Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Del Piero said:

Jedna random misao.

Osim prvog meca sa Letoncima, mi smo u svih ostalih 5 meceva maltene drzali stvari u svojim rukama i vodili citavim tokom ili velikim delom tih utakmica, a onda padali u drugom poluvremenu/zavrsnici. Protiv Belgije u gostima je bio najveci raspad, kontrolisali utakmicu i onda dali nesto 6 poena u poslednjoj cetvrtini i izgubili je blizu 15 razlike. Protiv njih u Nisu imali 10ak razlike na par minuta do kraja. Protiv Letonije u gostima smo vodili 10ak razlike na startu drugog i onda su nas unistili do kraja, nesto slicno je bilo kao sinoc. Kontrola utakmice i onda u jednom trenutku krece haos, protivnik nas ubacuje u masinu i mi nestajemo sa terena.

Hocu da kazem da Kari slabo dela kad krenemo da padamo i da tu mora bolji posao da se radi, verovatno i pomocnici da sugerisu malo vise. Mislim da je sinocna utakmica spremljena fantasticno i cela egzekucija u prvom poluvremenu je bila izvrsna, ali u nastavku smo pogubili konce i nije imao ko da povuce rucnu. Kazem, lici mi utakmica na onu protiv Letonije u gostima. Tada jesu oni promasili neke otvorene suteve u prvom, ali smo generalno igrali vrhunsku odbranu protiv takve napadacke ekipe i drzali stvari u svojim rukama (posebno kad se uzme u obzir nas sastav). A u onda u jednom trenutku samo pada mrak na oci i za manje od 10 minuta nam prave 20 razlike.

 

Sinoć je baš kasnio sa reakcijom kad su krenuli da nas stižu, i ja sam to primijetio, ali sam mislio da namjerno neće da traži tajm nego da čeka da vidi hoće li se ekipa sama izvući iz kontra-ritma (što je meni super način vaspitavanja igrača i građenja međusobnog povjerenja, pogotovo kad u tim trenucima i dalje imaš dvocifrenu prednost). 

Međutim, kad poređaš sve ovako kao što si ti uradio, ne mogu da se ne zapitam da li su ga to godine ipak malo usporile.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

niko to ne misli. vidis da mjk ima prednost nad njim

Ne znam koje postove čitaš, ali recimo Chaos je napisao da je Davidovac siguran, a da će se lomiti oko Bjelice i Kuridže. Zatim je SF napisao da bi trebalo voditi Davidovca.

 

Bjelica ako je zdrav, mislim da ide 100% i da Davidovac u toj varijanti otpada, pošto smo videli da Kuridža ima prednost nad njim.

 

Ja bih vodio Bjelicu, jer mi se svidelo kako je u plej ofu uspešno zaustavljao Luku.

Link to comment
Share on other sites

kari ima, sto bi rek'o fritrou, taj znoficj da pusta igrace da skapiraju sami i steka tajmaute za kraj. prilicno americki i mislim da je takav bio i pre 20ak godina ako sad nisam izmislio.

 

svakako nije bio nikada control freak od trenera.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Njega godine svakako jesu usporile, ali nije jedini na toj klupi. A ako nijedan pomocnik ne sme bas nista da mu kaze ne znam sta ce mu kao ikebana na klupi.

 

Razumem i autoritet i old school i sve, ali jos je mladi Muta Zelimiru mumlao na uvo da mu ovaj kaze 10 puta po utakmici cuti Muto da bi sad Malina i co 20 godina posle bili zrna maka.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Možda će nam neki protivnici (npr. Litvanija) iznuditi da moramo da uparimo Jokića i Milutinova, najviše sam na takve situacije mislio.

 

Pa i ja mislim na takve situacije i takodje mislim da po automatizmu kad krene "trpanje" mi cemo da im strpamo vise.

 

Naravno, ako ne promasimo 6 otvorenih trojki za 3 minuta, to se podrazumeva.

 

Ono kako su nas stigli Turci ne bi smelo da se desi vise nijednom po zakonu velikih brojeva ovog leta.

 

Ali ko hoce neka proba, meni je to super. Ja se iskljucivo plasim ekipa koje su cvrste, a istovremeno imaju vise vatrene moci od nas. Po definiciji na ovom prvenstvu to je samo Slovenija.

 

Sto ne znaci naravno da cemo sve ostale da bijemo levom rukom sto bi se reklo, ali opet mislim da od svih stvari koje mogu da nam predstavljaju problem dva centra su jedna od poslednjih.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

litvanci, francuzi i spanci mogu da izvedu dva centra a videli smo i turci.

Česi (Balvin  i Veseli), CG (Dubljević i Simonović), BiH (Nurkić i Kamenjaš, kao što smo vidjeli preksinoć)... a ni Zubac i Šarić nisu baš lajtvejt kategorija.

Link to comment
Share on other sites

Sve to sto navodite resava Bjelica.

Gabaritom svakako, a nesto mi ne deluje da ce Kamenjas, Simonovic, Poirer, Sabonis ili random spanski mucenik da ga pretrcavaju.

 

Bjelicu mogu muciti brzi igraci, a onda imamo kombo Kalinic - Lucic, i vracamo se na ono sto sam rekao juce a to je da za MJK ili Davidovca ima tacno 0 minuta u ozbiljnoj tekmi na EP (ako smo sa Bjelicom).

Edited by bosMan_jr
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Sve to sto navodite resava Bjelica.

Gabaritom svakako, a nesto mi ne deluje da ce Kamenjas, Simonovic, Poirer, Sabonis ili random spanski mucenik da ga pretrcavaju.

 

sabonisa i poirera ne moze da resi bjelica. sabonis ce igrati ol skul cetvorku, punu trikova ispod kosa i celu tekmu

Link to comment
Share on other sites

Resava to Bjelica (donekle) kakvog vecina ljudi ima u glavi, ali taj Bjelica verovatno vise ne postoji, pogotovo sto je nespreman/povredjen.

 

Jeste on vrhunski odigrao plejof u sampionskom NBA timu ali treba imati u vidu da je tamo fringe igrac koji im je doneo nesto mozda i neocekivano, a ovde kad je na terenu zbog svog staza i velicine moze da bude i druga, pa i prva opcija u nekim konfiguracijama sto je jako lose.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

sabonisa i poirera ne moze da resi bjelica. sabonis ce igrati ol skul cetvorku, punu trikova ispod kosa i celu tekmu

Zasto mislis da ne moze Sabonisa da resi? Sta je njegov forte pod kosem? Neko vece se odbijao od Dubljevica kao da je Sek verzija 2000 u pitanju.

Poirer je klasican centar koji je koriscen u Realu kao 4 jer je previse dobar da cele sezone igra 9 minuta koji ostanu iza Edija, i na 2 klasicna centra slobodno mozes da odgovoris sa 2 klasicna centra. I on i Gobert su bezopasni spolja i tu ne vidim nikakav problem da se odgovori istom merom.

Za sve ostale pokretnije petice koje zte navodili Bjelica je resenje, kao sto je i u NBA umeo da bude resenje nedavno.

Nijedna od navedenih ekipa nema ni mg, mm, ml prednosti u odnosu na nas tu.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Pa Bjelicu su i hteli Voriorsi da zadrže, ali je on odlučio da je vreme za Evropu. Bjelica je i dalje vredan za NBA, mislim da mi je smešno i diskutovati da li je za 12 ili nije. 

 

Takođe, Sabonis nije neki bauk u odbrani, štaviše prosečan

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

ako resi sabonisa, onda treba lejkersi da ga uzmu. bas me nervira koliko se on potcenjuje, opasan igrac jer je nekonvencionalan.

edit pa sam si odgovorio, cuvao ga je dubljevic, centar

Mene vise nervira sto se stvara buzz oko lika koji je do sada odigrao 13 NBA plejof utakmica sa prosekom 9.6p 4.8sk 1.6as

i nikad nije prosao prvu rundu.

 

Nije ga cuvao Dubljevic nego je on pokusavao da cuva Dubljevica i ispadao smesan. Lakersima ne treba Bjelica jer pucaju na titulu (tako bar kazu Miki i co), a ovog momka uzimaju ekipe sa dna uglavnom, pa im nije neki problem on.

 

Jedino sto ze slazem je da je blago nekonvencionalan, ali i Nenad Sulovic je bio

Link to comment
Share on other sites

Meni je van svake pameti što MJK dobija prednost u odnosu na Davidovca i to nakon odlične role u Sloveniji.  

 

Ja nisam prevelik fan Dede, ko čita kkcz topik svih ovih godina to je mogao da uoči, ali je za Kuridzu avion.  Uostalom i CSKA je nešto vidio u njemu, dok će MJK do kraja karijere da guli abu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Resava to Bjelica (donekle) kakvog vecina ljudi ima u glavi, ali taj Bjelica verovatno vise ne postoji, pogotovo sto je nespreman/povredjen.

 

Jeste on vrhunski odigrao plejof u sampionskom NBA timu ali treba imati u vidu da je tamo fringe igrac koji im je doneo nesto mozda i neocekivano, a ovde kad je na terenu zbog svog staza i velicine moze da bude i druga, pa i prva opcija u nekim konfiguracijama sto je jako lose.

Neneneneee, ako će Bjelica to da bude onda sam i ja teamMcLeod u smislu da nam je možda bolje bez njega nego sa njim, ali ja to ne vidim tako, u ekipi već postoji hijerarhija 

Jokić

Micić

Kalinić, Lučić

Milutinov, Gudurić, Nedović ako se oporavi, i ja u ovoj kategoriji vidim i Bjelicu

pa onda ostali do 12.

 

Kariju je očito hijerarhija veoma bitna stvar, čim se nije libio da razduži Tea na vrlo ponižavajuči način, tako da mislim da nema šanse da će on da dozvoli da odjednom neki pojedinac, pa makar bio i Nemanja Bjelica, dođe i da mu sruši koncepciju ekipe koja već funkcionipe vrlo solidno. Pa zbog sebe i zbog rada koji je uložio sa ovih ostalih petnaestak momaka će on prvi da ga odstrani ako postoji ta opasnost.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ali ko hoce neka proba, meni je to super. Ja se iskljucivo plasim ekipa koje su cvrste, a istovremeno imaju vise vatrene moci od nas. Po definiciji na ovom prvenstvu to je samo Slovenija.

Sjetih se sad nečega, pa da ne zaboravim.

Nakon poraza Slovenije od Njemačke (a i odgledanih pobjeda Slovenije protiv nas i protiv Hrvata), čini mi se da bi ključ za dobijanje Slovenije mogao da bude outhustlovanje Čančara. Može Luka da nas dobije i sam bez njega ako mu je dan za neki šuterski delirijum kad ubacuje one trojke iz trka pod faulom, ali pod pretpostavkom da je Luka standarno dobar, a da mu amputiraš Čančara, mislim da tu već imamo mali edge (za nas mi je pretpostavka da će Jokić opet Tobija da ugna u foul trouble u prvom poluvremenu, da ne kažem u prvoj četvrtini).

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Sinoć je baš kasnio sa reakcijom kad su krenuli da nas stižu, i ja sam to primijetio, ali sam mislio da namjerno neće da traži tajm nego da čeka da vidi hoće li se ekipa sama izvući iz kontra-ritma (što je meni super način vaspitavanja igrača i građenja međusobnog povjerenja, pogotovo kad u tim trenucima i dalje imaš dvocifrenu prednost). 

Međutim, kad poređaš sve ovako kao što si ti uradio, ne mogu da se ne zapitam da li su ga to godine ipak malo usporile.

Znas sta je zanimljivo.

Ko je gledao mec protiv Letonije seca se da smo na pocetku drugog imali preko 10 razlike i onda jednu prilicno cistu kontru koju je Avram zajebao i Srdjan (komentator) je tu potencirao kako to moze da bude nezgodan trenutak i da se tu okrene momentum, a onda se to i desilo i to je bio nas pocetak kraja. Mozda malo previse znacaja se daje jednoj propustenoj kontri, ali moglo je da se oseti kako se stvarno okrece momentum nakon toga. Mi smo juce dobro otvorili i drugo poluvreme i na 52:31 imali kontru u kojoj je Kalina izblokiran. Nakon toga sledi cini mi se serija 12:0 i Turci se vracaju u mec.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

Znas sta je zanimljivo.

Ko je gledao mec protiv Letonije seca se da smo na pocetku drugog imali preko 10 razlike i onda jednu prilicno cistu kontru koju je Avram zajebao i Srdjan (komentator) je tu potencirao kako to moze da bude nezgodan trenutak i da se tu okrene momentum, a onda se to i desilo i to je bio nas pocetak kraja. Mozda malo previse znacaja se daje jednoj propustenoj kontri, ali moglo je da se oseti kako se stvarno okrece momentum nakon toga. Mi smo juce dobro otvorili i drugo poluvreme i na 52:31 imali kontru u kojoj je Kalina izblokiran. Nakon toga sledi cini mi se serija 12:0 i Turci se vracaju u mec.

Pa dobro, sinoć nismo izgubili, to je onda napredak, pritom ne iz Kruševca 😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Sjetih se sad nečega, pa da ne zaboravim.

Nakon poraza Slovenije od Njemačke (a i odgledanih pobjeda Slovenije protiv nas i protiv Hrvata), čini mi se da bi ključ za dobijanje Slovenije mogao da bude outhustlovanje Čančara. Može Luka da nas dobije i sam bez njega ako mu je dan za neki šuterski delirijum kad ubacuje one troke iz trka pod faulom, ali pod pretpostavkom da je Luka standarno dobar, a da mu amputiraš Čančara, mislim da tu već imamo mali edge (za nas mi je pretpostavka da će Jokić opet Tobija da ugna u foul trouble u prvom poluvremenu, da ne kažem u prvoj četvrtini).

 

Men se čini da mi već imamo gotove šablone kako ćemo igrati odbranu, ne obazirući se na ime protivnika. I čini mi se da je to u varijanti kada nemaš vremena da spremiš ekipu, bolja opcija od ideje da za svaku tekmu spremaš outhustlovanje/štagod, bilo koga.

 

Mene kroz cele kvalifikacije više brine naš kouč, nego ko će iz druge petorke putovati na prvenstvo. Kako niko od njih nije osovina oko koje se vrte bitni delovi, trebalo bi da ide onaj koji u datom trenutku,po svim pitanjima može više da ponudi. Tu mislim i na Bjelicu.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, bosMan_jr said:

Mene vise nervira sto se stvara buzz oko lika koji je do sada odigrao 13 NBA plejof utakmica sa prosekom 9.6p 4.8sk 1.6as

i nikad nije prosao prvu rundu.

 

Nije ga cuvao Dubljevic nego je on pokusavao da cuva Dubljevica i ispadao smesan. Lakersima ne treba Bjelica jer pucaju na titulu (tako bar kazu Miki i co), a ovog momka uzimaju ekipe sa dna uglavnom, pa im nije neki problem on.

 

Jedino sto ze slazem je da je blago nekonvencionalan, ali i Nenad Sulovic je bio

 

svasta sam hteo da ti napisem 😱 koi si nemach poima i sve ali samo cu reci da bih voleo da neko drugi iskusi gnev familije sabonis a tebe cemo predati u razmeni zarobljenika kao bonus.

  • Ha-ha 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KockoOblo said:

 

Men se čini da mi već imamo gotove šablone kako ćemo igrati odbranu, ne obazirući se na ime protivnika. I čini mi se da je to u varijanti kada nemaš vremena da spremiš ekipu, bolja opcija od ideje da za svaku tekmu spremaš outhustlovanje/štagod, bilo koga.

 

Da je u pitanju 1972. godina možda bi bio u pravu, ali da pedeset godina kasnije ideš na EP da se boriš za medalju a da za glavne konkurente nemaš tailor-made rešenja i u odbrani i u napadu, to nema šanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Beonegro said:

Sjetih se sad nečega, pa da ne zaboravim.

Nakon poraza Slovenije od Njemačke (a i odgledanih pobjeda Slovenije protiv nas i protiv Hrvata), čini mi se da bi ključ za dobijanje Slovenije mogao da bude outhustlovanje Čančara. Može Luka da nas dobije i sam bez njega ako mu je dan za neki šuterski delirijum kad ubacuje one troke iz trka pod faulom, ali pod pretpostavkom da je Luka standarno dobar, a da mu amputiraš Čančara, mislim da tu već imamo mali edge (za nas mi je pretpostavka da će Jokić opet Tobija da ugna u foul trouble u prvom poluvremenu, da ne kažem u prvoj četvrtini).

 

Slazem se. Cancar je jako bitan za Sloveniju, pogotovo u ovakvom razgoropadjenom NBA izdanju. Gledao sam coveka verujem dovoljno cesto, on u Sloveniji izgleda kao legitimni clan prosecne NBA petorke, tipa Bogdanovici.

 

Tobi je takodje jako bitan ocigledno zbog stretcha, brzine, polivalentnosti, ali sto im je prednost protiv mnogih drugih protiv nas im je cist liability. Mislim da Slovenija ima najveci problem kako da minimizira Murica i drugo pomocno osoblje sa bitnom minutazom jer je ocigledno da nisu na potrebnom nivou, a i to nam odgovara.

 

Uglavnom, moguce da je u Cancaru kljuc jer ce onda i ostali iz spoljne linije teze da se razmasu.

 

Naravno, Luka je sposoban za takeover tipa Gasol protiv Francuza, ako se to desi ruka ruci i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...