Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

U odnosu na igru od pre mesec dana ovo je odlično. Traore i naročito Dijabate su ubodi samo takvi, a konačno i Natho tera 90+ minuta bez izmene. Žao mi je što Andrade izgleda preklapa poziciju sa Bibrasom, ni na zadnjem veznom ni na krilu se ne snalazi. A Menig je iz meni nepoznatih razloga ispao iz forme i prve postave, kad Lutovac ulazi na krilo a ne on znaj koliko je sati. 

Ono što uši zavrće je odbrana i klupa. Pozadi bar jedan kiks za glupo primljen gol mora da se desi, a sa klupe sem donekle Baždara koji je još klinac ulazi sve sam dunster. Kako će prva postava izneti sve utakmice do pauze za SP nemam pojma. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Xpert said:

Dobra utakmica, protiv ozbiljnog protivnika.

Bas velika steta onaj promasaj Rikarda. Da smo pobedili postojala bi sansa da se borimo za prolazak. Ovako, bas, bas tesko.

Pazi, izgleda se ni Česi neće nikome skloniti, čekaju oba favorita kod kuće, svašta je moguće. 

 

Ako su oni i Nica uspeli da daju koji gol Kelnu, valjda ćemo i mi. Još je dosta bodova u igri, a nije nam ni loš raspored.

 

23 minutes ago, dekifisher said:

Ako nastavimo ovako da igramo, i da se borimo, polizaću sva govna koja sam polio po Gordanu, with pleasure 😋.

Bravo bre!

Sa zadovoljstvom ću i ja to da uradim. 🙂 Samo da prestane da eksperimentiše sa onom igrom sa tri beka i da nastavi da ih pujda ovako.

 

Opet sam počeo da se ložim, uh što ne volim to. :classic_biggrin:

9 minutes ago, Stiletto said:

Menig je iz meni nepoznatih razloga ispao iz forme i prve postave, kad Lutovac ulazi na krilo a ne on znaj koliko je sati. 

Bio je povređen, možda zbog toga.

 

Lutovac je solidno rešenje da uđe ovako. Nije neki znalac ali je odgovoran i dobro dođe kao pomoć Živkoviću koji nije baš sjajan defanzivac. 

 

12 minutes ago, Stiletto said:

Žao mi je što Andrade izgleda preklapa poziciju sa Bibrasom

Dobro je to, treba Natha menjati povremeno. Inače, obojica su pozvani u reprezentaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle nekoliko meseci, konacno sam zadovoljan nakon jedne utakmice Partizana. Ne treba mi mnogo, samo da ne budemo mnogo glupi, mnogo nespretni i da se borimo, sve preko mi je bonus.

E sad, za neki ozbiljniji fudbal, npr. za pobedu veceras, fali malo uigranosti, fali malo samopouzdanja, ali nazalost najvise fali onog suvog fudbalskog kvaliteta. Nasa odbrana, Popovic, Traore i Lutovac su izrazito limitirani tehnicki, sto je malo mnogo kada imas 11 igraca na terenu (ni Riki nije neki tehnikalac, ali donosi dosta drugih stvari).

Ovo veceras je izgledalo dosta dobro u odnosu na nas kvalitet, i dalje je puno nepreciznih, ali i onih losih pasova koji nam ubijaju tempo iznova i iznova. Veceras je Natho, sto je atipicno za njega, ispalio nekoliko pasova koji nisu oni koji otkljucavaju odbranu pa da kazes da je bilo sa rizikom, nego jednostavno delio je nerezonske lopte u prvom poluvremenu. On nam je, kada imamo na umu koliko su Traore, bekovi i stoperi limitirani u tom segmentu, preko potreban da bude stabilan, precizan i kada je na ivici final third-a vizionar, sto tesko da ce biti stalno.

 

15 minutes ago, Stiletto said:

U odnosu na igru od pre mesec dana ovo je odlično. Traore i naročito Dijabate su ubodi samo takvi, a konačno i Natho tera 90+ minuta bez izmene. Žao mi je što Andrade izgleda preklapa poziciju sa Bibrasom, ni na zadnjem veznom ni na krilu se ne snalazi. A Menig je iz meni nepoznatih razloga ispao iz forme i prve postave, kad Lutovac ulazi na krilo a ne on znaj koliko je sati. 

Ono što uši zavrće je odbrana i klupa. Pozadi bar jedan kiks za glupo primljen gol mora da se desi, a sa klupe sem donekle Baždara koji je još klinac ulazi sve sam dunster. Kako će prva postava izneti sve utakmice do pauze za SP nemam pojma. 


Videh nekoliko puta na temi da se hvali Traore - po mom misljenju u ove dve evropske utakmice je poprilicno diskutabilan (da ne kazem plain los) - podseca stilom igre i konstitucijom na Sanoga kod komsija samo je ovaj daleko bolji fudbaler generalno (cemu u prilog ide i renome kao i plata jelte). Mislim, ne bih da zahtevam puno, lik je klasican ball winning midfielder ali neki njegovi pasovi i kretanja su pomalo zabrinjavajuci. Ipak, mislim da kada se malo bolje poveze sa ostatkom tima, a pogotovo ostatkom sredine, nece to izgledati toliko lose.

Dijabate, sa druge strane, pored toga sto je presimpatican i odlican igrac (za nase uslove), ima taj natural flair koji nismo imali dugo na krilima (a i generalno mozda samo Suma, s' tim sto je imao tonu red flags) - Leonardo je ipak malo drugaciji profil igraca koji je polivalentniji, sigurniji u pasu, Dijabate je pravo moderno krilo koji ima ceo jedan arsenal pored brzine. Ozbiljan je ubod, mislim da bi bila velika greota da ga ne okruzimo kako dolikuje pa da izvucemo maksimum iz njegovog talenta.

Link to comment
Share on other sites

Diabate je zalutao u Partizan i srpski fudbal.

Ne znam, možda mu je nešto kliknulo tek sad u karijeri i odgovara mu ekipa i okruženje, pa je našao formu kakvu nigde do sad nije imao.

Ali tako jak igrač na lopti, kome kad daš loptu znaš da će je primiti i da može nešto uraditi. Kao što znaš da je Lazar Marković recimo neće uvek dobro primiti i u većini slučajeva ništa neće uraditi.

A i Jović se nekako u tom smeru razvija. Jer čim Andrade iznudjeno mora igrati na njegovoj poziciji, mogu misliti koliko mu stručni štab veruje.

Partizan je masu tih krilnih igrača sa kontra nogom izbacio poslednjih 10 godina, ali ja očekujem da neki od njih  bude kao Diabate u 27-oj godini.

 

Traore pak nije ono što su najavljivali. Klasičan krljator na sredini terena, a pisali su da ima i solidne ofanzivne karakteristike. Za njega je Fejsa  magico u tom pravcu.

Ako Petrić mora da ga izvede i povuče Natcha na njegovu poziciju, onda znaš koliko je sati.

 

Sve u svemu, sasvim dobra predstava protiv solidnog francuskog ligaša, koji nam nikako ne leže decenijama.

I to zahvaljujući jednom strancu, koji pravi razliku...a to je ono što stranci treba da rade.

 

Link to comment
Share on other sites

Nešto se priča o igranju jednog kola kupa u tom periodu.

 

Inače, u periodu od 1.10. do 13.11, za 44 dana odigraćemo 13 utakmica - devet u ligi (sedam redovnih i dve odložene) i četiri u LK. 

 

Dobro u tome je što ćemo samo tri puta izlaziti iz Beograda - u Keln (6.10.) Nicu (27.10.) i Bačku Topolu (6.11.). 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Nešto se priča o igranju jednog kola kupa u tom periodu.

 

Inače, u periodu od 1.10. do 13.11, za 44 dana odigraćemo 13 utakmica - devet u ligi (sedam redovnih i dve odložene) i četiri u LK. 

 

Dobro u tome je što ćemo samo tri puta izlaziti iz Beograda - u Keln (6.10.) Nicu (27.10.) i Bačku Topolu (6.11.). 

 

Pretanka je ekipa za taj ritam, ima da se raspadnemo.

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2022 at 9:56 PM, Barkley#34 said:

I ja se toga bojim. Opet, manje će biti putovanja, lakše im je da održe ritam. Verujem da će biti prostora i da se odmaraju nosioci. Ako Pavlović može da odigra nešto imaće i Riki zamenu. 

 

Mislim da su nam najslabije zamenama pokriveni levi bek i desno krilo. 

 

Meni je kritičniji desni bek, jer se i prva opcija u vidu Živkovića čini iznudjenom u fazonu "daj bilo koga".

Nije trebalo Miljka oterati.

Ovamo Šehović valjda može u domaćoj ligi odmeniti Uroševića.

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2022 at 1:59 PM, Mendoca said:

 

Meni je kritičniji desni bek, jer se i prva opcija u vidu Živkovića čini iznudjenom u fazonu "daj bilo koga".

Nije trebalo Miljka oterati.

Ovamo Šehović valjda može u domaćoj ligi odmeniti Uroševića.

Pazi, bio sam precizan kada sam govorio o zamenama baš zato što na desnom beku nemamo ni prvu opciju a kamoli da mislimo o rezervi. :classic_biggrin: Je l' imate nekog na zajam.

 

Jbg, dobrog desnog beka nema ni za lek. Ne znam da li je Miljko oteran ili je i njegova želja bila da ode. Od njega i Živkovića bi se mogao napraviti jedan korektan jer se Živković ponavlja u napadu a ima i solidan centaršut. Čak je sad i dobar u odbrani kakav je bio prethodne sezone. Stavljao je Stanoje i Lutovca na beka u domaćici na nekoliko utakmica i nije loše izgledalo, mada ni on nije rešenje (čak ga je stavljao i levo, kad nije bilo Uroševića). Laički, čini mi se da nedostatak pouzdane opcije sa te strane nadoknađujemo prvo guranjem Dijabatea da igra jaču odbranu a posle i Lutovcem. On nema tehniku ni pouzdan centrašut za krilo ali trči dosta (pravi srpski igrač, ne zna al' trči), uporan je i odgovoran, tako da pomaže u odbrani a Živković može da igra slobodnije napred. Sklapamo nešto od dva polovična. Tako je kako je, nije da imamo bolje rešenje trenutno.

 

Ni ja nisam oduševljen Šehovićem ali će morati da odigra makar neki meč ako mislimo da Urošević preživi do polovine novembra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...