Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, Bek said:

Nadam se da je tebe bar malo sramota sto tvrdis da vucic jednom Saletu Djordjevicu sastavlja tim.

 

A po cemu je Sasa Djordjevic tako poseban? Mislim ono, ne mislim ja da Vucic pozove kao onog iz Zvezde i kaze sine daj gol i on da gol, ali uspesna igracka karijera ne znaci da je taj neko imun na pritisak, karakter i uopste covek na mestu, imamo sijaset primera iz te zlatne generacije, ili vole tradicionalno da se posvadjaju sa prijateljima, ili imaju drugare iz kriminalnog miljea, il su postali samani, po cemu je on toliko poseban da stoji postojano kao klisurina evo i 20 godina posle?

 

Posto se u svojoj trenerskoj karijeri nije dokazao ni po strucnosti ni po pravednosti, samo po sujeti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A Zoran Kalinic, ako nije preleteo u poslednje tri godine (nije iskljuceno) je izrazito antivucicevski nastrojen, kad ga vec pominjete. Covek je svetski sampion u dublu u stonom tenisu, imao sam jednom priliku da porazgovaram sa njim na jednom veteranskom turniru koji je odrzan u Kragujevcu, mislim da je igrao u finalu protiv Zvonimira Britke.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pavaroti said:

Pa napisao sam zasto. Jasno je kao dan. To se ne sme pricati javno, sledi kazna od vucica, ali i Delija.

 

To nije dovoljno. Imas li neki konkretan dokaz ili samo bogatu mastu? Ako je odgovor ono drugo, onda ne mozes reci da znas vec samo naslucujes.

 

4 minutes ago, Green23 said:

Pa objašnjenje "Zna on žašto", svakako nije dovoljno dobro. 

 

To je objasnjenje za javnost, a ne za njega. Moze Kalina da saopsti koji je razlog, ali se on neoglasava. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

A po cemu je Sasa Djordjevic tako poseban? Mislim ono, ne mislim ja da Vucic pozove kao onog iz Zvezde i kaze sine daj gol i on da gol, ali uspesna igracka karijera ne znaci da je taj neko imun na pritisak, karakter i uopste covek na mestu, imamo sijaset primera iz te zlatne generacije, ili vole tradicionalno da se posvadjaju sa prijateljima, ili imaju drugare iz kriminalnog miljea, il su postali samani, po cemu je on toliko poseban da stoji postojano kao klisurina evo i 20 godina posle?

 

 

Bolje pitanje je po cemu je poznat da nije imun na pritisak, posto iznosite tvrdnje u tom pravcu? Onaj koji tuzi treba da dokazuje krivicu, a ne da se dokazuje nevinost. 

 

Imamo primer iz Bajerna. Dosao GM da mu se mesa u posao i da mu govori kako treba da radi. Epilog znamo. Znamo kome se zahvalio po okoncanju trenerskog posla u reprezentaciji a koga nije uopste pomenuo. Sta imas da prilozis u kontra smeru? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Bolje pitanje je po cemu je poznat da nije imun na pritisak, posto iznosite tvrdnje u tom pravcu? Onaj koji tuzi treba da dokazuje krivicu, a ne da se dokazuje nevinost. 

 

Imamo primer iz Bajerna. Dosao GM da mu se mesa u posao i da mu govori kako treba da radi. Epilog znamo. Znamo kome se zahvalio po okoncanju trenerskog posla u reprezentaciji a koga nije uopste pomenuo. Sta imas da prilozis u kontra smeru? 

Mislim da je u Minhenu dobio otkaz zbog serije poraza i losih rezultata. Sta ima da spominje predsednika vucica, bilo bi glupavo, ali hvala mu na tome. Svakako, ako je izvrsen pritisak na njega, moguce da je tako odreagovao zbog mira u kuci. 

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

Ja ne tvrdim nista, odnosno, rekao sam da ne verujem da je Vucic diktirao Djordjevicu sastav. Ja samo pitam po cemu to taj covek zasluzuje toliko postovanje i u trenerskom i u bilo kom drugom smislu, kad je od veceras recimo iza jednog trenera Zvezde Tomica jer u zivotu nije i nece pobediti ekipu u rangu Fenerbahcea. A Tomic ne vazi za nekog ne znam kakvog trenera.

 

A sto se tice ljuCkih osobina, svakako se nije preterano istakao i za vreme selektorovanja i za vreme obavljanja trenerskog posla, po par meseci u svakoj ekipi koju je vodio do sada.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pavaroti said:

Mislim da je u Minhenu dobio otkaz zbog serije poraza i losih rezultata. Sta ima da spominje predsednika vucica, bilo bi glupavo. 

 

E sad si ispravno rekao - mislim a ne - znam, posto se vrlo dobro zna iz njihovih izjava da se posvadjao sa Markom Pesicem i da je to glavni razlog otkaza u sezoni u kojoj je osvojen trofej posle 40 godina, i u kojoj je ubedljivo drzano 1. mesto na tabeli.

Takodje nisi prilozio nijedan dokaz ili izjavu nekog od direktnih aktera zasto Kalina nije pozvan a tvrdis da znas. Ako se slazemo da ipak ne znas, ajd da batalimo tu pricu? 

 

21 minutes ago, McLeod said:

Ja ne tvrdim nista, odnosno, rekao sam da ne verujem da je Vucic diktirao Djordjevicu sastav. Ja samo pitam po cemu to taj covek zasluzuje toliko postovanje i u trenerskom i u bilo kom drugom smislu. 

 

Postovanje je individualna stvar a ne objektivna. Neko ce da postuje Bitlse, neko Rolingstounse, a neko Cecu...i ako pitas svakog od njih svi ce imati svoje razloge zbog cega ih postuju, i ne ocekuje se da svi postuju istog.

 

Ono zbog cega ga ja postujem je zato sto liderstvo crpi iz karaktera svoje licnosti - on je prirodan lider koji nema lazan niti istreniran vec stvaran optimizam i veru u uspeh, koji ljudi prepoznaju i koji je zbog toga zarazan. Takvih ljudi je vrlo malo. 

Druga stvar je sto je od 2014 vracen kult reprezentacije kroz to liderstvo i vodjenje, kao i intervjue 7oj sili i celoj kosarkaskoj javnosti. Meni ne treba vise, cak je sto se tice rezultata bilo dovoljno i jedno srebro a ne tri... a moguce da tebi treba vise da bi nekog postovao. Nasi najveci treneri ce reci, ili su vec rekli slicno ovo sto sam i ja, i to ne iz nikakve kurtoazije. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mmajstor said:

 

E sad si ispravno rekao - mislim a ne - znam, posto se vrlo dobro zna iz njihovih izjava da se posvadjao sa Markom Pesicem i da je to glavni razlog otkaza u sezoni u kojoj je osvojen trofej posle 40 godina, i u kojoj je ubedljivo drzano 1. mesto na tabeli.

Takodje nisi prilozio nijedan dokaz ili izjavu nekog od direktnih aktera zasto Kalina nije pozvan a tvrdis da znas. Ako se slazemo da ipak ne znas, ajd da batalimo tu pricu? 

 

 

Postovanje je individualna stvar a ne objektivna. Neko ce da postuje Bitlse, neko Rolingstounse, a neko Cecu...i ako pitas svakog od njih svi ce imati svoje razloge zbog cega ih postuju, i ne ocekuje se da svi postuju istog.

 

Ono zbog cega ga ja postujem je zato sto liderstvo crpi iz karaktera svoje licnosti - on je prirodan lider koji nema lazan niti istreniran vec stvaran optimizam i veru u uspeh, koji ljudi prepoznaju i koji je zbog toga zarazan. Takvih ljudi je vrlo malo. 

Druga stvar je sto je od 2014 vracen kult reprezentacije kroz to liderstvo i vodjenje, kao i intervjue 7oj sili i celoj kosarkaskoj javnosti. Meni ne treba vise, cak je sto se tice rezultata bilo dovoljno i jedno srebro a ne tri... a moguce da tebi treba vise da bi nekog postovao. Nasi najveci treneri ce reci, ili su vec rekli slicno ovo sto sam i ja, i to ne iz nikakve kurtoazije. 

Nisam cuo za svadje dok nije dobio otkaz ili ti znas nesto vise?

 

Da je nesto sto se tice kosarke, mislim da bi rekao Sasa. Ne kazem da mu se svideli, ali mislim ds je to uradio da sacuva mir. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pavaroti said:

Nisam cuo za svadje dok nije dobio otkaz ili ti znas nesto vise?

 

Da je nesto sto se tice kosarke, mislim da bi rekao Sasa. Ne kazem da mu se svideli, ali mislim ds je to uradio da sacuva mir. 

 

Naravno... imas detaljnu Saletovu izjavu nakon otkaza kao i Pesicevu nakon toga. Evidentno je njihov sukob uzrok razlaza. Takodje je Duda zeleo da mu Sale bude zamenik 2013 pa tek onda da preuzme reprezentaciju, ali ovaj to odbio sa obrazlozenjem da zeli da uvede potpuno drugaciji sistem rada. Ko jos odbija Dudu? 

 

A nije isto sacuvati mir i 'naredio mu Vucic da ovaj ne sme da igra'. Nije ti palo na pamet recimo, lupam, da je neko od zestokih desnicarskih grupa pripretio da ce unakazati Nikolu ako bude obukao dres, a ovaj hteo da ga zastiti rizika... ili da je mozda zeleo da sacuva fokus ekipe na desavanja na terenu, a ne na diskusije oko njegovih tvitova, koji se mozda ne dopadaju ostalim saigracima?  Sa druge strane Vucic ne bi nista izgubio ako ovaj igra, niti je dobio sto nije igrao, kao sto Sale nema sta dobije ako bi ga poslusao, niti sta da izgubi ako ga ne bi poslusao. To rezonovanje fejla po vise dimenzija. 

Drugim recima, ako ne znamo tacno sta je, bolje da ne lupetamo i da ne licitiramo bez veze. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 34Barkley said:

I dalje pokušavam da uhvatim vezu između Delija i Saše Đorđevića kao i između Delija i košarkaške reprezentacije Srbije.

 

 

delije su po nalogu AV došle da vredjaju Kalinu da bi opravdale što SĐ nije zvao Kalinu na SP...  ja to nešto tako kontam...

a niko da bude dovoljno hrabar i da napiše da se Kalina ispišao po tenku i celom onom cirkusu, a bio i cirkus ovde kad su pravoverni pokušali da nam objasnekako nije lepo što je kalina napisao putem interneta:

Nek ide Irinej da nabije qr.c u cev da ga osvešta...

 

Quote

- Proveriti da li tenk ima atest na osveštanost, ako nema nek brzo dođe irinej da umoči ku*ac u zejtin pa da gurne u cev inače ništa od prolaska dalje - glasi sramna rečenica koja je i na njegovom profilu.

 

 

ali dobro nema veze...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fancy said:

 


Najbolje je da se ne priča ni o čemu što potencijalno otkriva mahinacije Prvorođenog i njegove bande.

Sent from my SM-N950F using...
 

 

 

Pricaj ako postoje dokazi ili izjave u tom pravcu. Ako nema zasto bi se bavili svacijom bogatom mastom...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Pricaj ako postoje dokazi ili izjave u tom pravcu. Ako nema zasto bi se bavili svacijom bogatom mastom...

 

ajde @mmajstor  pusti nas da se razgovaramo malo, a da baš ne bude svaki drugi upis tvoj i ovakav oneliner.

Ako ćeš da vučeš kontru uradi to ovako na moj način tako što ćeš da izvučeš podatak koji je kontra tvrdnji tvojih "oponenata", a ne da SNS manirom budeš najglasniji na temi... 

kao što ni "druga strana" neće neće SNS metodom (više nas je i jači smo) da te ugazi na temi kao što gaze "the opoziciju" u skupštini.


sve u svemu:  malo više smislene diskusije, malo manje kopanja rovova i bodljikavih žica razvlačenja.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:

 

ajde @mmajstor  pusti nas da se razgovaramo malo, a da baš ne bude svaki drugi upis tvoj i ovakav oneliner.

Ako ćeš da vučeš kontru uradi to ovako na moj način tako što ćeš da izvučeš podatak koji je kontra tvrdnji tvojih "oponenata", a ne da SNS manirom budeš najglasniji na temi... 

kao što ni "druga strana" neće neće SNS metodom (više nas je i jači smo) da te ugazi na temi kao što gaze "the opoziciju" u skupštini.


sve u svemu:  malo više smislene diskusije, malo manje kopanja rovova i bodljikavih žica razvlačenja.

Izvini, ali druga strana ga je vec "ugazila" kvantitetom.

 

Uostalom, nije novost da dovoljno puta ponovljena laz postaje istina, pa zasto bi i ovdje bilo drugacije.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Pavaroti said:

Ali Kalinic je uveo Tomu Nikolica u svlacionicu 😂

 

 

 

Dok sam živ neću zaboraviti scenu kad Toma seda izmedju Kaline i Raška i krene da baljezga nešto kako treba da se popije rakija dve... evo on baš ispekao...  a ova dvojica u fazonu ko je ova budala, a nije Tegetlija  i nastavljaju da se presvlače, skidaju deresove, znojava tela...  Tomi neprijatno, u fazonu: OdoK ja đeco, vidim ja kolko ima sati... 

ne treba mi snimak, slika je urezana u mali mozak :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uzmi moje jucerasnje upise pa procitaj opet - kako mozes reci da su to one-lineri i da nema protiv argumenata?

 

Stondisa. 

 

Ti si moderator, a ovo je tema o reprezentaciji. Prica o SNS nema nikakve veze sa ovom temom, a jucerasnje skandiranje ima veze sa temom na Zvezdi. Diskusija je u redu ako ima veze sa temom... zasto to ne regulises?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mirko_pet said:

Uostalom, nije novost da dovoljno puta ponovljena laz postaje istina, pa zasto bi i ovdje bilo drugacije.

 

 

Zato što jeste drugačije...  samo to ljudi treba da prihvate, a ne da se ponašaju kao ispred zadruge i da neštA oni znaju i izvode zaključke... 

 

stvarno se trudimo da napravimo zdrav diskusioni forum bez dogmi  i da se koliko toliko razlikujemo od ostalog intetneta srBskog...  daj da razvijamo zdravu diskusiju, sa razmenom mišljenja normalnom  i bez nekih uvredjenih i povredjenih tananih osećanja.

 

 

edit:

@mmajstor

Kolega, moraš malo širi biti kad čitaš moje upise jer stvarno nemam ni vremena ni želje da se raspravljam i u sitna crevca svaki upis moj demistifikujem

letimiččnim pretčavanjem preko teme, od 30 upisa 15 su tvojih, od tih 15, deset su onelineri tipa:

 

Quote

Znas li ti tacno zbog cega ga nije zvao sto podrazumeva neki dokaz ili izjavu direktnih aktera u tome, ili imas samo neku svoju verziju price? Pa hocemo li da se pretvaramo u zutu stampu? 

 
četiri upisa su obrazlaganje ovog stava

i ima jedna pošalica... 

znači od 30 upisa na temi 15 su tvojih. Cenim tvoju zaštitu SĐ i ja ga jako volim i cenim, ali ajmo malo da mu ga damo po stilu

Edited by Stondisha
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:

 

 

Zato što jeste drugačije...  samo to ljudi treba da prihvate, a ne da se ponašaju kao ispred zadruge i da neštA oni znaju i izvode zaključke... 

 

stvarno se trudimo da napravimo zdrav diskusioni forum bez dogmi  i da se koliko toliko razlikujemo od ostalog intetneta srBskog...  daj da razvijamo zdravu diskusiju, sa razmenom mišljenja normalnom  i bez nekih uvredjenih i povredjenih tananih osećanja.

Kako je drugacije?

 

Jel Danilovic zatvarao sudije u gepek? Jeste.

Jel Kalinic odstranjen iz reprezentacije jer je to Vucko trazio? Jeste.

Jel Teo obecao da ce igrati za Zvezdu, pa slagao (znaci - saban)? Jeste.

 

Pa kako je drugacije?

Edited by mirko_pet
slovo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mirko_pet said:

Kako je drugacije?

 

Jel Danilovic zatvarao sudije u gepek? Jeste.

Jel Kalinic odstranjen iz reprezentacije jer je to Vucko trazio? Jeste.

Jel Teo obecao da ce igrati za Zvezdu, pa slagao (znaci - saban)? Jeste.

 

Pa kako je drugacije?

 

slažem se da je bilo ovakvih upisa...  ali bilo je i x2  da nije. 

e sad ne može moderacija da uleti na temu CZV i da rasteruje frajere sa upisima Teo mrzi zvezdu šabančina i slično, kad na temi postoji jedno 20 ljudi koji jedva čekaju da skoče za vrat moderaciji i da vrište cenzura... e sad ne bi bilo strašni ni da 20 ljudi vrišti na moderacuiju CENZURA  kad bi tu bilo barem 5 likova da kaže, kao ti sad:  E ako ste zatvorili ovu diskusiju svaka čast.  Ovako ispada da moderacija cenzuriše legitimnu temu na topiku KK CZV o kojij bi forumaši da raspravljaju i formiraju mišljenje.


Samo pretrči preko teme i videćeš  je ukupno  nas trojica pisalo na temu:  dajte ljudi nemote se zajebavati sa ovim upisima, vredjate legendu srpske košarke, a da je bilo jedno trideset forumaša koji su nam objašnjavali izdaju... i sad treba ja da banujem 30 ljudi jer se moje mišljenje ne poklapa sa njihovim... a još najgore što sam teška manjina u mom stavu i mišljenju.



 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Stondisha said:

znači od 30 upisa na temi 15 su tvojih. Cenim tvoju zaštitu SĐ i ja ga jako volim i cenim, ali ajmo malo da mu ga damo po stilu

 

Nemam nista protiv, dajte mu ga po tom stilu ukoliko ti se moj ne dopada pa da shvatim i ja kako je bolje. Stvar je samo u tome sto su ljudi poodustajali usled manjka zivaca, jer se tolerise diskusija koja nema veze sa temom. Nemas nijedno upozorenje na pocetak ovakve diskusije koja povezuje politiku bez ijednog dokaza vec poznatih predrasuda - zasto?

 

Kada u tome ne vidis problem.... da li je problem ako je od 30 postova 15 moje u situaciji gde po nekoliko ljudi meni replicira? Umesaj se i odgovori umesto mene ako ti se ne svidja moj stil, ili ohrabri i ostale da se umesaju tako sto ces stititi temu, pa ce i mojih postova biti manje.

 

Ili ovako kako si krenuo, opomenes samo mene pa ohrabris iznosenje licnih predrasuda koje veze nemaju sa temom. Moze i tako. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...