Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Aha. Ja bih se usrao 😁.

 

Kad sam pre par godina došao u Nemačku, posle par nedelja, bio radni dan, negde oko 23h, krene da zavija sirena za uzbunu, kao “šizela” iz doba bombardovanja. Ja se usr’o živ, mislio gotovo, Rusi napadaju, treći svetski rat.

 

Kad ono omanji požar negde izvan grada... oni ovde pale te sirene za dobar dan - veća saobraćajna nesreća, požar ili slično, valjda za mobilizaciju vatrogasne službe, šta li, ali nije mi bilo svejedno prvih par puta. Plus svake prve subote u mesecu u 12h, kao kod nas do bombardovanja, samo mislim da je bila sreda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

Kakve su vam to uzbune, tj. alarmi na tv-u i telefonu?

 

Mislim, znam šta je Amber alert.

Emergency sistem, kako najbrze da obavestis najveci deo ljudi u slucaju opasnosti? Pustis poruku na Tvu i putem mobilne mreze.

Od nedavno imamo i onaj predsednicki alert koji pisti samo kao test. To je valjda u slucaju da se spuste vanzemaljci :classic_smile:

 

 

Poruku dobijas na osnovu svoje lokacije (gotovo tacnu znaju gde si za mobilni) ali pustaju za sire podrucje, cisto za nepredvidljive situacije. I to pisti ko ludo, i mene je prvi put prepalo, bilo je gde su rakete :classic_biggrin:

A mogu reci da je i prvi tornado warning bio ..... uznemirujuci :classic_biggrin: ja mislila stvarno tornado.

Sad kad se pojavi samo mu odgovorim sa "aj ne seri"

 

3 minutes ago, Eddard said:

Aha. Ja bih se usrao 😁.

 

Kad sam pre par godina došao u Nemačku, posle par nedelja, bio radni dan, negde oko 23h, krene da zavija sirena za uzbunu, kao “šizela” iz doba bombardovanja. Ja se usr’o živ, mislio gotovo, Rusi napadaju, treći svetski rat.

 

Kad ono omanji požar negde izvan grada... oni ovde pale te sirene za dobar dan - veća saobraćajna nesreća, požar ili slično, valjda za mobilizaciju vatrogasne službe, šta li, ali nije mi bilo svejedno prvih par puta. Plus svake prve subote u mesecu u 12h, kao kod nas do bombardovanja, samo mislim da je bila sreda.

Ja imam vatrogasce pa negde vazdusnom linijom mozda 200 metara, oni trube redovno, na njih sam se navikla.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Emergency sistem, kako najbrze da obavestis najveci deo ljudi u slucaju opasnosti? Pustis poruku na Tvu i putem mobilne mreze.

Od nedavno imamo i onaj predsednicki alert koji pisti samo kao test. To je valjda u slucaju da se spuste vanzemaljci :classic_smile:

.......

Koristim Verizon, kao i moja sestricna. Njoj zvoni weather alert, meni ne. Rekla mi je da mogu da ih ukljucim ako hocu - po defaultu nije ukljucen.

Nisam ukljucio, ja samo ujutru pogledam WeatherUnderground (    https://www.wunderground.com/    ).

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, zoran59 said:

Koristim Verizon, kao i moja sestricna. Njoj zvoni weather alert, meni ne. Rekla mi je da mogu da ih ukljucim ako hocu - po defaultu nije ukljucen.

Nisam ukljucio, ja samo ujutru pogledam WeatherUnderground (    https://www.wunderground.com/    ).

Nemam pojma, ja sam na ATT ali sam je poceo da pisti, nisam ja nista birala.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma, ja sam na ATT ali sam je poceo da pisti, nisam ja nista birala.

 

Mozes da iskljucis. Nadjes government alerts i iskljucis/ukljucis sta hoces: amber, emergency, public safety... Na iphone ti je pod notification pa skroz dole, ne znam za samsunge i ostale telefone... 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Baby said:

 

Mozes da iskljucis. Nadjes government alerts i iskljucis/ukljucis sta hoces: amber, emergency, public safety... Na iphone ti je pod notification pa skroz dole, ne znam za samsunge i ostale telefone... 

Mozes ti da iskljucis, ali ako drugi nisu, to samo pocne bip, bip, bip. :)

Da ne kudim mnogo, mislim da je amber jako dobar, posebno danas, posto svi u lokalu znaju sta traze. Annoying, ali korisno. :) 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

. Ja bih rekao da je to dobra stvar, ali je stvarno zbunjujuce, kad od jednom svi telefoni pocnu da bipcu.

 

Ma nije dobra stvar sa tim kretenskim zvukom bre srce mi sislo u pete, vec sam pomislio "deco vreme je da se oprastamo", kraj sveta. Moze ta poruka da stigne I bez tog idiotskog zavijanja ……. oteto dete plava Toyota camry otmicar takovog izgleda te visine …… ma ajde bre milioni ljudi na poslu sa'cu ja bas da jurim otmicara po ulici …...nece biti nikakve razlike sto ce da posalju poruku bez zvuka sudnjeg dana, videcu da imam novu poruku, procitacu je, sa'ce bas on da prodje kraj mene ….. pa I kad bi prosao ja ne bih ukapirao da jeste. 99% su to ovi sto se razvode pa prave gluposti, nije to razlog za maltretiranje gradjana.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ma nije dobra stvar sa tim kretenskim zvukom bre srce mi sislo u pete, vec sam pomislio "deco vreme je da se oprastamo", kraj sveta. 

Zvuk je stvarno zlokoban. Verujem da je korisno, da nisam veslala verovatne ne bih :classic_smile:

A ovaj predsednicki kad je samo jednog dana krenuo da kuka, ja reko sta je sad, otvorim a ono kaze nesto kao nemojte da brinete ovo je samo test.

Socno sam ga opsovala.

 

Medjutim uz tu pricu da dodam, da moram da pohvalim infrastrukturu gde je sva ta voda, nestala za 10 minuta. 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ma nije dobra stvar sa tim kretenskim zvukom bre srce mi sislo u pete, vec sam pomislio "deco vreme je da se oprastamo", kraj sveta. Moze ta poruka da stigne I bez tog idiotskog zavijanja ……. oteto dete plava Toyota camry otmicar takovog izgleda te visine …… ma ajde bre milioni ljudi na poslu sa'cu ja bas da jurim otmicara po ulici …...nece biti nikakve razlike sto ce da posalju poruku bez zvuka sudnjeg dana, videcu da imam novu poruku, procitacu je, sa'ce bas on da prodje kraj mene ….. pa I kad bi prosao ja ne bih ukapirao da jeste. 99% su to ovi sto se razvode pa prave gluposti, nije to razlog za maltretiranje gradjana.

Vidiš, u manjim sredinama taj Amber alert ima smisla... prošle godine, klinac (koji je usput malo zaostao u razvoju), mazne Mercedesa SUV, koji je majka ostavila da radi dok je samo na brzinu izašla iz kola da pokupi nešto iz M&M-a...u kolima je bila njihova 6-ogodišnja ćerka, koja je hendikepirana i nema moć govora... Bukvalno su se svi digli na noge, fascinantno je bilo kako su se obični ljudi organizovali u veoma kratkom roku i pripomogli zvaničnim službama... djevojčica je nadjena sledeće jutro srećom safe & sound ostavljena na parkingu u industrijskoj zoni

https://thestarphoenix.com/news/crime/amber-alert-sentencing-jonathan-gunville-gets-two-years-less-a-day-for-abandoning-child-vehicle-theft

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kolbas said:

Vidiš, u manjim sredinama taj Amber alert ima smisla... prošle godine, klinac (koji je usput malo zaostao u razvoju), mazne Mercedesa SUV, koji je majka ostavila da radi dok je samo na brzinu izašla iz kola da pokupi nešto iz M&M-a...u kolima je bila njihova 6-ogodišnja ćerka, koja je hendikepirana i nema moć govora... Bukvalno su se svi digli na noge, fascinantno je bilo kako su se obični ljudi organizovali u veoma kratkom roku i pripomogli zvaničnim službama... djevojčica je nadjena sledeće jutro srećom safe & sound ostavljena na parkingu u industrijskoj zoni

https://thestarphoenix.com/news/crime/amber-alert-sentencing-jonathan-gunville-gets-two-years-less-a-day-for-abandoning-child-vehicle-theft

 

Vama u preriji treba uzbudjenja, slabo se sta desava, nama ga je ovde u dzungli malo previse :classic_biggrin:, nama treba banja za zivce. Kao sto rekoh, nemam nista protiv poruke, roditelj sam -razumem ja taj ocaj, ali brate taj ton je potpuno nepotreban. Nista se njime ne postize. Osim toga, moram reci ……. mnogo je 1984. Orwellian feeling …. meni je to neprihvatljivo, najezim se. A sa svim ovim komunjarama danas oko nas ………..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Vama u preriji treba uzbudjenja, slabo se sta desava, nama ga je ovde u dzungli malo previse :classic_biggrin:, nama treba banja za zivce. Kao sto rekoh, nemam nista protiv poruke, roditelj sam -razumem ja taj ocaj, ali brate taj ton je potpuno nepotreban. Nista se njime ne postize. Osim toga, moram reci ……. mnogo je 1984. Orwellian feeling …. meni je to neprihvatljivo, najezim se. A sa svim ovim komunjarama danas oko nas ………..

Eh, pa kao što sam negde već spomenuo ja živim u most dangerous place in Canada 😎https://www.macleans.ca/canadas-most-dangerous-places/ uzbudjenja  ima i za poneti:capone:... šalu na stranu, kontam šta hoćete da kažete...kao što se preteruje u većini stvari, tako je overkill i ovaj public alarm sistem...common sense is not welcome anymore

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kolbas said:

Eh, pa kao što sam negde već spomenuo ja živim u most dangerous place in Canada 😎https://www.macleans.ca/canadas-most-dangerous-places/ uzbudjenja  ima i za poneti:capone:... šalu na stranu, kontam šta hoćete da kažete...kao što se preteruje u većini stvari, tako je overkill i ovaj public alarm sistem...common sense is not welcome anymore

 

 

Meni u dzepu bio telefon, mrtva tisina na poslu ……. i odjednom taj grozni ton, a onda i glas nekakav preteci, uzasan izlazi iz mog dzepa …. f****** creepy.

 

https://www.macleans.ca/canadas-most-dangerous-places/

 

Auuu gadna statistika, nisam znao. Paaaa ….. uteha je sto nema homicides, ali slaba znam ……. 

Link to comment
Share on other sites

Mi u NL u slucaju neke nepogode bi trebali dobiti nl-alert sms. Do sada smo samo dobijali test poruke. 

 

Screenshot-20190624-082117-Messages.jpg

 

Takodje svakog prvog ponedeljka u mjesecu u tacno 12 sati se testira vazdusni alarm. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bio pre dve godine. Kanab UT mi je bio baza , pa odatle do parka i kanjona na Zapadu. Hampton Inn je jako dobar hotel za taj kraj , gde izbor i nije bas narocit. Mogu da ti preporucim Antelope i Peek-A-Boo kanjone, koji su izvan parka, ali ih definitivno vredi posetiti. Isto bi ti preporucio ture sa vodicem, posto kada se tamo izgubis, a dao Bog svaki dan se neko izgubi, ima da prodje vreme dok te nadju. Hodanje po pesku nije isto kao i hodanje po sumskim stazama. Izuzetno se tesko krece po tom pesku, jer je rastresit i noga ti propada. Par kilometara takvog hoda po julskoj vrucini, lako moze da ti upropasti uzitak koji pruza priroda. Vodici stalno pricaju kako na turu krenu sa dvoje, a vrate se sa 4-5 putnika. To su oni koje pokupe jer su kolapsirali na nekoj stazi.:classic_biggrin:

Ako vozis kroz AZ, posto se tu granica stalno prelazi, vodi racuna na pandure u pick-upovima. Patroliraju cak i po putevima gde ces pre da vidis kojota nego drugi auto, zato nezno sa pedalom za gas.:classic_smile:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@DJORDJE
Ziv bio!!

Uh, pa ne znamo za sada finalni plan, da li biti stacioniran u Vegasu ili St George, Utah.. 
Jer bi otisli u sredu posle posla i ostali do nedelje... Pa iz vegasa je G canyon na 2h a zion na 3h.

Hteo bi da spojim 1 vece u Vegasu a ostalo jurnjava okolo... 

Link to comment
Share on other sites

Vegas je mnogo daleko da bi vozio svaki dan do parka, a moras da prodjes i kroz Arizonu.:smiley2:

Ja sam leteo do Vegasa , a onda izabrao Kanab posto se nalazi izmedju parka i kanjona. Za tebe bi verovatno Hurricane bio isto dobar izbor, posto je pored samog parka, ako ne planiras da ides do kanjona.. Vratis se dan ranije i provedes to vreme u Vegasu. 

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Squabbit said:

@DJORDJE
Ziv bio!!

Uh, pa ne znamo za sada finalni plan, da li biti stacioniran u Vegasu ili St George, Utah.. 
Jer bi otisli u sredu posle posla i ostali do nedelje... Pa iz vegasa je G canyon na 2h a zion na 3h.

Hteo bi da spojim 1 vece u Vegasu a ostalo jurnjava okolo... 

Ne zaboravi da za 4-ti Juli ocekujes 15mph na putu LA LV. U parkovima ces takodje imati veliku guzvu. Za sve planiraj duplo vreme. Uzivaces u Zionu. Antelope za 4-ti moze da bude ludnica, posto je na teritoriji rezervata i samo indijanski truckovi voze turiste. Moze da vas bude previse. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ne zaboravi da za 4-ti Juli ocekujes 15mph na putu LA LV. U parkovima ces takodje imati veliku guzvu. Za sve planiraj duplo vreme. Uzivaces u Zionu. Antelope za 4-ti moze da bude ludnica, posto je na teritoriji rezervata i samo indijanski truckovi voze turiste. Moze da vas bude previse. 🙂

 

Bas htedoh to da napisem. 4th jul samo negde gde se moze peske, inace provedes vreme u kolima. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Squabbit said:

da da.. kapisko.
Mada ne moramo ici tamo bas za 4th.. moze i posle ili vikend. Videcu vec, smislicemo nesto

 

Ako imas opciju da radis za 4th juli, bolje odradi da bi ti dali neki drugi slobodan dan, pa produzeni vikend. Za mene je 4th nocna mora, guzve, muzike, saobracaj, sve zauzeto... vise se iznerviram nego provedem. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...