Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Aleksandrar Vojinović (Vojvodina)
Dimitrije Kondić (Vojvodina)
Aleksa Vlajić (Dynamic)
Stefan Plisnić (Dynamic)
Ognjen Srzentić (Mega)
Luka Solomun (Mega)
Petar Milosavčević (Mega)
Aleksa Stanojević (Joker)
Luka Martinović (Joker)
Luka Marković (Joker)
Uroš Ivković (Borac Čačak)
Petar Radović (Borac Čačak)
Andrej Kostić (C.Zvezda)
Stefan Marjanović (C.Zvezda)
Andrej Lučić (C.Zvezda)
Lazar Stojković (Bkk Radnički)
Marko Tofoski (Bkk Radnički)
Aleksa Dimitrijević (Partizan)
Aleksandar Goljović (Partizan)
Andrija Djurić (Borac Zemun)
MIloš Šojic (Beko)

1 hour ago, Miki8 said:

Dosta kvalitetnih igraca je izostavljeno na ovom spisku za turnir u Nemackoj. Bosnjakovic,Radosic,Nikolic,Tatic,Eric,Backo.

 

Nikolić je nažalost slučaj poput Tristana, Vukovića ili Makitana.

Link to comment
Share on other sites

Nikolic je iz Republike Srpske. Neverovatno kako hrvati imaju prava na igrace iz federacije a mi moramo da naturalizujemo i da cekamo do 21 godine🙄 Bosnjakovic,Kostic i Radosic bi verovatno bila najbolja spoljna linija na juniorskom EP, valjda ce se ovi iz KSS spametovati do tog turnira. Plejevi mi se uopste ne svidjaju, svi su ispod 180 cm, skoro u svakoj generaciji ista prica.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Da, sta je tu slucaj? Nesposbnost i spora reakcija KSS? Dobre ponude KSBiH koje roditelji lako prihvare? Ili rezonovanje u Srbiji je velika konkurencija, daj da igra u reprezentaciji?

Link to comment
Share on other sites

Propisi. Evo ti primer Tristana da bi bolje razumeo situaciju.

 

Quote

Prema propisima je zabranjen međunarodni prelazak nekog igrača iz jednog kluba u drugi pre 18. rođendana, osim u posebnim slučajevima kada odluku o tome donosi generalni sekretar FIBA. Tristan je kao igrač iz Grčke, jer mu otac ima i grčko državljanstvo, prešao u Real, a jedan od dokumenata potreban da bi FIBA donela pomenutu odluku je da se igrač obaveže da će nastupati za reprezentaciju matične zemlje, odnosno zemlje iz koje prelazi, do 21. godine. Tako je Tristan potpisao da će igrati za Grčku da bi otišao u Real. Ako želi može da igra za tu reprezentaciju, ako ne želi ne može da igra ni za koga drugog do 21. godine“, objasnio je svojevremeno Nenad Krstić, doskorašnji potpredsednik Košarkaškog saveza Srbije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Nikolic je iz Republike Srpske. Neverovatno kako hrvati imaju prava na igrace iz federacije a mi moramo da naturalizujemo i da cekamo do 21 godine🙄 

 

Hrvati iz Herzegovine uglavnom srede hrv pasoš svojoj deci ćim se rode što nažalost nije slučaj u RS sa srb pasoše.

Edited by MikiMilane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikiMilane said:

 

Hrvati iz Herzegovine uglavnom srede hrv pasoš svojoj deci ćim se rode što nažalost nije slučaj u RS sa srb pasoše.

Na ovo sam mislio - da li smatras da je odgovornost KSS da pre 16tog rodjendana resi papire momaka (talenata) iz RS i ima li tu otpora roditelja?

Link to comment
Share on other sites

Quote

“Otišao sam u Ameriku kako bih imao više minuta, kako bih napredovao i mislim da su mi prijala ta dva meseca u Americi. Došao sam na ovaj turnir na sedam dana, odigrao sam ga i sutra se vraćam u Ameriku i ostajem tamo do kraja marta. Opet se vraćam ovde da igram za reprezentaciju, pa se ponovo vraćam u Ameriku i do maja sam tamo. Za dalje ćemo videti kako i šta.“

 

"Otišao sam u SAD da bih napredovao i igrao..." Drezgić očekuje vajld kard za crno-bele, pomenuo i Partizan: To je bila privilegija

 

https://www.instagram.com/reel/C4Dpp2EskwT/?igsh=Y3Axa2FneDVqbHJq

Edited by MikiMilane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2024 at 11:15 AM, Chaos Is Me said:

Taj Mushidi je baš propao, igra za neki nemački klub čije ime ne mogu da izgovorim.

 

Navukao se na lobe, jos u Megi. I to bas, bas jako.

Edited by Markoss
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su Vlajic i Tofoski sigurni, posto su im bili najbolji igraci na onom ABA U19 turniru. Bilo bi dobro da i Stojkovic odigra taj turnir , mislim da je talentovaniji i perspektivniji igrac od Vlajica, mada i on mora dosta da radi an sebi, nekako mi deluje mekano ali ima kod njega dosta prostora za napredak.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mutin malac koji igra u Grčkoj pozvan na okupljanju kadetske repke, dok Tristanov brat Filip koji takođe igra tamo i koji je već prestigao oca Dušana po visini nije.

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...