostali ne mogu bas uvek da budu uvek takvi, ne znaci da su glupi).

______

{United i 9ka}

Rekao bih da ce jedan od Kane-Vlahovic-Osimen da dodju u Utd na kraju sezone. Nisam pametan sta da mislim.
Moj stav je da menadzer mora da zna sta zeli od svog tima, kako ce da razvija igru i kako ce da igra tim, pa da na osnovu toga dovodi napadaca. Moze neko da bude urnebesno dobar napadac, ako se ne ukapa u neciju igru, nisam za to. Evo najbolji dokaz Haaland, City ga doveo samo da ga ne bi neko drugi doveo, da bi pokazali moc da mogu da dovedu najvece prospekta (plus cale igrao tamo). Moze da bude dobar koliko hoce, ne uklapa se u igru i to pocinje da stuca.
Tako da sta god odluci ETH, podrzavam ga. Zna bolje fudbal od mene, posao mu je i placen je da svaki dan razmislja o fudbalu i timu koji vodi. Trenira ovaj tim i zna sta moze sa njim. Odlika tipicnog prosecnog posmatraca fudbala je da za 95 posto trenera  kaze da veze nema. Mnogo verovatnije je da je obrnuto. Mozda imas 5% tih Roberto Martineza koji su zalutali. Treneri u 95 posto slucajeva fejluju za to sto ili nisu bili istrajni i dosledni sa svojom filozofijom i strategijom. Pokleknu pod pritiskom. Ili... mnogo cesce, ne stvori se organizacija u klubu, ne veruje im se da sprovedu ono sto dugorocno zele.

Nek daju ETH-u da stvara tim kakav on zeli, pa neka dovodi koga hoce iza tu 9ku. Ogromna je verovatnoca da ce da dodje do uspeha, #mufc ima resurse da stvori tim, on je pokazao do sada dovoljno puta (pre svega sa Ajax-om) da je ozbiljan menadzer.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sta da vam kazem braco, najgora stvar u zivotu je kad se ponadas pa nista od toga, a na 2-0 je bas prirodno da se ponadas

Posle prvog gola sam skakao po sobi uz svoj navijacki Tot stih Na-na-na-na-na Deki Kuluevskii, potom neverovatan dive Kanea i oduzimanje lopte, sut, fantasticna reakcija rekao bih i refleksna Royala. U drugom poluvremenu potpuno jeftino primani golovi, totalno su se raspali bez posebnog razloga. Cestitam navijacima Sitija (kojih prakticno i nema) i sebi kao sekundarnom navijacu Sitija jer posle Totta navijam za Siti, sto se kaze od jacih navijam za Siti kad se PL titula/LS u pitanju. 

 

Svakako bih jako tesko kao i mnogi ovde podneo titulu Arsenala iako znate i sami da nisam previse zagrizen za PL, tako da ajde svakako ce Sitiju ovi bodovi znaciti i pomoci. Borba za poredak ce biti totalno luda, tesko je ista predvideti jos... U ponedeljak igramo protiv Mitra i Fulama, to ce biti jako zanimljiv mech. 

 

@Miki28 Ako Kane hipoteticki predje u UTD, izgleda da bi se i ovde u fudbalu Unitedovali 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...