Jump to content

*Wimbledon 2022


Darth Steva

Recommended Posts

11 hours ago, double fault said:

ko je ovde iz moderacije zaduzen da reaguje???

 

molim da se okanete lokalne politike ... :smiley7:

 

Političke prozivke se zaustavljaju ovde.

Ko želi da raspravlja o političkim afinitetima tenisera nek otvori temu na za to predviđenom mestu ili nek diže buku na Vox Populiju.

 

Oni koji su to započeli kao i oni koji su se žovijalno na to nadovezali biće odgovarajuće nagrađeni odmorom od foruma za koji mogu iskoristiti i obećane AV vaučere.

 

Laku noć, srećno u finalu.

 

Edited by fancy
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Odakle sad Novak i mizoginija, e svasta

Francuzi dosta pisu o finalu W, njima je najinteresantnije kako su Novak i Kirios ranije bili neprijatelji a sada je velika ljubav medju njima ali uglavnom pozitivno pisu o obojici i njihovim teniskim kvalitetima

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ma nemoj. A zato svaki dan bez problema moze da se pljuje i blati Nadal, kao da je takmicenje ko hoce bolje i kreativnije to da uradi, pa cak i na njegovoj fan temi.

Jasno mi je da ste napravili ovde Djokovic.com/forum, i da taj narativ traje manje-vise godinama posto stvarno nisam bio aktivan na teniskom PDFu poslednjih 5+ godina, ali ne mogu vise da cutim. Pritom, svi imalo razumniji ljudi su apsoltuno protiv trenutne vlasti i treba ih osudjivati uvek, svugde i u svakoj prilici. To sto si ti svoje dupe sklonila u Spaniju i nisi direktno upucena sta smo mi u Srbiji prinudjeni da dozivljavamo/prozivljavamo sa aktuelnima, nije moj problem. Itekako treba da se tovari i provlaci kroz sito i reseto za ovo sto je uradio, popisao se po svima nama koji zelimo bolji zivot na posten nacin i trudimo se da ovaj brlog od zemlje ucinimo boljim mestom za zivot. Za sta ? Da bi mogao da prosiri imperiju svoje porodice. Naravno, tad smo naisli na komentare odbrane tipa "Morao je" i slicno, ali za mene dileme nema. Suvise dugo trpimo ovo sranje i onda dodje bitanga i dodatno mu obezbedi/ucvrsti glasove pred izbore, svi znamo koliko je trenutno uticajan. 

 

ja se dalje u tvoj brlog necu valjati a ni dupe ti nisam spominjala .... a mogu :lol_2:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, delgado said:

dupe sklonila u Spaniju

 

Ovo je primer kako se ovde ne komunicira sa forumaši(ca)ma.

Za dupeta i putovanja po drugim zemljama postoje druge teme na kojima se o tome priča.

Ovo je tema Wimbledon 2022, a @delgado će vam se obratiti za 7 dana.  A možda i ne.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ih pa zašto bre, Mini Drajver mi se sviđa :classic_sad:

U svakom slučaju kasno paljenje, gde je bila za njegova prethodna finala :classic_biggrin:

 

36 minutes ago, Brian Setzer said:

Baš da vidimo kako će NK da se ponaša u finalu Vimbldona, biće vrlo interesantan meč, nikad on nije igrao sa tako velikim ulogom.

Mene više brine kako će da se ponaša Novak. Već računam da tradicionalno gubi prvi set pa onda sledi čupanje. Ako Niku bude išao servis, a Novak ne bude servirao bolje nego dosad, to bi moglo biti vrlo neprijatno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Brian Setzer said:

Baš da vidimo kako će NK da se ponaša u finalu Vimbldona, biće vrlo interesantan meč, nikad on nije igrao sa tako velikim ulogom.

Da bi osjecao pritisak moras da si svjestan cinjenice da igras finale W a to kod Kirjosa nije slucaj. Decko je sarlatan, njegova igra je da zabavi publiku i da se zabavi na terenu. 

On kad bi osjetio pritisak odnosno kad bi pristupip ozbiljno, izgubio bi prije nego sto izadje na teren. To bi bilo maltretiranje od strane Djokovica. Ovako ce izaci da se zabavi, isfrustrira Novaka sa nekim nonsalantnim potezima, linijama.

 

Sav pritisak je na Novaku. Ne igra US Open, Nadal 22 GS. Igra protiv Kirjosa finale slema. Vidjecemo dal ima glavu za to. Prije par sezona bih rekao da ima, sad je vec diskutabilno

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alcesta said:

Ih pa zašto bre, Mini Drajver mi se sviđa :classic_sad:

U svakom slučaju kasno paljenje, gde je bila za njegova prethodna finala :classic_biggrin:

 

Mene više brine kako će da se ponaša Novak. Već računam da tradicionalno gubi prvi set pa onda sledi čupanje. Ako Niku bude išao servis, a Novak ne bude servirao bolje nego dosad, to bi moglo biti vrlo neprijatno.

Ja očekujem suprotno - nervoznog Nika i brz prvi set za novaka.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Da bi osjecao pritisak moras da si svjestan cinjenice da igras finale W a to kod Kirjosa nije slucaj. Decko je sarlatan, njegova igra je da zabavi publiku i da se zabavi na terenu. 

On kad bi osjetio pritisak odnosno kad bi pristupip ozbiljno, izgubio bi prije nego sto izadje na teren. To bi bilo maltretiranje od strane Djokovica. Ovako ce izaci da se zabavi, isfrustrira Novaka sa nekim nonsalantnim potezima, linijama.

 

Sav pritisak je na Novaku. Ne igra US Open, Nadal 22 GS. Igra protiv Kirjosa finale slema. Vidjecemo dal ima glavu za to. Prije par sezona bih rekao da ima, sad je vec diskutabilno

Слажем се, последње 2-3 сезоне је постао доста лошији под притиском. Финале проти Рафе на РГ где је испрашен 3-0, УСО против Медведева исто 3-0 почишћен, онда онај испад на УСО кад је дисквалификован а имао је реално лак турнир, четврт финале на РГ ове године кад га је Надал победио без веће муке. Било је и победа али и доста баш очајно одиграних мечева које је морао победити, надам се да ће данас изађи напаљен на терен а не у ПМС.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Урош19 said:

Слажем се, последње 2-3 сезоне је постао доста лошији под притиском. Финале проти Рафе на РГ где је испрашен 3-0, УСО против Медведева исто 3-0 почишћен, онда онај испад на УСО кад је дисквалификован а имао је реално лак турнир, четврт финале на РГ ове године кад га је Надал победио без веће муке. Било је и победа али и доста баш очајно одиграних мечева које је морао победити, надам се да ће данас изађи напаљен на терен а не у ПМС.

Iskreno, ovaj mec mnogovise zavisiodNika nego od Novaka tj kako ce Nik uci u ovaj mec. Da li ce biti svjestan cinjenice da je finale ili da igra neki tamo mec sa Djokovicem. Ako bude prvo onda ga Novak lagano cisti sa 3-0 a ako bude drugo, bice povuci potegni jer ce samim tim pristupom unervoziti jos vise Novaka koji ce biti pod pritiskom od starta.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stari Wook said:

Ja očekujem suprotno - nervoznog Nika i brz prvi set za novaka.

To sam ja očekivala prošle godine protiv Beretinija pa bi šta bi.

Novak je i dalje mnogo nervozniji na početku ovakvih mečeva nego što bi se očekivalo. Ali ajde da to otpišemo na tadašnji pritisak da izjednači rekord u GS, sad je na -2 pa će možda pritisak biti manji :classic_biggrin:

Svakako ni u jednoj verziji ne vidim čišćenje sa 3:0 jer će obojica protivniku dati priliku da se vrati u meč pre ili kasnije.

Link to comment
Share on other sites

NĐ igra svoje 32. slem finale. Kakav on to specijalan pritisak može da ima? Da neće da mu se smanji broj osvojenih slemova ako izgubi? Da li mu je ovo zadnja prilika duzme slem?

Ne sporim, može se verbalno natezati u smislu neće da igra na US openu, a ako ga Nadal osvoji, imaće 3 slema više i gotova GOAT trka, ali ako i pobedi danas, a Nadal ipak osvoji US open, onda će da bude mnogo bolja situacija, jel' ta verbalna/mentalna gimnastika?

Ako mu Oziji ponovo nevakcinisanom zabrane digra na AOu, onda je GOAT trka svejedno gotova.

 

U vezi toga da je zadnje 2-3 sezone postao dosta lošiji pod pritiskom: ako su zadnje 2-3 sezone taman otkad je bila korona, onda je NĐ, znači otkad je dosta lošiji pod pritiskom, osvojio 3 slema, izgubio 2 put od Nadala, pogodio lopticom sudijicu u vrat (a ova ga izdramila ko da je pokušaj ubistva), jedan Vimbldon nije ni bio, na AO nije mo'go da učestvuje i (jedino oko čega se slažem da nije smelo da se desi, ne zato što se radilo o osvajanju GSa, već zato što je bolji teniser) odrao ga Medvedev prošle godine na US openu.

Link to comment
Share on other sites

@Brian Setzer Novak Djokovic ima 35 godina, to ne zaboravi. To su ozbiljne godine i svako GS finale uzimaju za ozbiljno u smislu da je mozda i poslednje koje ce igrati ili koje imaju priliku da osvoje.

Nesumnjivo da je ogromni favorit Novak ali mnogo toga je u igri a protivnik je nesvakidasnji, sa ovim se nije sretao do sada.

I da, Novak je mentalno slabiji nego ranije. To sto ti pises oko GS titula, finala ne znaci da nije mentalno slabiji, to se vidi u njegovoim mecevima, gdje na iskustvo izvlaci rezultate ali to nije mentalna stabilnost. Itekako se vide momenti u igri gdje sumnja u svoj udarac, u udarce protivnika. Novak kad je mentalno u mecu onda je to gazenje, maximalni fokus.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, alcesta said:

Već računam da tradicionalno gubi prvi set pa onda sledi čupanje. Ako Niku bude išao servis, a Novak ne bude servirao bolje nego dosad, to bi moglo biti vrlo neprijatno.

Bude li i Niku dao set fore,opusteno gasim tv,uzimam bicikl i pravac na neku od lokalnih cardi na kaficu ili tako nesto..uz vodu i u mir..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Bude li i Niku dao set fore,opusteno gasim tv,uzimam bicikl i pravac na neku od lokalnih cardi na kaficu ili tako nesto..uz vodu i u mir..

Razumem te potpuno :classic_biggrin: meni je problem što se ovo danas gleda porodično a imam tu jednoga koji krene da psuje čim Novak dozvoli brejk loptu a kamoli nešto gore :default_sofa: a napolju je prevruće da izlazim dok se dobar deo meča ne završi. Ko preživi pričaće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je NĐ prvi u istoriji koji igra finale slema sa 35 godina, pa da se i zabrinjavamo: ovo mu je možda zadnja šansa i taj rad, samo što je, ne toliko davno, jedan teniser uz'o 3 slema posle 35 i igrao finale Vimbldona sa skoro 38. A i jedan drugi teniser je osvojio slemove sa 35 i 36 godina. Znači, moguće je, čak se i ne dešava retko u zadnje vreme.

 

Ne sporim da kvalitet tenisa /mentalna spremnost NĐa opada s godinama, ali je to ubedljivo najsporije opadanje/decline u istoriji tenisa.

 

Takođe, mislim, OK, svako ima pravo na svoj stav, ali otkucati da je rezultat meča u rukama/reketu tenisera koji prvi put igra finale slema, a ne na reketu onog koji ga igra 30.+ put, netačno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brian Setzer said:

Ne sporim da kvalitet tenisa /mentalna spremnost NĐa opada s godinama, ali je to ubedljivo najsporije opadanje/decline u istoriji tenisa.

Jel se Nadal bavi badmintonom?

Nadal uzeo RG prije mjesec dana, uzeo GS titulu daleke '05 godine. O cemu ti to?

Link to comment
Share on other sites

Pritisak, ne pritisak, Djokovica rade nerve neverovatno u zadnje vreme. Ono bas se vidi iz aviona. Ocekujem Djokovicevski standardni spori start, tesko mucenje kroz ceo mec, i pobedu Kirgiosa u 4 ili 5 setova.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...