Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

On 4/7/2023 at 7:02 PM, NikadProtivKaline said:

ja to ne mogu tako da razdvojim

filoni je napravio i bobu feta, sto je valjda nesto najgore sto je izaslo iz SW univerzuma

 

Ma ne moze Boba Fet biti gori od ona dva sranja zvana osma i deveta epizoda, a tek od Soloa... 

Link to comment
Share on other sites

The Mandalorian s03 e06 chapter 22.
Prilično loša epizoda. Čime su razvejane moje nade o nekoj konstanti u kvalitetu. Jednostavno,prevelike su amplitude u pisanju.

U principu,priča ovog poglavlja je mogla da se ispriča u nekih 10 do 15 minuta epizode. Što jasno kazuje da je ostatak promašaj. Ako je prethodna epizoda kod mene izazvala nekakav osećaj The Phantom Menace filma (u pozitivnom smislu) onda je ova ispala loš pokušaj parodije The Clone Wars epizode iz druge trilogoje. Jedina dobra sekvenca je bila poseta onom baru u kojem se okupljaju droidi. Pojavljivanje poznatih lica u sporednim ulogama mi je bio promašaj.

Poseban problem epizode je taj što smo opet videli skretanje sa glavne priče. Međutim,prethodna dva su imala smisao. Ovo skretanje nije..ne radi se to na samo tri epizode do kraja sezone. Sad u dve preostale treba da vidimo nekakav rasplet.. O brojnim nelogičnostima u samoj epizodi ne bih ni kretao da pišem..

Kad spomenuh glavnu priču..više nisam ni siguran koja je glavna priča? Favro kao da ne zna u kojem pravcu treba da ide priča sa Groguom koji je skoro pa potpuno zapostavljen. U redu je uključiti lik Bo-Katan u priču;nemam ništa protiv,ali ne može da se dogodi da u seriji priča sa početka sezone ne bude dalje razvijena.

Bilo je dobrih momenata u epizodi,ali su i oni loše realizovani..tu recimo mislim na sam završetak epizode. Sve u svemu,slaba epizoda.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2023 at 8:51 PM, Sector said:

E07 najbolja do sada, odlična.

Izula :Hail:
Zašto ovo ne možemo da gledamo iz epizode iz epizode? Mislim na kvalitet.

Od početne scene na Korusantu do poslednje scene borbe,sve je bilo izvanredno. Baš dugo nisam gledao Star Wars sa ovolikim uzbuđenjem. Koliko samo poveznica i sa filmovima i drugim SW serijalima i stripovima...ali pre svega sama epizoda je ponudila mnogo toga dobrog...SW kakvog želim da gledam.

Obično je posle dobre epizode usledila loša,pa se pribojavam završne u sezoni. Epizoda 7 je podigla letvicu očekivanja i siguran sam da u finalu sezone možemo da očekujemo poznate karaktere iz cele franšize..tipujem na Bobu Feta i Ashoku,a ne bi me iznenadilo još jedno pojavljivanje Luka Skywalkera. Takođe očekujem i neke poznate negativce u finalu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednja epizoda će trajati samo 35 minuta :cigar:
Međutim,moje skepse oko samog kvaliteta su izgleda razvejane. Naime,prvobitna namera šouranera je bila da sezona ima sedam epizoda i da ta sedma epizoda traje nekih sat i po vremena. No,umesto toga,ta gigantska epozoda je podeljena na dve epizode (7 i 8 ) tako da će poslednja epizoda bukvalno da bude nastavak prethodne,što je obećavajuće.

Zanimljive su izjave autora o tome da će sezonu obeležiti neki gubici. Jedan smo videli u prošloj,ali to nije sve..biće toga i u finalu. Ne bih se začudio da ostanemo i bez glavnog protagoniste serije..

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Zanimljive su izjave autora o tome da će sezonu obeležiti neki gubici. Jedan smo videli u prošloj,ali to nije sve..biće toga i u finalu. Ne bih se začudio da ostanemo i bez glavnog protagoniste serije..

 

Pleonazam, protagonista je svakako i uvek glavni 😉

 

Inace, da li je to Mof Gideon kreator Prvog reda? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

Pleonazam, protagonista je svakako i uvek glavni

Hvala,čovek uvek može da nauči nešto.

 

 

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

Inace, da li je to Mof Gideon kreator Prvog reda?

Nije.
Mislim,ne bi trebao biti,ali videćemo šta nameravaju da urade sa njegovim likom..pa...u raznim SW serijama. On se ovde bavi prvenstveno projektima kloniranja. Koga pokušava da klonira? Pa,verovatno sebe samog,verovatno Snouka,a sve treba da dovede do Palpatina..da li će usput klonirati i nekog neočekivanog,poput Darth Maula..? Ostaje da se vidi.

Na First Orderu bi trebalo pre svega da radi Grand Admiral Rae Sloane..koja se do sada uopšte ne pominje ni u jednoj SW seriji,za razliku od Grand Admirala Thrawna čije smo ime konačno čuli u prethodnoj epizodi. On se i vidi u tizeru za Ashoka seriju.

Mislim da će sve ove serije,tj.priče zapravo uvesti gledaoce u tu novu filmsku trilogiju.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa,moram reći kako mi je drago što sam omašio sa spekulacijom o pojavljivanju poznatih lica u poslednjoj epizodi. Jer,em je pomalo lejm,em je već bilo viđeno u drugim serijama. Mnogo je poštenije što su epizodu ispunili karakteri koji su i nosili sezonu. :thumbsup:

Sama poslednja epizoda je vrlo,vrlo dobra. Više od vrlo dobre,ali ipak ne i odlična. Zato 4+ za finale. Možda samo zato što je prethodna bila malo bolja. Međutim, akcija fantastična, efekti..konačno me i muzika potpuno osvojila..sve vreme sam imao onaj utisak da je ovo Star Wars. :thumbsup:

Konačno su i Din Djarin i Grogu dobili centralno mesto..Spoznali smo da je Grogu daleko moćniji nego što su autori to do sada predstavljali.

Kasno je,pa da skraćujem. Finale sezone je opravdalo moja očekivanja. O sezoni u celosti u nekom sledećem postu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokušaću da ne ne odužim post.

Najpre još koja reč o finalu sezone 3. Akcija dostojna najboljih SW sekvenci..međutim,i poslednjih desetak minuta epizode mi se veoma dopalo. Tu su uspeli da zaokruže i sumiraju faktički sve priče cele sezone. Poslednji kadar fenomenalan;podsetio nas je ko su ustvari glavni likovi serije.

Što se sezone kao cele tiče..
I dalje mislim da je epizoda sa dr Peršingom najbolja..čak u sve tri sezone. Korusant je prikazan savršeno,subplot o kloniranju je pogođen samo tako,a dopalo mi se što smo dobili uvid i u politiku ovog doba. Izvanredna standalone epizoda.

Najveći minus sezone je upravo taj..što smo dobili premalo od pomenute priče. Svaki put kad smo dobili delić The Phantom Menace atmosfere,to je bio pogodak. Kao u poslednje dve epizode uostalom. Premalo,da ne kažem da uopšte nismo videli Mof Gideona..tek pominjanje u par navrata..autori su morali više da ga (is)koriste,kao i njegovu pratnju..da zaista osetimo kolika su pretnja. Razumem nameru šouranera da priču obaviju velom tajni,ali ako se u tome pretera postigne se kontra-efekat.

Bar dve epizode su skurcane ni u šta.

 

Spoiler

Uopšte nisam siguran da je ovo zaista bio kraj Mof Gideona. Onaj oklop od super-beskara može da izdrži najveću vrućinu,a nije nemoguće da je ono zapravo bio i njegov klon. Videli smo da je jedan u bazi i oživeo. U svakom slučaju,moćni izgled u tom oklopu i sa kacigom.


Mogu reći da mi se dopada kako Favro i Filoni upravljaju ovim serijama..sve mi daje asocijaciju na više malih rečica koje će se eventualno spojiti u jednu veliku,a to bi trebao da bude Filonijev film.

Četvrta sezona Mandalorca je već napisana,snimanje počinje u oktobru. Dobio sam lep entuzijazam za Ashoku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A H S O K A
Vau!

Uz Andor,nešto najbolje što sam video od ovih Star Wars tv-serija. Uz napomenu da ovo vizuelno mnogo više i liči na SW. Efekti,CGI..planete..gradovi..brodovi..sve izgleda vrhunski. I veoma filmski. Muzika takođe top-notch. Akcija odlična,puno mistike u prve dve epizode..Ahsoka nije samo vezana za animiranu seriju Rebels,već i za sve tri filmske trilogije.

Video sam da se ljudi žale da je serija spora,ali tako to obično biva na početku..iste kritike su pratile i Andor. Meni je tempo bio potaman.

Rozario odlična,druge dva ženska lika tj.glumice nisu mnogo lošije. Droidi isto super..Ray Stevenson odličan..RIP,naravno..

Možda sam manje očekivao pa su prve dve epizode odlično legle..ne znam..videćemo da li serija u nastavku ima ambiciju jednog Andora.

Link to comment
Share on other sites

Za fanove,ali podjednako i hejtere Star Wars pod Disney kompanijom..Star Wars filmovi se definitivno vraćaju u biskope i dobićemo tri nova filma:

- James Mangold bi trebao da režira film o poreklu Sile i nastanku reda Džedaja. Film bi trebalo da prati lik Prime Jedija, koji je ustanovio red,a radnja bi trebala da se događa hiljadama godina pre prve i druge trilogije. Ideja je da ovo bude neka vrsta "biblijskog" filma o Sili..kao neka Star Wars verzija "Deset Božijih zapovesti"

- Dave Filoni,veteran Star Wars-a, bi trebalo da režira film kojim će zaokružiti sve serije u čijem ja nastanku učestvovao na razne načine poslednjih godina: Mandalorian, Bobba Fett, Ahsoka..moguće i nekih drugih..kada budemo saznali datum izlaska ovog filma,znaćemo koliko još sezona Mandalorijanca ćemo dobiti..

- Sharmeen Obaid-Chinoy bi trebala da bude rediteljka trećeg i poslednjeg u ovom nizu filmova..koji će biti okrenut budućnosti i čija radnja će obuhvatiti događaje nakon Uspona Skajvokera.. Planirano je da Daisy Ridley ponovi ulogu Rey Skywalker. 15 godina od konačnog poraza Sita, ona će pokušati da ustanovi novi Jedi Order u nadi da će imati više uspeha od njenog učitelja,Luka..

Link to comment
Share on other sites

Epizoda 4 Ahsoka: ocena 9.
Ovo je najfilmskija epizoda od svih epizoda svih sw serija..muzika fantastična..sve sa Darth Vader temom na zatvaranju epizode. Biće kontroverzi oko toga kako je Anakin prikazan preko CGI,ali sem toga efekti su odlični,borbe svetlosnim sabljama isto..i dijalozi su se popravili. Šteta što smo ostali bez Rej Stivensona - čovek je briljirao.

Sledeću epizodu je režirao sam Filoni. Očekujem da ona bude vrhunac sezone.

Link to comment
Share on other sites

Dejv Filoni bi lako mogao postati onaj autor koji će vratiti ravnotežu u Silu povratiti slavu SW franšize..hrabar autor koji voli i razume SW svet. Sa epizodom 5 Ahsoke uspeo je da nadmaši i prethodnu epizodu..ova ide na neku 9.5 ocenu..

 

Spoiler

Ovo je verovatno najbolja gluma Hajdena Kristensena računjaući sve njegove uloge u svim filmovima i serijama.

Edit:
 

Spoiler

Uloga je jedna,ali se pojavljivao u više filmova i serija. To sam hteo da kažem

 

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...