Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

9 hours ago, kendrick said:

Čekamo Eksperta da izmeri tlak pa da napiše utiske sa gostovanja. 

Umesto da sam lagano prazio rez sa telefona i nastavio da uživam u odmoru po morskim mestima, ja rešio sebi da skratim život za 2-3 godine.

Because why not?

Atmosfera odlična, veći deo hale bio uz KKP.

Igru ste sami videli. Prekidač je i dalje na off.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Shonewizard said:

Nisam siguran da sam ikad vidio ovakav sunovrat ekipe i fizički i mentalno. Zaista su mnogo vjerovali da mogu baš daleko u EL (ja bih rekao, s razlogom), i to čini još bolnijim ono ispadanje...

 

Ne mogu večeras da zamjerim na pristupu, borbenost je bila tu, želja za pobjedom takođe. I to je vjerovatno i donijelo pobjedu, jer sa čisto košarkaške strane, ovo je bio još jedan solidan horor. Rotacija je odjednom postala pretanka, vidjelo se koliko su svi bili umorni u određenim momentima, a samopouzdanje i psiha grebu samo dno.

 

Drago mi je da smo ovo iščupali, mnogo drago. Ide nam i ovaj raspored na ruku, dodatno vrijeme za konsolidaciju i odmor.

 

Dajte Aleksuuuu, samo da se rastrči po terenu bez da dodirne loptu, pa bi značilo :classic_sad:

 

Razumljivo je da je tim potonuo. Jedna lopta te deli od večerašnje utakmice sa Barsom a onda treba da se krljaš sa Ibišićima i ostalim Drežnjacima. Nula motivacije i to je apsolutno očekivano. Sad, ono što je Arsenije neki dan pisao, bato leže ti par desetina hiljada na račun svakog prvog, ne zanima me da li ti se igralo sa Satoranskim ili Drežnjakom, ima da igraš, ali kažem - razumljivo je skroz. I da niste izvukli na sreću i čist skill Nanelija i Exuma, ovo bi vrv bila bruka skoro pa u rangu naše sa Cibonom 2014. (ono je ipak veća, jer je i ulog bio EL plus finale). Ovako, preživeli ste nekako i posle blow out majstorice možete motivisaniji na Cedoli...

 

Ono što mene zanima bez ikakve patkometrije je sledeće...ima li tu do nulte motivacije stranaca generalno za takmičenja gde je vidljivost manja a takmičenje (za njih) nebitno. Sad razmišljam, kako bi naši stranci igrali da smo onako pukli od Reala za F4, svakako im se ne bi igralo sa Derbijima i ostalima...Ovako, imaju takmičenje gde mogu nekako da spasu sezonu i ostave trag...vaši su to, realno, već uradili u EL... Opet, i sa nultom motivacijom, vas su sinoć spasila dva stranca na čist skill i želju...

 

Ne znam, verovatno će motivacija doći sa jačim protivnicima ali da ste bili na ivici ponora, bili ste...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kanal je toliko dubok da ćemo uskoru da izađemo negde u Kinu. Možda već i jesmo jer ovo što gledamo u ove dve utakmice je neka kineska kopija KKP.

 

Kao što rekoh i sinoć, razlika u odnosu na prvi meč je u prikazanoj borbenosti i to je jedina pozitivna stvar. Kako ćemo da se čupamo iz ovoga, pojma nemam.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih se osvrnuo na selekciju ekipe nase.

Sta je Zoc htio, uopšte nisam prepoznavao, a to smo vidjeli na vrhuncu naše igre u aprilu. Kada se to naspanuje radi ko Singerica. Divota.

Tu je razlika između Zoca i ostalih jer on stvari gleda i slaže odozgo a mi obični smrtnici odozdo. Uključujući i vecinu trenera.

E sad ABA liga je specifična i obuhvata područje dinarskog masiva i igrače tog genetskog koda. Realno za njega nepoznanica. Za ovo trebaju domaci namazani igrači koje mi nemamo. Takve su DV i poslije Radonjić uvijek imali. Ne ide ti spacing, pas vise i slično kada sa druge strane imas momke sa kamena od kojih ne možeš pod koš, a sut te ne ide, ne da ti se tj izduvao si i slično. Sa druge strane Rato Tvrdic ekipa, ima i sajz, nekog talenta, poduplane pozicije cak i duplikate citaj blizance, plus Tasketa stara skola basketa, laznog Kerola i Step Blacka u vidu onog revolverasa bezsavjesti. Jbg zajebano je i bice u BG ako sut ne krene.

Ako se izdignemo iz ovog kanala pa dobacio do finala biće to lijepa košarka u finalu i generalno serija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo govno je ticketline, pao im sajt upravo. Ne moze covek na miru kupiti kartu ni protiv faking SC Derbija. A nije da je pao zbog pomame za kartama.

 

Edit: upravo je nestalo dugme za "Kupi kartu". 12 minuta od pocetka prodaje? Nadam se da klub nece biti toliko lud da nastavlja saradnju sa ovim amaterčinama.

Edited by Alex_Serbia
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2023 at 9:19 AM, goofy said:

Ja molim igrače Partizana da večeras izgube i skrate mi muke, ako mogu.

Ako ne mogu, skratiće ih sledeći put.

 

Nisu me ispoštovali.

Moja patnja se nastavlja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam, kako vrijeme prolazi i malo se racionalnije gleda na sve, a u susret ovom 1/2finalu večeras, zaista košarkaški poštujem Real i način na koji su odbijali da umru u onoj seriji, a toliko su puta bili na ivici. Ne može baš svaka ekipa onako da se čupa i da se vraća, a svašta se i njima dešavalo na temu povreda i sastava. Da nije bilo onakve završnice drugog meča opušteno bih navijao za njih večeras, ovako sam ipak u fazonu, da će mi biti drago i da dožive neke baš teške poraze i da odu do samog kraja. 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Ako Real osvoji, mislim da cemo se svi redom ovde virtuelno harikirati, zbog that should've been us momenta.

 

Čuj virtuelno... Ja ću da izvršim pravi kikiriki.

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2023 at 12:06 AM, DameTime said:

 

Nunnally > Harden

 

On 5/19/2023 at 12:31 AM, Kosjan Willavić said:

Jesi u pravu, ali je vecerasnja Nanelijeva zavrsnica dosta bitnija nego sto se cini na prvi pogled. Spasio je tim najvece blamaze otkad postoji ABA. Ispadanje 0:2 od drugog tima Buducnosti uz toliku razliku u kvalitetu ( i ceni naravno ) bi bio nista drugo do to. To bi ostalo dugo u kosarkaskim almanasima i pamtilo bi se deset puta duze nego sto ce se pamtiti ova serija. Jeziva amplituda jednog tima za ovako kratak period. Neko vreme je Partizan po formi cak bio najbolji tim u EL, bez preterivanja.

 

Koliko se secam, isti taj Nunnally je promasio trojku u egal zavrsnici treceg meca protiv Reala, ovo sto je sad pogodio jer je imao svo vreme ovog sveta da se namesti zaista nije bitno.

 

Mislim, valjda je jasno da KKP nije igrao dva meca egal sa pet rupa u odbrani (i prosecnih aba napadaca) jer je kao imao neki pritisak nego zato sto te igrace uopste ne zanima ova serija, njima je to kao nekom Raduljici PO kineske lige. Pa Punteru ne treba ne znam kakva koncentracija ili samopouzdanje, on moze da probije bilo kog beka Buducnosti 2 kad god hoce. Ili da uzmemo Exuma - nacet je jos od drugog meca u Madridu, bas ce da rizikuje povredu u nebitnom mecu 1/4 finala.

 

Ima ovde ljudi koji uzmu, odgledaju mec, pogledaju rezultat i onda im je on merilo svega - pa ako je Cibona dobila Crvenu zvezdu onda mora da je ta Cibona u nekoj dobroj formi, mora da trener radi nesto dobro, mora da su kandidati za polufinale ABA. A jedini razlog zasto su dobili je taj sto se KKCZ skoro i nije pojavila na tom mecu. Isto je u EL - Partizan dobije Real 20 razlike, vau, eno ZOC cini cuda, Real ne zna sta ih je snaslo. A realnost je ono sto smo videli u ovoj seriji, a to smo videli jer je Real igrao svaki mec kao da im zivot zavisi od toga.

 

Na kraju, da li neko zbilja pamti ko je osvojio prosle sezone ligu Italije ili Turske ili Izraela? Sve je to super, trofej je trofej, ali sam taj trofej ima vaznost ako je to i jedini pehar koji realisticno imas sanse da osvojis (kao u fudbalskom prvenstvu Portugala, tesko da ce Porto ili Benfika da osvoje LS ili cak LE) ili ako ti taj trofej kupuje kartu ka ekonomskom i igrackom boljitku. Mi sad imamo situaciju da svi mediji u zemlji lude za "vecitim derbijem srpskih evroligasa", ali tako smo samo dobili situaciju da vise nikome nece biti bitna ABA liga - mislite da bi KKP bilo briga za bilo koji trofej da sad igraju finale EL? Ma moze Covic da slavi "Kalemegdan u junu", niko od njih se ne bi ni osvrnuo. Kao sto se ni Maccabi ne osvrce sto ih malo-malo pa neki Hapoel Holon ne iznenadi u njihovom prvenstvu. Kao sto, realno, ni igrace KKP toliko ne zanima da li ce ispasti od Cedevite, jer svi znaju da ce oni igrati u EL (bilo u crno belom bilo u nekom drugom dresu), a Cedevita nece.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

 

Koliko se secam, isti taj Nunnally je promasio trojku u egal zavrsnici treceg meca protiv Reala, ovo sto je sad pogodio jer je imao svo vreme ovog sveta da se namesti zaista nije bitno.

 

Mislim, valjda je jasno da KKP nije igrao dva meca egal sa pet rupa u odbrani (i prosecnih aba napadaca) jer je kao imao neki pritisak nego zato sto te igrace uopste ne zanima ova serija, njima je to kao nekom Raduljici PO kineske lige. Pa Punteru ne treba ne znam kakva koncentracija ili samopouzdanje, on moze da probije bilo kog beka Buducnosti 2 kad god hoce. Ili da uzmemo Exuma - nacet je jos od drugog meca u Madridu, bas ce da rizikuje povredu u nebitnom mecu 1/4 finala.

 

Ima ovde ljudi koji uzmu, odgledaju mec, pogledaju rezultat i onda im je on merilo svega - pa ako je Cibona dobila Crvenu zvezdu onda mora da je ta Cibona u nekoj dobroj formi, mora da trener radi nesto dobro, mora da su kandidati za polufinale ABA. A jedini razlog zasto su dobili je taj sto se KKCZ skoro i nije pojavila na tom mecu. Isto je u EL - Partizan dobije Real 20 razlike, vau, eno ZOC cini cuda, Real ne zna sta ih je snaslo. A realnost je ono sto smo videli u ovoj seriji, a to smo videli jer je Real igrao svaki mec kao da im zivot zavisi od toga.

 

Na kraju, da li neko zbilja pamti ko je osvojio prosle sezone ligu Italije ili Turske ili Izraela? Sve je to super, trofej je trofej, ali sam taj trofej ima vaznost ako je to i jedini pehar koji realisticno imas sanse da osvojis (kao u fudbalskom prvenstvu Portugala, tesko da ce Porto ili Benfika da osvoje LS ili cak LE) ili ako ti taj trofej kupuje kartu ka ekonomskom i igrackom boljitku. Mi sad imamo situaciju da svi mediji u zemlji lude za "vecitim derbijem srpskih evroligasa", ali tako smo samo dobili situaciju da vise nikome nece biti bitna ABA liga - mislite da bi KKP bilo briga za bilo koji trofej da sad igraju finale EL? Ma moze Covic da slavi "Kalemegdan u junu", niko od njih se ne bi ni osvrnuo. Kao sto se ni Maccabi ne osvrce sto ih malo-malo pa neki Hapoel Holon ne iznenadi u njihovom prvenstvu. Kao sto, realno, ni igrace KKP toliko ne zanima da li ce ispasti od Cedevite, jer svi znaju da ce oni igrati u EL (bilo u crno belom bilo u nekom drugom dresu), a Cedevita nece.

Taj isti Naneli je pogodio protiv Efesa u prekretnici sezone i još mnogo toga, ali važnije je pisati beskonačne besmislice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Koliko se secam, isti taj Nunnally je promasio trojku u egal zavrsnici treceg meca protiv Reala, ovo sto je sad pogodio jer je imao svo vreme ovog sveta da se namesti zaista nije bitno.

 

James je pogodio protiv Efesa, još jedan odlučujući šut u ABA itd. Bold: jebiga, i u NBA imaš igrača koji imaju sve vreme sveta da se nameste pa opet promaše odlučujuće šuteve.

 

7 hours ago, goldberg said:

Ima ovde ljudi koji uzmu, odgledaju mec, pogledaju rezultat i onda im je on merilo svega - pa ako je Cibona dobila Crvenu zvezdu onda mora da je ta Cibona u nekoj dobroj formi, mora da trener radi nesto dobro, mora da su kandidati za polufinale ABA. A jedini razlog zasto su dobili je taj sto se KKCZ skoro i nije pojavila na tom mecu. Isto je u EL - Partizan dobije Real 20 razlike, vau, eno ZOC cini cuda, Real ne zna sta ih je snaslo. A realnost je ono sto smo videli u ovoj seriji, a to smo videli jer je Real igrao svaki mec kao da im zivot zavisi od toga.

 

Ja ne znam kako ti ne dosadi. 😄 Real je celu seriju, kao što pišeš, odigrao kao da im život zavisi od toga. Daklem uključujući prve dve utakmice koje su izgubili. E sad zamisli - i ti i protivnik odigrate maksimalno motivisano, a ti ga dobiješ dvaput, jednom na jedan posed, drugi put 15 razlike - šta je uzrok tvojih pobeda? Mislim mora da radiš nešto dobro, nije da se protivnik samo raspao, nije pojavio na tekmi itd.

 

Što se tiče ostalog, ne mislim da igrače KKP boli uvo za ABA. Verujem da im je stalo da osvoje, ali da im EL jeste još uvek u mislima i da je ova ekipa u najvećem psihičkom daunu od početka sezone. Da li će se iz istog izvući, bumo vidili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...