Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Pogubno je da neko kao Gurovic radi sa decom.

 

 Videli smo one klipove sta im prica, a mogu samo da zamislim sta govori svakodnevno i koliko truje tu decu na dnevnoj bazi. Cinjenica da je neki klinac svukao sorc i uhvatio se sa muda dovoljno govori o tome kakve su Guroviceve metode.

 

Jebeno je i kad si mator konj, a neki debil ti kljuca mozak svaki dan, a kamoli kad si dete i kupis sve.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko said:

https://www.euroleaguebasketball.net/en/ngt/news/angt-finals-rosters-revealed/

 

Par zanimljivosti:

- U spisku Mege nema Jovića i Markovića, manje više tim koji je izneo JLS

- Za Barselonu će igrati trinaestogodišnji Mohamed Dabone, visok 208cm. Naravno, postoje sumnje oko njegovog pravog godišta 

 

 

Njih dvojica su 2005. godište, ovo je U18 turnir, zato ih nema. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Partizan je osvojio pionirsku ligu. Dobili su Megu koja je prvu utakmicu u sezoni izgubilia u finalu od Partizana, a kojeg su dobili tri,cetiri puta veoma ubedljivo u regularnom delu sezone. Partizan je osvojio dve titule u mladjim kategorijama, najuspesniji su klub ove sezone. Ja sam  mislio da ce Mega uzeti sva tri takmicenja. Partizan bi verovatno otkinuo i juniorsku ligu da su na pocetku sezone imali boljeg trenera,zbog toga se nisu kvalifikovali u jedinstvenu juniorsku ligu.

Edited by Miki8
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki8 said:

Partizan je osvojio pionirsku ligu. Dobili su Megu koja je prvu utakmicu u sezoni izgubilia u finalu od Partizana, a kojeg su dobili tri,cetiri puta veoma ubedljivo u regularnom delu sezone. Partizan je osvojio dve titule u mladjim kategorijama, najuspesniji su klub ove sezone. Ja sam  mislio da ce Mega uzeti sva tri takmicenja. Partizan bi verovatno otkinuo i juniorsku ligu da su na pocetku sezone imali boljeg trenera,zbog toga se nisu kvalifikovali u jedinstvenu juniorsku ligu.

Nema sile juniorska kad su igrali Jovic i Marković za Megu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki8 said:

Partizan je osvojio pionirsku ligu. Dobili su Megu koja je prvu utakmicu u sezoni izgubilia u finalu od Partizana, a kojeg su dobili tri,cetiri puta veoma ubedljivo u regularnom delu sezone. Partizan je osvojio dve titule u mladjim kategorijama, najuspesniji su klub ove sezone. Ja sam  mislio da ce Mega uzeti sva tri takmicenja. Partizan bi verovatno otkinuo i juniorsku ligu da su na pocetku sezone imali boljeg trenera,zbog toga se nisu kvalifikovali u jedinstvenu juniorsku ligu.

Pogledao statistiku, na Final 8 dominirao neki Miladinović iz Partizana. Zna li neko nešto o njemu?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miki8 said:

Partizan bi verovatno otkinuo i juniorsku ligu da su na pocetku sezone imali boljeg trenera

 

Tj. da nisu naleteli na bolji tim koji ih je, sa sve Plisnićem i Drezgićem, postavio na svoje mesto - u beogradsku kvalitetnu.

A trener koga su imali je Milija Bogićević, btw. čovek koga kao trenera mogu sve juniorske eipe, ceo KLS i pola ABA lige da sanja.

Ako je bilo greške u radu, do uprave (i politike) Partizana je, koji su se vrlo mešali u trenerski posao ličnim petljanjem u izbor i igru igrača i time direktno sabotirali trenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

Centar oko 205 visok

Hvala, koje je godište? Vidim da je pošteno nadigrao sve centre, uključujući i Bjelicu iz Mege. Prosečni index 38 u final 8. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Bjelica nije bio 100% zdravstveno spreman za ovaj turnir. On je propustio i one kvalifikacione turnire. Ja bi poveo sve trojicu na kadetsko EP ove godine.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 hours ago, fancy said:

 

Tj. da nisu naleteli na bolji tim koji ih je, sa sve Plisnićem i Drezgićem, postavio na svoje mesto - u beogradsku kvalitetnu.

A trener koga su imali je Milija Bogićević, btw. čovek koga kao trenera mogu sve juniorske eipe, ceo KLS i pola ABA lige da sanja.

Ako je bilo greške u radu, do uprave (i politike) Partizana je, koji su se vrlo mešali u trenerski posao ličnim petljanjem u izbor i igru igrača i time direktno sabotirali trenera.

Onaj trener na pocetku sezone je bio miki maus. Pogotovo njegov odnos prema Dimitrijevicu koji je kostao Partizan da se kvalifikuje u jedinstvenu ligu. Videli samo koliko su bolje   izgledali sa novim trenerom na Evroliginom turniru.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Pogotovo njegov odnos prema Dimitrijevicu koji je kostao Partizan da se kvalifikuje u jedinstvenu ligu.

 

Dimitrijević tada nije igrao jer je bio povređen.

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Kako nije igrao. Trener ga je poslao na klupu na utakmici sa Megom posle neke greske , objasnjavao se sa njim pored aut linije. A na odlucujucoj utakmici sa Radnickim decko nije bio ni u protokolu. Plus sto ga je lose koristio na utakmicama. Novi trener ga mnogo bolje koristi sto se odrzava i na bolje rezultate ekipe. Ne znam da li je bio povredjen za utakmicu u barazu sa Zemunom ali na kvalifikacionom turniru je izgledao dobro.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 hours ago, Miki8 said:

povredjen za utakmicu u barazu sa Zemunom

 

O ovome ti pričam.  A prilično sam siguran da je bio i protiv BKK.

 

Spoiler

Odlučujuća je bila ta sa Zemunom u baražu i znam do u reč (i od par igrača koje znam i od trenera, i da, btw, poklapa se...) koji su zadaci bili u toj utakmici (Milija je jako dobro poznavao Zemun jer je 2 godine vodio u kadetima njihove glavne igrače i osvojio i BG kvalitetnu i RK F4 s njima 21/22) kao i zašto (zbog čega/koga) to nije bilo ispoštovano...

 

8 hours ago, Miki8 said:

Trener ga je poslao na klupu na utakmici sa Megom posle neke greske

 

Pa ovo ti je realno MO svakog trenera u "velikoj trojci" (šta tek Avramović radi u Megi...uz non stop sufliranje Tadije :classic_biggrin:).   Dinamik više-manje.

 

Enivej, nije problem svaliti sve na trenera, tako i jeste najlakše posmatrati (imamo veliki klub, imamo mlade talente, imamo, eto tu malo i neke interese agencija, šta bi moglo da krene naopako?  Trener.). :thumbsup:

 

Spoiler

Ja sam samo mišljenja da su problemi tu nešto dublji (jer, sticajem okolnosti upućen sam u stvari u Partizanu, ali ne moram nužno i da mašem tim ko zastavom), zbog toga je npr. i Boske (Đole Jovičić) pre Milije otišao u leto 2022...

 

 

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pre bi rekao da je bila neka disciplinska kazna Dimitrijevcu nego li povreda. Imaju snimci tih utakmica a gledao sam i direktno prenos tih utakmica . Decko se uopste nije zalio na povredu niti je izgledalo da je povredjen.Trener ga  je izveo u trecoj cetvrtini iz igre i nesto mu je objasnjavao  i posle toga nije vise ulazio u igru a na sledecoj odlucujucoj utakmici nije bio ni u protokolu. Taj trener je vise gotivio Sijarica od Dimitrijevca sto je cista ludost. Kod novog trenera Partizana, Dimitrijevic je uz Drezgica glavni igrac u ekipi. Podelio je uloge u ekipi kako treba i tim  je igrao dosta bolje nego na pocetku sezone, sto su demonstrirrali i na ANGT turniru gde su razvalili Megu veoma lako.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Danas je počeo ANGT finalni turnir. 

 

Real rutinirao Armanija, gde je naš Mitar Bošnjaković bio dobar sa 13 poena (6 od 10 iz igre), 3 ukradene, ali je i "ubolo u oko" 0 od 5 slobodna bacanja. Real predvodi Ugo Gonsales, inače neretko član prvog tima Reala ove sezone.

 

Posle sam Megu pogledao protiv Ulma. Iznenađujuće laka pobeda Mege, +31. Za Ulm igra supertalentovani Noa Eseng (igrao za prvi tim Ulma i u Evrokupu), ali je bio totalno odsečen sa utakmice, čak sredinom treće ispao sa 5 ličnih, pa je verujem to bio jedan od glavnih razloga za blowout.

 

Sa druge strane, dobro deluju Megini klinci. Videćemo sutra protiv Reala, to će biti skroz druga priča, gde je Real naravno favorit.

Siby je atletski poprilično dominantan u ovom uzrastu, velika je prednost pod košem, na obe strane terena.  

Zatim, 210cm visoki Ognjen Nikolić, još jedan u nizu nakon Bogoljuba Markovića sa 210cm+ visinom a poprilično zanimljivim skillsetom, sa ponekim bekovskim sposobnostima; videćemo još za koju poziciju će se profilisati. Verujem na 4.

Srzentić je godinu dana mlađi ali odlična utakmica danas - 18 poena (4 od 7 trojke). Igra na pozicijama 3 i 2 a ima oko 202cm, što je dobra stvar iz nekog ugla igranja seniorske košarke kada dođe vreme za to. Solidne fizikalije, može da kreira, nije mu loš ball handling, samo ćemo videti kakav će mu domet u šutu biti. 

Kroflič (Slovenac) ima puter ruku, ali neki ostali segmenti upitni.

Ovaj novi što ga pokupiše iz Nemačke, Džek Kajil, deluje kao ozbiljan talenat. Mislim da ćemo tek da vidimo njegov repertoar jer deluje kao ozbiljna kombinacija tehnike i atletike - danas jedna all around partija, 9 poena, 7 skokova, 9 asistencija. 

 

Barsa uništila Albu, a mali Dabone (12 godina ima, vele papiri) za 12 minuta dao 21 poen. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koga oni zajebavaju, 12 godina? :lol_2:

Hugo je bas ozbiljan prospekt. Gledao sam ga u Nisu u juniorskom finalu. Vec sad ima telo za seniorsku kosarku, zna sa loptom, deluje i kao ozbiljan takmicar posto se izmenjao kao cuvar na svim nasim najboljim igracima u pokusaju da ih zaustavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Vecini africkih "klinaca" su lazirani dokumenti i Siby je mutljavina. Nikolic nema 210 cm iako ga tako vode. On je ocigledno nizi od Backa koji jeste visok 210cm.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Vecini africkih "klinaca" su lazirani dokumenti i Siby je mutljavina. Nikolic nema 210 cm iako ga tako vode. On je ocigledno nizi od Backa koji jeste visok 210cm.

Ne znam zašto Barselona i ostali timovi to dozvoljavaju. Šta imaju od toga da im za mlađe kategorije igraju klinci koji su očigledno stariji nego što se vode? Šanse da je Dabone 12 su otprilike jedan u milijardu, ovo je očigledno jebanje u zdrav mozak. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa za prestiz, da se osvajaju trofeji u mladjim kategorijama. Uvek imaju ove visoke crne igrace u tonama. Secam se kada je Borisina generacija igrala finale ovog turnira pre 5,6 godina. Bio je neki africki centar od 215 cm koji je dominirao na turniru i na toj utakmici u ekipi Barselone.  Gde je on sada  pitaj boga.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki8 said:

Pa za prestiz, da se osvajaju trofeji u mladjim kategorijama

Razumem da to znači nešto Mišku i sličnim, ali Barceloni? Šta imaju od ovoga, valjda im je cilj da proizvode igrače za prvi tim. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...