Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

5 minutes ago, Darko said:

A ovo "svi žele samo gotov produkt" ... to si ti rekao, ne ja.

 

Pa jesam, naravno, ja tako mislim  :classic_biggrin:

 

6 minutes ago, Darko said:

Umesto da investiraju u proizvodnju igrača, oni bacaju pare na poluproizvode iz inostranstva. Mislim da bi im se više isplatilo da daju mlađariji tu ulogu. Em bi manje koštalo (valjda), em je bolje na duže staze.

 

Eto, mislim da se u potpunosti složismo na kraju :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovog vikenda odrzava se Novogodisnji turnir za pionire Reba Corkovic uz ucesce Banjice,Partizana,Zvezde i Flesa.Nadam se da ce biti neki link za gledanje najtalentovanijih igraca rodjenih 2009./2010.god. iz  beogradskog regiona.Ako neko sazna nesto vise neka postavi link.

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Da li postoji link gdje se mogu naci sastavi 4 ekipe ucesnice turnira Reba Corkovic koji se igra u petak i subotu.Kako naci statistiku sa tog turnira 

i vidjeti ucinak svakog igraca?U svakom slucaju radi se o igracima rodjenim 2009./2010.godine i oni su buducnost srpske kosarke.Ako neko zna nesto vise o njima neka to podijeli sa ostalim zaljubljenicima igre izmedju dva obruca.

 

 

 

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Citam spisak igraca za susrete sa selekcijom Republike Srpske koji ce se odigrati u utorak 26.decembra 2023.S obzirom da ne znam mnogo o ovim godistima pokusavam naci informacije na scoutbasketball.Tamo imaju podaci za dosta igraca rodjenih 2009.godine. Mislim da su to podaci od maja ove godine kada je u Beogradu igran juniorNBASerbia na kojem su nasi igraci osvojili prvo mjesto. Napominjem da su to stari podaci(u medjuvremenu  je proslo 7 mjeseci).Radi se o 14-godisnjacima,tako da sam siguran da su mnogi od njih porasli 5-6 cm od tada.Dakle podaci iz maja 2023..Simjanovski 185cm,Kusturica 184cm,Milicic 189cm,Stepanovic 187cm, Dramicanin 190cm,Ivancevic 184cm,Radovanovic 193cm,Pavlovic 171cm,Djurovic191cm,Stojakovic 197cm,Stevic 185cm,Tomanic 191cm,Bjelica 203cm,Miladinovic 201cm.Za Veselinovic Marka i Dusana Pajevica nisam mogao naci podatke o visini.Vrlo "siromasna" generacija sa visokim centrima,posebno,ako se uporedjuje sa 2007/2008.gdje ima desetak igraca visokih oko i preko 210cm.

Tako je tesko naci informacije o mladjem uzrastu.Ali,nije svuda tako.Primjeri.Otidjite na sajt ABC -Spanska liga..Tamo je odrzan turnir 16 ekipa -igraci rodjeni 2010. i mladji.Oni imaju informacije o svakom igracu(ime,prezime,visina,klub).Drugi primjer-Ruski Basket.U toku su im prvenstva za juniore,kadete i mladje.Sada se igraju polufinalni turniri za 2009,2010,2011.godiste.Kada odes na sajt russiabasket ne mozes vjerovati .Grupe po 4-5 timova,izaberes tim kad tamo slika igraca,visina,tezina,datum rodjenja.I tako za svaku ekipu.Radi se o djeci  od 11,12,13,godina.A kod nas...

Edited by tanasko
ispravljanje slova
Link to comment
Share on other sites

Ocekivani trijumf Banjice.Tim koji u sastavu ima 2 igraca iz Crne Gore,jednog iz Slovenije-MVP,jednog iz Rumunije je uzeo trofej na ovom turniru.Moje misljenje je da su pobijedili zahvaljujuci dominaciji dva igraca,koji daju skoro 60% koseva po utakmici, a obojica imaju preko dva metra(205-206cm)Tu je i mladi Avdalovic(2010.,200cm).Mora se priznati da pomenuta dvojica osim visine imaju i sve ostale kvalitete da budu odlicni igraci(skok,pregled igre,dodavanje,smisao za igru).Za Partizan je igrao i jedan visoki centar (Miladinovic?Dinamik).Izgleda da je iste visine,kao i Bjelica.Uskoro ce biti i zimski kamp(10-14.januar 2024.)za igrace rodjene 2010.godine.Sportski pozdrav.

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Hvala na spisku.Na sajtu KSS,naravno,jos nista o zimskom kampu.Da li neko zna nesto vise o navedenim igracima(pozicije koje igraju,visina i sl.)?Koji igraci su najperspektivniji?Zasto na spisku nema Avdalovica iz Mege?

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Sutra se u Zvorniku igraju utakmice U-15 i U-16 izmedju Srbije i Republike Srpske.Ima li neki link za gledanje?Srbija igra prakticno bez centara(tu je Bjelica,ali on je vise krilni centar).Da li u selekciji Republike Srpske ima igraca visokih preko dva metra? Zaista ne znam.Steta sto tu nema Zelica,Pavlovica.Ljubitelji kosarke ce svakako uzivati posmatrajuci uzivo buducnost srpske kosarke.

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Slazem se.Na sajtu KSS nema ni informacije da su odigrani susreti,niti spiskovi igraca.U obje konkurancije pobjedu je odnijela selekcija Srbije.Bilo je vrlo neizvjesno u susretu u 15 selekcija.Na sajtu KS Republike srpske osim rezultata moze se naci i kompletna statistika(poeni,skokovi,dodavanja i sve ostalo).Takodje i slike svih selekcija, na osnovu kojih se mogu procijeniti priblizne visine pojedinih igraca,za koje ne znamo tacne visine.Npr.slika slekcije Srbije 2008.godista.S lijeva na desno su Krunic(13),Nedeljkovic(11), Vujovic(14),Bjelica(15),te Karalic(9).Ako je Krunic visok 202cm,te Vujovic 201cm,onda igrac sa brojem 11 Nedeljkovic"odokativno"ima 205cm ,jer nije nista nizi od Bjelice koji se vodi oko 205-206cm.Takodje slika u 15 selekcije Srbije na kojoj je i Milenko Tepic(202-203cm).Stojakovic sa brojem 15 je skoro njegove visine ,dok su igraci sa brojem 13(Pajevic) i 14(Miladinovic)visi od njega.Isto tako igrac sa brojem 15 u selekciji Republike Srpske (Saraba)je sigurno preko dva metra.Radi se o igracima koji imaju 14 ili 15 godina i neki od njih(ne svi)su u fazi intenzivnog rasta.To se najbolje vidi na primjeru Kusturice koji je porastao u posljednjih nekoliko mjeseci 5-6 cm.Dakle,imamo vrlo perspektivn igrace(Danilovic,Bikic,Karalic,Bjelic,Pavlovic,Zelic,Gavranovic,Kusturica,Ivancevic,Bjelica,Galic).

 

Edited by tanasko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...