Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

Koliko je veliki Dizni govori to sto su uspeli da najvecoj fransizi u istoriji toliko sjebu filmove da su presli na serije koje su uspeli da budu podjednako lose kao njihovi filmovi (Mandalorian excluded).

Marveova faza 4 je zasluzeno propala finansijski, a i Pixar je u debelom minusu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Epizoda 2 (ukupno 18) je ne samo duplo bolja od prethodne,nego se usudjujem reci i mozda najuzbudljivija u celom serijalu do sada. Da nije malko zbrzana (realno,sve su) i da je nesto manje naivnosti u jednom delu epizode (nije krivica samo ove epizode) dao bih joj 10/10 ocenu..ovako 9/10.

Vizuelno je fantasticna..storytelling je vrlo dobar,akcija odlicna..ovo je Star Wars u tv formatu kakvog zelim da gledam..ne mora uopste biti Dzedaja, light sabera..dovoljne su dobro dizajnirane letelice,karakteristicni zvukovi,zanimljiva bica...ono koje smo imali priliku da vidimo me neodoljivo podsetilo na generala Grievousa..naravno i dobra prica.

Takodje,silazak u sam napusteni grad i njegova okna me asocirao na dolazak Druzine Prstena u rudnike Morie. Fantasticno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gde je "najuzbudljivija" epizoda celog serijala tu je je najbolja. Da,epizoda 19 (03 S03) je upravo to - najkvalitetnija deonica ukupno do sada. :smiley53:

Iako pocinje jos jednom odlicnom sekvencom jurnjave i pucacine sa letelicama (odavno nismo videli Tie presretace) i zavrsava sa nasim glavnim protagonistima, mogli bi smo komotno reci da je epizoda simbolicnog imena (The Convert) svojevrsna standalone epizoda. Prva takva..pa,u svim SW serijama? :smiley33:

Epizoda po pacingu,build up-u, dijalozima i celokupnoj atmosferi veoma podseca na Andor. Sto je,naravno,pluscina. Coruscant izgleda savrseno..onako kako treba da izgleda - mnogo blize onome sto smo gledali u "Osveti Sita"..deo radnje se odvija u zgradi Opere..sto nije slucajnost,obzirom da bas u Operi Kancelar Palpatin pocinje ozbiljnije da "preokrece" mladog Anakina Skajvokera...:thumbsup:

Ovo je definitivno i "najfilmskija" epizoda od svih do sada. I traje gotovo 55 minuta.
10/10 epizoda.

Spoiler

Mislim da svi znamo/sumnjamo do cega/koga ce sve dovesti podprica o kloniranju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zbog cega "otvarate na sopstveni rizik" kvalifikacija?
Sasvim je u redu da se (vrlo) razlicito gleda na bilo koje delo - muzicko,filmsko,televizijsko,sliakarsko itd. Ne bi bilo dobro,ni "prirodno" da svi imamo istovetno misljenje na bilo koju temu..zapravo,bilo bi grozno.

Ovo je jedan pogled na SW fransizu. Nije mi ni stran,ni pogresan. Cak sta vise - mnogo toga izrecenog jeste tacno.
Medjutim,zanimljivo je da je isti lik samo pre nekoliko meseci prilicno ishvalio "Andor". Tako da ne stoji bas kvalifikacija kako je "cela fransiza mrtva".

Svako gleda za sebe,iz svojih razloga,pa tako i komentarise. Sem onih koji ne(ce) (da) gledaju. I to je legit.

Meni je treca sezona Mandalorijanca pocela jako dobro. Pocetak obecava nesto vise. Videcemo kako ce to izgledati na kraju.

Link to comment
Share on other sites

The Mandalorian episode 5,chapter 21 - vrlo dobra epizoda. Sad se već moze konstatovati kako sezona pati od velike nekonstantnosti. Pravi rolerkoster gledamo od epizode do epizode.
Iskreno,najbolje epizode u ovoj sezoni su mi one koje se direktno ne tiču glavnog protagoniste. Sad,je li to plus ili minus za seriju,ostaje kao pitanje. Takođe,autori su očigledno odlučili da priču prošire - odnos Din Djarina i Grogua ne dominira više serijom,već su priče koje prate Bo-Katan i zaveru koja se odvija na Korusantu postale nešto više od običnog sub-plota. I moram reći kako mi se promena dopada.
Posebno pod-priča koja prati nestanak Moff Gideona..moze da se oseti uticaj i atmosfera filmske epizode I: Fantomske pretnje. Što mi je veliki +.

Ostale su još tri epizode do kraja sezone. Nadam se podizanju i pre svega ujednačavanju kvaliteta. Ima osnova za to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...