Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Istine radi, naučno dokazano da žene imaju u velikom procentu poboljšane atletske sposobnosti par meseci nakon porodjaja, zbog pozitivnih promena na plućima i radnji srčanog mišića. Da ne spominjem što neke žene i šest meseci nakon porodjaja beleže visok nivo estrogena, koji utiče na bolje hendlovanje umora i veću izdržljivost.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Decembarski said:

Bolja motivacija košarkašima ne treba.

Nisam gledao ovaj klip, ali u prenosu je preCednik saveza izigravao mute mumiju 

S' druge str. brat Zigara je bio na tribinama...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzistrou said:

Istine radi, naučno dokazano da žene imaju u velikom procentu poboljšane atletske sposobnosti par meseci nakon porodjaja, zbog pozitivnih promena na plućima i radnji srčanog mišića. Da ne spominjem što neke žene i šest meseci nakon porodjaja beleže visok nivo estrogena, koji utiče na bolje hendlovanje umora i veću izdržljivost.

 

E, zajeba me  ova moja Sumadinka onomad - svaka joj cast! :classic_wacko:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

incident se dogodio u sipovu... ne bio panduru u cipelama.

1 hour ago, Dzistrou said:

Istine radi, naučno dokazano da žene imaju u velikom procentu poboljšane atletske sposobnosti par meseci nakon porodjaja, zbog pozitivnih promena na plućima i radnji srčanog mišića. Da ne spominjem što neke žene i šest meseci nakon porodjaja beleže visok nivo estrogena, koji utiče na bolje hendlovanje umora i veću izdržljivost.

 

nije bas tako. imaju poboljsane performanse 3 do 4 meseca od pocetka trudnoce sto se masivno praktikovalo 60ih i 70ih u sssr ali nikako posle porodjaja. pogotovo ako nose zenske bebice.

7 minutes ago, Kronostime said:

E, zajeba me  ova moja Sumadinka onomad - svaka joj cast! :classic_wacko:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, HAMMER said:

 

nije bas tako. imaju poboljsane performanse 3 do 4 meseca od pocetka trudnoce sto se masivno praktikovalo 60ih i 70ih u sssr ali nikako posle porodjaja. pogotovo ako nose zenske bebice.

 

 

Da ne idem previše u OFF, ja govorim o postpartum performansama, drugo je sovjetska praksa. Istraživanja su radjena na profesionalnim sportistkinjama i rezultati su impresivni, jer pozitivni efekti mogu da traju do šest meseci od porodjaja. Ono što nije dobro je što šest meseci nakon porodjaja sledi hormonalni ponor i bez pomoći sportskog psihologa, kriza forme i rezultata je neizbežna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dzistrou said:

 

Da ne idem previše u OFF, ja govorim o postpartum performansama, drugo je sovjetska praksa. Istraživanja su radjena na profesionalnim sportistkinjama i rezultati su impresivni, jer pozitivni efekti mogu da traju do šest meseci od porodjaja. Ono što nije dobro je što šest meseci nakon porodjaja sledi hormonalni ponor i bez pomoći sportskog psihologa, kriza forme i rezultata je neizbežna.

Dobro ,šta onda kazu te studije za muzeve trudnica?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Senegal out due to covid

Senegal announced that the National Team will not play the Olympic Qualifying Tournament in Belgrade due to four covid cases among the team.
Italy and Puertorico advance to the semifinals and will fight for the first place in their matchup on Thursday in Belgrade.

 

 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Mozda Italija i Portoriko zatraze da odigraju neki dan pre cetvrtka posto se u petak igra polufinale pa da ne igraju dan za danom. Mi igramo utorak i sredu, a u cetvrtak smo slobodni.

I onako su planirane 2 utakmice dnevno, a ovako ce u utorak i sredu biti samo utakmice u nasoj grupi.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dzistrou said:

 

Da ne idem previše u OFF, ja govorim o postpartum performansama, drugo je sovjetska praksa. Istraživanja su radjena na profesionalnim sportistkinjama i rezultati su impresivni, jer pozitivni efekti mogu da traju do šest meseci od porodjaja. Ono što nije dobro je što šest meseci nakon porodjaja sledi hormonalni ponor i bez pomoći sportskog psihologa, kriza forme i rezultata je neizbežna.

pazi, sovjetska praksa je dala odlicne rezultate i njihove recimo gimnasticarke su ostvarivale vrhunske rezultate na olimpijskim igrama. sad post porodjajne rezultate i performanse je malo nezahvalno pratiti i prognozirati iako imas pojacano hormonalno dejstvo recimo insulina, estrogena pa i adrenalina ali sa druge strane fizicko i psihicko stanje koje je ogroman limitirajuci faktor. porodjajem se ne zavrsavaju fizicke tegobe kod zena i pojacano krvarenje prilikom menstruacija, estremni senzivitet su samo neki od post porodjajnih faktora koji negativno uticu na poboljsanje performansi. da ne ulazimo u psiholoske probleme koji se javljaju u vidu depresije, melanhonije ili agresije. zato su i sovjeti praktikovali da tempiraju pocetak trudnoce nekih 6 do 8 nedelja pre takmicenja kako bi izazvali hormonalni bum i uglavnom prekidali te trudnoce odmah po zavrsetku takmicenja.

ne ulazim u eticku stranu ove procedure koja je recimo neprihvatljiva za zapadnjake pa tako i nema radova ove vrste u modernom periodu (od 2000 na ovamo).

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HAMMER said:

pazi, sovjetska praksa je dala odlicne rezultate i njihove recimo gimnasticarke su ostvarivale vrhunske rezultate na olimpijskim igrama. sad post porodjajne rezultate i performanse je malo nezahvalno pratiti i prognozirati iako imas pojacano hormonalno dejstvo recimo insulina, estrogena pa i adrenalina ali sa druge strane fizicko i psihicko stanje koje je ogroman limitirajuci faktor. porodjajem se ne zavrsavaju fizicke tegobe kod zena i pojacano krvarenje prilikom menstruacija, estremni senzivitet su samo neki od post porodjajnih faktora koji negativno uticu na poboljsanje performansi. da ne ulazimo u psiholoske probleme koji se javljaju u vidu depresije, melanhonije ili agresije. zato su i sovjeti praktikovali da tempiraju pocetak trudnoce nekih 6 do 8 nedelja pre takmicenja kako bi izazvali hormonalni bum i uglavnom prekidali te trudnoce odmah po zavrsetku takmicenja.

ne ulazim u eticku stranu ove procedure koja je recimo neprihvatljiva za zapadnjake pa tako i nema radova ove vrste u modernom periodu (od 2000 na ovamo).

Slicna prica je isla davnih dana za plivacice DDR-a, gde su se treneri koristili za znate sta vec... 

Link to comment
Share on other sites

 

Mislim da je i trenirala do 9. meseca... prakticno je nekih 4 meseca samo bila out. 

S tim sto zenska kosarka nije sport, to je hobi.

Rekao je Kokoskov da je Radulja probao, ali da nije to to...

Probao, onda je udavao sestru ovde u Mitrovici. Video sam ga u kolima, kroz siber se penjao sa flasom viskija.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...