Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Ok, znaci treba da cekamo da neki tenkre lepo udje na parket i razbije glavu nekom igracu.

 

Koliko puta, evo uzecu primer mog kluba jer je najocigledniji, imamo molbe i apele da se publika ponasa normalno. Da li je to urodilo plodom? Stoku ne mozes da molis, mozes samo da ih opandrcis po labrnji. Tako ce da razumeju. Dakle 5 godina suspenzija za KKCZ i cao. Ko je sledeci?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znate kako jos u Uvodu u pravo prof Lukić je napisao da je griža savesti prva sankcija čovekova.

Sudeći po komentarima u javnom virtuelnom prostoru malo je savesti a kamoli griže iste.

A da je ima težili bi ka nečem boljem kao na primer uređenju društva pre svega. Poštovanju pojedinca i kroz to poštovanju samog sebe. Samokontrola, moral, respekt postaju nepoznati pojmovi.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, John Terry said:

Ok, znaci treba da cekamo da neki tenkre lepo udje na parket i razbije glavu nekom igracu.

 

Koliko puta, evo uzecu primer mog kluba jer je najocigledniji, imamo molbe i apele da se publika ponasa normalno. Da li je to urodilo plodom? Stoku ne mozes da molis, mozes samo da ih opandrcis po labrnji. Tako ce da razumeju. Dakle 5 godina suspenzija za KKCZ i cao. Ko je sledeci?

 

Ti mora da si <30, kad još imaš ovoliko energije/vere da stvari mogu da se poprave. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mfmilan said:

 

Ti mora da si <30, kad još imaš ovoliko energije/vere da stvari mogu da se poprave. 

 

Ne. 40 tacno. I nemam vere vec pisem kako se stvari menjaju. Kaznama poput ove nece nikad nista da se promeni. Korekcija se desava kada boli. Ovakve kazne ne bole ni KKCZ niti igrace Partizana.

 

Medjutim, kljucno u svemu ovome je moja nemoc i frustracija. Svaki put kad pomislim evo sad cu da gledam sport, ispadne da gledam morone kako ili vredjaju ili pljuju ili bacaju na parket. Nacin na koji ce to da se resi? Samo jedan. Drakonske kazne. Sa strane lige suspenzija tribina i suspenzija kluba. Sa strane drzave, krivicno gonjenje izgrednika.

 

Ne mislim da ce se stvari poptaviti ikad.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Ne. 40 tacno. I nemam vere vec pisem kako se stvari menjaju. Kaznama poput ove nece nikad nista da se promeni. Korekcija se desava kada boli. Ovakve kazne ne bole ni KKCZ niti igrace Partizana.

 

Medjutim, kljucno u svemu ovome je moja nemoc i frustracija. Svaki put kad pomislim evo sad cu da gledam sport, ispadne da gledam morone kako ili vredjaju ili pljuju ili bacaju na parket. Nacin na koji ce to da se resi? Samo jedan. Drakonske kazne. Sa strane lige suspenzija tribina i suspenzija kluba. Sa strane drzave, krivicno gonjenje izgrednika.

 

Ne mislim da ce se stvari poptaviti ikad.

Haha, e baš si me nasmejao sad.

 

Navedeš stavku po stavku šta treba da se radi, kako treba da se radi, i završiš sa "nema nade". :classic_biggrin:

 

Tako sam i ja isto, razmišljao kako bi ja rešio, šta bih im ja uradio, kako bih ja to lako rešio, a onda sam negde prošle, pretprošle godine shvatio da baš i nemam vremena više u životu (skoro smo vršnjaci) da se vrtim u krug, i digao sam ruke. I sidro uskoro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Sam sebi si odgovorio, to ne radi liga. Zna se ko to radi i cija je volja da to tako treba da bude. 

 

Liga ne može da spreči da na utakmicu dođu kreteni niti može da krivično goni iste te kretene, ali može da propiše mnogo rigoroznije kazne za igrače i klubove, kao i pražnjenje dvorane / prekid utakmice i službeni rezultat u slučaju većih nereda a nasrtanje na igrače ili gađanj eistih tvrdih predmetima svakako spada u tako nešto. Niko nije dužan da trpi iživljavanje maloumnika.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Liga ne može da spreči da na utakmicu dođu kreteni niti može da krivično goni iste te kretene, ali može da propiše mnogo rigoroznije kazne za igrače i klubove, kao i pražnjenje dvorane / prekid utakmice i službeni rezultat u slučaju većih nereda a nasrtanje na igrače ili gađanj eistih tvrdih predmetima svakako spada u tako nešto. Niko nije dužan da trpi iživljavanje maloumnika.

Budala ces imati cak i s tim vecim kaznama, jer to nije kazna za tog pojedinca vec za klub, i onda ces doci do toga da klubovi kazu "necemo navijace". 

 

Ovim mora da se pozabavi zakon odnosno primena istog. Zna se ko je zaduzen za to. 

Link to comment
Share on other sites

Neverovatan je lik Ledej. On iz zabave je par puta mogao i sebe da povredi onim bacanjima u reklame. Večeras ga boli đoka za poraz, on koristi priliku za zezanje. Ja mislio vratiće loptu Mitroviću i to onako da je baš zafrljači, al jok, on dao koš. :classic_biggrin:

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Kakav smor od PO - sve zato sto je neko iz EL namignuo upravama klubova da se razbacivanje milionima ceni (to ce mediji u Srbiji, tviterasi, komentatori, treneri, igraci i Vucic da predstave kao da EL ne moze da postoji bez dve institucije iz Srbije).

 

Pa dobro vise, gde se izgubilo ono rivalstvo iz EL? Onaj polet gostujucih ekipa, ona borba, ona napetost do samog kraja? Zasto su Marsovci odlucili da kidnapuju Zeljka Obradovica koji je cedio Exuma, Puntera, LeDeya, Lessorta i na njegovo mesto instalirao smusenu kopiju koja deli minutazu svim igracima? Mislim Koprivica, Avramovic, Andjusic, Trifunovic, pa sa takvim sekvencama Partizan ne bi dobio ni Albu kuci.

 

Hoce li bar u petom mecu da bude 1 razlike za neku ekipu minut pre kraja? Sumnjam, cetiri meca vec gledamo smor sa ciljem da se ni slucajno ne nasekira "najbolja publika na svetu", 5:0 i 4:0 imaju obe ekipe protiv rivala na domacem terenu, a od ovih devet meceva je mozda jedan licio na nesto i na jednom se nije desavalo da se gost naprasno ne pretvori u Cedevitu Olimpiju.

 

No dobro, to ionako i ide sa idejom "oba kluba moraju da igraju EL!!!!!" i dok je takvog stava ni regionalna liga nece imati nikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

gledao sam "onog malog Jokica"  rece jedan veliki

 

po meni dosta neukusan, kafanski omalovazavajuci epitet za dvostrukog mvp-a, mvp-a finala I osvajaca nba lige, to je jedno 14 puta vece od svega sto je Zeljko uradio u karijeri u drugorazrednoj imitaciji basketa koja se prcka po evropi

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

gledao sam "onog malog Jokica"  rece jedan veliki
 
po meni dosta neukusan, kafanski omalovazavajuci epitet za dvostrukog mvp-a, mvp-a finala I osvajaca nba lige, to je jedno 14 puta vece od svega sto je Zeljko uradio u karijeri u drugorazrednoj imitaciji basketa koja se prcka po evropi
Onog malog Jokica kojeg svi volimo i u čijoj igri uživamo, ako ćemo citirati.
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 @SectorGde pise da su "opale tenzije"?

 

Pisem o onome sto se desava na terenu - cetiri meca su protekla, u sva cetiri je gost odigrao kao da ih neko tera da izadju na teren. To sto ljubitelji pobeda i trofeja na tribinama oba kluba ne podnose jedni druge ne znaci da je na terenu izgledalo kao da je svaki mec odlucujuci i da poraz znaci i veliki neuspeh kluba. Nego, onako, ako Obradovic ovo izgubi (opet nakon vodjstva od 2:0) pricace za 10 dana da je KKP mesto u EL i da je plan da se sa novim skupim igracima napadne minimum TOP8, ako KKCZ izgubi bice ovo "poluuspesna sezona, a sad da vidimo sta moze mag na klupi kad bude doveo Kalinica, Ponitku i Bookera". 

 

Potpuni antiklimaks sezone, a sve zato sto se nista ne menja bez obzira na rezultat na terenu, vrte se isti klubovi i niko ne zeli da odustane od svojih sumanutih ideja (ni javnost u Srbiji sa stavom "kako nasa dva ponosa unistavaju ove male i jadne regionalne rivale", ni Vucic sa "pa naravno da cemo dati i jednima i drugima, to je najlepsa reklama Srbije, znate?" ni EL sa "pare, pare, pare, volim samo pare...").

Link to comment
Share on other sites

Ako je posle druge utakmice bilo kritikovanja Obradovića zato što nije čuo neke stvari, šta sada treba da kažemo za Ivanovića? Navijanje je bilo 85% vređanja, a on kaže odlični su navijači bili, napravili su veliki napredak, pokazali ko je bacio upaljač.

 

Prva misao mi je - treba Čović da se skloni, ali onda skontam da bi isto bilo.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Nadji izjavu gde je rekao da su bili odlicni

Nisam mislio bukvalno. Skrećem pažnju da nije osudio vređanje ni u jednom trenutku, a Obradovića ste prošli put zasuli drvljem i kamenjem za mnogo, mnogo manje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mfmilan said:

Nisam mislio bukvalno. Skrećem pažnju da nije osudio vređanje ni u jednom trenutku, a Obradovića ste prošli put zasuli drvljem i kamenjem za mnogo, mnogo manje.


I večeras je tokom fenomenalne izjave (ko seje mržnju) rekao "a imam i ja sa ovim mojim da popričam" - tako nešto. Naravno, ostaće zapisano kako Željko se pravi gluv a ovde mala violinica kada se uzvrati. Užasno slepilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...