Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

15 minutes ago, Ječmendo said:

Francuzi su imali skoro dobijen meč, ali je bio neophodan neki igrač spolja koji zna s loptom da stvari privede kraju

Vala stvarno nevjerovatno da im se u svim selekcijama ponavlja isto. Kao da u zemlji od skoro 70 miliona ljudi nema poneki momak sa klikerom, bar koliko Leo Westermann prije nego što su ga povrede potpuno upropastile. Imali su na manje od 6 minuta do kraja +7, najveću prednost na utakmici, i to su prosuli za manje od minuta. Horor. Izgubiš a protivnik šutira 41/29/53 i imaš prednost u skoku 54:29.

Što se Ajince tiče, nemaju nijednu akciju za njega, sve što je šutnuo je bilo iz igre 1 na 1. On u dobroj ekipi može da bude opasan matador.

 

Link to comment
Share on other sites

Pored Grujičić, još jedan zanimljiv kombo plej našeg porekla će nastupati za drugu reprezentaciju. U pitanju je Viktor Lukić-Gravić (188, 2005) koji je bio prvi košgeter turnira sa 19.8 poena po utakmici na nedavnom Nordic Championship tunir koji okuplja skandinavske zemlje 🇸🇪🇮🇸🇳🇴🇫🇮🇩🇰🇪🇪. Imaćemo priliku da ga gledamo u Nišu za par dana. 

Link to comment
Share on other sites

Otpao i Dzulovic zbog povrede. Nema Stankovica sto je veci hendikep a ne znamo koji je razlog sto ga uopste nema na spisku ovog leta a drugi ili treci je po kvalitetu igrac u generaciji 2005. Mislim da je bilo mesta za neke igrace koji su rodjeni 2006 godine. Bojim se da ne puknemo i ovde a trebali smo da budemo prvi favoriti na turniru. Dosta dobrih  igraca ovde nedostaje.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Konacni sastav selektora u20 Nenad Canka

 

Izuzetno tanka generacija,

videcemo sta ce uraditi u teskoj grupi sa Spanijom,Estonijom i Crnom Gorom

 

Saranovic mozda i najbolji igrac ove ekipe,

ima 5 poena u FMP,

gde samo coskari i ceka loptu

 

 

Mihailo Petrović Partizan(Borac Cacak)

Nikola Šaranović FMP

Danilo Labović OКК Beograd

Bogdan Zimonjić  Tenesi Tech koledz

Matija Belić  Santa Barbara koledz

Stefan Stefanović Dinamik

Nikola Petojević Dinamik

Marko Vukčević OКК Beograd

Stefan Dabović Radnički КG

Filip Branković Limburg (Hol)

Čedomir Matić Sloboda

Luka Paunov Gran Кanarija 2 (Špa)

 

 

On 7/3/2023 at 10:32 PM, MikiMilane said:

Pored Grujičić, još jedan zanimljiv kombo plej našeg porekla će nastupati za drugu reprezentaciju. U pitanju je Viktor Lukić-Gravić (188, 2005) koji je bio prvi košgeter turnira sa 19.8 poena po utakmici na nedavnom Nordic Championship tunir koji okuplja skandinavske zemlje 🇸🇪🇮🇸🇳🇴🇫🇮🇩🇰🇪🇪. Imaćemo priliku da ga gledamo u Nišu za par dana. 

 

Potpisao za Oldenburg

 

Mi se nismo trudili oko Doncica,sta dalje da pricamo....

Nazalost,ni prvi ni poslednji izgubljeni igrac u proslosti,a i u buducnost

 

Hrvati i Bosanci(Bosnjaci) prate svakog njihovog igraca u kosarci,fudbalu

iz dijaspore na njihovim forumima

cak imaju i posebne teme za svakog igraca

i sto je najvaznije:

Ne pljuju svoje........

 

 

 

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, vlaDixXx said:

Hrvati i Bosanci(Bosnjaci) prate svakog njihovog igraca u kosarci,fudbalu

iz dijaspore na njihovim forumima

cak imaju i posebne teme za svakog igraca

i sto je najvaznije:

Ne pljuju svoje........

I zato dominiraju svjeckom košarkom. Uzgred, Bošnjaci nisu bili u stanju da riješe da Luka Garza ne bude naturalizovani igrač, a majka mu radi ili je radila u ambasadi BiH u Washingtonu 🙄

Link to comment
Share on other sites

U20 je najsiromašnije takmičenje sa aspekta slanja najvećih talenata. Većina ih preskače ovo takmičenje u posljednje vrijeme. Jedino Hrvati su poslali svoj najjači sastav sa braćom Ivisic. Možda i Crnogorci, nisam pratio.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

U Kragujevcu je zavrsen RTC za igrace rodjene 2009.i 2010.godiste.Zna li neko nesto vise o tim selekcijama.Godiste 2009.je u maju osvojilo JrNBA turnir u Beogradu i ima dosta talenata(Bjelica,Miladinovic,Kusturica,Ivancevic,Milicic),dok je 2010.za mene totalno nepoznata selekcija.Ko su najbolji igraci u tom godistu?Znam da i u jednoj i drugoj igraju Milicicevi sinovi.

Link to comment
Share on other sites

Ta generacija je nepoznanica, ali ono malo sto je poznato, zasad ne vidim nekog ekastra talenata. Zvezda je kao tim najdominatnija(ističe se Luka Panic i Nedeljkovic) ali je recimo na turniru u Hrvatsakoj ih razbio Split, a sin Roka Ukica im ubacio 45 poena. Ianče, komsije imaju dvojicu jako talentovanih igrača u toj generaciji Luku Ukica i Toni Garmu. Nesto slicno kao nasa 2008 generacija koja ima nekoliko kapitalaca poput Danilovica, Karalica ...

 

Rano je u 2010 raditi presjek stanja jer moze za godinu dana da ispliva neko novi pa i za dvije godine. Prelaz izmedju pionira u kadete je poslije prelaza iz juniora u seniore je najteži i tu može svašta da se desi, da neki dominatni klinci padnu a da isplivaju novi itd...

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Možda ova U20 repstacija nema individualni kvalitet, ali bar liče na ekipu, imaju bar želju da međusobno sarađuju, za razliku od U19...

 

Malo je i od trenera

U20 vodi Nenad Canak.trener Turk Telekoma

 

Inace,pobedili smo 20 razlike Estoniju

 

U grupi smo sa sampionom Evrope Spanijom i trecom ekipom  sa tog prvenstva Crnom Gorom

(koja nije mnogo menjala ekipu od prosle godine)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vlaDixXx said:

Malo je i od trenera

U20 vodi Nenad Canak.trener Turk Telekoma

 

Inace,pobedili smo 20 razlike Estoniju

Gledao sam drugo poluvrijeme, prepoznao sam Čanka. Mada moram da kažem da ja cijenim i Đokića još od vremena kad je vodio Metalac, imao je dosta skromnu ekipu, a solidno su igrali dok je on bio tamo.

 

U 3 CG - Španija, derbi dana. CG bi trebala da bude opasna spolja, Žugić, Jovanović, Vučeljic, Bogavac, unutra djeluju tanko, ne znam kako će David Mirković koji je 2006. godište da izgleda protiv 3 godine starijih momaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je išta napredovao u odnosu na lanjsko U-16 biće on dobar. :thumbsup: Odmah na početku najteži mogući ispit, već protiv Španaca će se vidjeti koliko i šta može. Špancima igra Nuñez i vjerovatno su još jednom prvi favoriti. 

Link to comment
Share on other sites

Mirković neartikulisan, pogotovo način na koji pravi faulove. :ajme: CG bez skoka, prvi put nema ozbiljnih visokih - demografski slom na ovim prostorima polako, ali sigurno dolazi do izražaja. Španci djeluju kao i uvijek vrlo ozbiljno, igraju smislen i organizovan basket. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ječmendo said:

prvi put nema ozbiljnih visokih

Fali Andrija Grbović, mislio sam da je on 2002. godište, ali sad vidim da je 2003. Bilo kako bilo, Crnogorci skinuli gaće do kraja, nešto kao naši protiv Frnacuza na U19 prvenstvu...

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 2:19 PM, Kontra said:

Planirao sam da odem u Niš na U18 EP.

 

Nisam nikad bio na prvenstvima za mladje kategorije. Ima li karata ili je ulaz slobodan? Gde se igraju utakmice sem Čaira?

Igra se i u sali OŠ "Mika Antić" koja se renovira, naravno sa velikim zakašnjenjem jer su propadali tenderi. 

Ulaznice će se prodavati, cena još uvek nije poznata...

Edited by bekrinjo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koji klinac su onda prijavljivali grad Nis kao domacina. Zasto nisu izabrali Novi Sad i halu Spens, imaju malu i veliku halu, eknomicnije i mnogo bolje. Zar im nije bilo dosta one blamaze u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo.

Link to comment
Share on other sites

Crna Gora baš mnogo loša, izgubiće od Estonije koja igra kriminalno, ne znam šta još mogu da učine da izgube utakmicu.

Mirković djeluje kao akcelerant. Žugić, Jovanović, Vučeljić razočaravajući, na oko čak i dosta gori od skromnih statistika koje su proizveli.

 

Link to comment
Share on other sites

Žugic je vukao na akceleranta čim sam ga vidio. Takodje onaj iz 2001 njihov vodeći prospect na kadetskom je bio akcelerant, vrlo se malo fizicki razvio. Ovaj Bogavac ima neku perspektivu i Grbovic koji nije tu.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Ječmendo said:

Litvanski centar Krivas ozbiljan potencijal. :thumbsup:

 

Razbio Nba talente Ivisiice,jos je i mladji od njih

 

9 minutes ago, Beonegro said:

Crna Gora baš mnogo loša, izgubiće od Estonije koja igra kriminalno, ne znam šta još mogu da učine da izgube utakmicu.

Mirković djeluje kao akcelerant. Žugić, Jovanović, Vučeljić razočaravajući, na oko čak i dosta gori od skromnih statistika koje su proizveli.

 

 

Po igracima Crna Gora na bekovima sjajna....pre turnira

jaca mnogo od nase reprezentacije.....ali

 

Djordjije sjajne predizpozicije,ispucava se kao i u mladjim kategorijama i u Dunavu,

lep skok sut,ali nista da pogodi....Bek ne(suter)

Fedor solidan juce,danas licne greske i losa partija

Bogavac fino napredovao u KK Pogdorici ima fine kosarkaske gene

 

Sve u svemu,Estonija razbila Crnu Goru,

i to bez pomoci najboljeg igraca Henri Veesaar,koji je igrao jako malo(vrv povreda)

 

 

Mogu da zamislim nase strucnjake,

kako bi pljuvali posle poraza od Estonije,ili cak od Litvanije

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...