Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Samo par crtica:

 

- prvo i najbitnije, nadam se da ce se autobus oporaviti. Srecom ide pauza pa ce imati dovoljno vremena za reset do pocetka sledece sezone,

- ovo da su navijaci napredovali je glupost. Izbacili su debila jer je Zvezda vodila, da je gubila gadjali bi zajedno s njim. 

- Zeljko je licemer i los gubitnik, bio i bice. Ali poslusao sam mu celu izjavu, pokrpio je i svoje, samo to nijednom novinaru nije palo na pamet da istakne iz ociglednih razloga,

- Nadam se da ce sledece sezone svi derbiji biti igrani u Areni. Manja je sansa da pavijani ugroze igrace. Da ponovim da su navijaci kkcz neopevana skupina idiota,

- susta suprotnost su igraci kkcz, jako sam ponosan na njihovo ponasanje tokom serije i cele sezone. Sutiranje igraca na kos (od kojih je jedan kapiten) dok traje pozdravljanje pred utakmicu nikad nisam video, ozbiljna sramota. Toliko pominjani Vujosevic bi Pantera uhvatio za ruku i odveo ga da stane u red sa ostalima,

- Igraci Zvezde su stali pred tunel da zastite igrace kkp dok su izlazili na kraju. Raduljica se iskusno sklonio pod pleksiglas da "stiti", kapiram da bi dobio najvecilu porciju sa tribina,

- nesto licno na kraju, blokirao me Tegetlija, a bio sam fini. Pitao sam ga sledece: pozdrav Vladane, idete li na protest Srbija protiv nasilja

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mfmilan said:

Izvinite, ali o čemu vi pričate??

 

Ispada da je Obradović kriv za sve što se dešava.

 

Da se razumemo, daleko je on od nekog savršenog čoveka, ali ni najmanje nije kriv za ovu atmosferu i ovo stanje.

Izvini, a ko je onomad u Nišu insinuirao da je igrac KKP namerno povredjen od strane protivnickog igrača? A pritom ima u ekipi Ledeja.

Je li to dizanje tenzija, je li to mozda istina sto je rekao ili je to "ma gde na Zeljka da udarate, on je najveci ikada"

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Da li je ikad Obradović Željko priznao da je zasluženo izgubio? Uvek nađe neku zamerku i krivca što je poražen. Kapiram i to, sportista ne voli da gubi ali pričsmo dečaku je takvo dno da prevazilzi i nas sa foruma.

 

jeste, npr nakon trece utakmice & bukvalno tim recima, na kratkoj konferenciji za stampu, zbog novinara koji nisu nista pitali.

Link to comment
Share on other sites

20230620-225208.jpg

 

Zoc stvarno prica pametne stvari kad je rec o ponasanju navijaca, divljackim ispadima i tenzijama koje nisu dostojne sportskog borilista. Problem je sto se pravi gluv i slep na ponasanje svojih navijaca, a pogotovo igraca te ove izjave kao na jucereasnjoj konferenciji zvuce samo kao salty, a ne iskrena zelja da se nesto promeni.

 

 

P.s. kad je tek pocela covid pandemija smestali su ljude koji su dolazili iz inostranstva u studentske domove kao neki vid karantina. Zoc bio sa porodicom u zeleznickom domu pored Pionira. Dok su vecina ostalih smestenih krenuli da kenjaju o smestaju, hrani, da napusavaju vojnike koji su tu cuvali ili lekarsko osoblje Zoc koji verovatno moze da kupi sve njih je bio apsolutni car - nijedna primedba i kulturno ponasanje

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Tri stranje seciranja Željkove izjave sa kzš, koja je i više nego korektna i na mestu. Ujedno i odgovor na njegovo pitanje šta se desilo sa nama.

Dame, nek se pozabavi njegovim igracima jer je sramno da mu se onako ponasaju. 

 

To lazno gospodstvo nek ostavi negdje drugo. Bitnije je da klinci na tribinama i pored tv ekrana vide protivnike koji postuju jedni druge a ne 2 sezone omalozavanja, provociranja sa jedne strane. 

 

Preruzno je da igraci poput Puntera i Nunnally ne pruze ruku protivniku prije meca. Jadno i bijedno

To je trebalo da bude prvo pitanje na KZS. Jedan od ta 2 igraca ekipe je i kapiten tog kluba.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Dame, nek se pozabavi njegovim igracima jer je sramno da mu se onako ponasaju. 

 

To lazno gospodstvo nek ostavi negdje drugo. Bitnije je da klinci na tribinama i pored tv ekrana vide protivnike koji postuju jedni druge a ne 2 sezone omalozavanja, provociranja sa jedne strane. 

 

Preruzno je da igraci poput Puntera i Nunnally ne pruze ruku protivniku prije meca. Jadno i bijedno

 

Pažljivo sam slušala celu izjavu, dva puta, i Željko je rekao - kao što bi verovatno ja trebalo da se izvinjavam... Tako da je vrlo svestan svega što se događa. Ne znam o kakvom lažnom gospodstvu govoriš, on nije neko ko se afirmiše kao perfektan gospodin, jer da jeste, ne bi izgovorio pola stvari koje je izgovorio u trenerskoj karijeri. Stvarno me već malo smara ta potreba da se neko prikaže kao veći gospodin (+ ja sam već utvrdila ko je to). Ova izjava je na mestu i svako bi trebalo da izvuče pouku iz nje. Što se tiče ponašanja pojedinih igrača KKP, ja sam sigurna da ih on redovno opominje za to, ali je to nešto u šta ja verujem a ti sigurno ne. 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Večita potreba komšija da ukazuju na licimurstvo. Krop izjave pre godinu, dve, tri, krop izjave juče, šta si tad rekao, a što nisi tada... da si pravi ne bi ovo, valjda treba da ponudi masažu novinarima na konferenciji nakon desetominutnog izlaganja kako ga je protivnik dobio da možemo da odmaknemo od njega kao prve tačke problema. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Pažljivo sam slušala celu izjavu, dva puta, i Željko je rekao - kao što bi verovatno ja trebalo da se izvinjavam... Tako da je vrlo svestan svega što se događa. Ne znam o kakvom lažnom gospodstvu govoriš, on nije neko ko se afirmiše kao perfektan gospodin, jer da jeste, ne bi izgovorio pola stvari koje je izgovorio u trenerskoj karijeri. Stvarno me već malo smara ta potreba da se neko prikaže kao veći gospodin (+ ja sam već utvrdila ko je to). Ova izjava je na mestu i svako bi trebalo da izvuče pouku iz nje. Što se tiče ponašanja pojedinih igrača KKP, ja sam sigurna da ih on redovno opominje za to, ali je to nešto u šta ja verujem a ti sigurno ne. 

Ako ih redovno opominje a oni redovno ne poštuju njegove opomene postoji klupski pravilnik pa ga lepo kazni i siguran sam da bi svaki igrač ubrzo shvatio da nema zezanja sa klubom i trenerom. Svi ovi igrači će najkasnije za godinu dana otiči iz KKPartizan a ružna slika koju ponavljaju ostaće upamćena još dugo godina. 

Tako da ako i poverujemo da ih opominje onda dolazimo do zaključka da nema kontrrolu nad ekipom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za tog čoveka je toliko visoko postavljena lestvica poželjnog ponašanja - te mora da izjavi ovako, te onako, te zašto nije na ovaj način čestitao CZ, te zašto nije 10 minuta pričao o dominaciji protivnika (onda bismo ga moooožda pustili da se provuče), zašto smiruje tenzije, a zašto sad ne smiruje tenzije itd. I sumnjam da će on ikad da dostigne tu lestvicu, uvek će nešto da mu se zamera. 

 

Gore neko pita kad je priznao poraz, a posle svake pobede KKCZ počinje ca - čestitke Zvezdi (igračima) na pobedi + bili su bolji večeras. S druge strane, postavljena lestvica za ponašanje navijača - da ne bace ništa na teren. Ja sam ili luda ili ovde postoji ozbiljan propust u logici. Posle sinoćnog (ponovljenog) incidenta sa tribina, ovde je fokus na izjavi Željka Obradovića i tome kako je on tačno licemer, a nije proper gospodin. Aman više.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Pažljivo sam slušala celu izjavu, dva puta, i Željko je rekao - kao što bi verovatno ja trebalo da se izvinjavam... Tako da je vrlo svestan svega što se događa. Ne znam o kakvom lažnom gospodstvu govoriš, on nije neko ko se afirmiše kao perfektan gospodin, jer da jeste, ne bi izgovorio pola stvari koje je izgovorio u trenerskoj karijeri. Stvarno me već malo smara ta potreba da se neko prikaže kao veći gospodin (+ ja sam već utvrdila ko je to). Ova izjava je na mestu i svako bi trebalo da izvuče pouku iz nje. Što se tiče ponašanja pojedinih igrača KKP, ja sam sigurna da ih on redovno opominje za to, ali je to nešto u šta ja verujem a ti sigurno ne. 

Da ih se dovoljno opominje ili kaznjava sukladno klubskom disciplinskom pravilniku ovakve stvari se ne bi ponavljale. A ti slobodno vjeruj u šta hoćeš to je tvoje pravo međutim činjenice govore nešto drugo šta opet implicira nešto drugo a ti sad daj sebi mašti na volju pa procijeni šta bi to moglo biti. 

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Pažljivo sam slušala celu izjavu, dva puta, i Željko je rekao - kao što bi verovatno ja trebalo da se izvinjavam... Tako da je vrlo svestan svega što se događa. Ne znam o kakvom lažnom gospodstvu govoriš, on nije neko ko se afirmiše kao perfektan gospodin, jer da jeste, ne bi izgovorio pola stvari koje je izgovorio u trenerskoj karijeri. Stvarno me već malo smara ta potreba da se neko prikaže kao veći gospodin (+ ja sam već utvrdila ko je to). Ova izjava je na mestu i svako bi trebalo da izvuče pouku iz nje. Što se tiče ponašanja pojedinih igrača KKP, ja sam sigurna da ih on redovno opominje za to, ali je to nešto u šta ja verujem a ti sigurno ne. 

Trener autoriteta Zeljka Obradovica i tih silnih usljeha, jednom da kaze, sve je zavrseno. Ako se ogluse o to, klupski pravilnik pa redom. Ae da vidim tog majcinog sina ko ce A da kaze Zeljku. Covjek je izbacivao reprezentativca Srbije i MVP Evrolige iz hale a nece ga slusati Punter i Nunnally?

 

On ne moze uticati na navijace, kao ni Dusko ali itekako moze na svoje igrace. Punter kao kapiten je produzena ruka trenera na terenu a vidjeti sinoc kako on i Nunnally ne pruzaju ruku protivniku prije pocetka meca je poraz sporta i sramota svih povezanih sa KK Partizan. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bodo said:

Da ih se dovoljno opominje ili kaznjava sukladno klubskom disciplinskom pravilniku ovakve stvari se ne bi ponavljale. A ti slobodno vjeruj u šta hoćeš to je tvoje pravo međutim činjenice govore nešto drugo šta opet implicira nešto drugo a ti sad daj sebi mašti na volju pa procijeni šta bi to moglo biti. 

 

Igrači KKP će biti kažnjeni po disciplinskom pravilniku onog trenutka kad stoka sa KKCZ tribina bude zauvek udaljena i sankcionisana za svoje ponašanje. Pa ti daj mašti na volju i sam proceni kad bi to moglo biti.

Just now, Miki28 said:

Trener autoriteta Zeljka Obradovica i tih silnih usljeha, jednom da kaze, sve je zavrseno. Ako se ogluse o to, klupski pravilnik pa redom. Ae da vidim tog majcinog sina ko ce A da kaze Zeljku. Covjek je izbacivao reprezentativca Srbije i MVP Evrolige iz hale a nece ga slusati Punter i Nunnally?

 

On ne moze uticati na navijace, kao ni Dusko ali itekako moze na svoje igrace. Punter kao kapiten je produzena ruka trenera na terenu a vidjeti sinoc kako on i Nunnally ne pruzaju ruku protivniku prije pocetka meca je poraz sporta i sramota svih povezanih sa KK Partizan. 

 

Miki, nećemo se složiti, tako da je suludo da se objašnjavamo ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Igrači KKP će biti kažnjeni po disciplinskom pravilniku onog trenutka kad stoka sa KKCZ tribina bude zauvek udaljena i sankcionisana za svoje ponašanje. Pa ti daj mašti na volju i sam proceni kad bi to moglo biti.

Pomalo več smaraš sa svojom ulogom pravednika. A kao drugo prestani glumiti da si neutralna. 

Edited by bodo
  • Like 11
  • Love 1
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bodo said:

Pomalo več smaraš sa svojom ulogom pravednika. A kao drugo prestani glumiti da si neutralna. 

 

Naravno da smaram jer čačkam u pažljivo konstruisan narativ ko su veća gospoda. Drugu rečenicu neću komentarisati, ispašću dama u ovoj situaciji, pošto neslaganje spuštaš na lični nivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Naravno da smaram jer čačkam u pažljivo konstruisan narativ ko su veća gospoda. Drugu rečenicu neću komentarisati, ispašću dama u ovoj situaciji, pošto neslaganje spuštaš na lični nivo.

Ne nego ne volim kad se ljudi izdaju za nešto šta nisu. Iz tvoje svake rečenice provejava ovo na šta ja ukazujem. I ok je jer to je tvoje pravo ali nemoj hiniti neutralnost. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

O ljudskoj velicini coveka koji  optuzi protivnickog  igraca da je namerno povredio nekog u KKP je besmislica.

Samo da ga je neko upitao kako to da je u Areni bio fokusiran samo na košarku i bolelo ga uvo za sve ostalo, a ovde je to isto uvo čulo sve i to isto oko videlo sve sto ga vredja.

Umeo je javni posle debakla reprezentacije da svali krivicu na igrače, a sada ne ume da kaze ni rec o ponasanju svojih igraca koje je nevidjeni bezobrazluk

DV je barem u svojoj mrznji bio iskren do kraja, ovaj glumi nekakvog Gandija dok gaji u ekipi igrače koji su takvi kakvi su.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Ne nego ne volim kad se ljudi izdaju za nešto šta nisu. Iz tvoje svake rečenice provejava ovo na šta ja ukazujem. I ok je jer to je tvoje pravo ali nemoj hiniti neutralnost. 

 

Pošto ti se ne sviđa ono što pišem, dao si sebi za pravo da razjasniš svoju kognitivnu disonancu time da ja navijam za KKP. Jer čovek ne može da ima svoje mišljenje, nego ono mora da znači ili da navija za KKCZ ili za KKP. To je upravo razlog što nikad neću podržavati ni jedne, ni druge. Ti misli šta hoćeš, to je tvoje pravo, ali čisto da razjasnimo.

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

O ljudskoj velicini coveka


Pa ovo je suština. 
 

Svaka pojava Željka Obradovića povlači vas 10 da analizirate njegovu ljudsku veličinu. Kad izgubi, onda i trenersku (nismo zaboravili izlapelost i metlanje 3:2 u zadnjih minut). 
 

Logično je da najbolji trener kontinenta, na klupi kluba kao što je Partizan bude under close scrutiny, ali po pravilu su u pitanju komšije i većinski se diskutuje o njegovim ljudskim kvalitetima. 
 

Naravno, siguran sam da liverpulćani nisu voleli Ser Alexa, niko ne očekuje ni da budete objektivni, ali konstantno se hrani narativ o licimurstvu do tačke da jednu odličnu, i sa ljudske i sa profesionalne strane konferenciju, predstavite kao licimurstvo. 
 

Igranka bez kraja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Ako ih redovno opominje a oni redovno ne poštuju njegove opomene postoji klupski pravilnik pa ga lepo kazni i siguran sam da bi svaki igrač ubrzo shvatio da nema zezanja sa klubom i trenerom. Svi ovi igrači će najkasnije za godinu dana otiči iz KKPartizan a ružna slika koju ponavljaju ostaće upamćena još dugo godina. 

Tako da ako i poverujemo da ih opominje onda dolazimo do zaključka da nema kontrrolu nad ekipom.

To je sukus svega. Ili ga ne zarezuje kako mu se igraci ponasaju ili nema ama baš nikakvu kontrolu. Ali u takvim slučajevima se onda primjenjuje klubski disciplinski pravilnik. Od nekud se mora početi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:


Pa ovo je suština. 
 

Svaka pojava Željka Obradovića povlači vas 10 da analizirate njegovu ljudsku veličinu. Kad izgubi, onda i trenersku (nismo zaboravili izlapelost i metlanje 3:2 u zadnjih minut). 
 

Logično je da najbolji trener kontinenta, na klupi kluba kao što je Partizan bude under close scrutiny, ali po pravilu su u pitanju komšije i većinski se diskutuje o njegovim ljudskim kvalitetima. 
 

Naravno, siguran sam da liverpulćani nisu voleli Ser Alexa, niko ne očekuje ni da budete objektivni, ali konstantno se hrani narativ o licimurstvu do tačke da jednu odličnu, i sa ljudske i sa profesionalne strane konferenciju, predstavite kao licimurstvo. 
 

Igranka bez kraja...

Dabome, a vi Čovica uzimate u usta samo kad je rec o kosarci. Sav fokus je na tome, boze sacuvaj da se provuklo nesto o Kosovu, kriminalu, Djindjicu.

Sve sto gocorim ovde o Zeljku je usko vezano za kosarku, teren, konferencije za štampu, izjave o utakmicama... Ne pada mi na pamet da pominjem neke druge stvari iz njegovog života. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

To je sukus svega. Ili ga ne zarezuje kako mu se igraci ponasaju ili nema ama baš nikakvu kontrolu. Ali u takvim slučajevima se onda primjenjuje klubski disciplinski pravilnik. Od nekud se mora početi. 

Mogucnost da neki igrac ne postuje Zeljka i da se oglusi o njegov autoritet su ravne 0, posebno u Partizanu. Taj koji bi to uradio letio bi iz kluba naglavacke momentalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Dabome, a vi Čovica uzimate u usta samo kad je rec o kosarci. Sav fokus je na tome, boze sacuvaj da se provuklo nesto o Kosovu, kriminalu, Djindjicu.

Sve sto gocorim ovde o Zeljku je usko vezano za kosarku, teren, konferencije za štampu, izjave o utakmicama... Ne pada mi na pamet da pominjem neke druge stvari iz njegovog života. 


Niko ovde na forumu ne pominje pomenutog u kontekstu Kosova i ostalog što si nabrojao. To jeste deo njegovih (zlo)dela ali kada se pominje to je njegovo smradikalsko huškanje, targetiranje sudaca, Zoki u sunčanoj Valensiji, maskirani navijači, odnosno kreiranje narativa koji se svesno ili nesvesno usvajaju kod dobrog dela navijača. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DameTime said:

Ova izjava je na mestu i svako bi trebalo da izvuče pouku iz nje.

Kao što sam već pisao, da se javljao posle pobeda, umesto što se pravio da je gluv, izjava bi bila na mestu. Ovako je to školski primer licemerja lošeg gubitnika.

 

A što se igrača tiče npr. logičan potez svakog trenera je da ih pošalje da se rukuju pre početka meča, kad vidi da oni to sami neće da urade

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...