Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Posted (edited)

Bikic je visok tu negde oko dva metra. Njegov saigrac Bosiljcic sa kojim igra u petrorci je 205 cm i vidno je visi od njega. Bosiljcic je jedan od igraca koji je trebao da bude pozvan na proslo kadetsko prvenstvo i on je 2007 godiste ako se ne varam.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Miki8 said:

Susic je treci igrac sa leve strane u donjem redu. Nadam se da ce Karalic biti lider ove ekipe. Posto je najbolji igrac u ovom sastavu ali verujem da ce se forsirati Danilovic do iznemoglosti, on se meni ne dopada bas mnogo kao igrac.

 

Обзиром да је Чачанин селектор, Бјелић из Реал Мадрида ће бити први играч ове екипе.

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 hours ago, BB7 said:

 

Ако је толико израстао за 5 дана 🙂 у односу на када сам га последњи пут видео, свака част. Ок јесте он онако мало још жгољавко и кракат, па изгледа дуже, али нема толико нема Бога.

 

Pored njega je na footografiji Uros Mijailovic, koji ima oko 195, tako da mislim da ima minimum 202-203. Valjda im budu radili mjere i objavili.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

My best possible 🇷🇸 national team's rosters for FIBA youth competitions this summer:

U16
Bjelic, Ilic
Danilovic, Susic, A Nedeljkovic
Karalic, Bikic
Gavranovic, Zelic, Krunic
Pavlovic, Bjelica 

by Scoutspects.

Prateći ovo godište tokom prethodne dve sezone mislim i slažem se da je ovo očekivani roster za EP.

Link to comment
Share on other sites

Jesmo, ali nismo nikad bili prva opcija, izabrao je 🇨🇦 čim su mu ponudili da igra na U17 SP.

 

A pitanje da bismo mogli mu sredili papirologiju na vreme za U16 EP obzirom da nema naše papire pošto je on državljanin 🇧🇦 i 🇨🇦

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Vreme čuda said:

My best possible 🇷🇸 national team's rosters for FIBA youth competitions this summer:

U16
Bjelic, Ilic
Danilovic, Susic, A Nedeljkovic
Karalic, Bikic
Gavranovic, Zelic, Krunic
Pavlovic, Bjelica 

by Scoutspects.

Prateći ovo godište tokom prethodne dve sezone mislim i slažem se da je ovo očekivani roster za EP.

 

Izbaci Ilića iskulirao nas u poslednji čas iako je prethodno došao na nekim okupljanima. Igraće za 🇩🇪

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Najbolji plej ove generacije nije ni pozvan na pipreme, Zivko Mirkovic. Izgleda da cemo i Danila Glumicica prepustiti kanadjanima.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Bodu oči 14 od 29 sa slobodnih.

 

Po statistici, više brine slaba upotreba šuta za tri. Naši su očigledno iskoristili fizičku prednost, ali bez šut za tri u sadašnoj seniorskoj košarci teško njima.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam tu ekipu na onom saboru u RS ove godine , niko tu ne iskace kada je u pitanju fizicka snaga osim Miladinovica i Milicica. Kao sto je vec  receno rano je da se daju procene decacima od 15 i nize godina.  Pravo stanje ce se tek vidieti kada klinci dodju do juniorskog razdoblja. Isto kao nase 2006 godiste. Koje je jedva opstalo u Diviziji A na kadetskom EP a ove godine su jedni od favorita za osvajanje titule.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zumbul said:

Dobro, bre, ljudi, pa to su deca do ili ispod 15 godina. Kako išta ozbiljno još može da se kaže za taj uzrast? 

 

Naročito šut za tri. 

 

Uveren sam da na FIBA U16 prosek pogođenih trojki ne prelazi tipa 26-27-28%, možda i manje. A ovo su još godinu dana mlađi klinci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije % problem, nego činjenica da retko ko šutira za tri i da uglavnom idu na prodore. Što prolazi protiv fizički inferiorne Slovenije koja igra bez najboljih igrača (Jarc, Pregl i Siftar) dok nama samo nedostaje Bjelica.

2 hours ago, Miki8 said:

Gledao sam tu ekipu na onom saboru u RS ove godine , niko tu ne iskace kada je u pitanju fizicka snaga osim Miladinovica i Milicica. Kao sto je vec  receno rano je da se daju procene decacima od 15 i nize godina.  Pravo stanje ce se tek vidieti kada klinci dodju do juniorskog razdoblja. Isto kao nase 2006 godiste. Koje je jedva opstalo u Diviziji A na kadetskom EP a ove godine su jedni od favorita za osvajanje titule.

 

Uporedi visine i tela naših igrača i njihovih. Šaraba verujem blizu 210, Miladinović 205, Lukic 197, Babić 198, Galić 198, Miličić oko 195 itd.

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Ovo godiste jos nije iskristalizovano. Opet ponavljam prerano je procenjivati ove klince vec sada. Ima tu igraca koji nedostaju, koji su igrali dobro na pionirskim turnirima a igraju u klubovima iz unutrasnjosti. Kada dodju do juniorskog uzrasta onda cemo tek videti gde je ko. U ovom pionirsko-kadetskom uzrastu uvek se naprave previdi. Evo na ovoj utakmici dole kako su izgledali nasi klinci pre 6 meseci. Niko tu osim Miladinovica i Milicica nije dominirao snagom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno,na sajtu KSS nema rijeci o utakmicama U-15 selekcije protiv selekcije Slovenije.Koliko su to "ozbiljni ljudi" koji su zaduzeni za sajt neka posluze samo neki podaci ,koje sam pronasao u sekciji muske reprezentacije(seniori,U-20,19,18,17,16).Prije dva dana je izasao spisak U-18 (igraci rodjeni 2006.i mladji).Plisnic se vodi kao 205 cm visok,a prosle godine kada je bio na spisku imao je 209cm(smanjio se?),Sojic je sada 200cm visok(ima sigurno izmedju 205 i 207 cm),Stanojevic je 201-202cm(nizi je od Sojica 4-5 cm,vidi se na slici).Sta tek reci za Djurica iz Zemuna(na sajtu KSS stoji da je visok 195 cm(na sajtu turnira Albert Svajcer je podatak o njegovoj visini-207 cm).Bosnjakovic,negdje 195 cm, a na sajtu turnira u Njemackoj 200cm.Itd.Ista je situacija i sa ostalim kategorijama.Bas me interesuju podaci o U-16 (muski),te U -18 i 16(zenske selekcije),koji naravno jos nisu dostupni.Nevjerovatno je to koliko su to nezainteresovani ljudi za posao koji rade.Zar je problem kontaktirati ljude i unijeti  tacne podatke za sve igrace.Kosarkaski savezi Spanije i Rusije imaju podatke o djeci rodjenoj 2011.,2012.(prezime,klub,visina).Siguran sam da ljudi koji odrzavaju sajt KSS ne rade to volonterski.Koliko je to jednostavno neka posluzi sajt russiabasket.Kada imaju okupljanja selekcija po godistima to cine tako sto objave datum,mjesto okupljanja,spisak svih igraca koji dolaze na pripreme,visina,godiste,klub igraca.Tako imaju uvid o svim potencijalnim kandidatima za selekcije, a jos su pod sankcijama i ne igraju na FIBA takmicenjima.Javasluk,nerad,nezaiteresovanost,nebriga...

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je sto je vrijedilo moje pisanje-kritika upucena KSS jer je prije 7-8 sati na sajtu koji pominjem bilo nesto sasvim drugo(Plisnic 205 cm,Sojic 200cm,Bosnjakovic 195 cm,Djuric 195 cm,Drezgic 189cm).Drago mi je sto neko cita komentare na forumu i hitno je ispravio i napisao prave visine(izuzetak je Sojic za kojeg sada stoji podatak da ima 210cm).Zar bih pisao o tome da nije bilo drugacije.Mladjim selekcijama zelim sto vise uspjeha na takmicenjima.Nazalost,U-20 selekcija -djevojke igra za 15-16 mjesto ,sto znaci da je ispala iz A divizije.

Quote

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...