Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

7 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Welcome to Miami 😄 

 

Ne jos, samo u jednom navratu je padalo jace, sve vreme sipi, sivilo do besvesti. 

 

 

Meni je danas neko vreme sijalo sunce. Cuti ovo je super, zivela sam ja u UK 😆 bar je toplo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno pobegao sa Jamajke zadnjim avionom pre nego je Ivan porusio pola ostrva. Neverovatno koliko je bilo tiho, bez vetra  i vedro vreme, samo je voda bila gotovo braon boje. Lokalci su mi pircali da je tako uvek pre uragana, suncano i mirno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Meni je danas neko vreme sijalo sunce. Cuti ovo je super, zivela sam ja u UK 😆 bar je toplo

 

Da, bar je toplo. Bice ti hladnije svake godine sve vise i vise 😄 Ja perjanu jaknu oblacim na 18c. Juce je bilo 17 u nekom momentu, pita moje dete sta je sa vremenom, cica zima... 

 

14 minutes ago, DJORDJE said:

Ja sam svojevremeno pobegao sa Jamajke zadnjim avionom pre nego je Ivan porusio pola ostrva. Neverovatno koliko je bilo tiho, bez vetra  i vedro vreme, samo je voda bila gotovo braon boje. Lokalci su mi pircali da je tako uvek pre uragana, suncano i mirno.

 

Da, nekada pred uragan bude najlepsi moguci dan, okean kao ogledalo. Zatisije pred oluju 😄 

Kada prolazi, kada upadnes u oko, kao da si upao u vacuum, gluva tisina, a kada predje pocinju nevidjeni zvuci. Srecom, nikada nisam bila na direktnom udaru kategorije 4 ili 5, i sreca ovde se prozori zatvaraju gore - dole, pa ne treskaju i ne otpadaju.

Ti siroti ljudi po tim ostrvima, em zive u kolibicama, em svako malo im uragan i to poplavi i porusi. 

 

Inace braon voda ne mora da ima veze sa uraganom, uglavnom je razlog organske prirode, neke alge ili pitoplanktoni. U Naples zna voda da bude kao da si usao u rdju i to se desi svakih par godina. Zavisi od ekosistema, ne samo od mulja i peska. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Da, bar je toplo. Bice ti hladnije svake godine sve vise i vise 😄 Ja perjanu jaknu oblacim na 18c. Juce je bilo 17 u nekom momentu, pita moje dete sta je sa vremenom, cica zima... 

 

 

 😄 

 

Prosle nedelje se smrzla u LA bilo izmedju 19-24 stepena, ljudi oko mene u shorcevima I kratkim rukavima, a ja nosim jaknu. 

Mislim da sam oficijalno floridian.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Angelia said:

Prosle nedelje se smrzla u LA bilo izmedju 19-24 stepena, ljudi oko mene u shorcevima I kratkim rukavima, a ja nosim jaknu. 

Mislim da sam oficijalno floridian.

 

Svaki put kada putujem zimi razmisljam deset puta da li uopste da krecem. A onda kada dodjem negde gde je zima zima, vidim da sam sasvim ok. Nekada mi cini da lakse podnosim tih nula stepeni nego 15 na floridi. Vlaga se valjda u kosti uvlaci. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 A onda kada dodjem negde gde je zima zima, vidim da sam sasvim ok. Nekada mi cini da lakse podnosim tih nula stepeni nego 15...

 

Obidji Prag zimi na - 20C :classic_cool:

Amsterdam mi je posle toga zimi delovao kao Kalifornija. :wink2:

Edited by Jezebel
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto citam i vidim, ne deluje dobro. Prijatelji koji zive u St. Pete, Clearwater, Dunedin...se evakuisu - neki idu za Orlando, put koji traje 2 sata, sad ce biti 10 sati.

 

Ovi u Tampi jos ne mrdaju, iako je nas mayor rekla " onaj ko ostane - umrece". 

 

Inace, otkad smo kupili stan u Tampi 2011. svaki oktobar smo bili po 3 nedelje tamo (kraj septembra/pocetak oktobra)....iz nekog razloga smo ove godine resili da se malo vise promuvamo po Evropi i ne idemo na Floridu, sto se pokazalo kao pametan potez.

 

Sad samo da drzimo palceve svim Floridjanima, da ovo zlo napravi sto manje stete

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jezebel said:

 

Obidji Prag zimi na - 20C :classic_cool:

Amsterdam mi je posle toga zimi delovao kao Kalifornija. :wink2:

Tako je mozda bilo u vreme kad je Kafka ziveo i pisao😃

Nema vise prave zime, barem ne zadnjih barem deset godina,

Samo se secam snega koji skripi, cak i danas imam taj zvuk u glavi,

zvezdano nebo , a napoilju minus 15.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sunshine State said:

2004. kad je Charley dolazio, ocekivanja su bila da ce udariti na Tampu, evakuisali Tampu, ljudi odlazili u Lakeland i Orlando;  Charley udario juznije, raaturio Punta Gordu, otisao na Arcadia, Lakeland, i do istocnih delova Orlanda.

 

 

Da, to je pitanje, dal ostaje na predvidjenoj putanji. Evo sad se malo razvedrilo pa idem da obavim par stvari, nece valjda da duva do veceras ili ujutru

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...