Jump to content

Strane košarkaške lige


Del Piero

Recommended Posts

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Ubaci Williams iz Manrese sa skoro celog terena protiv Unikahe.

 

Pogodio brat za +8 Manrese na kraju prve, i od tog momenta Manresa u naredne 3 četvrtine daje ukupno 35 poena i gubi 23 razlike. 

 

Očekivano Unikaha u polufinalu, i lepo im se crta put i za finale, jer idu na pobednika serije Valensija-Mursija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Živa je Valensija. Vratili brejk u Mursiji, u subotu majstorica u La Fonteti.

 

"Vintage Stef Jović" partija. 13 poena (3 od 5 trojke), 9 asistencija, bez izgubljene, 3 skoka. Bio je starter i pokrenuo ih sredinom prve četvrtine, pa posle kada se vratio u drugoj se pobrinuo da se poveća i održi prednost. U drugom poluvremenu rutinski. Uživanje je gledati ga kada je u ritmu i kada igra pravu "floor general" partiju. I tačno kada je ovakva "pobedi ili idi kući" utakmica, zna kako i kada da povuče. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2024 at 10:44 PM, Djirona said:

Živa je Valensija. Vratili brejk u Mursiji, u subotu majstorica u La Fonteti.

 

"Vintage Stef Jović" partija. 13 poena (3 od 5 trojke), 9 asistencija, bez izgubljene, 3 skoka. Bio je starter i pokrenuo ih sredinom prve četvrtine, pa posle kada se vratio u drugoj se pobrinuo da se poveća i održi prednost. U drugom poluvremenu rutinski. Uživanje je gledati ga kada je u ritmu i kada igra pravu "floor general" partiju. I tačno kada je ovakva "pobedi ili idi kući" utakmica, zna kako i kada da povuče. 

 

Istamburala ih je Mursija momački večeras, odnosno Valensija se dosta ružno raspala.

Od naših Radebaugh odličan, Ennis dosta dobar 😁

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Beonegro said:

 

Istamburala ih je Mursija momački večeras, odnosno Valensija se dosta ružno raspala.

Od naših Radebaugh odličan, Ennis dosta dobar 😁

 

Ne sećam se da sam skoro gledao gore sekvence od Valensijinih u poslednjih 6, 7 minuta utakmice. Imali su plus 9 ili 10 sredinom treće, ušli u četvrtu sa plus 4, i onda potop. Odželej i Kris Džouns podbacili seriju, pogotovo poslednje 2 utakmice. Jović je bukvalno istisnuo Džounsa sa pozicije glavnog pleja, ali mora se priznati da ni Jović nije blistao sinoć, iako je imao nekih lepih asistencija. 

 

Sada Mursija na Unikahu u polufinalu. Ko zna, možda i njih preskoče...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Maik Cirbes se vratio u Trier da završi karijeru i vrati ih u Bundesligu ali nisu uspeli. Imali su prednost domaćeg terena jer su bili 1 na kraju regularnog dela, u polufinalu u majstorici ih je izbacio Frankfurt koji se tako ekspresno vratio u elitni rang. 

 

Pored Frankfurta mesto u finalu je izborio i Karlsruhe ali je upitno hoće li preći u viši rang zbog uslova koje moraju da ispune. Inače ovaj tim je može se reći ex Yu kolonija jer GM je Hrvat, glavni trener takođe Hrvat sa srpskim korenima a pomoćni je naš Aleksandar Nađfeji...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno ne znam gde ovo da postavim, pa ako nije ok tema, premestite. 

 

Jedno pitanje u vezi PAO (ali i generalno, njih uzimam kao primer), s obzirom da smo ne EL temi pisali o vlasniku KK PAO, kao i da je hteo da kupi i FK PAO ne tako davno, a da FK ima drugog vlasnika, zna li neko da objasni kako je to u Grckoj regulisano?

 

PAO ima i svoje Sportsko Drustvo, barem mislim da ima, jer postoje tu jos mnoge druge sportske sekcije koje nisu profitabline kao fudbal i donekle kosarka. Kako to sve tamo funkcionise? 

 

I generalno, kako je to recimo i u Spaniji sa Barsom i Realom, verujem da postoje neki shareholderi, pa ko ima vecinu taj je prakticno vlasnik kluba, ali sta je sa Sportskim Drustvom? 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
55 minutes ago, Kooineeperk said:

I generalno, kako je to recimo i u Spaniji sa Barsom i Realom, verujem da postoje neki shareholderi, pa ko ima vecinu taj je prakticno vlasnik kluba, ali sta je sa Sportskim Drustvom? 

U Španiji imaš različite modele, fudbalski klubovi Real i Barselona (pretpostavljam i još neki istorijski klubovi) su gazde sportskih društava i finansiraju ostale klubove (zato se KK Barselona zvanično zove FC Barcelona Basquet), a njihovi vlasnici su socios, odnosno navijači-akcionari. Zdrugestrane, imaš i klubove koji imaju jednog većinskog vlasnika i koji su stand-alone, npr. piljari Roig (vlasnici mog omiljenog lanca supermarketa Mercadona i jedna od najbogatijih španskih porodica) su vlasnici košarkaškog kluba Valensija i fudbalskog kluba Viljareal. Ima i miks ta dva, FK Valensija ima i socios i jednim dijelom krupnije investitore (opet porodica Roig).

 

Što se tiče Grčke, ja mislim da je vlasništvo potpuno odvojeno, možda su u startu to bila sportska društva u pravom smislu, ali sad KK i FK nemaju više nikakvih veza osim navijača, najdalje je otišao OLY kod koga FK i KK tehnički ne dijele ni isto ime, njima se FK u zvaničnoj latiničnoj transkripciji zove OLYMPIAKOS, a KK OLYMPIACOS.

Edited by Beonegro
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Beonegro said:

U Španiji imaš različite modele, fudbalski klubovi Real i Barselona (pretpostavljam i još neki istorijski klubovi) su gazde sportskih društava i finansiraju ostale klubove (zato se KK Barselona zvanično zove FC Barcelona Basquet), a njihovi vlasnici su socios, odnosno navijači-akcionari. Zdrugestrane, imaš i klubove koji imaju jednog većinskog vlasnika i koji su stand-alone, npr. piljari Roig (vlasnici mog omiljenog lanca supermarketa Mercadona i jedna od najbogatijih španskih porodica) su vlasnici košarkaškog kluba Valensija i fudbalskog kluba Viljareal. Ima i miks ta dva, FK Valensija ima i socios i jednim dijelom krupnije investitore (opet porodica Roig).

 

 

 

Jasno mi je za Barsu. 

 

Ali zar ovaj udeo u vlasnistvu dva FK nije sukob interesa? I to jos igraju u istom rangu i cak je lokalni derbi? 

Kapiram da je mozda to reseno tako sto razliciti clanovi porodice imaju vlasnistvo ili kako god papiroloski (Covic i FMP varijante). Sto ne menja mnogo stvar (kao i u slucaju Covica i FMPa). Mislio sam da toga nema u tom obliku u uredjenijim drzavama. 

 

26 minutes ago, Beonegro said:

Što se tiče Grčke, ja mislim da je vlasništvo potpuno odvojeno, možda su u startu to bila sportska društva u pravom smislu, ali sad KK i FK nemaju više nikakvih veza osim navijača, najdalje je otišao OLY kod koga FK i KK tehnički ne dijele ni isto ime, njima se FK u zvaničnoj latiničnoj transkripciji zove OLYMPIAKOS, a KK OLYMPIACOS.

Ono sto me "buni" je sto sportska drustva ocigledno jos postoje. Barsa je to uredila na nacin kako si objasnio, ali u slucaju PAO i Oly mi deluje da to nije slucaj. I onda je bas zbunjujuce. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

Ali zar ovaj udeo u vlasnistvu dva FK nije sukob interesa?

Nije ako je vlasništvo odvojeno od upravljanja.

15 minutes ago, Kooineeperk said:

Ono sto me "buni" je sto sportska drustva ocigledno jos postoje. Barsa je to uredila na nacin kako si objasnio, ali u slucaju PAO i Oly mi deluje da to nije slucaj. I onda je bas zbunjujuce. 

Postoje kao element folklora. Kase su odvojene, poslovanje je odvojeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 Teoljub said:

 

 

Nezahvalnici, sta su ocekivali? Da uzme EL?

 

Po zavrsetku sezone, usao je kod el presidente-a i rekao "Ili odlaze Moneke i Howard, ili ja odlazim". 

 

I tako... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 Teoljub said:

 

 

Nezahvalnici, sta su ocekivali? Da uzme EL?

Pa, da udje u plej-of ACB lige. Bitno im je i to, naravno. A tu su bas omanuli.

 

Svakako se nisam nadao razlazu...

 

Eto njega tamo od nekog januara opet 😂

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kankkunen said:

Metropolitans se gasi, Limož izbačen u treću ligu ... :smiley33:

Metropolitains je držao doskorašnji gradonačelnik opštine Levallois (jedno od najbogatijih predgrađa Pariza) Patrick Balkany, krupan povlo i član Sarkozijevog klana (obojica su porijeklom Mađari). On je konačno za svoj životni opus nagrađen sa 4 i po godine tvorza i 10 godina zabrane obavljanja javne funkcije (plus zaplena imovine, kazna 400.000 jura i tako dalje), zato je Metropolitains zglajzn'o.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...