Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

Ne degradira, ali nemojmo se praviti kako neće biti neuspeh ako ostanete bez trofeja sa ovakvom ekipom.


Neuspeh koji neće obrisati odličnu predstavu u EL i reprezentovanje kluba koji je na putu da se zadrži tamo gde i pripada. Meni je to zadovoljavajuće, ABA trofej je prestiž koji želim kao i svi ostali, ali neću suditi po rezultatu u majstorici. Ostaće falinke, propusti, čoukovi, a to je sve sastavni deo izrazito kompetativnog sporta. 
 

Recimo, Arsenal je u fuci dugo držao prvo mesto i zbog nedostatka kvaliteta ali i nerealnog konkurenta koji se nije saplitao ispustio titulu, ali je dobio na relevantnosti posle dugo vremena i usrećio navijače koji dugo nisu imali tu privilegiju. Slična boljka kao i naša. 
 

Naravno da u retrospektivi sa ovakvim rosterom da ne osvojiš ništa jeste rezultatski neuspeh, ali već smo dobili od ove sezone značajnije priznanje od ABA trofeja. 
 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno mislim da je daleko veci rezultatski pritisak na KKP jer nema trofeje vec duzi niz godina a pogotovo od kako je dosao Zeljko i kako su ulaganja orgomna.

Neko ce reci da npr amerikanci to ne osecaju, ali verujem da su toga ipak svesni.

 

Btw sta se desilo sa Nanulom, nije igrao cca poslednjih 15 minuta? 

 

Sto se tekme tice, propustio sam najgori period i taman uhvatio onu seriju gde smo smanjili na -5 i stigao sam i da se ponadam. Da je usla ona trojka Pantera ili da se Jamadar nije resetovao na juniora svasta je moglo da bude.

 

Samo da pohvalim Lesora za skok juce, bas nam je trebalo to. Steta sto nije bilo dovoljno.

 

Ali ok, ostala je jedna tekma, na stitu ili sa njim!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kup nije neuspeh jer je naš tim koji je bio prijavljen na tom mestu na kojem je i završio.

U EL je napravljen odličan rezultat, ne znam ko će reći suprotno.

A u ABA smo favoriti za 5. utakmcu zbog timskog kvaliteta, ali samo ako smo kompletni. Naša uska rotacija je neuporedivo ranjivija na bilo kakve probleme fizičke prirode ili probleme sa kriterijumom tj ličnim greškama.

A sve to može da ode na jednu ili drugu stranu tokom utakmice.

Inače ja nisam reagovao na samu ocenu uspešne ili neuspešne sezone, već na epitete prema igračima koji će se promeniti u zavisnosti od ishoda 1.4% sezone.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dzep said:

 

Ako se to desi, ja bih to okarakterisao kao relativno neuspeh, jer nije kao da igramo protiv mnogo lošijeg protivnika. To su realno dva tima među kojima ne postoji toliko znatna razlika u kvalitetu a da je to slučaj govori i to da skoro uvek dobija ekipa koja ima manje izgubljenih lopti i bolje kontroliše skok. 

 

Sutra će se lepo videti ko je junak i ko ima pobednički gen u sebi.

 

Ma dobro, KKCZ je svakako dostojan protivnik, htedoh samo reći nevezano za jačinu protivnika - lepa je ta bezrezervna podrška i whatnot, ali ipak postoji doza odgovornosti za ovaj tim. Sa Željkom kao najtrofejnijim trenerom i evropskim GOAT-om, lestvica je ipak postavljena vrlo visoko. A lepo je to opisao i prvi gdin foruma gore ;D 

 

8 minutes ago, kendrick said:

Naravno da u retrospektivi sa ovakvim rosterom da ne osvojiš ništa jeste rezultatski neuspeh, ali već smo dobili od ove sezone značajnije priznanje od ABA trofeja. 

 

Joj kendriče, sladak si mi sa ovim oslanjanjem na Janisovu filozofiju (ne)uspeha u sportu, ali... ILI JESI, ILI NISI. 😄 To će vaš tim pokazati sutra. 

Edited by DameTime
reč
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

Ne degradira, ali nemojmo se praviti kako neće biti neuspeh ako ostanete bez trofeja sa ovakvom ekipom.

Bili smo i sa Trinkijerijem prvi, ali se prekide takmicenje i proglasi se za pobednika ekipa iz prethodne godine.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Sezona Partizana bez trofeja je neuspeh. Bilo ko da igra za njega. Samo što ja Potu, Lukoviću i Vrapcu mogu da oprostim ali najskupljem Partizanu sa najboljim trenerom ikad ne mogu. 

Niko ne spori EL da je urađen dobar rezultat. Ali sport se igra zbog trofeja i jedini način stati nogom tirjanstvu za vrat jeste metoda Duška Vujoševića. 

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nemanjaol said:

 

Šta bi Janis rekao na to? 😁

 

Spomenuh ja već Janisa gore :lol_2: On bi rekao da su to stepenice ka uspehu. Ali ja sam već rekla da se ne slažem s tom njegovom filozofijom, iako razumem da je tako lakše pregrmeti poraz, kao što razumem i kendrika.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi poraz bio neuspeh. Nije to samo jedna utakmica nego bi bile tri u nizu. Još gore, tri poslednje. Mada, i dalje verujem da mogu da se sastave i odigraju kako umeju. Postoje trofejno neuspešne sezone koje ostanu u lepom sećanju, meni to ova ne bi bila, koliko god da je bilo lepih trenutaka jer bih bio svestan da tim nije dao sve od sebe kad je najviše trebalo.

 

Još veći neuspeh je već napravljen - apsolutno sramotan pristup u poslednja dva meča, nedostojan kluba i dresa, kvaliteta tima i njihovih dosadašnjih rezultata. Neka nas pobede jer su bolji a ne zato što smo mislima na odmoru ili u narednom klubu.

 

15 minutes ago, kendrick said:

Recimo, Arsenal je u fuci dugo držao prvo mesto i zbog nedostatka kvaliteta ali i nerealnog konkurenta koji se nije saplitao ispustio titulu, ali je dobio na relevantnosti posle dugo vremena i usrećio navijače koji dugo nisu imali tu privilegiju. Slična boljka kao i naša. 

Ajde reci da se zajebavaš kad praviš ovakvu paralelu. :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Spomenuh ja već Janisa gore :lol_2: On bi rekao da su to stepenice ka uspehu. Ali ja sam već rekla da se ne slažem s tom njegovom filozofijom, iako razumem da je tako lakše pregrmeti poraz, kao što razumem i kendrika.

 

Giannis je zvučao salty ali je realno u pravu. Imaš 30 ekipa, od čega npr. 5 kontendera i veliki broj varijabli koje krase jednu NBA sezonu. Bullsi i Warriorsi kao anomalije po strani, uglavnom dođe red na velike igrače da se upišu sa titulom ali kada bi svakome sudili po konzistentnosti došli bi smo na jednocifreni broj šampionskih igrača. Odnosno, svaka sezona gde nisi u 0.3% najboljih, što nosi prvo mesto, nerealno je da se automatski proglasi neuspehom, sa čisto statističkog gledišta. 

Dobro, može i nas 200 odavde da se trka sa Boltom pa da bude neuspeh ako ne bude 1., ali pričamo o vrhunskom sportu gde su razlike minimalne, ako i postoje.

Evropska košarka je drugačija naravno, ali tumačenje uspeha, greatness-a i GOATness-a otkako je svet a pogotovo sport prigrlio analitiku je napravilo još veću konfuziju. 

 

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ajde reci da se zajebavaš kad praviš ovakvu paralelu. :classic_biggrin:

 

Nesrećno konstruisano, hteo sam da kažem da nam je svima nedostajalo malo radosti i relevantnosti, kao i tobdžijama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, Panter snosi najvecu odgovornost i kao kapiten i kao najbolji igrac i kao neko ko je naseo na ono sranje u Madridu. Pa sad druze izvoli, pokazi da si baja i na terenu resi protivnika (a mozes i da dodas loptu kad te udvoje, nije strasno)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Cooper said:

 

 

 

 

 

Duplo jeftinije karte nego za prve derbije

 

+ mozda jos i veci akcenat na prodaju na stadionu u odnosu na online

 

Pada mi na pamet da je moguce cak i da je ideja da bude malo drugaciji sastav ljudi na tribinama u odnosu na ono sto je bilo u vecem delu sezone.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DameTime said:

 

Ukoliko obećaš da ćeš staviti veselog Goofy-ja umesto depresivnog, ako osvojite sutra.

 

razmišljao sam da, ako osvojimo, stavim neutralnog, ni tužnog ni veselog

posle Reala ništa veselo kod mene, neću preboleti najmanje tamo do jeseni

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Nesrećno konstruisano, hteo sam da kažem da nam je svima nedostajalo malo radosti i relevantnosti, kao i tobdžijama.

S tim da smo mi sklopljeni da budemo relevantni (ne baš očekivano onoliko u EL, ali 100% u ABA) a Arenal je sebe iznenadio pa onda i ostale.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...