Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Ko kaze da su ih merili u Nemackoj??? Mere igraca nisu tacne, to moze da se vidi i iz timske slike. Na primer Stanojevica na sajtu vode kao 205 cm a Sojica 203 cm a Sojic je vidno visi dva,tri centrimentra od Stanojevica.

1 hour ago, Markoss said:

Moguce onda da ga gledam kroz prizmu klinca, jer ga dugo znam, pa sam prevideo, plus znam da su od malih nogu svi bili fascinirani time koliko je dobar, ali da je bio dosta nizi od ostalih, plus kratak. Ili sam ja jednostavno visi nego sto mislim. 

 

Svakako, mislim da se vraca u Partizan na leto i potpisuje visegodisnji ugovor. Cujem da je i Zeljko prilicno zadovoljan njim bio i da je ovo bio neki vid dogovora, cisto da se oproba tamo, da bi na leto potpisao, jer je juniore prerastao. Bio je u opticaju i KLS, ali nisu njegovi hteli. 

Bolje  bi im bilo da ubace Dimitrijevica u pogon , on im je daleko veci potencijal od kojeg bi mogli da otkinu neku kvalitetnu lovu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Trebinjac Šojić, ako je verovati KK Beko, je 207 visok. Potcenjen a mnogo koristan igrač. U grupnoj fazi, ima prosek od 16 poena (šut 70%) i 12 i po skokova za nešto manje od 22 minuta igre. I u kadetskoj reprezentaciji bio je najkonstantniji igrač. Ako doda šut za tri u repertoaru može daleko dogurati.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MikiMilane said:

Trebinjac Šojić, ako je verovati KK Beko, je 207 visok. Potcenjen a mnogo koristan igrač. U grupnoj fazi, ima prosek od 16 poena (šut 70%) i 12 i po skokova za nešto manje od 22 minuta igre. I u kadetskoj reprezentaciji bio je najkonstantniji igrač. Ako doda šut za tri u repertoaru može daleko dogurati.

Gde se može videti statistika, hvala

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MikiMilane said:

Trebinjac Šojić, ako je verovati KK Beko, je 207 visok. Potcenjen a mnogo koristan igrač. U grupnoj fazi, ima prosek od 16 poena (šut 70%) i 12 i po skokova za nešto manje od 22 minuta igre. I u kadetskoj reprezentaciji bio je najkonstantniji igrač. Ako doda šut za tri u repertoaru može daleko dogurati.

Sojic je jedan od igraca koji me je najvise nervirao na tom kadetskom EP, koliko je brljao, gubio lopte,promasivao zicere  i generalno donosio lose odluke sa loptom itd. Igra mu se nije mnogo promenila od tada , jeste dosta sigurniji u zavrsavanju oko obruca ali i dalje nema sut za tri poena i sa poludistance , dosta je limitiran. U Beku ima svu slobodu u igri ali igru nije unapredio niti je ispravio neke lose navike iz proslosti. Ja sam skeptican kada je njegov potencijal u pitanju.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Drezgic je ostavio najgori utisak u ove tri odigrane utakmice od nasih igraca . Ne znam, meni licno uzasno deluje, ne prepoznavanje saigraca koji je potpuno otvoren u svakom drugom napadu, dodavanje lopte centru u noge, zapucavanje u 2,3 protivnicka igraca pri prodorima u reketu itd. Na Angt turniru je dosta pristojnije izgledao. Ovde na ovom turniru Vojinovic dosta sigurnije izgleda sa loptom u rukama od njega. Bosnjakovic opet nije igrao, verovatno neka povreda. Moze ova reprezentacija jos da se pojaca , nadam se da ce pozvati Radosica na okupljanje na leto , on je mozda nas najbolji bek u ovom godistu, tu je i Markovic koji je otpao zbog povrede. Plus Radovic na pleju mada ja nisam ljubitelj niskih plejeva ali igra dobro u kadertskoj i juniorskoj ligi. Tu su Backo i Stojkovic koji mogu da uskoce, da pojacaju centarsku liniju.  Videcemo kako ce nasi odigrati protiv Grcke danas, oni su bez poraza u nasoj grupi. Licno mislim da je nasa repreznetacija bolja i talentovanija, uskoro cemo da vidimo i taj duel.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

Auuuuuuuuu al smo naruzili godinu dana mladje nemce... 98 - 35 (26-11, 20-5, 23-13, 29-6)

53 skoka

20 ukradenih

 

Ovo kao Vucic kad lupa bananu klincu... 

 

 

 

 

Godinu dana mlađi nemci nastupaju na ovom turniru bez trojicu najboljih (Grujičić iz Barcelone, Duru iz Reala i Remagen iz Kelna). Pod istim uslovima, ne bi naši U17 bolje prošli protiv U18 nemce.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, MikiMilane said:

 

Godinu dana mlađi nemci nastupaju na ovom turniru bez trojicu najboljih (Grujičić iz Barcelone, Duru iz Reala i Remagen iz Kelna). Pod istim uslovima, ne bi naši U17 bolje prošli protiv U18 nemce.

 

Ma ok je to, ali niko drugi na ovom turniru ih nije ovako odvalio. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MikiMilane said:

Na ovom turnir možda niko ali neke od najboljih U18 selekcije ne nastupaju na AST (🇺🇸 🇫🇷 🇪🇸 🇨🇦), neke su nekompletne 🇬🇷.

Ali tu je Italija da nas išamara po običaju :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MikiMilane said:

 

Godinu dana mlađi nemci nastupaju na ovom turniru bez trojicu najboljih (Grujičić iz Barcelone, Duru iz Reala i Remagen iz Kelna). Pod istim uslovima, ne bi naši U17 bolje prošli protiv U18 nemce.

Ne bi to nista promenilo, izgubili bi mozda sa malo manjom razlikom. Spominjes igrace koje fali toj Nemackoj u17 reprezentaciji a ja vam gore iznad napisao da fale igraci  i ovoj nasoj juniorskoj reprezentaciji i da moze da bude jos jaca na EP. Nasa kadetska reprezentacija je ostavila pozitivan utisak prosle godine , bila je nadomak plasmana na u17 SP, izgubili su dve tesne utakmice od Litvanije i Slovenije. Da ih je vodio malo normalniji trener od onog neuroticara iz Vojvodine, verovatno bi napravili veci uspeh. I ta proslogdisnja reprezentacija mogla bi biti malo bolja sa Backom i Stojkovicem, mozda i sa po kojim igracem iz generacije rodjene 2008, Karalicem,Susicem itd.

5 hours ago, Darko said:

Ali tu je Italija da nas išamara po običaju :classic_biggrin:

Nasi su imali nekoliko dana piprema pred sam turnir a Bosnjakovic se ekipi u Nemackoj pridruzio direktno iz Madrida. Nisu nas bas isamarali, prelomili su mec u poslednjih nekoliko minuta utakmice. Prva utakmica na turniru je uvek najteza.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Aleksa Dimitrijevic je zmaj, kako stiti reket, steta sto mu saigraci ne znaju dodati loptu u reketu, dobar je on i u napadu. Drezgic opet dokazuje da je tezak kenjator.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Odlicna je ova generacija. Rekao bi da ima vecu dubinu od proslogodisnje koja je osvojila EP. Jos se ova selekcija moze dodatno pojacati do EP. Sigurno su jedan od favorita za zlatnu medalju. Milijin sin uopste nije los igrac.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

🇬🇷 bez Neoklisa Avdalas, U18 Panathinaikosa i Olimpijakosa igraju ANGT u Parizu, AEK i Promitheas FIBA U18 Champions League.

 

Vidićemo kako će Bundalo proči na okupljanju U18 🇺🇸 koji počinje danas, on bi mogao pojačati konkurenciju na 4. 

 

Velika šteta što je Nikolić "special case" pa nema pravo nastupa za naše mlade reprezentativne selekcije.

Link to comment
Share on other sites

Moze centarska linija da se pojaca sa Backom i Stojkovicem. Spoljna sa Radosicem,Markovicem i Radovicem. Ima ova ekipa dosta prostora za napredak. Mislim na primer da je Kondic dosta potcenjen igrac i da bi imao mesta u ovoj ekipi na krilnoj poziciji. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MikiMilane said:

🇬🇷 bez Neoklisa Avdalas, U18 Panathinaikosa i Olimpijakosa igraju ANGT u Parizu, AEK i Promitheas FIBA U18 Champions League.

 

Vidićemo kako će Bundalo proči na okupljanju U18 🇺🇸 koji počinje danas, on bi mogao pojačati konkurenciju na 4. 

 

Velika šteta što je Nikolić "special case" pa nema pravo nastupa za naše mlade reprezentativne selekcije.

 

Sixty-Five Athletes to Participate in USA Basketball Men’s Junior National Team Minicamp - USA Basketball

 

https://www.usab.com/news/2024/03/sixty-five-athletes-to-participate-in-usa-basketball-mens-junior-national-team-minicamp

 

Ovo izgleda kao neki Kamp, nije neki zvanican debi ? 

Edited by Doug
Link to comment
Share on other sites

Nije debi naravno ali tu se vrši selekcija za njihove reprezentacije koje ovog leta nastupaju na U18 prvenstvo Amerike i U17 svetsko prvenstvo. Sumnjam da će Bundalo ih odbiti ako bude izabran između 12 za U18. 

Link to comment
Share on other sites

Ne terbaju nama Bundala i Momcilovici ali trebaju da se ispravljaju brljotine poput ove sa Nikolicem. Svako dete koje dodje u Srbiju da igra sport ili da se skoluje itd. treba da dobije drzavljanstvo pa da posle  ne bude kocila nas FIBA pravila itd.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Ne terbaju nama Bundala i Momcilovici ali trebaju da se ispravljaju brljotine poput ove sa Nikolicem. Svako dete koje dodje u Srbiju da igra sport ili da se skoluje itd. treba da dobije drzavljanstvo pa da posle  ne bude kocila nas FIBA pravila itd.

 

Nije drzavljanstvo u pitanju nego propisi FIBE o medjunarodnim tranferima. Takve slucajeve cemo imati i u budućnosti, problem jeste sto je nakon izmene pravila granica za igranju za drugu reprezentaciju podignuta od 21 na 23 godina. 

 

Nikolić je pokrenuo proceduru pre izmene propisa pa ce poput Tristana imati dozvolu nakon 21 rodjendana. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...